Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Trochę późno, bo zdążyłam już podczepić się pod kilka wątków, jednak zakładam własny bo tworzy się bałagan.
Byłam pewna, że  pójdzie rachu ciachu, a tu czas płynie, a wątpliwości rosną.

Pomieszczenie to salon z jadalnią, około 32 m2, trudne oczywiście akustycznie (ale nad tym popracujemy później w miarę możliwości). Budżet to  13 tys.

Muzyki słuchamy z mężem różnej -  rocka, alternatywnej, musicali, jazzu, w zasadzie każdej dobrej może poza rapem i hip hopem.

Co zdążyłam zrobić - pojechałam odsłuchać Cyrus One z kolumnami Heco, Fyne Audio, Dali Optiocon. Jednak ten wzmacniacz nieco rozczarował, natomiast połączenie Fyne Audio F502 z CA CXA81 zabrzmiało bardzo dobrze.

Od piątku testujemy w domu i po ponad dwóch dniach doszłam do wniosku, że trochę (ale tylko trochę) za dużo basu i brakuje trochę (ale tylko trochę) bardziej detalicznej góry. Poza tym chyba chciałbym wzmacniacz z korekcją dźwięku bo przy szerokich zainteresowaniach muzycznych tak najłatwiej byłoby mi podkręcić w pożądaną w danym momencie stronę.

Padły propozycje Arcam SA30, Lyngdorf TDAI 1120, Roksan K3, Primare i15 Prisma.

Nie mam niestety wiele czasu na odsłuchy, poza tym w domu w tych marnych warunkach wszystko brzmi inaczej.

Dziękuję wszystkim, którzy już poświęcili uwagę moim pytaniom w innych wątkach.

IMG_20210410_151757.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zaznaczyliście, że warunki którymi teraz dysponujecie nie są zbyt dobre. To nasuwa automatycznie sugestię, aby wypożyczyć sprzęt z salonu i sprawdzić konkretne konfiguracje w tym miejscu, by uniknąć rozczarowań.

Fajnie, dobrze że macie w planach pracować nad akustyką lecz nie lepiej zrobić to od razu, aby usłyszeć jak ten sprzęt może zabrzmieć?

Z jakiego miasta piszecie?

THF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Asia napisał:

Nie mam niestety wiele czasu na odsłuchy, poza tym w domu w tych marnych warunkach wszystko brzmi inaczej.

Można jeszcze prosić o fotkę, jak stoją kolumny? Ze szkicu nie wiadomo.

56 minut temu, Asia napisał:

pojechałam odsłuchać Cyrus One z kolumnami Heco, Fyne Audio, Dali Optiocon. 

Jakie dokładnie modele?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

Można jeszcze prosić o fotkę, jak stoją kolumny? Ze szkicu nie wiadomo.

Jakie dokładnie modele?

Heco 700, Fyne Audio F502, Dali nie jestem pewna, ale zupełnie nie to.

Kolumny na razie stoją po obu stronach okna tarasowego, ustawione pod kątem w kierunku kanapy.

IMG_20210426_153613.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Jak daleko odsunięte o tylnej ściany (licząc od ściany do przedniej ścianki kolumn - tej z głośnikami)?

Zrób jeszcze dwa eksperymenty. Wysuń kolumny na 85 cm (przednia ścianka kolumn - ściana za kolumnami). Posłuchaj z kanapy. Potem jeszcze raz to samo, ale usiądź przed kanapą (powiedzmy 1 m od ściany). Jakie nastąpiły zmiany w brzmieniu? I jeszcze raz to samo, ale tym razem kolumny odsunięte powiedzmy na 1,1 m od tylnej ściany. Co się zmieniło? Co z basem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Asia napisał:

Dodam jeszcze, że mamy trochę płyt (wszystkie zgrane i przeniesione do biblioteki Googla - obecnie YT music), ale mąż chętnie widziałby odtwarzacz CD.  Rozumiem, choć ja bym się raczej skłaniała do NAS ;).

Ja do Arcama SA30 dokupiłem używane DVD Mrantza DV6400(za 250zł) ,właśnie w tej chwili słucham "Talk Talk"-"Living in Another World" i brzmi super ,porównywałem do tego samego  z Tidala tam w wersji MQA i 96kHz i nie ma różnicy.Dvd połączone kablem koaxialnym z Arcamem ,by szło przez daca Arcama.Tak że przy sprzęcie z dobrym dackiem na transport można wydać grosze.To dvd odtwarza też płyty SACD.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Zrób jeszcze dwa eksperymenty. Wysuń kolumny na 85 cm (przednia ścianka kolumn - ściana za kolumnami). Posłuchaj z kanapy. Potem jeszcze raz to samo, ale usiądź przed kanapą (powiedzmy 1 m od ściany). Jakie nastąpiły zmiany w brzmieniu? I jeszcze raz to samo, ale tym razem kolumny odsunięte powiedzmy na 1,1 m od tylnej ściany. Co się zmieniło? Co z basem?

