Skocz do zawartości

Co do Audiosymptom i8


Paweł Laszenko

Recommended Posts

13 minut temu, lysyrafal napisał:

Dobrze, spróbuję wyrażać się precyzyjniej w przyszłości, aby nikogo nie denerwować.

To nie jest kwestia denerwowania, tylko tworzenia właśnie takich "prawd" dzięki którym (prawdopodobnie) autorka tematu rozważa zakup dodatkowej końcówki mocy.

13 minut temu, lysyrafal napisał:

Zauważ, iż ja przecież nie proponowałem końcówki mocy, tylko sama zainteresowana wyszła z tym pomysłem.

Fakt ale też twoja reakcja była taka :

Dnia 31.01.2022 o 10:46, lysyrafal napisał:

Dobry kierunek poszukiwań i tu mocy nie powinno brakować. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony.

I na prawdę nie chodzi tu o złośliwość itp. Po prostu uważam że trzeba wyjaśnić czy na pewno chodzi o ten brak "watowej mocy" zanim podejmie się kroki w stylu zakup końcówki mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny, że sama zainteresowana jest inteligentną osobą i taki zakup kilka razy przemyśli lub wypożyczy po prostu przed zakupem. Swoją drogą, nie uważam, abym miał taką siłę przekonywania jak branża, dlatego często pisze słowo ''warto".

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Fafniak napisał:

To nie jest kwestia denerwowania, tylko tworzenia właśnie takich "prawd" dzięki którym (prawdopodobnie) autorka tematu rozważa zakup dodatkowej końcówki mocy.

Fakt ale też twoja reakcja była taka :

I na prawdę nie chodzi tu o złośliwość itp. Po prostu uważam że trzeba wyjaśnić czy na pewno chodzi o ten brak "watowej mocy" zanim podejmie się kroki w stylu zakup końcówki mocy.

Ja po prostu zapytałam, czy taka końcówka coś wnosi w brzmieniu zestawu. Nie mam z tym doświadczenia, więc liczyłam na wypowiedzi osób, które użytkowały końcówki mocy. 

29 minut temu, Fafniak napisał:

To nie jest kwestia denerwowania, tylko tworzenia właśnie takich "prawd" dzięki którym (prawdopodobnie) autorka tematu rozważa zakup dodatkowej końcówki mocy.

Fakt ale też twoja reakcja była taka :

I na prawdę nie chodzi tu o złośliwość itp. Po prostu uważam że trzeba wyjaśnić czy na pewno chodzi o ten brak "watowej mocy" zanim podejmie się kroki w stylu zakup końcówki mocy.

Ja po prostu zapytałam, czy taka końcówka coś wnosi w brzmieniu zestawu. Nie mam z tym doświadczenia, więc liczyłam na wypowiedzi osób, które użytkowały końcówki mocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

To znaczy, że niby mam kolumny za szeroko rozstawione ? Nie no. Jest trójkąt równoboczny pomiędzy kolumnami,

a miejscem odsłuchu.

O.K. ale ile to jest?

Odpowiedź masz poniżej 😉

4 godziny temu, Fafniak napisał:

Ja wiem że to jest takie "złote ustawienie" ale ono wcale nie musi być optymalne w każdej sytuacji lokalowo/mieszkaniowej.

Zobacz czy jesli chodzi o przyjemność odsłuchu nie lepszy będzie równoramienny trojkąt (czyli miejsce słuchania ruszamy na probę przód tył)

https://www.acoustic.ua/forms/calculator1.en.html

http://highfidelity.pl/@main-3563&lang=

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Ja po prostu zapytałam, czy taka końcówka coś wnosi w brzmieniu zestawu.

Wnosi i nie chodzi tu tylko o kontrowersyjne waty , ale o zmianę przekazu całego systemu. Akurat wg. mnie moc jest najmniejszym problemem. praktycznie każdy wzmacniacz jest w stanie " napędzić " kolumny przy odsłuchu w warunkach domowych. Przerabiałem przy Grandach końcówkę 2 x 330 W , 2 x 150 W , 2 x 60 W i 2 x 40 W i jakiegoś spadku czegokolwiek nie zaobserwowałem. Za to brzmieniowo już tak. Największa przepaść była między Yamahą MX-1000 a BC-Acoustiqe oraz  ,wspomnianą Yamahą a Vincentem Sp 331.

