Skocz do zawartości

RME DAC ......... i nie tylko :)


tomek4446

Recommended Posts

Panowie ...zadałem proste 2 pytania a rozpętała się 💩burza 🤦. Oczekiwałem tylko odpowiedzi czy warto a jeśli tak to jakie liniowce brać pod uwagę a Wy skaczecie sobie do gardeł ...WTF ??? Skorzystałem z wiedzy na ten temat znalezionej w necie i wybrałem 2 modele które będą testowane w pierwszej kolejności ...wielkie dzięki tym którzy zdołali udzielić choćby krótkiej odpowiedzi na zadane pytania. Wasze zdrowie 🥃🤘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Aprox napisał:

Oczekiwałem tylko odpowiedzi

Jesteś naiwnym audiofoolem że wierzysz ze coś takiego jak zasilacz liniowy może coś zmienić. Zapomnij, przestań, wszystko gra tak samo, to tylko zera i jedynki. 

Niestety atmosferę wprowadzają niesłyszace, mądre ludki, które zrobią wszystko żeby innym zepsuć odrobinę radości 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

Cześć. 

A możesz napisać jakie ?

Bierzesz pod uwagę MuzgAudio?

Czołem ...Oczywiście że biorę ale jako pierwsze "do golenia" pójdą Keces Audio P3 i Sbooster BOTW. Bardziej chyba skłaniam się w kierunku Keces-a gdyż to 2 liniowce w jednym - na chwilę obecną potrzebuję tylko jednego zasilania ale kto wie co będzie za tydzień czy miesiąc 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fafniak napisał:

@Aprox

Nie ukrywam że cena w wysokości połowy wartości RME to dla mnie jest abstrakcja ale to twój wybór.

Natomiast ja zwracam uwagę że prawdopodobnie kończą się czasy taniej energii i po prostu wybierałbym zasilacz z wyłącznikiem.

Z tego co się zorientowałem to MuzgAudio czy Tomanek też będą w cenie w granicach 1-1.1 tysiąca zł. Keces ma w sobie w 2 liniowce a prawdopodobnie drugie zasilanie niebawem będzie mi potrzebne tak więc jeśli chodzi o cenę wyjdzie prawie to samo. A wyłączniki z tego co wiem mają wszystkie.

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Aprox napisał:

Keces ma w sobie w 2 liniowce a prawdopodobnie drugie zasilanie

Konrad z  MuzgAudio w rozmowie ze mną mówił, że nie wchodzi w konstrukcje zasilaczy 2w1, coś mu nie pasuje w takich rozwiązaniach. Keces jeszcze nie ma jakiejś wyrabanej ceny w kosmos.

Dobre opinie mają Farad, kiedyś miałem okazję kupić w świetnych pieniądzach świetny zasilacz liniowy upTone JS-2 bez kabelków w komplecie, ale te bym sobie sam sprawił,  tak jak zrobilem do  MuzgAudio 😉 Niestety 9bsluguje tylko do 12V na wyj, a ja potrzebowałbym jeszcze jeden z 15V na wyj.

No i musiałem obejść się smakiem.

Nostromo brałem pod uwagę, ale odpuściłem, później wyszło u kolegi z forum, że jednak MuzgAudio robi więcej dobrego niż Nostromo, jednak jest droższy niestety.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polskich producentów to właśnie MuzgAudio jest w pierwszej kolejności brany pod uwagę ...Keces ma bardzo dobre opinie w testach a jego cena biorąc pod uwagę że to 2w1 jest rozsądna, nie mówiąc już o aspektach wizualnych 💪🤩, w innych znowu testach znakomicie wypada Sbooster BOTW i każdy z nich wg testujących inaczej wpływa na jakość dźwięku. Dlatego nigdy nie wiadomo jak dany model liniowca wpłynie na akurat posiadany zestaw klocków. Wniosek jest tylko jeden - kupić i przetestować, i albo sprzęt zostanie albo wróci do sprzedawcy . @DiBatonio poleca Farada ...i owszem z tego co znalazłem w sieci bardzo dobry liniowiec - chwalony był model Farad Super3 ale tutaj zaczynamy wkraczać na coraz wyższy poziom cenowy 😁💰

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Aprox napisał:

@DiBatonio poleca Farada ...i owszem z tego co znalazłem w sieci bardzo dobry liniowiec - chwalony był model Farad Super3 ale tutaj zaczynamy wkraczać na coraz wyższy poziom cenowy 😁

To kliknij sobie w upTone JS-2 zobaczysz, co to wysoki pułap cenowy za zasilacz, ale bebechy zacne, zwłaszcza trafka. 

