Skocz do zawartości

Yamaha WXA-50 + DALI Zensor 3. Bedzie ok?


Pawel.J2020

Recommended Posts

Dzien Dobry, 

Zaczynam przygode z czyms wiecej niz glosnikami z supermarketu.  Budzet jest ograniczony, możliwości zakupu ciekawych modeli tez nie za wiele (nie kupuje w Polsce).

Przesluchalem w sklepie DALI Zensor 3 i bardzo mi sie to podoba. Czysty, piekny wokal. Bas nie do konca daje rade przy muzyce elektronicznej, ale mam milych sąsiadow i niech tak zostanie..

Mysle by odpuscic sobie woofer. Co myślicie?

Moze tani/uzywany woofer pojawi sie pozniej...

Jeszcze piękniej graja DALI Oberon 5 (i chyba nawet bez woofer ma fajny bas) ale cenowo to jest +75%. Trzeba zrobic kompromis i zostaje nizsza polka DALI :-(

 

Co do Yamaha WXA-50 to wydaje sie byc dobrym rozwiązaniem dla kogoś kto potrzebuje network amplifier z bluetooth i USB sterowany z telefonu.  Alternatywa to Yamaha RXV-485, choc nie zmieści sie do walizki przy zmianie kraju. Nie potrzebuje 5 channels. I tak podlacze tylko 2 glosniki. Sonos & Bluesound za drogi. Denon maly wybor modeli (out of stock).

Zdaje sobie sprawe ze odsluch to indywidualnie doświadczenie,  ale mozw ktos z Was podzieli sie swoja opinia, za co od razu dziękuje. 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

 

Yamaha R-N602 I WXA-50 sa the same  cenie. 

Parametry wygladaja bardzo podobnie, wiecej mocy ma R-N602 (90W vs 110W). Czy to robi roznice??

WXA-50 ma DLNA.

Ciezko znalezc sklep gdzie maja obie Yamaha i Dali. Skonczy sie na zamówieniu online bez odsłuchu:-(

Co do glosnikow i woofera to opcja DALI Zensor 3 bez woofera przejedzie? Widzialem na forum ze ktos to ma. Nie wspominając o koniecznosci woofera.

7 godzin temu, seba3002 napisał:

Zamiast tego wxa 50 posłuchaj może czystego wzmacniacza Yamahy as 701. Jako streamer możesz dobrać chromecast i moim zdaniem będzie to lepsza propozycja niż wxa 50. Pozdrawiam. 

Dzieki!

Obawiam sie ze budzet nie pozwala mi na taka kombinacje. Nie chcialbym rezygnować z dobrego dźwięku glosnikow i zamienic na tansze DALI. Sluchalem tansze modele i jest roznica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te zensorki to bardzo przyzwoite kolumienki i zasługują na lepszą amplifikacje. Nie wiem jak zagrałby z nimi wzmacniacz w klasie D w stylu smsl czy topping (tutaj musiałby wypowiedzieć się kolega @MobyDick), ale myślę, że na pewno nie gorzej, a kasy zostałoby na strumieniowiec a może i lepsze kolumny. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Moim zdaniem te zensorki to bardzo przyzwoite kolumienki i zasługują na lepszą amplifikacje. Nie wiem jak zagrałby z nimi wzmacniacz w klasie D w stylu smsl czy topping (tutaj musiałby wypowiedzieć się kolega @MobyDick), ale myślę, że na pewno nie gorzej, a kasy zostałoby na strumieniowiec a może i lepsze kolumny. 

