Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Nowy, dobra firma-wygląda rozsądnie 😎

Pamiętaj (pewnie dobrze o tym wiesz),  że dojdzie Ci jeszcze cło (transport opisany jako bezpłatnie do Polski i nie tylko).

1500VA to Ci wystarczy nawet na zestaw dzielony czy 2-3  wzmacniacze (jak dodasz listwę).

Mimo wszystko dziwnie wygląda ta informacja na tylnej ściance "Made in China".

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma dojść transport? Na części ofert jest podana kwota a na części że bezpłatnie. Jak czytałem to z cłem bywa różnie. Zastanawiam się właśnie czy jest różnica w tym przypadku czy jak kupię z firmy czy od osoby prywatnej to lepiej? Przejrzałem wiele ofert i na wszystkich jest made in china. Bo rozważam ten albo Airlink. Do tego Japońskiego jakoś bardziej mam przekonanie nie wiem czy słusznie. 

Edytowano przez ralfs269
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie koszt transportu z Japonii bardzo zdrożał. Bez różnicy czy kupisz od firmy, czy osoby fizycznej. Do ceny na pewno dojdzie koszt transportu, vat, opłaty celne (jakieś są) i prowizja za odprawę celną. Wszystko to będzie do zapłaceniu na miejscu w Polsce przy odprawie celnej. To będzie dodatkowy koszt, prócz ceny zakupu. 

A trafo, owszem, bardzo dobre. Sam takiego używam. Mocy wystarczy z zapasem nawet dla końcówki z preampem.😀Będziesz musiał tylko zmienić wtyczkę na kablu na naszą/schuko. Trzeba też mieć na uwadze, że przełącznik (zablokowany śrubką) musi wskazywać odpowiednie napięcie wejściowe.

Airlink będzie w porównaniu do Kashimura ze dwa razy większy (o tej samej mocy).

Airlink ma w ofercie również wersję zbalansowaną do audio, więc może warto też nad takim się zastanowić.

Kashimura Co. Ltd ma adres w Tokyo w Japonii, a że produkują w Chinach, to jak cały świat.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500VA to i tak sporo ponad 1KW, więc masz zapas pod kolejne Sansui.

O kosztach transportu tego konkretnego "chińskiego Japończyka" pisałem że w opisie jest bezpłatny do Polski 😎

Skoro Marek napisał że używa takiego i jest zadowolony-to cenna rekomendacja 👍i warto Mu zaufać

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ralfs269 Na to co masz w gniazdku to już nikt z forum nic nie poradzi. A przynajmniej ja, bo elektrykiem nie jestem.  Stabilizacja napięcia jakaś by się przydała.

Podpowiedzieć mogę tylko tyle, że Kashimura na wejściu ma tolerancję: 220-240V.

Uprzedzam, że na prądzie się nie znam, a dzielę się tylko tym z czym sam miałem do czynienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2023 o 07:53, ralfs269 napisał:

Teraz dokupię trafo i podłącze to tych byle jakich kolumn Technicsa od wieży. Trochę kasy odłożę i będę dopiero myślał o kolumnach

... Powierzchnia salonu to 45m.

A jakie to kolumny Technicsa-coś większego czy maleństwa od miniwieży?

Bo jeśli małe lub kiepski model, to wg mnie  warto kupić niedrogie używane podłogówki które potem sprzedasz w podobnej cenie gdy już ubierasz na docelowe? Będzie już na czym sluchać i poznać brzmienie Twojej alfy 😎 Ja bym nie wytrzymał, gdyby mój Sansui miał się męczyć z były czym (ale nie znam Twoich uwarunkowań i możliwości, dlatego pytam i sugeruję ewentualne rozwiązanie).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ralfs269

Mogę Ci odstąpić moje Martin Logan SL3. Jak nie musisz mieć potęgi i szybkości na basie a piękną przestrzeń to te kolumny

zagrają z Twoim Sansui 907.  L-kę miałem krótko i nie pamiętam już jak to grało ale miałem 907 DR czyli następcę i 907 KX.

Oba wyrabały się z Loganami. Ceną do dogadania.

Jan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak.

