Skocz do zawartości
Asia

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2

Recommended Posts

W Haiku jest tak samo: 9 to już głośno. A pilota, jak pisałam, w ogóle nie używałam, ale jest taki sam jak w Bright i Sol II.

A używany CD nie bardzo - miał być na urodziny męża.

Fajnie by było też dostać taki prezent 😉

Przypomniała mi się sytuacja, jak koleżanka w pracy drukowała jakąś kartkę dla męża na urodziny. Wydrukowała na lekko pogniecionym papierze. Jak zwróciłem jej uwagę, to odpowiedziała tylko, że to i tak tylko dla męża...

4 godziny temu, Łukasz Jankowski napisał:

To normalne, w nocy tło jest sporo cichsze, nie ma tego całego szumu, który generują ludzie, samochody.

Potwierdzam. Na pierwszy rzut ucha można nie słyszeć lub nie zdawać sobie sprawy z tych zakłóceń, ale moim zdaniem dlatego lepiej słucha się w nocy

Aczkolwiek czytałem też teorie że układ współczulny ma tutaj swoją rolę.

Po jednym dniu słuchania wyłącznie Unison Unico Due nasuwa się przede wszystkim taki wniosek, że to nie jest lampa 😉.

Po drugie, że trudno ocenić po takim wzmacniaczu jak Haiku Selene 6550w.

Po trzecie mamy (ha, oboje!) wrażenie, że dźwięk jest jakby wygładzony, nie ma żadnego pazura.

Szkoda, że nie mieliśmy go przed lampą, może wnioski byłyby trochę inne.

W każdym razie nie wiem czy jest coś takiego jak obiektywna opinia.

Napisano (edytowany)

Cóż mogę napisać, dla mnie kolejność jak najbardziej ma znaczenie. Ponieważ oceniam porównując, odwołując się do wcześniejszych doświadczeń.

Po paru chwilach na przemyślenia nie kupimy teraz, w czerwcu, wzmacniacza lampowego, nie mając niczego innego w zanadrzu.

Zostawimy to sobie na długie jesienne wieczory.

Przeglądałam tranzystory, ale nie tędy droga skoro poczułam, że zaczyna coś się wyłaniać wraz z pierwszą hybrydą, która do nas zawitała.

Słuchaliśmy trzech hybryd, ale ostatecznie wybieramy Haiku Bright Mk5 (tylko może lampki w środku zmodyfikujemy sobie).

Potem krótki casting na CD, ogarnięcie ciut kabelkologii, lato na cieszenie się muzyką z płyt.

A jesienią poszukamy lampowego.

Edytowano przez Asia

22 minuty temu, Asia napisał:

Haiku Bright Mk5

łał ?!?!?! Myślę ze to rozsądny wybór

A jak niskie tony z focalami?

To dla mnie duże zaskoczenie :)

Dnia 9.05.2021 o 11:57, Fafniak napisał:

A może jednak coś nie tak oczywistego ?

Wypożycz z Audio-On HAIKU SOL II

O widzisz, w tym miejscu się zaczęło z Haiku i za to dziękuję.  Sol II ostatecznie moim zdaniem nie pasuje do Arii 926, za to Bright MK5 jak najbardziej.

Niskie tony są wystarczające, a pracę nad poprawą basu muszę zacząć od jako takiego ogarnięcia pomieszczenia. 

Bo rację ma Kraft, że brak basu nie jest tak irytujący jak jego nadmiar/dudnienie.

Lampa oczywiście brzmi lepiej niż hybryda, bez dwóch zdań. Zatem wybór w tym momencie tej drugiej to wyraz rozsądku i zamknięcia pewnego etapu.

1 minutę temu, Asia napisał:

Niskie tony są wystarczające, a pracę nad poprawą basu muszę zacząć od jako takiego ogarnięcia pomieszczenia. 

Z nadmiarem basu akustyką wiele nie zdziałasz... natomiast cyfrowe EQ do tego się idealnie nadaje 😁 tylko wtedy zmiana w zakresie koncepcji źródła. Ja nie wrócę już nigdy do kaseciakow, patefonów, Cdekow, blututu, rayow itp itd 😋 Music z laptopa mi gra jak nic innego mi nigdy nie grało... 

5 minut temu, Asia napisał:

Sol II ostatecznie moim zdaniem nie pasuje do Arii 926,

No sol z focalami.... no nie :D ale gdybys miała "normalne" kolumny to SOL odwdzięczy sie  bardzo ładnym dźwiękiem

Fajnie ze decyzja podjęta

Kurczę, z Opola nie tak daleko do B-B, wpadnij z pomocą.

1 minutę temu, Fafniak napisał:

No sol z focalami.... no nie :D ale gdybys miała "normalne" kolumny to SOL odwdzięczy sie  bardzo ładnym dźwiękiem

Fajnie ze decyzja podjęta

Mimo wszystko syn '"wybrał" nieco lepiej niż ja. Zobaczymy co w przyszłości się objawi.

Ale teraz nowa płyta CD leży i czeka, chcielibyśmy wkrótce posłuchać.

A Sol II na pewno jeszcze kiedyś. Z Fyne dał najlepsze granie ze wszystkich moich prób. Gdyby nie to, że one są po prostu za duże to właśnie taki zestaw by został (z rozsądku) jako pierwszy.

13 minut temu, marcinmarcin napisał:

Music z laptopa mi gra jak nic innego mi nigdy nie grało... 

Bogusław podsunął Soul Note SC 300, można go połączyć z komputerem przez USB typu B. Już prawie miałam kupić nie mając wzmacniacza 🙃.

19 minut temu, Asia napisał:

Bo rację ma Kraft, że brak basu nie jest tak irytujący jak jego nadmiar/dudnienie.

Przy ustalonych kolumnach najlepszym rozwiązaniem problemu dudnienia jest korekta typu Dirac Live. Może zatem jednak Arcam?

Każdy z tych systemów działa ok, ale ma swoje ograniczenia. Ja lubię się tym bawić więc mam lapka z Apo Equalizer, daca i wzmacniacz. Czysto, prosto i poletko do eksperymentów