Skocz do zawartości

Recommended Posts

4 godziny temu, kacper.kaps napisał:

Ok, tylko że zestawione z M2Si Sapphire 25 zagrały w moim odczuciu dużo lepiej niż KEFy Q750, a różnica w cenie pomiędzy tymi kolumnami jest raczej spora. 

Nie podejmuję decyzji na gorąco. Za jakiś czas umówię się na kolejny odsłuch, ale już wiem, że na pewno nie będzie to amplituner.

A tak poza tym, napisałeś, że nie warto dopłacać do wzmacniacza i skupić się na kolumnach, a poleciłeś mi Marantza PM 7000N, który kosztuje 5,5 klocka;)

OK już nic nie sugeruje. Twoje pieniadze, możesz kupić co chcesz. Ja chcialem Ci tylko powiedzieć, że podstawa to kolumny i na nie powinienes wydac max ile możesz bo to one sa najwazniejsze. Posłuchaj sobie wzmacniaczy za ok 2000 zl i zobaczysz czy nadal tak slabo to gra, że musisz wydac 4000zl na wzmak do pylonów za 3000zl..

9 minut temu, Radek78 napisał:

Witam, pytanie do użytkowników R-N803d: czy do odtwarzania Spotify wymagane jest posiadanie konta Premium?

Tak, spotify connect nie działa w Rn803 przy koncie darmowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, Whiplash napisał:

OK już nic nie sugeruje. Twoje pieniadze, możesz kupić co chcesz. Ja chcialem Ci tylko powiedzieć, że podstawa to kolumny i na nie powinienes wydac max ile możesz bo to one sa najwazniejsze. Posłuchaj sobie wzmacniaczy za ok 2000 zl i zobaczysz czy nadal tak slabo to gra, że musisz wydac 4000zl na wzmak do pylonów za 3000zl..

Tak, spotify connect nie działa w Rn803 przy koncie darmowym.

Podobno już była aktualizacja i wszystko działa? Co raz więcej urządzeń, gra po spotify connect na darmowym. Zdaje się, że ostatnio widziałem to w modelu RN602?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, T Z6 napisał:

Popieram.Tez kiedys chcialem zmienic RN803 na wzmaka.I okazalo sie po dluzszym czasie ze to byla bledna droga.Kolumny i jeszcze raz kolumny.W tej kwestii zmienia sie bardzo wiele.RN803 to bardzo dobry amplituner ale nie zagra dobrze z kazdymi kolumnami.Ale jak dobrac mu odpowiednie to szczeka tez opada.Owszem mam tez wzmacniacze ale tego ampli nie mam zamiaru sie pozbywac i najczesniej slucham wlasnie RN803D.

Napisałeś komentarz, ale nie poparłeś tego stosownym argumentem. Jakich kolumn używasz do 803, które grają tak, że opada Ci szczęka? Podziel się, żebym miał punk odniesienia i sprawdził na swoich uszach.

I jakiego wzmaka słuchałeś, który okazał się gorszy od yamahy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wolisz wzmacniacz to i tak najpierw wybierz kolumny :P

Poźniej bez problemu dobierzesz do nich wzmacniacz. I super że to sprawdziłeś.

Musical to wzmacniacze dosyć drogie. Audiolab ma ładną barwę to prawda nie jest jednak wydajny. Do kolumn nie prądożernych jest dobry. Cyrus gra bardziej żywiołowo i jest mocniejszy. Arcam SA10 to ciekawa propozycja, czy Roksan K3. Ale zostaw to na koniec najpierw dobierz sobie kolumny.

A co do kolumn to nie odsłuchałeś całej dostępnej oferty, nawet ze swoich propozycji. Więc na spokojnie.

6 godzin temu, kacper.kaps napisał:

Napisałeś komentarz, ale nie poparłeś tego stosownym argumentem. Jakich kolumn używasz do 803, które grają tak, że opada Ci szczęka? Podziel się, żebym miał punk odniesienia i sprawdził na swoich uszach.