Poeksperymentujemy wieczorem jak szkodniki pójdą spać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia to podjedzcie do nas jeszcze raz.

Możemy sprawdzić bliźniacze Tannoy XT8F.

Inni wzmacniacz ok. Ale trzymając się budżetu prawdopodobnie zejdziemy z jakości kolumn.

Lyngdorf ma tą przewagę obok Arcama SA30 że ma kalibrację i jego brzmienie można indywidualnie dostosować.

To znacznie lepsze rozwiązanie.

Sami wiecie że testy są najlepszym wyborem. Więc zapraszam po prostu na podmiankę :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba zrobić, budżet zawsze można podnieść, jeśli okaże się to konieczne.

16 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Czy dużym problemem, byłby dla Was przyjazd do naszego salonu w Katowicach bądź w Krakowie?

Można byłoby zacząć od rozmowy w salonie, a następnie wypożyczenia konkretnych elementów.

Dziękuję za propozycję. Ciężko znaleźć tyle czasu niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka akcja i dzięki miłym panom z S4HOME już gra Lyngdorf :).

 

5 godzin temu, S4Home napisał:

Asia to podjedzcie do nas jeszcze raz.

Możemy sprawdzić bliźniacze Tannoy XT8F.

Inni wzmacniacz ok. Ale trzymając się budżetu prawdopodobnie zejdziemy z jakości kolumn.

Lyngdorf ma tą przewagę obok Arcama SA30 że ma kalibrację i jego brzmienie można indywidualnie dostosować.

To znacznie lepsze rozwiązanie.

Sami wiecie że testy są najlepszym wyborem. Więc zapraszam po prostu na podmiankę :)

Piotr

 

21 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Czy dużym problemem, byłby dla Was przyjazd do naszego salonu w Katowicach bądź w Krakowie?

Można byłoby zacząć od rozmowy w salonie, a następnie wypożyczenia konkretnych elementów.

 

Dziękuję za propozycję. Ciężko znaleźć tyle czasu niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść wrażeń - podłączenie banalne, ruszyło od razu po podpięciu kabla sieciowego.

Dźwięk bajeczny, znacznie czystszy, góra pociągnięta, dość szczegółowo gra, ostudził zdecydowanie zapędy basowe. Faktycznie wyciąga z kolumn co najlepsze.

Chwilami czułam się jak w sali odsłuchowej - mimo manakmentów pomieszczenia i braku kalibracji.

W aplikacji gotowe mody, można zmieniać nieco charakter muzyki.

Aplikacja mocno średnia. Tylko radio i Spotify, resztę trzeba ciągnąć z zewnętrznych aplikacji, Tidala np. przez mconnect. Potwornie niewygodne.

Wiem, że wracam z uporem maniaka, ale wszyscy powinni się uczyć od Sonosa jak to zrobić.

Mąż ma podobne spostrzeżenia.

Dla spokoju sumienia wypadałoby sprawdzić Arcama SA30.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Asia napisał:

Garść wrażeń - podłączenie banalne, ruszyło od razu po podpięciu kabla sieciowego.

Dźwięk bajeczny, znacznie czystszy, góra pociągnięta, dość szczegółowo gra, ostudził zdecydowanie zapędy basowe. Faktycznie wyciąga z kolumn co najlepsze.

Chwilami czułam się jak w sali odsłuchowej - mimo manakmentów pomieszczenia i braku kalibracji.

W aplikacji gotowe mody, można zmieniać nieco charakter muzyki.

Aplikacja mocno średnia. Tylko radio i Spotify, resztę trzeba ciągnąć z zewnętrznych aplikacji, Tidala np. przez mconnect. Potwornie niewygodne.

Wiem, że wracam z uporem maniaka, ale wszyscy powinni się uczyć od Sonosa jak to zrobić.

Mąż ma podobne spostrzeżenia.

Dla spokoju sumienia wypadałoby sprawdzić Arcama SA30.

Skoro jesteś z okolic bielska białej podjedz do top audio cenowo dużo zyskasz i porad tez udziela Arcam ma podobnie spotyfi i TIDAL idą z osobnej aplikacji ale mam i gara super

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Arekszcz napisał:

Skoro jesteś z okolic bielska białej podjedz do top audio cenowo dużo zyskasz i porad tez udziela Arcam ma podobnie spotyfi i TIDAL idą z osobnej aplikacji ale mam i gara super

Ucięłam sobie już pogawędkę z Top Audio, a jakże ;).

Ogólnie zastanawiam się czy gdybyśmy jednak zdecydowali się na zakup Lyngdorf/Arcam z wbudowanym streamerem to czy i tak nie uzywalibyśmy Sonosa jako źródła. Trochę bez sensu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

Garść wrażeń - podłączenie banalne, ruszyło od razu po podpięciu kabla sieciowego.

Dźwięk bajeczny, znacznie czystszy, góra pociągnięta, dość szczegółowo gra, ostudził zdecydowanie zapędy basowe. Faktycznie wyciąga z kolumn co najlepsze.