Masę wody w Wiśle upłynęło od tego czasu. Masę propozycji padło co do trafa, każde między 600 a 1000VA będzie dobre. Warunek by nie brumiło. Te plasticzane pudliszcza miałem kiedyś i loterja czy będzie cicho czy nie. Reszta już bardziej fachowo wygląda. Nie pomogę, bo na to czy będzie brumić czy nie nie mam wpływu. Ja zwykle mam trafa ze Skierniewickiego Eurotrafo ale oni oddają trafo jedynie zalane i z wyprowadzonymi przewodami. Opakowac trzeba sobie samemu , no i najważniejsze dodać japońskie gniazdo/gniazda. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że na tym forum administrator nie blokuje konta. Mój przykład ale ..... uważaj. 😁

@ralfs269 

Do trafa zasilającego 240 na 100V nie przykładaj aż takiej wagi. Od strony zasilania skup się na porządnym filtrze sieciowym, który zapewni "krystaliczne" brzmienie. To jest sedno ładnego czystego grania systemu. 

Dobierając kolumny, raczej solidne podłogowe, do 45 m2 i otwartej pozostałej przestrzeni, zwracaj uwagę na zakres jaki potrafią przenosić. Dolny zakres powinien zaczynać się poniżej 30 Hz (Moim zdaniem). 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z  subwoofer-em nadaje się ale do oglądania TV.

Dźwięk wychodzi tylko z jednego miejsca - z pod oglądanego obrazu.  To jego poważna wada. W/g mnie to tylko półśrodek na niedomagania zestawu głośników. 

Nigdy nie używałem do odsłuchów audio. 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

san-sui

Jak zwykle niby o czymś i z ,,dobrymi,, radami, ale . No właśnie, jak zwykle rady tylko w/g ciebie słuszne, bo inni mogą mieć inne zdanie. Przykład, odnośnie trafa, warto mu trochę poświęcić uwagi, bo brumiące trafo potrafi doprowadzić do irytacji i pozbawić właściciela frajdy z słuchania muzyki. Dwa, dobór kolumn to coś, co zwykle powinien robić właściciel a nie osoba postronna. Samo dobiranie kolumn na podstawie danych katalogowych nijak ma się  do rzeczywistości. Po pierwsze większość producentów mocno mija się z rzeczywistością odnośnie parametrów, dwa samo pasmo nic nie mówi. Ważna jest skuteczność kolumn, i najważniejsze ich rodzaj, zastosowane przetworniki. Inne kolumny do dużego salonu, inne do pokoiku a jeszcze inne do aneksów kuchennych itp. Tu nic nie dadza rady typu pasmo.  Nic nie zastąpi niestety odsluchu na miejscu. Dwa, każdy ma swoje indywidualne preferencje odnośnie słuchanej muzyki i równiwż poziomu ich słuchania. Trzeba pamiętać, że dźwięk to nie jest prosta sprawa. Inaczej zachowuje się przy niskim poziomie a inaczej przy wysokim. Inaczej odbieramy te same częśtotliwości. Stąd choćby przycisk Loudnes czy Kontur we wzacniaczach

Twoja uwaga odnośnie subwoofera też jest obarczona twoij niewiedzą a wlaściwie osłuchaniem.  Mogę ci udowodnić na przykładzie systemu Sansui i właśnie kolumn plus sub jak daleko mijasz się ze swoim znastwem. Warto więc trochę pomyśleć nim zacznie się pisać i radzić. Może się okazać, jak zwykle w twoim przypadku, że wszystko to bajki z mchu i paproci są....

ralfs269

Pamiętaj, że sprowadzenie z Jaonii to nie jest problem, problemem są koszta, bo transport kosztuje a wat dolicza się do sumy zakupu sprzętu i jego transportu. Jak jest coś dobrego w strefi bezcłowej watro się o to pokusić. Kwestia czy jest  ma znaczenie. Niestety audio nie jest tanim hobby.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze musisz i wiesz lepiej.  

Jedna uwaga: 

Dlaczego zawsze we wpisach polemicznych,  nie bierzesz pod uwagę tego co piszą pytający, a w tym przypadku jest wszystko podane jak na dłoni. Powierzchnia salonu, moc wzmacniacza itd. itp. 

