Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy


Kraft

Recommended Posts

3 godziny temu, Rafał S napisał:

A wracając do głównego wątku, jestem ciekaw, jak z perspektywy lat poszukiwań, testów i zakupów oceniasz swoje Diamondy.  Bo brzmieniowo, one chyba mają się nijak do tego, czym się ostatnimi czasy zachwycałeś.

Jeśli mógłbym dokonać bezkosztowej zamiany, to Diamondy wymieniłbym może na połowę z testowanych przeze mnie kolumn. Jeśli uwzględnić ich wzornictwo i jakość wykonania, to nawet mniej. Ogólnie, to kolumny mające już to coś, potrafiące zagrać namacalnie. Myślę, że warte swojej ceny. Największym ich mankamentem był u mnie ich zbyt obfity bas (choć zatkanie portów BR sporo poprawiło w tym względzie) oraz pewna łagodność brzmienia. Ostatnio mój gust skręcił w stronę brzmienia stawiającego na szybkość, atak, dynamikę, zaskoczenie, więc rozstanie z Diamondami stało się nieuniknione.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Tylko ja już nie szukam. Zostały zakupione Heco Revolution 3, które spełniają oczekiwania i to by było na tyle.

Wierzę, ze są świetne. Ale to granie w moim stylu. Czy mają "szybkość, atak, dynamikę, zaskoczenie"? Naprawdę nie kupisz niczego żywszego - Bowersów ani Usherów? Bądź człowiekiem - spełniaj swoje marzenia i daj zarobić branży. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafał S napisał:

Wierzę, ze są świetne. Ale to granie w moim stylu. Czy mają "szybkość, atak, dynamikę, zaskoczenie"? Naprawdę nie kupisz niczego żywszego - Bowersów ani Usherów? Bądź człowiekiem - spełniaj swoje marzenia i daj zarobić branży. :)

Te Heco są naprawdę żywe. Nie należy mylić żywości z rozjaśnieniem czy wybitną szczegółowością.

Na odsłuch Usherów zamierzam się umówić w weekend. Na szczęście mam więcej niż jedno pomieszczenie i mogę sobie skompletować więcej systemów. Zamiast Diamondów zostają wszakże Heco.

Bowersy cały czas w pamięci. Jak się trafi okazja z rynku wtórnego, to może wtedy (ale też nie na miejsce Heco - prędzej zastąpią LS50).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

Te Heco są naprawdę żywe. Nie należy mylić żywości z rozjaśnieniem czy wybitną szczegółowością.

Na odsłuch Usherów zamierzam się umówić w weekend. Na szczęście mam więcej niż jedno pomieszczenie i mogę sobie skompletować więcej systemów. Zamiast Diamondów zostają wszakże Heco.

Bowersy cały czas w pamięci. Jak się trafi okazja z rynku wtórnego, to może wtedy (ale też nie na miejsce Heco - prędzej zastąpią LS50).

Być może coś przegapiłem, ale chyba dopiero teraz poinformowałeś nas, że zakupione Heco są TYMI kolumnami - oficjalnymi następcami Diamondów. Gratulacje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kraft napisał:

Ostatnio mój gust skręcił w stronę brzmienia stawiającego na szybkość, atak, dynamikę, zaskoczenie

Ja to samo uzyskałem przez wymianę wzmacniacza, a pozostawienie obecnych kolumn. Dwa wzmacniacze, te same kolumny i różnica w w/w aspektach jest naprawdę bardzo duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie podejrzeć co tam słychać u Japończyków w ich pokojach odsłuchowych. Nie powiem podbudowało mnie to :) Szczególnie jak zobaczyłem z jaką elektroniką są spięte te stare paczki . 

No i nawet Altec się znalazł razem z Wilsonami :) 

https://www.google.com/search?q=日本オーディオリスニングルーム&rlz=1C1GCEA_enPL861PL861&sxsrf=APq-WBvpVuLtUSjMhl--W0XKpqOXu7CKZg:1648585207883&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj7ncq9kuz2AhWNAxAIHfUuBckQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1243&bih=559&dpr=1.1

A+W.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2022 o 14:49, Kraft napisał:

Te Heco są naprawdę żywe. Nie należy mylić żywości z rozjaśnieniem czy wybitną szczegółowością.

Na odsłuch Usherów zamierzam się umówić w weekend. Na szczęście mam więcej niż jedno pomieszczenie i mogę sobie skompletować więcej systemów. Zamiast Diamondów zostają wszakże Heco.

Bowersy cały czas w pamięci. Jak się trafi okazja z rynku wtórnego, to może wtedy (ale też nie na miejsce Heco - prędzej zastąpią LS50).

Myślę ze to również kwestia doboru wzmacniacza. LS50 moim zdaniem nie pasują do NAD-a którego masz przy komputerze. A te Heco jak najbardziej tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MobyDick napisał:

Myślę ze to również kwestia doboru wzmacniacza. LS50 moim zdaniem nie pasują do NAD-a którego masz przy komputerze. 

Z Marantzem też ich słuchałem;)

I nie mówię, że brzmienie KEF-ów mi się nie podoba. Mniej emocji, za to dużo rzetelności. Przy dłuższych odsłuchach sprawdza się to doskonale. I nie zawodzą przy żadnej płycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 27.03.2022 o 12:08, Kraft napisał:

Czy taki Lumin D2 za 10 000 zł to już solidny streamer?  Bo w nim siedzi jeszcze tańsza kość DACa niż w 40n;).

Wspomniałeś o Luminie D2 – czy miales okazje go słuchać? Szukam jakiegoś dobrego źródła z DACiem, ale chciałbym poznać opinie użytkowników bo z testami rożnie bywa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kraft napisał:

Moim zdaniem za drogi. Ale nie zabraniam bogatym szastać kasą (żeby nie było;).

Niestety, wyciągnąłeś złe wnioski co do mojego portfela. Zupełnie bez podstaw. Musisz mieć ogromne doświadczenie skoro nie mając z czymś styczności, nie słuchając potrafisz to wycenić. To ile mogę zapłacić za D2 żeby było to adekwatne do wartości jego dźwięku? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...