Skocz do zawartości

Stereo holograficzne do 6tys


Adamare

Recommended Posts

3 godziny temu, TomekN napisał:

Kiedyś widziałem ślepe ...

Z tym, że ja nie mam ani ochoty ani możliwości na prowadzenie ślepych testów. Ba, nawet kable głośnikowe, których zamierzam użyć będą różne. Dodam też, że nie robie tego porównania aby cokolwiek udowodnić a jedynie z czystej ciekawości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jako że powiedziałem iż porównam mojego marantza z smslem q5 pro, słowa dotrzymuję. Nie jest to ślepy test, tak jakby życzył sobie tego kolega @TomekN ale zwykle porównanie na znanych mi utworach, obejmujących gatunki muzyczne, których najczęściej słucham. Źródło to blusound połączony z smslem optykiem a kolumny to dynaudio excite x18.  Jako że mi akurat kable głośnikowe nie grają, podłączyłem kolumny zwykłymi, marketowymi kabelkami. Nie będzie oczywiście niespodzianki i wyrzucania marantza przez okno ale nie będzie też klęski smsl'a. Ba, szczerze powiedziawszy ten mały klocek zaskoczył mnie bardziej niż mogłem się tego spodziewać. Być może wynika to z tego, że ja w muzyce szukam przede wszystkim frajdy i przyjemności a wyłapywanie smaczków i niuansów stawiam na dalszym planie. Ale do rzeczy.

Jako, że wzmacniacz jest niewielkich rozmiarów, tak też wyobrażałem sobie dźwięk, który wydobędzie on z moich kolumn. A tu nic takiego nie nastąpiło. Dynamika jest na bardzo przyzwoitym poziomie, bas - chociaż nie jest tak rewelacyjnie kontrolowany jak przez marantza, to jednak trzymany jest w ryzach i na "ludzkich" poziomach głośności nie rozlewa się i nie przykrywa środka pasma. 

Największy problem miałem ze średnicą, której na początku troszkę mi brakowało ale to też może kwestia marantza, który chyba jednak bardziej ją wypycha do przodu. Generalnie po przesłuchaniu kilkunastu utworów, ten problem jakoś się rozmył i przestało mi to doskwierać. 

Natomiast, żeby góra zagrała tak jak lubię, musiałem "gałkę" trebli przestawić na 4. I tutaj pojawiły się wszystkie "iskierki".  

Brak mu może też tej namacalnosci i rysowania wspaniałych źródeł pozornych ale czy ktoś zaczynający swą przygodę z audio zwróci na to uwagę? 

Podsumowując, uważam że w tych pieniądzach jest to naprawdę świetny wzmacniacz. Dla osób, które nie szukają w audio absolutu, zaczynają swoją przygodę z audio bądź też ich budżet to nie taczka złota, propozycja godna rozważenia. Warto jednak zaznaczyć, że wzmacniacz przy wyższych poziomach głośności zaczyna "tracić kontrolę" nad kolumnami i raczej do nagłaśniania dyskotek się nie nada. 

Troszke na potwierdzenie mojej teorii, że ten wzmacniacz to nie tylko tania zabaweczka, jest fakt, że coraz więcej salonów ma go w swojej ofercie😉. A jeśli nie smsla to chociaż Topping 😝

Na koniec chcę zaznaczyć, że wszystkie uwagi zawarte w tekście są moimi subiektywnymi odczuciami i proszę nie traktować ich zbyt poważnie. 

Pozdrawiam, Sebastian 

20210407_172123.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokego Tomku, jeśli podeślesz mi link, gdzie można kupić ten wzmacniacz  (zdaje się, że Amazon, ale zakupów nigdy tam nie robiłem) pewnie i na niego kiedyś się zdecyduję.  

