Skocz do zawartości

Kable diy, których nie słychać ;)


Recommended Posts

19 minut temu, tomek4446 napisał:

Wpiąć między RME i Blazebirda , czy między Blazebirda a monobloki ? Wybieraj . :) 

W sumie to mam dwie pary :) Tyle, że jedna ma tylko 0,5m. Może być?

10 minut temu, Adi777 napisał:

Nie widziałem wiele, ale robią wrażenie.

Byłem kiedyś w galerii w Sanoku. Chętnie obwiesiłbym sobie tymi obrazami całe mieszkanie. Są niesamowite. Lepszych o takiej tematyce nie widziałem. Choć muszę też przyznać, że znawcą malarstwa nie jestem. Ani nawet miłośnikiem ;) (oprócz Beksińskiego oczywiście).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

Może być , spokojnie wystarczy między pre a monoblokami.

Hmm.. Czyli konfiguracja pozioma. Akurat ten jest zmontowany do pionowej - elementy jeden nad drugim. Nie żartuję :) - w XLRach wtyczki mają określoną orientację w gniazdach. Kabel jest ekranowany i nie wiem czy przy tak małej długości będzie chętny do skręcenia się o 180 st. No nic, spróbuję wieczorem przekręcić wtyczki na kablu (bo niestety chyba i tak dzisiaj nie uda mi się ich wysłać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomek4446 napisał:

nic nie kombinuj , mogę wpiąć między RME a pre , konfiguracja pionowa :)

Ok. Ten metrowy jest za to poziomy :) 

19 minut temu, audiowit napisał:

Jeśli Tomku można się wtrącić to lepiej gdyby Nowy78 wysłał Ci wersją kabla rca z tej serii. 

Witek, kable już są poprawnie zlutowane, jeżeli to masz na myśli. Kłopot z tymi, które kiedyś miałeś, wynikał ze złego opisu na jednym z urządzeń do których łączenia były używane (obrazek obok gniazd w Cambridge Audio z serii Azur 840). Sprawdziłem to później. Gniazda połączone są standardowo, natomiast oznaczenia obok, wg których montowałem kable wprowadzały w błąd. Niedopatrzenie ludzi w CA. W każdym razie już jest tak jak być powinno. 

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie o to mi chodzi. Już o tym zapomniałem i nawet nie wiedziałem, że o te kable chodzi. Po prostu myślę, że u Tomka lepiej zagra rca między pre a amp. Między rme, a Firebird może być xlr.

A właśnie... swoją drogą dobrze wyczaiłem, że coś jest niehalo. Ktoś ich wcześniej słuchał?

A można teraz, jak już są poprawione zapisać się do kolejki? Jestem ich ciekaw. Trochę czasu minęło i nadal je chwalisz, więc coś w tym jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audiowit napisał:

A właśnie... swoją drogą dobrze wyczaiłem, że coś jest niehalo. Ktoś ich wcześniej słuchał?

Tak, przyznaję, że Twoja to zasługa w wykryciu problemu 👍 . Inaczej nawet bym nie pomyślał, żeby to sprawdzić. Po prostu wszystkie wcześniejsze kable także łączyłem wg schematu na obudowie i przez to nie miałem porównania do kabla połączonego poprawnie. No i nikt ich wcześniej nie słyszał, żyłem więc w błogiej nieświadomości. Powinno jednak zwrócić moją uwagę to, że na XLRach miałem nawet ciszej niż na RCA :) 

12 minut temu, audiowit napisał:

A można teraz, jak już są poprawione zapisać się do kolejki? Jestem ich ciekaw.

Nie ma problemu. Zatem prześle Ci je Tomek, gdy przetestuje u siebie :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, audiowit napisał:

Po prostu myślę, że u Tomka lepiej zagra rca między pre a amp. Między rme, a Firebird może być xlr.

@nowy78 Piotrek , co byś nie przysłał będzie dobrze , jestem przygotowany na każdą ewentualność / zdjęcie 1 i 2/. Jak by w razie czego twoje kabelki zbytnio podbijały pasmo to mam tłumiki / zdjęcie 3/ :) 

Witek , masz rację , że między Blazebirdem a monoblokami lepsze by były IC , ale zawsze mogę sprawdzić oba XLR na Firebirdzie jak słusznie zauważyłeś . 

IMG_2540.JPG

IMG_2541.JPG

IMG_2542.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, nowy78 napisał:

I dobrze 👍 A próbowałeś może zostawić je wpięte (tak bez dotykania) na dłużej, powiedzmy ze dwa dni?

Ciężko bo wzmacniacz mam w ciągu komunikacyjnym, a żeby mi się pomieścił z kablami muszę go wysunąć, niestety u mnie sztywne RCA się nie sprawdzą 🙄

Jedna wtyczka dość ciasno wychodzi, miałem wrażenie że coś wyrwę 😉

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...