Warto wypożyczyć jakąś końcówkę w budżecie i na spokojnie sprawdzić , bez emocji i forumowych podpowiedzi , że musi być lepiej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Dziękuję za pomoc

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Wnosi i nie chodzi tu tylko o kontrowersyjne waty , ale o zmianę przekazu całego systemu. Akurat wg. mnie moc jest najmniejszym problemem. praktycznie każdy wzmacniacz jest w stanie " napędzić " kolumny przy odsłuchu w warunkach domowych. Przerabiałem przy Grandach końcówkę 2 x 330 W , 2 x 150 W , 2 x 60 W i 2 x 40 W i jakiegoś spadku czegokolwiek nie zaobserwowałem. Za to brzmieniowo już tak. Największa przepaść była między Yamahą MX-1000 a BC-Acoustiqe oraz  ,wspomnianą Yamahą a Vincentem Sp 331.

Warto wypożyczyć jakąś końcówkę w budżecie i na spokojnie sprawdzić , bez emocji i forumowych podpowiedzi , że musi być lepiej :) 

To rozsądne co piszesz. Wypożyczyć kilka modeli i spróbować. To ma sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Największym sensem jest fakt , ze przez to przedsięwzięcie zyskasz własne doświadczenie i nikt Ci już niczego nie wmówi. Niezależnie co usłyszysz , to będą Twoje niepodważalne wrażenia.

O tak. Chcę zdobywać nowe doświadczenia w audio. A w jaki sposób mam to robić jak nie przez zmiany w swoim systemie, we własnym pomieszczeniu ? 

Niestety w zeszłym roku nie było Audio Show, a szkoda bo chętnie bym się wybrała.

Spokojnie, Nie jestem taka szybka do kupowania. Do tematu kocówki mocy przymierzam się już od pół roku. 

I słyszałam, że do połączenia końcówki ze wzmacniaczem muszą być bardzo dobre kable interkonekty. Prawda to ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

O tak. Chcę zdobywać nowe doświadczenia w audio. A w jaki sposób mam to robić jak nie przez zmiany w swoim systemie, we własnym pomieszczeniu ? 

Niestety w zeszłym roku nie było Audio Show, a szkoda bo chętnie bym się wybrała.

Spokojnie, Nie jestem taka szybka do kupowania. Do tematu kocówki mocy przymierzam się już od pół roku. 

I słyszałam, że do połączenia końcówki ze wzmacniaczem muszą być bardzo dobre kable interkonekty. Prawda to ?

Pani Agnieszko, audio video show nie ma, ale jest coś takiego jak forumowe zloty🙂. A tam, poza oczywiście odsłuchami, jest też tak zwana "integracja". Zdaje się, że nasz dobry kolega @tomek4446 , coś tam planuje na wiosnę 😉. Serdecznie zapraszamy 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

Przecież nie powiesz mi, że masz wzmacniacz Marantz ze względu na sam wygląd i brzmienie się nie liczy?

Nie, marantza kupiłem, żeby zagrać na nosie całemu forum 😝

A tak poważnie, podoba mi się jego brzmienie, wygląd a co najważniejsze - stosunek ceny do jakości (mówię oczywiście o używanym sprzęcie). Słuchałem w domu kilku innych konstrukcji (poza domem też) mocniejszych i słabszych, i poza jakąś tam zmianą w charakterze brzmienia, żadnych niedostatków mocy nie odczułem. Ba, podpinalismy pod Pmc lampy Tomka, i też spokojnie dawały im radę. Tak przynajmniej uważam, jeśli się mylę proszę kolegów i koleżanki z łódzkiego spotkania o sporostowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Pani Agnieszko, audio video show nie ma, ale jest coś takiego jak forumowe zloty🙂. A tam, poza oczywiście odsłuchami, jest też tak zwana "integracja". Zdaje się, że nasz dobry kolega @tomek4446 , coś tam planuje na wiosnę 😉. Serdecznie zapraszamy 🙂

Jeśli chodzi o zloty i tzw. "integrację", to ja jestem jak ten ślepy koń na wyścigach, tj. nie widzę przeszkód :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

Ja też zastanawiam, a tym bardziej, że takie opinie wyraża osoba, która ma w systemie końcówkę mocy. Proszę wyjaśnij do czego ona jest Ci potrzebna, bo już z tego wyrosłeś ma się rozumieć lub nie?