Chwilami czułam się jak w sali odsłuchowej - mimo manakmentów pomieszczenia i braku kalibracji.

W aplikacji gotowe mody, można zmieniać nieco charakter muzyki.

Aplikacja mocno średnia. Tylko radio i Spotify, resztę trzeba ciągnąć z zewnętrznych aplikacji, Tidala np. przez mconnect. Potwornie niewygodne.

Wiem, że wracam z uporem maniaka, ale wszyscy powinni się uczyć od Sonosa jak to zrobić.

Mąż ma podobne spostrzeżenia.

Dla spokoju sumienia wypadałoby sprawdzić Arcama SA30.

Super że gra inaczej i lepiej ,teraz chyba już do CXA81 byś nie wróciła? Jeśli jesteś z dźwięku zadowolona to już Arcama bym na twoim miejscu nie próbował ,bo jego obsługa może być dla ciebie jeszcze bardziej niewygodna niż Lyngdorfa. Też żeby wszystko obsłużyć trzeba korzystać z co najmniej dwóch aplikacji ,do radia internetowego MusicLife(Tidala też z tego można obsługiwać ,ale moim zdaniem Mconnect jest pod tym względem dużo lepsze) ,no i Mconnect może wydaje ci się na razie nie wygodny ,ale jak tylko go się nauczyczysz i przyzwyczaisz ,a trwa to bardzo szybko to jest on świetną aplikcją .Możesz po pierwsze wybrać czy ma lecieć po UPnP czy po Gogle Cast,widzisz dokładnie z jaką jakością leci ci muza,możesz też z jej poziomu sterować głośnością wzmaka i przesuwać nagranie nawet w jego trakcie.Ma jeszcze tą dobrą stronę że jak już masz zainstalowanego Mconnecta na fonie to świetnie sprawdza się do odbioru Tidala na słuchawkach(gdy na przykład chcesz wyjśc pobiegać czy iśc na spacer) ,dzwięk jest dużo lepszy niż z samego Tidala.Jak dla mnie w chwili obecnej Mconnect to naprawdę kapitalna aplikacja ,myślę że po paru dniach też tak będziesz uważała.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Asia napisał:

Do CA nie ma powrotu, to na pewno.

Możliwe że to kwestia przyzwyczajenia, ale mconnect do intuicyjnych na pewno nie należy.

Mamy jeszcze czas do jutra na badanie sprzętu, zobaczymy.

Z tą intuicją nie jest tak źle ,ja zawsze klikam Play to ,następnie Browser gdzie wybieram Tidala ,a następnie już tylko trzy poziome kreseczki i tam wybieram My Favorites jeśli chcę swoje zapisane albumy (tu jeszcze trzeba kliknąc w albumy),albo My Playlist gdy swoje playlisty.Po 2-3 dniach wszystko robi się automatycznie i szybko.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Super że gra inaczej i lepiej ,teraz chyba już do CXA81 byś nie wróciła? Jeśli jesteś z dźwięku zadowolona to już Arcama bym na twoim miejscu nie próbował ,bo jego obsługa może być dla ciebie jeszcze bardziej niewygodna niż Lyngdorfa. Też żeby wszystko obsłużyć trzeba korzystać z co najmniej dwóch aplikacji ,do radia internetowego MusicLife(Tidala też z tego można obsługiwać ,ale moim zdaniem Mconnect jest pod tym względem dużo lepsze) ,no i Mconnect może wydaje ci się na razie nie wygodny ,ale jak tylko go się nauczyczysz i przyzwyczaisz ,a trwa to bardzo szybko to jest on świetną aplikcją .Możesz po pierwsze wybrać czy ma lecieć po UPnP czy po Gogle Cast,widzisz dokładnie z jaką jakością leci ci muza,możesz też z jej poziomu sterować głośnością wzmaka i przesuwać nagranie nawet w jego trakcie.Ma jeszcze tą dobrą stronę że jak już masz zainstalowanego Mconnecta na fonie to świetnie sprawdza się do odbioru Tidala na słuchawkach(gdy na przykład chcesz wyjśc pobiegać czy iśc na spacer) ,dzwięk jest dużo lepszy niż z samego Tidala.Jak dla mnie w chwili obecnej Mconnect to naprawdę kapitalna aplikacja ,myślę że po paru dniach też tak będziesz uważała.

Hej radio już jest w arcamie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Mam mconnect lite, ale kurczę, strasznie to niewygodne gdy korzysta się z różnych źródeł."

Lepsza normalna wersja kosztuje chyba 27,99zl ,nie ma reklam .A co ci przeszkadza i dlaczego piszesz że to jest niewygodne ?Wszystkie żródła będziesz miała w Play to i jednym kliknięciem wybierasz.

2 minuty temu, Arekszcz napisał:

Hej radio już jest w arcamie :)

No jest ale z pilota kiepsko to się wybiera ,dużo wygodniej z aplikacji.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...