Ja mogłem mieć za 1/4 tej ceny, niestety napięcia nie podeszły, ale trzymałem stworka w ręku, jakość na bardzo wysokim poziomie, niejeden producent audio sprzętu nie ma tak sztywnej i dobrej konstrukcji obudowy.

Keces jak widzę ma 15V wyj, teraz już za późno 🙃

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DiBatonio napisał:

To kliknij sobie w upTone JS-2 zobaczysz, co to wysoki pułap cenowy za zasilacz, ale bebechy zacne, zwłaszcza trafka. 

Ja mogłem mieć za 1/4 tej ceny, niestety napięcia nie podeszły. 

Keces jak widzę ma 15V wyj, teraz już za późno 🙃

Widziałem, widziałem 😁🤯. Noo gdybym miał klocki za "pierdyliard" złotych to miałbym go na uwadze ...ale że nie mam to mój poziom rozsądnej ceny jest trochę niższy 😁 - no ale za 1/4 ceny to mogłeś brać by pogonić dalej - prędzej czy później chętny by się znalazł 😁💰

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Niestety 9bsluguje tylko do 12V na wyj, a ja potrzebowałbym jeszcze jeden z 15V na wyj.

Lata świetlne temu wykonałem zasilanie na dużym toroidzie właśnie okolice 15v na wyjsciu (do testów gratów caraudio) - bo takie najłatwiej i najtaniej było wykonać. Gdzies tu nawet wrzuciłem "lekki opis i zdjęcie" 

Ach co to były za czasy gdy trafo toroidalne 300VA kosztowało 80zł!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aprox napisał:

Mniemam że owe 84 w nicku @Chyba Miro 84 to rocznik urodzenia ...a jeśli się nie mylę to ja zaliczam się już do dinozaurów 🦣😆😂

hehehe, dzieci mam starsze 🤣 ; a w temacie u mnie adi ma oryginalny zasilacz i jest debeściak, najlepszy zakup w ostanich latach a było tego trochę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 5.02.2021 o 21:45, Gość napisał:

No dobra Panowie. Jeśli bit-perfect i DSD już opanowane to mam dla Was coś żeby się nie nudziło ;)

Dawno kiedyś w instrukcji RME znalazłem coś takiego >>>

956422961_Screenshot(222).thumb.png.501640d9fb36a754e8a80668ccf83537.png

DIGICheck - to aplikacja RME do pobrania na Mac/Windows. Przy jej pomocy można monitorować sporo parametrów,  jak widać z opisu powyżej. 

Aplikacja o pobrania tutaj  (należy kliknąć "select software" dla wyboru DIGICheck Mac/Win) >>> https://www.rme-audio.de/downloads.html

 

Więcej do poczytania tutaj  >>>  https://www.rme-audio.de/digicheck.html   

76725639_Screenshot(223).thumb.png.115c9aa8909bd30009482faee9a4aec1.png

 

Zaciekawiła mnie funkcja "Bit Statistics & Noise" >>> 

Shows the true resolution of audio signals as well as errors and DC offset. Includes Signal to Noise measurement in dB and dBA, plus DC measurement.

 

 

 

A tutaj zrzut ekranu "Bit Statistics & Noise" kiedy gram z laptopa/Foobar > USB > RME        >>>

428758413_Screenshot(221).png.3c416f524c2afd50272e7dddee2c082e.png

 

- Przyznam, że nie do końca umiem odczytać wszystkie dane.  W ogóle to rzadko podłączam laptop Win do RME i nie miałem nigdy czasu się tymi rzeczami zająć.  Mnóstwo funkcji i różnych okienek do włączenia/monitorowania...   sam nie wiem czego bo zbyt dużo tego dla mnie. Zapewne większość z tych rzeczy służy do nagrywania i monitorowania konwersji A/D ale być może kogoś z Was zaciekawi ten DIGICheck w połączeniu z RME.

Aplikacja działa również z RME wersji DAC >>>

1256121175_Screenshot(225).thumb.png.f80bbe8aec859d3cf030bae41b340177.png

 

 

Tutaj inne przykładowe okna kiedy gram z lapka po USB do RME >>>

816623026_Screenshot(209).thumb.png.3f755839dbecfca4daf4d051ad085824.png

1280435462_Screenshot(224).png.9af4978af7a9d45087c05b36a8002c98.png

 

 

Wiem ze dawno to bylo ale...Pobralem to ustrojstwo ze strony RME i na kompie mam cos takiego.Nic nie dziala.Dlaczego?.System Windows 10.

IMG_20220907_133322799.jpg

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...