Jednemu szczeka opada jak słucha Yamahy z Pylonami. A drugi dostrzega wady swojego sprzetu za 50 000. Nawet jeśli tu odpowiedź padnie to nic nie wnosi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kacper.kaps napisał:

Napisałeś komentarz, ale nie poparłeś tego stosownym argumentem. Jakich kolumn używasz do 803, które grają tak, że opada Ci szczęka? Podziel się, żebym miał punk odniesienia i sprawdził na swoich uszach.

I jakiego wzmaka słuchałeś, który okazał się gorszy od yamahy? 

S4Home bardzo dobrze napisal.Kazdy z nas ma swoj wlasny gust i kazdy powienien sluchac a nie czytac.A jesli chodzi o wzmacniacze ktorych sluchalem to urzadzenia w podobnej cenie oczywiscie nowe.I nie napisalem ze gorsze.Poprostu dla mojego gustu Yamaha grala albo tak samo albo odrobinke lepiej.Lepsze byly za to wzmacniacze uzywane dosc wiekowe.Mialem okazje posluchac Sansui AU70 i tylko to urzadzenie powalilo mnie na nogi mimo iz jest starsze ode mnie.Niestety nie bylo na sprzedaz....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Miras23 napisał:

Podobno już była aktualizacja i wszystko działa? Co raz więcej urządzeń, gra po spotify connect na darmowym. Zdaje się, że ostatnio widziałem to w modelu RN602?

Była ale w amplitunerach kinowych i głosnikach bluetooth. Wydaje mi się, że spotify connect free dziala tylko na urzadzeniach które maja wi fi 5ghz. Bawiłem sie RN803 w marcu tego roku i spotify darmowy nie działał, wołał o wykupienie premium a soft w ampli był ten najnowszy z marca 2019.

https://www.tophifi.pl/aktualnosci/spotify-connect-w-urzadzeniach-yamaha-musiccast-rowniez-dla-darmowych-kont

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Nie wiem jaki budżet chcesz przeznaczyć ale ja słuchałem z tą Yamahą: 1. Fyne Audio F501. 2. Dali Oberon 7. 3. KEF Q750. 4. Heco Aurora 700.

Kolejność nieprzypadkowa. Z Kefami miałem największy problem bo słuchałem za krótko a przypuszczam że jest w nich potencjał. W F501 wszystko się zgadzało, Oberony trochę "V", Aurory nie moja bajka.

Wszystko jednego dnia w S4Home. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 lata nieco się zmieniło. Gdyż RN 803 poszła do góry 100%

I teraz kto wybiera go traci na kolumnach.

Ty jesteś rozumiem w komfortowej sytuacji bo go masz z przed podwyżek. więc idz w te modele

1 godzinę temu, Józef Herczek napisał:

1. Fyne Audio F501. 2. Dali Oberon 7. 3. KEF Q750. 4. Heco Aurora 700.

Dopisał bym

ELAC F6.2,

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Koledzy, znajomy za moją aprobatą zakupił 803kę + PSB Imagine XB. Cena jako zestaw było dobra.

Zapłacił taniej niż "chodzi" obecnie sama 803ka (z kolumnami 5 000 zł )  I teraz tak. Pyta , na co warto byłoby kolumny wymienić, aby zyskać na basie, a nie wyportkować się za bardzo. W grę wchodzą tylko podstawki.

Jakieś pomysły...?

Aaaa...byłbym zapomniał. Adaptacja akustyczna....brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

A kiedy Twój znajomy zakupił ten zestawik?

W listopadzie czy jakoś tak. A dlaczego pytasz ?

27 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A brakuje mu basu?

Nowe?

Nie słuchałem, ale podobno chciałby trochę więcej niż ma.

A czy nowe ? Pewnie zależy od ceny. Może i używane. Tylko jakie....?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Dnia 23.11.2022 o 07:45, Piotr Sonido napisał:

Przez 2 lata nieco się zmieniło. Gdyż RN 803 poszła do góry 100%

I teraz kto wybiera go traci na kolumnach.

Ty jesteś rozumiem w komfortowej sytuacji bo go masz z przed podwyżek. więc idz w te modele

Dopisał bym

ELAC F6.2,

Piotr

Używałes 803 z Elacami?  Nie grzał ci się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2023 o 21:18, diax napisał:

Używałes 803 z Elacami?  Nie grzał ci się?

