Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo i monitory do małego pokoju


mtkg

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

41 minut temu, mtkg napisał:

Reduktor Szumu zbudował własny wzmacniacz lampowy i gdzieś przez myśl mi przeszło żeby taki kupić i złożyć.

W kwestii budowy wzmacniaczy polecam się zwrócić do kolegów @MariuszZ / lampa/ lub @nowy78 / tranzystor/.

Oprócz A-400 do gramofonu mogę polecić

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-nad-3020i-9484689712

Podtrzymuje też opinie Elektrona6 , stare wzmaki są w pełni naprawialne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2020 o 15:13, mtkg napisał:

Cześć, jestem nowy na forum także witam wszystkich:)

Chciałbym wejść w świat muzyki słuchanej z czegoś innego niż głośniki komputerowe i miniwieża.

Na początek wzmacniacz stereo i głośniki a w przyszłości gramofon (także wzmacniacz musi mieć wejście gramofonowe). Odtwarzacz CD mam Pioneera.

Słucham roca, pop, hip-hop, muzyka elektroniczna.

Lubię dobry bas.

W załączeniu przesyłam plan pomieszczenia w którym ów sprzęt będzie użytkowany. Niestety jest to niewielki pokój ok 8,5 m2 i z racji tego nie ma za wiele miejsca i możliwości rozłożenia sprzętu.

Głównie siedzę przy biurku bo przy nim pracuję także z tej pozycji będzie odsłuch.

Na planie KL - kolumna lewa będzie stała na podstawce ewentualnie na jakiejś komodzie, KP - kolumna prawa będzie stała na biurku. Odstęp między kolumnami wyniesie ok 2 m. Ewentualnie mogę przesunąć biurko w lewo i pod okno wstawić kolumnę (mam na myli podłogówki tylko w tak małym pomieszczeniu to chyba mija się z celem).

Gdzieś kiedyś wyczytałem, czy usłyszałem, że każdy sprzęt audio zagra tak dobrze jak dobre ma kolumny. Jeśli to prawda (a coś w tym jest) to lepiej zainwestować więcej w kolumny niż we wzmacniacz?

Budżet: hmm no nie chcę za dużo wydawać, jestem elastyczny ale wolałbym sprzęt z dolnej półki, max 3000 zł na wzmacniacz i kolumny wystarczy?

 

Pokój.jpg

https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/1014-klipsch-heritage-the-sixes

I nic więcej nie potrzebujesz 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki byłem w dwóch salonach. Na odsłuch trzeba się umówić, także to jeszcze przede mną ale na szybko zaproponowano mi jakieś zestawy.

Salon 1: NAD C316BEE V2 + Pylon Audio Pearl Monitor. Ten zestaw mieści się w zakładanym budżecie.

Salon 2: Denon PMA-600NE + Monitor Audio Bronze 6G 100. Ten zestaw wykracza poza budżet o 600 zł.

W salonie 1 zapomniałem dodać że lubię dobry bas, więc dobór głośników może byłby inny.

Ale odsłuchy różnych kombinacji jeszcze przede mną więc jeszcze zobaczymy co się z czym je.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mocno się zastanawiam nad używanym np. Pioneer A-400 czy NAD 3020(i). Tylko pewnie przydałoby się je przejrzeć po zakupie. 

Jest tu na forum jakiś magik który zajmuje się naprawą sprzętu RTV?

Do tego monitory, tu też pytanie nowe czy używane i może od razu bym gramofon kupił. Gramofon to już na bank chcę używany ale to już pewnie w sekcji gramofonowej muszę poczytać i popytać co warto kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam żeby w budżecie 3000 zł zmieścić się z zakupem wzmacniacza, monitorów i gramofonu tak licząc po ok 1000 na każde urządzenie (kolumny za parę).

Gramofon to na bank używany.

NAD 3020 (z literką e lub i) chodzą po ok 1200 zł (coś tam może da się utargować), widziałem też NAD 3240PE za 900 albo Rotel RA-10 też za 900.

A takie monitory jak Tannoy Mercury M2 za ok 700-750 zł albo Monitor Audio Bronze BR za ok 850-900 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki napisałem do Pumpurek zobaczymy co doradzi.

Co do samochodu to w moim przypadku było łatwiej :)

Kurcze, dzisiaj mam urodziny i właśnie miałem sobie sprawić prezent (to będzie prezent od żony) w postaci nowego (nowego bądź używanego) sprzętu a tu mętlik w głowie, co kupić żeby cieszyć się z dobrego brzemienia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mtkg napisał:

Jak już będę wiedział co dokładnie kupuję to jej powiem, bo tak to będzie że sam nie wiesz co chcesz to po co ci to

Ja ze swoją (wife 😉 ) mam o tyle dobrze że nie wnika co ja kupuję że sprzętu audio nawet kolory kolumn jej pasują 👍 

Ciekaw jestem co Ci Pumpurek zaproponuje?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pewnie nasłucham (żony), że po co ci to ale w końcu jakoś przejdzie :) Z drukarką 3D też tak było a jak sam zaprojektowałem i wydrukowałem zbieracz deszczówki to byłem bohaterem domu :)

Może kupie jakieś kolumny w kolorze białym to jeszcze mnie pochwali :)

No ale dobra bo trochę odbiegamy od tematu a nadal nie wiem co kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żony tak mają że gadają 😉 

Poczekaj co ci zaproponuje Pumpurek! 

U mnie od soboty gra:

SMSL Q5 PRO + ELAC BS 123 + CHROMECAST AUDIO uwierz mi tynk ze ścian leci 😉 

Cenowo wyszło mnie 1500

Czysto detalicznie pięknie jest!!!! 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2020 o 13:52, mtkg napisał:

Już powoli mam mętlik w głowie. Co do czego dobrać. Samochód było łatwiej kupić :)

To najpierw wybrać wzmacniacz a potem dobierać do niego kolumny?

NAD C316BEE V2 np. z ekspozycji?

Monitory Jamo S 803?

Na odwrót. Najpierw kolumny.

Ludzie trzeba mu pomóc tak namieszane że kolega mysli o Jamo 803?? !!!! Przecież gorzej wybrac nie może. Na litość.

Tannoy M2 sobie sprawdź bezpieczne kolumny. A jak się nie spodobają to sprzedasz za tyle samo albo zarobisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...