Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do NAD 356


tomaz75

Recommended Posts

Witam, chciałbym zmienić swoje obecne Studio 16 Hertz Canto One.Dźwięk jaki lubię to bogata średnica,solidny bas,tego trochę brakuje teraz i góra szczegółowa,obecne Canto grają właśnie tak,lecz brakuje troszkę basu, pokój 16m,muzyka różna,od Sade,Cure,do Slayera i Death,więc wszystko.Budzet około 6000,tylko monitory,nowe lub używane, źródło to PC podłączony do DAC w Nadzie.Kiedyś słuchałem już Kef R300, PMCDB1 Gold,Pylon diamond monitor,i Dynaudio excite x14,te ostatnie grały najlepiej,reszta do zapomnienia, zastanawiam się nad Excite x18,Buchardt S300? Może jakieś propozycje?

Edytowano przez tomaz75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuna, ciężka sprawa bo sam NAD C356 dla mnie ma bardzo solidny dół, pełną, namacalną a nawet bogatą ;) średnicę i zaokrągloną, łagodną górę. I teraz dublować te cechy monitorami np Dynaudio Evoke 20 to raczej chyba nie najlepszy pomysł. Ale jest potężny dół, jest bogata, bliska średnica i detaliczna ale łagodna góra. A może wystarczą Canto Grandy jak One się podobają? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia kolumn.

Mam zarówno Canto One jak i Canto Grand.

I powiem że mniejszy brat wcale brakiem basu nie grzeszy.

Szukał bym rozwiązania raczej w akustyce albo źródle.

Bo co ciekawe

19 godzin temu, tomaz75 napisał:

Kiedyś słuchałem już Kef R300, PMCDB1 Gold,Pylon diamond monitor,i Dynaudio excite x14,te ostatnie grały najlepiej

To te ostatnie wcale nie mają największego czy też najlepszego basu.

x18 fajne paczki. Posłuchaj w domowych warunkach jeszcze KEF R 300 i PMC właśnie.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spodobały Ci się Dynaudio x14 to warto byłoby posłuchać Buchardt s300 lub nawet S400, które zagrają potężniejsza podstawą basową i lepszą dynamiką. Jest to jaśniejsze brzmienie względem muzykalniejszego s300. 
Możesz także zwrócić uwagę na Opera Prima. Bas jest sprężysty, szybki i bardzo dobrze kontrolowany, góra łagodna ale szczegółowość bardzo dobra, średnica muzykalna, bogata. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, S4Home napisał:

To nie kwestia kolumn.

Mam zarówno Canto One jak i Canto Grand.

I powiem że mniejszy brat wcale brakiem basu nie grzeszy.

Szukał bym rozwiązania raczej w akustyce albo źródle.

Bo co ciekawe

To te ostatnie wcale nie mają największego czy też najlepszego basu.

x18 fajne paczki. Posłuchaj w domowych warunkach jeszcze KEF R 300 i PMC właśnie.

Zapraszam

Kef R300 , PMCDB1 Gold słuchałem w domu i dźwięk nie podobał mi się,wiem że akustyka jest trudna u mnie,ale tym Canto One tego basu azvtak nie brakuje, chociaż trochę więcej by się przydało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Jeśli spodobały Ci się Dynaudio x14 to warto byłoby posłuchać Buchardt s300 

Albo po prostu dynaudio x18, które generalnie zagrają większym dźwiękiem. Pytanie tylko jak zagrałyby z nadem. Bo z moim biednym cyruskiem 😜 grają wg mnie wybornie 🙂.

Zresztą zdaje się, że kolega wypozyczyl audio physic classic 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomaz75 napisał:

Tak jako pierwsze Audio phisic classic3

Weź też pod uwagę Heco Revolution 3. Dla mnie co najmniej tak ciekawe  KEF R3, Bowers 706 i AP Classic 5. Choć każda ma specyficzny zestaw zalet (i niestety wad), więc trzeba samemu posłuchać i ocenić na czym nam najbardziej zależy. Na jaki kompromis się godzimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomaz75 napisał:

Tak,od kilku godzin grają, Audio phisic classic3, niestety dźwięk taki bez charakteru,mam takie wrażenie że trochę,V ,tak ubogo na średnicy,bas obszerniejszy,jednak mało zróżnicowany,góra wyraźną,ale bez sybilantów,moje Canto jednak muzykalniejsze.