A wracając do smsla i marantza, jako że teraz gram na tym drugim, dodam jeszcze, że dźwięk z Japońskiej integry jest dla mnie po prostu bardziej plastyczny i przyjemniejszy. Ale są to oczywiście niuanse, które wiem że dla wielu osób są mało istotne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 właśnie po tu jesteśmy / Forum/ , każda opinia jest cenna. Dobrze , że ten maluch daje radę bo może być panaceum na brak miejsca na pełnowymiarowy sprzęt. Jeszcze raz gratuluję estetyki w pokoju , fajnie to wygląda. Twoja recenzja jest potwierdzeniem , że można przyzwoicie i niekoniecznie drogo. Dzięki , ze Ci się chciało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian osobiście miałem wątpliwości czy Q5 prawidłowo wysteruje twoje Dynaudio nie piszę o łupaniu bo nie do tego typu grania Smsl został skonstruowany. Mowa jest o normalnym słuchaniu na to wychodzi że dobrze sobie poradził z x18 co mnie bardzo cieszy 🙂  

Wielkie dzięki za zaangażowanie ( zakup Q5 ) i test świetna robota 👍

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 powiem szczerze ze czekałem na ta reckę ,ale z drugiej strony obawiałem sie jej. Bo co by było gdyby q5 pozamiatał marantzem-"ki". Chyba bym musiał wowczas wyrzucic przez okno mój :P

tak czy siak wzmacniacze cyfrowe sa lepsze z dnia na dzien i faktycznie zagrażają juz typowej clasie a/b, zwłaszcza ze porownywany q5 to jeden z najtanszych wzmacniaczy tego typu. Ale to akurat dobrze ze technologia nie stoi w miejscu :) pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chyba Miro 84 napisał:

@seba3002 Bo co by było gdyby q5 pozamiatał marantzem-"ki". 

Q5 może i nie pozamiatał ale myślę, że taki smsl A8 mógłby to zrobić. Już mój wcześniejszy wzmacniacz, czyli Cyrus one, pracował "częściowo" w klasie D i grał jak dla mnie bardzo przyjemnie. A to że klasa D ma się dobrze świadczy choćby fakt, że w najnowszych integrach stosuje je też marantz. 

A teraz dla odmiany chętnie posłuchałbym jakiejś lampy, z tym że czy moje Dynie mogą być napędzane przez tego typu konstrukcje ? Może @tomek4446 coś podpowie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, seba3002 napisał:

Kokego Tomku, jeśli podeślesz mi link, gdzie można kupić ten wzmacniacz  (zdaje się, że Amazon, ale zakupów nigdy tam nie robiłem) pewnie i na niego kiedyś się zdecyduję.

https://www.audiophonics.fr/en/integrated-amplifier/aiyima-a07-amplifier-stereo-class-d-tpa3255-2x225w-4-ohm-p-14693.html

Przysyłają sprzęt w 3-4 dni robocze (wiem, bo robiłem tam już zakupy)

Uwaga: potrzebny dodatkowo zasilacz 36 lub 48VDC.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 za cienki jestem na doradzanie w temacie lamp. Raczkuje w temacie i jak wiesz trochę walczę. To co mogę z pewnością napisać , że mimo niedogodności z nimi związanych nie wrócę już do tranzystora. Jak zmienię to na kolejne lampy. Trzeba wprost powiedzieć , że to droga i wymagająca zabawka , żonglowanie lampami kusi , tanie ani wieczne nie są. Klasa D i takie maluchy jak ten testowany przez Ciebie już dwa razy mnie pozytywnie zaskoczyły. Dostałem od kolegów z forum jak miałem kłopoty z pre , przedwzmacniacz SMSL oraz bufor lampowy , oba się świetnie sprawdziły.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

@seba3002 Trzeba wprost powiedzieć , że to droga i wymagająca zabawka , żonglowanie lampami kusi , tanie ani wieczne nie są.

Czyli temat odkładamy do emerytury 😉. Wtedy będę miał czas a być może i środki na takie zabawy. Na razie największą frajdę sprawia mi poznawanie nowej muzyki na Tidalu. Czasem gębą sama mi się uśmiecha, że dożyłem tak ciekawych czasów, gdzie nie trzeba być milionerem, żeby cieszyć się z nowinek technicznych i móc rozwijać swoje pasje 🙂.  

41 minut temu, TomekN napisał:

https://www.audiophonics.fr/en/integrated-amplifier/aiyima-a07-amplifier-stereo-class-d-tpa3255-2x225w-4-ohm-p-14693.html

Przysyłają sprzęt w 3-4 dni robocze (wiem, bo robiłem tam już zakupy)

Uwaga: potrzebny dodatkowo zasilacz 36 lub 48VDC.

