Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 3 tysięcy


RobertS

Recommended Posts

Witam, 

Szukam sprzętu stereo do 3 tysięcy. Pokój ok. 15m2. 

Amplituner podłączany byłby do tv i do kompa porzez kartę dzwiękową Xonar DGX.

30 % muzyka(rock/pop/klasyka) 70 % Tv + filmy

myślałem o czymś wszystkomającym - R-N303D/R-N402d + Nota 550x Takie połączenie ma sens ? Multicast wydaję się całkiem przyjemny.

Ostatnio wpadł mi też w oko pionier a40AEB 

To będzie mój pierwszy zestaw, przeskok z telewizorowych głośników i tak pewnie będzie kosmiczny, ale chciałbym kupić coś porządnego. 

Wolałybm sprzęt nowy. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowano przez RobertS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Yamaha R-N303 to kiepskie urządzenie, znacznie lepiej zagra chociażby R-N402D lub Pioneer SX-N30AE i Onkyo TX-8250. Natomiast jeśli nie zależy Ci na funkcjonalności sieciowej, zdecydowanie lepsza opcją będzie klasyczny wzmacniacz stereo. Spójrz proszę na NAD C326 BEE, Marantz PM6006 oraz Pioneer A-40AE. NAD jest mocny, energiczny, szybki, efektowny, świetnie sprawdzi się w szybszych, mocniejszych gatunkach muzycznych. Marantz jest spokojniejszy, cieplejszy, plastyczny. Pioneer stawia na dokładność, analityczność.

Kolumny - dobrym wyborem będzie do Twojego pomieszczenia Indiana Line Nita 550X, spójrz także koniecznie na Pylon Audio Pearl 25 oraz STX Electrini 150.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kolega @Pumpurek może coś zaproponuje. Skontaktuj się z nim i poproś o skompletowanie zestawu. Używane audio, gwarancja, możliwość zamiany, wymiany na coś innego jak dźwiękowo nie podejdzie. Sprzęt sprawdzony. Przesyłka kurierem do domu. Testujesz w domowych warunkach. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za odpowiedzi. 

Preferowałbym jednak sprzęt nowy.

Co do wzmacniaczy jest to jakiś pomysł, czy różnica będzie na tyle duża, że laik taki jak ja ją usłyszy ?

Pionier a40 + Melodika niestety przekraczają budżet. 

 

A co powiecie na takie połączenia ? Z tego co widzę mieszczą się w budżecie. 

PIONEER SX-N30AE + INDIANA LINE NOTA 550

ONKYO TX-8250 + MAGNAT SUPREME 1002 / 802

PIONEER SX-N30AE + MAGNAT SUPREME 1002 /802

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od nieco ponad miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu Pioneer SX-N30AE + Magnat Shadow 203. Moje Magnaty są co prawda kolumnami podstawkowymi lecz jeśli charakterystyka brzmieniowa wersji 207 jest zbliżona do 203 (co musieliby potwierdzić fachowcy), to zestaw mogę z czystym sumieniem polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer SXN30AE i Onkyo 8250 to jest to samo więc tu nie ma nad czym się głowić. Mają co prawda delikatnie inny soft, ale różnica w aktualizacji jest do 2 tygodni.

Nota to granie dobre jak na tej wielkości kolumienki. Basowe, ciepłe.

Magnat 1002 jest obszerniejszy, mocniejszy, gesty. To mocne kolumny wymagające energi. Zapewne na amplitunerze bedzie wymagane regulacje bassu i sopranu.

Jak wystarczy kasy to też proponuję Shadow 207 to jednak granie lepsze.

Mozna także pomyśleć o wspomnianym CA SR10. Jest na prawdę wydajny i dobrze grający. Kolumny bez zmian.

Zapraszam do nas po indywidualne wyceny.

Postaram się zrobić tak abyś się zmieścił w budżecie.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, RobertS napisał:

Panowie, dziękuję za odpowiedzi. 

Preferowałbym jednak sprzęt nowy.

Co do wzmacniaczy jest to jakiś pomysł, czy różnica będzie na tyle duża, że laik taki jak ja ją usłyszy ?

Pionier a40 + Melodika niestety przekraczają budżet. 

 

A co powiecie na takie połączenia ? Z tego co widzę mieszczą się w budżecie. 

PIONEER SX-N30AE + INDIANA LINE NOTA 550

ONKYO TX-8250 + MAGNAT SUPREME 1002 / 802

PIONEER SX-N30AE + MAGNAT SUPREME 1002 /802

 

Myślę, że możemy się co nieco zbliżyć do Twojego budżetu, a będziesz dużo bardziej zadowolony z efektu końcowego. Doplata procentowo będzie dużo mniejsza niż zysk z jakości dźwięku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

I jak tam? Co kupiłeś ostateczne? Aktualnie też szukam zestawu stereo...

Dziś słuchałem w Media Markt tego zestawu - Yamaha R-N402D + Indiana Line Nota 550 X - i brzmiało to dla mnie elegancko... Ale sporo przez ostatnie dni grzebie w necie i już sam nie wiem czy to jest najbardziej optymalny zestaw w tej cenie - do 3000 zł.

Ktoś coś jeszcze może doradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2019 o 02:25, maslak_s napisał:

I jak tam? Co kupiłeś ostateczne? Aktualnie też szukam zestawu stereo...

Dziś słuchałem w Media Markt tego zestawu - Yamaha R-N402D + Indiana Line Nota 550 X - i brzmiało to dla mnie elegancko... Ale sporo przez ostatnie dni grzebie w necie i już sam nie wiem czy to jest najbardziej optymalny zestaw w tej cenie - do 3000 zł.

Ktoś coś jeszcze może doradzić?

To 3 temat w którym dzielisz się z nami ta informacja.

:(

reklama media , zestawu czy jak?

po raz3 pisze rn402 jest przeciętny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...