Skocz do zawartości

Słuchamy oczami czyli design w audio


Asia

Recommended Posts

Primare 201 preamp / 202 power amp / 203 FM Tuner / 204  'Gold Top' CD Player     Rok 1991     

Może nie każdemu się spodoba ale mi bardzo. Imponująca jakość wykończenia tych metalowych klocków.  Ustawione jeden na drugim wyglądają jak by stały na dwóch metalowych nogach a reszta wisiała w powietrzu.  Świetny dizajn.  Chciałem więcej poczytać o tym zestawie ale trudno coś znaleźć w sieci. 

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

 

 

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

Gdyby ktoś chciał kupić to tutaj   😉   https://www.ebay.co.uk/itm/294268390649?hash=item4483c34cf9:g:Mn4AAOSwf3pgGWWs

 

I jeszcze film, szkoda, że po włosku bo nic nie rozumiem.   Piękne klocki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś z buszowania w sieci. Burmester 911     (Damping Factor 2750) 

Takie cudo gdybym miał to i kabelki piękne złote bym kupił do niego 😜

 

12 minut temu, Amarok napisał:

Przepiękny zestaw i design.  Czy wart tej ceny , to juz inna sprawa. 

No właśnie nic nie mogę znaleźć na temat, ciężko o jakieś specyfikacje tego zestawu Primare.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s-l400.jpg

10 godzin temu, JohnDoe napisał:

 Piękne klocki.

 

Zbudowan aw Danii w latach 90. XX wieku, seria 200 Primare to esencja technologii i designu, który mógł znaleźć się w Gwiezdnych Wojnach.

Rzeczywiście estetyka zapiera dech w piersiach, nadal jest bardzo oryginalna po tylu latach.

Zestaw testowany z głośnikami Lipiński - dźwięk jest na najwyższym poziomie z czystością, definicją, ciepłem i świetną równowagą.

Seria  składa się z odtwarzacza cd 204, z przedwzmacniacza 201, z dwóch wzmacniaczy mocy mono 202 i z pilota zdalnego sterowania 205, który kontrolował cały system (poza tym był też tuner 203).

W naszym kwartecie na sprzedaż jest również dołączony oryginalny pilot, który steruje całym systemem.

Odtwarzacz CD oprócz tego, że jest piękny, zawiera solidną mechanikę, Philips CDM4Pro z aluminiowym korpusem, naprawialny, wciąż dostatecznie łatwy do znalezienia jako część zamienna, a przede wszystkim bardzo trwały.

Sekcja d/a składa się z dwóch 18-bitowych przetworników Burr Brown i oversamplingu 8 fs; struktura 204 dzieli się na dwie części: mechaniczną i układy cyfrowe doskonale ekranowane miedzianą obudową. Zacisk jest pozłacany, pokrywa jest zmotoryzowana, a cała obudowa jest z niemagnetycznej stali nierdzewnej z grawerowanym laserowo napisem.

Przedwzmacniacz 201 ma ten sam rozmiar, podobnie jak dwa wzmacniacze mono 202. Wykonano 200 par końcówek mocy i około 350 przedwzmacniaczy.

Ciekawostką jest to, że zostało wykonanych tylko 100 pilotów, dla co najmniej 300 właścicieli desperacko poszukujących pilota.

Przedwzmacniacz posiada wejście phono mm/mc z możliwością zmiany impedancji wejściowej. Dwa wzmacniacze mają moc 200 watów przy 8 omach i 360 W przy 4 om. Czułość 1 V, stosunek sygnału do szumu 116 db. Wejścia zbalansowane (XLR), zabezpieczenia przeciążeniowe i zwarcia, wysokie częstotliwości, przegrzanie, prąd stały wyjście.

Ten kwartet składający się z odtwarzacza CD, przedwzmacniacza i wzmacniaczy mocy mono, miał tylko jednego właściciela - kolekcjonera. W związku z tym był używany bardzo mało. Dokładnie zweryfikowane w działaniu 4 urządzenia są idealne, ale niestety nie wyposażone w oryginalne opakowanie.

Zdjęcie z ogłoszenia na eBay - zgrabne metalowe walizy podróżne - może też zamówione przez kochającego właściciela @JohnDoe

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to tłumaczenie filmu z włoskiego?  Kilka słów tam kojarzę.      Dzięki  @Asia  🙂

Okazuje się, że to wybitnie kolekcjonerski sprzęt i niewiele go jest na świecie. Spotkać coś takiego na eBay to raczej rzadkość. Ciekawe jak to gra. Nigdy się nie dowiem 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam tłumaczyć, ale potem poszłam po rozum do głowy i znalazłam deskrypcję

https://usato.audiograffiti.com/annunci/pre-amplificatori-finale/205703/

Troszkę poprawili opis w porównaniu do yt (choćby na początku jest mowa: costruita in Svezia 😉).

Mnie zaciekawiło: testowane z kolumnami Lipinski , muszę poszukać ( trzy razy słuchałam bo niedowierzałam co on mówi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Asia napisał:

Mnie zaciekawiło: testowane z kolumnami Lipinski

Nie słyszałem o marce Lipinski ale tutaj coś jest + wywiad z Panem Andrzejem Lipińskim >>> https://www.infoaudio.pl/artykul/391,aktywne-zestawy-lipinski-sound-porownanie-koncepcji-wywiad

 

23 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Ależ obłędnie wyglądające klocki

Mnie też się oczy zapaliły wczoraj przeglądając eBay 😁

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mojej młodości, Technics czy Pioner, Akai, Sony to było coś, ale ja jeszcze korzystałem z wieży Kenwood Serie 21, wizualnie biła wszystko co wtedy było na rynku i pewnie dlatego ją kupiłem.  Zdjęcie zapożyczone z neta, sam miałem tylko 3 elementy. CD, Podwójny kaseciak i wzmacniacz, ale pamiętam ze była też karuzela na 5 płyt cd.

image.thumb.png.0358b5fcdf13b2bdf9f79acfa791dcef.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rega napisał:

Monobloki Hattor ma nasz (były już) współforumowicz Sanwing.

Pozdrawiam Sanwing!!! 🙂    Michał (o ile pamiętam a jeśli pomyliłem imię to przepraszam). Zawsze kulturalny Pan, mimo różnicy zdań  🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...