Kiedy tylko nacieszę się SMSLem, postaram się zamówić ten sprzęt. Jak rozumiem w tym przypadku potrzebujemy źródła z DACiem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgubiłem się, autor wątku kupił już sobie to holograficzne stereo? Takie rzeczy, takie efekty fajnie można znaleźć w lampie. Za psie pieniądze można dzisiaj kupić używanego chińczyka z wymienionymi lampami na lepsze i będzie głęboko, holograficznie, miło. Jakiś używany yaqin, ming da. Może ten kierunek.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bez nerw. Finał będzie.

Cene dziś dogadałem Cyrusa One  + MA Silver 100, takze ten, natomiast pozniej sie wstrzymalem i poprosilem o cene Cyrusa One HD, bo pomyślalem, ze moze lepiej mieć wszystko w jednym pudełku? Jeszcze odpowiedzi nie otrzymalem.

Tak jak pisalem, musze spiac Chromecasta audio + TV. Z tego co widze, najczesciej polecane z dacow do 1000zl to dacmagic 100 i topping e30, a i zderzylem sie z opinią, że zazwyczaj dac w jednym pudelku ze wzmacniaczem jest traktowane jako dodatek i niekoniecznie oplaca sie doplacac,  ale nie jest to też reguła, a jak to wygląda w przypadku Cyrusa? Co lepiej wypadnie?

1. Cyrus One HD

2. Cyrus One + CA Dacmagic100

3. Cyrus One + Topping e30

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adamare napisał:

3. Cyrus One + Topping e30

Już Ci pisałem że przy połączeniu z E30  Chromecast Audio z TV działa na jednym wejściu optycznym (splitter pasywny) bez najmniejszego problemu. Nie porównywałem HD ale zazwyczaj Dac wbudowane są kiepskie. Mi się osobiście Dacmagic 100 zupełnie nie podobał, ale są ludzie co wolą go od E30.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale finalnie poznałeś różnice miedzy dwoma wzmacniaczami prawda?

Nie mowie tutaj kto wygrał .Bo też uważam że w swojej cenie Topping i SMSL sa po prostu bardzo dobre. Ale różnice słuchać a od tego zaczęliśmy dyskusję tutaj.

Propozycji Tomka A07 nie znam. Ale opis 2x225W nawet mnie zainteresowało :)

Ile biorą a przesyłkę?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Ale finalnie poznałeś różnice miedzy dwoma wzmacniaczami prawda?

Nie wiem jak by było w ślepym teście ale w moim odczuciu różnice były spore aczkolwiek nie gigantyczne. Mi bardziej odpowiada granie marantza bo jest wg mnie bardziej plastyczne i jak to mówią zawodowi audiofile - bardziej kulturalne. Ale za tak niewielkie pieniądze naprawdę wzmacniaczyk robi wrażenie. 

 

9 godzin temu, Adamare napisał:

Tak jak pisalem, musze spiac Chromecasta audio + TV. 

Kolego, zapytaj się @rafalsz76 jakiego on ma DACa. Wiem że też łączył Cyrusa z tv ale nie mogę znaleźć jakiego używał do tego DACa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekN napisał:

No ale wszystko z ASR, więc materiały niewiele warte

Nikt chyba nie pisał, że recenzje sprzętu są bez wartości. Raczej odwrotnie. Mimo to zawsze jest inny punkt widzenia, szczególnie jeżeli chodzi o metodologię pomiarów i ich interpretację tak mocno nakręcającą nasze dyskusje. Ta mała Ayima była testowana również przez rodzimych pomiarowców na przykład tutaj i wyniki potwierdzają dobry poziom techniczny urządzenia.

Niemniej jednak dla mnie po kilku próbach i porównaniach w moich warunkach, o czym pisałem między innymi tutaj w wątku o wzmacniaczu lampowym DIY w poście 884, wzmacniacz gra kolokwialnie pisząc dość sterylnie. Nie da takiej frajdy ze słuchania jak wzmacniacz SET, bliżej mu do push pulla i może nawet w ślepym teście bym nie odróżnił 😉

Dla kogoś planującego jakiś biurkowy set opcja godna rozważenia, a i w pełnowymiarowym pewnie niejednemu słuchaczowi by wystarczył dostarczając odpowiednią dawkę zadowolenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...