Mieliśmy je w salonie.

Nie zwróciłem uwagi aby było nadzwyczaj inaczej niż przy innych. A czemu?

Coś u Ciebie jest nietak?

Dnia 2.11.2023 o 21:53, jirkash napisał:

Osobiście mogę polecić Monitor Audio Bronze 500. Maksymalna satysfakcja w połączeniu z R-N803D

Lubisz taki jasny, czysty dzwięk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

  Dnia 2.11.2023 o 21:18, diax napisał:

Używałes 803 z Elacami?  Nie grzał ci się?

Mieliśmy je w salonie.

Nie zwróciłem uwagi aby było nadzwyczaj inaczej niż przy innych. A czemu?

Coś u Ciebie jest nietak?

Przy ustawieniu potencjometru na10-tą grzeje mi się .3 min -50  stopni. Ale już mi sie ktoś wypowiedział na innym forum, że ampli z transformatorem,będzie się grzal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, diax napisał:

Przy ustawieniu potencjometru na10-tą grzeje mi się .3 min -50  stopni. Ale już mi sie ktoś wypowiedział na innym forum, że ampli z transformatorem,będzie się grzal.

Moment.

Ale nie do 50 stopni!

Co znaczy na 10? Tam nie ma wskaźnika na potencjometrze. Jest sklaa na wyświetlaczu. Więc mowisz o +10??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, diax napisał:

Nie, mówie o 10-tej na umownym zegarze. Skala jest od -60 do  +15db. Grzeje się już od -15-10 db.

No własnie jaki umowny zegar?

10 na potencjometrze analogowym:

Beznazwy.jpg.4adc472c439d5bf0a1a2f451d54008fb.jpg

To mniej

wiecej jak tu

Exposure_XM_HP_black_recommend.jpg.d60a314af470d761e9d09f5f50331170.jpg

 

-10dB na których grasz tojest bardzo głośno.

Jakie masz kolumny? Jaki salon?

-10 dB to jakbys dal ponad godzine 12 na umownym zegarze.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, diax napisał:

Przy ustawieniu potencjometru na10-tą grzeje mi się .3 min -50  stopni. Ale już mi sie ktoś wypowiedział na innym forum, że ampli z transformatorem,będzie się grzal.

Z jakiego źródła grasz? Sprawdź, czy nie masz coś poprzestawiane w menu ustawień poziomu wejść. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, T Z6 napisał:

-15 to bym chyba ogłuchł z hałasu...Jest juz bardzo głosno przy -40.Ale mój pokój to tylko 20 metrów.I grzania nie zauważyłem...poza letnimi upałami gdzie obudowa robi sie wtedy troche ciepła.

-40 to nic nie słychać, pokój 30m , to nie jest słuchanie non stop na tej  głosności. radia słucham na -45. Lubię czasem posłuchać jeden , dwa utwory głosno. Wtedy ie nagrzewa.

3 godziny temu, Kraft napisał:

Z jakiego źródła grasz? Sprawdź, czy nie masz coś poprzestawiane w menu ustawień poziomu wejść. 

Spotify, youtub, tam nic sie nie da przestawić. Youtube leci z optycznego. Spotify ze streamu.

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No własnie jaki umowny zegar?

10 na potencjometrze analogowym:

Beznazwy.jpg.4adc472c439d5bf0a1a2f451d54008fb.jpg

To mniej

wiecej jak tu

Exposure_XM_HP_black_recommend.jpg.d60a314af470d761e9d09f5f50331170.jpg

 

-10dB na których grasz tojest bardzo głośno.

Jakie masz kolumny? Jaki salon?

-10 dB to jakbys dal ponad godzine 12 na umownym zegarze.

 

 

Elac dubut 2.0 f.6 2. mimo że to nie jest jakaś wysoka pólka to czuć ,ze wzmacniacz nie bardzo daje im rade  Poko,j 30 m. Traktuję 0 db jako 12-tą . Lubie posłuchać  jednego , dwóch utworów dosc głośno. To nie jest dyskoteka przez cała  noc , Chyba zrozumiałem,że powinienem był kupic wzmacniacz za 15 tys a nie ampli za 5 tys. Ale wtedy miałem taki budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...