SMSL Q5 pro pozwoliły na zakup droższych kolumn. Z odczuć użytkowników to jakość dźwięku na poziomie Yamahy 803d, za to znacznie niższa cena, ale i mniejsza moc. Rozmiary znacznie mniejsze niż WXA-50. W oparciu o tą samą końcówkę mocy co WXA-50 jest zbudowany SMSL A8, ma od niego znacznie lepsze opinie w sieci jeśli chodzi o dźwięk. Oba SMSL-e to tylko wzmacniacze i wymagają streamera takiego jak np. Chrome Audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MobyDick napisał:

SMSL Q5 pro pozwoliły na zakup droższych kolumn. Z odczuć użytkowników to jakość dźwięku na poziomie Yamahy 803d, za to znacznie niższa cena, ale i mniejsza moc. Rozmiary znacznie mniejsze niż WXA-50. W oparciu o tą samą końcówkę mocy co WXA-50 jest zbudowany SMSL A8, ma od niego znacznie lepsze opinie w sieci jeśli chodzi o dźwięk. Oba SMSL-e to tylko wzmacniacze i wymagają streamera takiego jak np. Chrome Audio.

Dzieki za sugestie!

Niestety brak dostepnosci SMSL... import aktualnie nieoplacalny, covid zredukowal mozliwosc zakupu za granica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzieki za porady. Ostateczne gra zestaw DALI Zensor 3 + Yamaha R-N602. Brzmi tak jak chciałem. Bas nawet daje radę. Podobaja mi sie wysokie tony i wrazenie oddzielnego glosu (nie wiem jak to nazwac).

Przesluchalem jeszcze Dynaudio Emit M10 gdzie bas byl lepszy ale dzwiek podobal mi sie bardziej w DALI Zensor 3.

Dostalem kable QED QX 16/2 gratis 😉

20200617_224226.jpg

20200617_224213.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawel.J2020 napisał:

Dzieki za porady. Ostateczne gra zestaw DALI Zensor 3 + Yamaha R-N602. Brzmi tak jak chciałem. Bas nawet daje radę. Podobaja mi sie wysokie tony i wrazenie oddzielnego glosu (nie wiem jak to nazwac).

 

Sprawdź czy się nie grzeje w tej wnęce oraz na ile masz ustawioną impedancję w amplitunerze powinna być na 4 Ω.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2020 o 18:49, Pawel.J2020 napisał:

Dzien Dobry, 

Zaczynam przygode z czyms wiecej niz glosnikami z supermarketu.  Budzet jest ograniczony, możliwości zakupu ciekawych modeli tez nie za wiele (nie kupuje w Polsce).

Przesluchalem w sklepie DALI Zensor 3 i bardzo mi sie to podoba. Czysty, piekny wokal. Bas nie do konca daje rade przy muzyce elektronicznej, ale mam milych sąsiadow i niech tak zostanie..

Mysle by odpuscic sobie woofer. Co myślicie?

Moze tani/uzywany woofer pojawi sie pozniej...

Jeszcze piękniej graja DALI Oberon 5 (i chyba nawet bez woofer ma fajny bas) ale cenowo to jest +75%. Trzeba zrobic kompromis i zostaje nizsza polka DALI :-(

 

Co do Yamaha WXA-50 to wydaje sie byc dobrym rozwiązaniem dla kogoś kto potrzebuje network amplifier z bluetooth i USB sterowany z telefonu.  Alternatywa to Yamaha RXV-485, choc nie zmieści sie do walizki przy zmianie kraju. Nie potrzebuje 5 channels. I tak podlacze tylko 2 glosniki. Sonos & Bluesound za drogi. Denon maly wybor modeli (out of stock).

Zdaje sobie sprawe ze odsluch to indywidualnie doświadczenie,  ale mozw ktos z Was podzieli sie swoja opinia, za co od razu dziękuje. 

 

 

 

 

 

Rady żebyś posłuchał AS701 nie są złe, ale to wielki klocek i nic nie potrafi przy WXA 50. Ja wolałbym, to maleństwo. Mocą też nie grzeszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę to dla was sprawdzić ale chyba nie. Z drugiej strony jakie to ma realne znaczenie.

Przy opcji Loudness na poczatku poczujesz że dzwiek się także scisza. Ale jeśli podkecisz gałką głośności to zobaczysz że dynamika wzrosła. Skrajne pasma są bardziej wyeksponowane i zaznaczone. Loudness raczej musi iść w parze z głośnością bo inaczej odczuwasz właśnie zamulenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...