Skocz do zawartości

Świat seriali.


Recommended Posts

2 godziny temu, gienas napisał:

"Wiedźmin - rodowód krwi" nie dotrwałem na końca pierwszego odcinka.

 Wiedźmin ma wspólny z serialem tylko tytuł, reszty trzeba się moooocno domyslać i naciągać.

Obejrzałem do końca i taki wniosek ;) serial klasy B albo i C , nie wiem po co to zrobiono

bdxk9kpTURBXy8yYzM2Y2IzY2MwNDA2NGFhMmY2N

 

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś pisał wcześniej o mini serialu (6 odcinków) "The Playlist" Netflix?

Wbrew tytułowi serial jest szwedzki i opowiada (podkolorowaną) historię powstania Spotify, przy czym w każdym odcinku poznajemy wydarzenia z perspektywy innej osoby.

Mnie się podoba, nawet bardzo, a chyba nie odniósł wielkiego sukcesu.

 

Jedyny minus? Trzeba czytać nieszczęsne napisy 😁.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

See (apple tv) - przyjemny serial postapo , 3 sezony - zakończony w 2022r - ludzkość przez lata wojen doprowadziła większość populacji do ślepoty  , ten kto widzi ten heretyk , walka o władzę , krew leje się strumieniami. Dobrze zrealizowana produkcja , i zaskakująco dobrze zakończona.

Dexter New Blood (c+ , showtime) - po roku udało się obejrzeć za 1 podejściem , kto oglądał naście lat temu Dextera ten wie o co chodzi , sądziłem ,że po takim czasie wyjdzie coś słabego , pozytywnie się rozczarowałem. Co prawda ost odcinek słabizna ,ale 9/10 trzymało w napięciu. Było parę głupot  , domyślam się iż po to by już następnych serii nie było.

1923 (paramount) - był prequel 1883 - Yellowstone - teraz ten z Harisonem Fordem , Helen Miren - po 3 odc nadal dziki zachód , sporo akcji w Afryce. W całej serii niezmiennie walka o ziemię , dobrze realizowane ,ale czegoś brakuje

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, soundintruder napisał:

Boardwalk Empire - w mojej ocenie niedościgniony serial ukazujący okres prohibicji w Stanach Zjednoczonych

Dla mnie: dobry pierwszy sezon i rewelacyjny trzeci. Drugi słabszy (poza świetnymi pierwszymi dwoma odcinkami!), czwarty też. Piątego już nie dałem rady oglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lockwood i Spółka (netflix) - 8 odcinków bardzo dobrze zrealizowanych (Wiedźmin mógłby się uczyć) , tematyka duchów , które są normalnością jak wampiry były w True Blood - łowcy duchów , tajemnica - która jak to w wielu serialach jest prosta jeśli 2 aktorów pobocznych jest bardziej znana niż reszta.

Myślę iż będzie 2 sezon , zakończenie to zwiastuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2023 o 14:53, Dedal75 napisał:

Wednesday- familijnie zaliczony , czekamy na ,2 sezon .

Właśnie... jak to jest z tą Wednsday? Ile dzieci mają lat, ze ją oglądały? Moje mają 8 i 10. Zaczęły oglądać, ale..... potem przeczytałem artykuł, zę film  powinien byc od 16 roku życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Last of Us - pilot dał radę. Czekam aż wyjdą wszystkie odcinki. Warto poczytać o historii gry (szczególnie drugiej części) i jak woke culture próbowało drugą cześć wywalić w kosmos. 
Ja skończyłem Tulsa King. Sylwester w formie.

W międzyczasie pójdzie: 

Stargate Atlantis - imho najlepszy z serii o Stargate. 

Battlestar Galactica - dojrzałem do ponownego spotkania z tą cegłą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po trzecim odcinku TLOU? Dla mnie w końcu odcinek tak dobry jak genialna, wybitna gra. Pięknie zagrany, piękna muzyka, piękne ujęcia. I pytanie czy dlatego, że wymyślili zupełnie nową historię czy gra aktorska była tak przekonująca. A może jedno i drugie. Pierwsze dwa odcinki dla mnie fatalne a tu 10/10. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak emocji... Fatalna gra aktorów i aktorek. Szefowa świetlików wypada komicznie a przecież zakończenie będzie zależało od jej roli, Joel zaraz zaśnie na planie..., itd.  "Trawa" w ustach biegaczy jest zabawna, a oni powinni autentycznie przerażać.

I gdy dzisiaj spodziewałem się najgorszego nagle dostałem, jestem  przekonany,  najlepszy odcinek z całego pierwszego sezonu. Analizuje na spokojnie każdą scenę, dialogi i... jeżeli kiedyś ma powstać trzecia część gry to niech będzie tak dobra jak trzeci odcinek serialu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...