Już spieszę z wyjaśnieniami. Mam końcówkę bo mam przedwzmacniacz, który kupiłem ze względu na system DL i swtwierdziłem, że to może wpływa na dzwięk jak się go przepuszcza przez dwa preampy. Ponadto wyszedłem z założenia, że końcówka jako element specjalizowany daje większą szansę uzyskania lepszego (mniej pogorszonego?) dźwięku. No i napaliłem się generalnie na klasę "D", ale na żadnym etapie wyboru ilość watów nie miała dla mnie znaczenia.

Z drugiej strony ostatnio częściej zadaję sobie to pytanie "po co mi ona"? Kosztowała 3 x tyle co NAD C356 a na 100% nie jest trzy razy lepsza. Może trzeba było kupić coś używanego resztę dołożyć do kolumn? Ale jak człowiek się na coś napali..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wito76 napisał:

Ten post przypomina mi awanturę na boisku, piłkarze tłuką się między sobą, kibice wpadli na boisko, a w oku cyklonu stoi Agnieszka i spokojnie przeprowadza wywiad raz z tym raz z tamtym. Podziwiam  ignorowanie tego co się dzieje wokół i robienie swojego. 

:) 

No z tym ignorowaniem tego co się dzieje wokół, to tak nie do końca. Słucham uważnie wszystkich rad, ale przecież na końcu to ja sama muszę wiedzieć co jest dla mnie dobre. Nikt mi drogi nie wybierze. A poza tym rzeczywiście trochę jestem taka Zosia Samosia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Fafniak napisał:

Z tymi samymi kolmnami (RLS Oberon II) wzmacniacz mający mniej niż połowę mocy tych audiolabów robił co chciał ;) (270W vs 90W)

Jestem zaskoczony takim obrotem sprawy, a właściwie wynikiem porównania. Nigdy nie słuchałem wzmacniaczy tej marki, ale z tego co piszesz, to te końcówki mocy były po prostu marne!

15 godzin temu, slaw0001 napisał:

Ponadto wyszedłem z założenia, że końcówka jako element specjalizowany daje większą szansę uzyskania lepszego (mniej pogorszonego?) dźwięku. No i napaliłem się generalnie na klasę "D", ale na żadnym etapie wyboru ilość watów nie miała dla mnie znaczenia.

Więcej pytań nie mam. Nie miała moc, ale uzyskanie czystszego dźwięku, czyt. brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, seba3002 napisał:

A tak poważnie, podoba mi się jego brzmienie, wygląd a co najważniejsze - stosunek ceny do jakości (mówię oczywiście o używanym sprzęcie). Słuchałem w domu kilku innych konstrukcji (poza domem też) mocniejszych i słabszych, i poza jakąś tam zmianą w charakterze brzmienia, żadnych niedostatków mocy nie odczułem. Ba, podpinalismy pod Pmc lampy Tomka, i też spokojnie dawały im radę. Tak przynajmniej uważam, jeśli się mylę proszę kolegów i koleżanki z łódzkiego spotkania o sporostowanie.

O cenie nic nie wspominałem, ponieważ dla każdego to sprawa indywidualna i czasami są ważniejsze sprawy w życiu. Powiem tak, że ten podtekst ekonomiczny wyczuwam w różnych wątkach. Ja nie mam z tym problemu, bo jeżeli kogoś stać i sprawia mu to radość, to niech wydaje ile chce. Mogę tylko pogratulować i cieszyć się razem z nim, a nie mu zazdrościć. Mówię to z pozycji osoby, która posiada system budżetowy i nie robi problemu z tego, na czymś grają inne osoby. Takie myślenie jest dla mnie po prostu "chore" i zatruwa życie na własne życzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
10 minut temu, Pawel Laszenko napisał:

Witam potrzebuje kupić nowe kable 

RCA

 Qed Profile Audio lub wireworld stream 

głośnikowe

van damme up-lcofc hi-fi 4mm

BITNER LP0205

proszę o poradę

https://www.q21.pl/qed-profile-audio.html 

https://www.q21.pl/wireworld-stream-rca-sti.html

resztę też da rade znaleźć w sklepach (?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...