 

Słuszna uwaga co do skuteczności kolumn ale gdyby wzmacniacz miał np 20 - 40W, a w tym przypadku .....?? 

Ja używam zawsze o wartościach ponad 92 więc istotniejszy jest dla mnie parametr jak wyżej - początek pasma słyszalnego od dołu - 16 - 18 Hz. Takie mam kolunmy i to, ku mojemu zadowoleniu słyszę. 

Skoro teraz oszukują w parametrach kolumn to tym bardziej polecasz stare produkty ale ..... Dziwię się gdy ktoś o takiej wiedzy opisuje w swym torze kolumny o skuteczności poniżej 90dB.  

Subwoofer

Zestaw z  subwoofer-em nadaje się tylko do oglądania TV, szczególnie do dużego salonu, jak tu 48 m2. Zdania nie zmienię. W małym pomieszczeniu może miałbyś trochę racji, gdyż tam się nie da wsadzić podłogówek grających od 20 Hz. 

Bo gdzie?! 

 

 

 

 

Brumiący transformator obniżający nap.  z 240 na 100V nie musi stać na szafce wraz z innym sprzętem.  To żaden problem.

- zamyka się w pudełku,

- pudełko wycisza,

- ustawia za szafką, za sprzętem itd

i nic nie słychać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się chłop nadźwigał, 1000 funtów sztuka a trzeba dwie. Ale jak słyszy 16Hz to i 450 kg dźwignie. Osobiście znam jedną osobę , która kupiła kolumny za podobną sumę jak warte są wspomniane Magico M9, ale kupił inne , nie Magico.

Na marginesie san-sui bajkopisarzu, moje kolumny mają powyżej 91dB więc nie ma wielkiej trwogi. Do starych tez się nie zaliczają, jeszcze są w ofercie producenta. Co do Suba, ja nie mam, nie mam takiej potrzeby, znam jednak dobrze osobę, która ma i na dokładkę ma bardzo dobre kolumny. 

Co do :

,,Skoro teraz oszukują w parametrach kolumn to tym bardziej polecasz stare produkty ale,,  - twoje słowa o mnie  i moja odpowieź,  niby gdzie poleciłem stare kolumny? Jednak to mnie nie dziwi, twoje zwykłe postępowanie - opluj, przeinacz i nawciskaj , że niezna się itp itd. Zmień znaczenie wypowiedzi. Koleś, jednak jesteś powtażalny, zmień technikę, wymyśl coś nowego a nie stare sztuczki. Na tych już się wszyscy poznali. Masz we mnie pilnego czytelnika, zawsze czytam twoje wypociny i staram się uczulać innych, by nie brali ich na poważnie, bo zwykle więcej komuś zaszkodzisz jak pomożesz. Co do basu, znaczenie ma jakie ciśnienie akustyczne potrafią wytworzyć dane głośniki. Najlepiej przyswajalne dla ucha są częstotliwości w przedziale 1 - 4 kHz i tu słyszymy najwyraźniej wszelkie zmiany . 16 Hz slyszą naprawdę nieliczni , bardziej powiedział bym, że odczuwasz tę częstotliwość niż ją słyszysz. Nie wnikam, chcesz słyszeć to słysz, najlepiej w całym paśmie do 20kHz. Później to już zgłoś się ponagrodę , bo ponoć jeszcze takiego nie znaleziono, co tak by słyszał. Ale kto inny jak nie ty ... 

Tym otymistycznym akcentem udaję się na spoczynek a koledze życzę ostrzyć słuch, może coś wystrugasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San-sui tak wracając do Twoich wypocin na temat zbanowania na forum - Twoje prawa do w/w działania są "SPECJALNE" nikt takich praw do samowypieprzenia się z forum jak ty nie posiada więc nie strasz kolegi ! Jesteś jedyny którego coś takiego może w końcu spotkać nawet pomijając oczywistych naganiaczy hejtu antysansui ! To, że nadal możesz pisac na forum to tylko w sumie dlatego , że Owsiak nas prosił (musiałeś coś chyba niechcący wrzucić na orkiestrę ...) ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...