Teraz rozumiem zdanie osoby, którą pytałem o APC3 - to będzie inna średnica jak w ATC - i wszystko jasne. Jednak wydawałoby się, że C356 powinien temu zaradzić ze swoją bezpośrednią, pełną średnicą i łagodną, lekko wycofaną górą a jednak nie "wyprostował" APC3. No nic, chyba warto sprawdzić propozycję Pana Michała (Na Temat Audio) i posłuchać Opera Prima pamiętając cały czas, że szukamy paczek do C356. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, seba3002 napisał:

Z tym że opera prima to już budżet ok 6000 PLN. A za połowę tej ceny można mieć genialne dynaudio excite x18 🙂. Aczkolwiek gdybym miał wolne 6000 to chętnie posłuchałbym w domu tych oper. Niestety design tych paczek jest taki se.

Tak zastanawiam się nad tymi Dynaudio,sprawdzę jeszcze chyba Canto Grand,S4 Home mówił że je mają,mam nadzieję że to podstawowa wersja,bo ostatnio ich produkty mocno zdrożały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X18 moim zdaniem z C356 będzie spory klusek...Ciepło plus ciepło, miękko plus miękko no ale... każdy ma inne oczekiwania. 

Już prędzej poszedłbym w Canto Grand standard, chociaż to nie jest jeszcze poziom X18 to jednak trochę (troszkę) lepszy kierunek do C356. Jednak sprawdziłbym propozycję P. Michała, grał długo na Excite prywatnie, zna C356 i Canto Grand. No i Kaczadupa też miał z rok C356, miał X18, ma X14 i miał Canto Grand w wersji standard i tej za ponad dychę, coś tam może powiedzieć... 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomaz75 napisał:

X18 to rozszerzenie brzmienia x14 lecz z mocniejsza podstawa basową.

Niskie tony w X18 są równiejsze jak w X14, pokazują też więcej faktur. X14 mają bardziej zaznaczony średni, ewidentnie tłusty basik, są jakby całościowo bardziej żywe i błyszczące - mają bardziej otwarty środek i nie tak nasyconą ale "pikantniejszą" jak w X18 górę. Bardziej efektowne są X14 a bardziej dojrzałe, spokojne, nasycone, gładkie, dystyngowane :) są X18.  Moim zdaniem Canto Grand standard charakterem niskich tonów bardziej przypominają X14 jak X18 za to góra CG ma jeszcze ciut więcej od obu Dynek blasku, ale i jest bardziej "podkolorowana" jak w Excite. Canto Grand standard bliższe są charakterem do x14. Może się okazać, że Twoje Canto One najlepiej będą się zgrywać z C356. Chociaż można jeszcze spróbować dać na źródło jakiegoś Toppinga 90  i może on doda trochę precyzji, rozdzielczości, życia do połączenia C356 + Dynaudio X18 i trochę zniweluje "kluskę", która ewidentnie w tym połączeniu będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze raz. Na olx są do kupienia piękne, czarne dynaudio excite x18. Sprzedawca zszedł już z ceną do 2800 PLN. Nawet jeśli te paczki nie zagrają się z Twoim NADem, zyskasz nowe doświadczenie a paczki bez problemu odsprzedasz. Ja z tych dyń jestem mega zadowolony, chociaż są głosy, że zasługują na coś więcej niż Cyrus one 😉

Druga sprawa to to, że brakuje Ci średnicy w AP classic 3. Owszem, wg mnie nie jest ona tak plastyczna jak np w dynaudio x18, ale nie jest też uboga jak, powiedzmy, w klipschach. Może to kwestia przyzwyczajenia do Canto Grand? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...