Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

@kiki2010 ale zwróć uwagę, że nie każdy ma taki budżet jak Ty oraz wymagania. Przeszedłeś przez tą drogę od tańszych systemów do droższych, masz wiedzę, szkoda, że zamiast się nią podzielić używasz często obraźliwego języka. Z pewnością część tego tańszego stereo, który miałeś wyróżniał się na tle konkurencji, ja i zapewne wielu innych forumowiczów chętnie poczytamy na co zwrócić Twoim zdaniem uwagę i w miarę możliwości sprawdzimy u siebie. Pomaganie jest zdrowsze od dokuczania :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kiki2010 napisał:

Niby mam coś nie tak z głową jak twierdzisz, a jednak potrafiłem złożyć sobie dwa kompletne systemy do których tobie bardzo daleko. 

Powołuje się jakąś specjalną, audiofilską komisję, która ocenia co gra a co nie gra?

Czy liczy się po prostu ilość wydanej kasy i egzotyka komponentów? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soberowy napisał:

używasz często obraźliwego języka

Nikogo nie obrażam. Napisałem dwa proste słowa i jak zwykle te dzieci z piaskownicy zrobiły z tego wydarzenie weekendu. 

 

1 godzinę temu, KrólKiczu napisał:

egzotyka komponentów? 

To akurat musisz sam ocenić, ja jestem fanem SS od bardzo dawna i tak już zostanie. 

I nie ważne czy stać mnie na przetworniki z serii Classik czy Elli, tak jest i już czy tobie się to podoba czy nie.

1 godzinę temu, Grzesiek202 napisał:

Rozliczasz z nim wspólnie PIT, czy jak?

Nic nie rozumiesz. Kasa to tylko połowa sukcesu. 

Nie wiem czy wiesz ale wraz z moim zamówieniem było robione podobne. Chłopak stwierdził tak, że kupi najdroższe przetworniki i będzie mieć najlepsze głośniki.

Wszyscy mi mówili że w jego przypadku to się nie uda ale uparł się i swoje.

Efekt był taki, że po miesiącu były na Olx. 

Pisać dalej czy już zrozumiałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kiki2010 napisał:

I nie ważne czy stać mnie na przetworniki z serii Classik czy Elli, tak jest i już czy tobie się to podoba czy nie.

Wciąż nie odpowiedziałeś mi na pytanie jak ocenia się systemy audio. Chwalisz się, że złożyłeś 2 świetne sety, o których inni mogą pomarzyć, więc proszę, uchyl rąbka tajemnicy i powiedz, kto jest na tyle kompetentny by ocenić, że coś jest super a coś do niczego. Proszę, zdradź jak zostaje się znawcą i jakie parametry powinien spełnić system, żeby taki fachura jak ty (piszę z małej litery, bo widzę, że i ty nie bawisz się w konwenanse) mógł wirtualnie poklepać kogoś po plecach i powiedzieć - "jest ok".

20 minut temu, kiki2010 napisał:

Pisać dalej czy już zrozumiałeś?

Myślę, że Twojego bełkotu nikt nie jest w stanie zrozumieć 😵💫.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kiki2010 napisał:

Pisać dalej czy już zrozumiałeś?

Napisz, dlaczego nie znając osoby po drugiej stronie łącza stwierdzasz, że go na coś nie stać. Albo, nie. Wiesz co? Już nic nie pisz w tym wątku. Forum i tak nie uleczy Twoich kompleksów.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2023 o 21:12, marcinmarcin napisał:

zgadza się - metal potrzebuje punktowego basu, wyraźnej średnicy i miękkiej góry -  moim zdaniem zupełnie inaczej niż typowy korektor Rock/Metal - czyli piękna ordynarna Vka....

Marcin, a znasz kolumny z miękką górą i punktowym basem plus wyraźną średnicą?

Toż to jedno drugiemu zaprzecza, jak bas jest punktowy to raczej góra nie będzie po przeciwnej stronie, czyli miękka. 

Zazwyczaj jak góra jest "miękka", to i reszta też jest ździebko miękka.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, KrólKiczu napisał:

Wciąż nie odpowiedziałeś mi na pytanie jak ocenia się systemy audio

Cokolwiek bym nie napisał, to ty i twoi bracia ty tylko będę czekać by się do czegoś przy.....ć.

Tak więc bywaj zdrów.

Mam dwa zajebiście grające systemy, jestem z nich mega zadowolony i ...... do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz możesz tak robić 😋 

Ja nigdy nie napisałem że mam system dobry . Niestety ja widzę tylko  jego wady , ale i doszedłem już do punktu , gdzie wiem że nie podskoczę wyżej ,bez akustyki (zaznaczam że raczej na niskim poziomie się poruszam) 

A co kto ma ,średnio mnie ekscytuje 🤷😂

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dedal75 napisał:

Dajesz się poznać z najlepszej strony , później masz problem ze o tej stronie rozmawiamy

A już przez chwile nawet miałem nadzieję że w nowej odsłonie jest bardziej znośny 😉

1 minutę temu, Dedal75 napisał:

Niestety ja widzę tylko wady ale i doszedłem już do punktu gdzie wiem że nie podskoczę wyżej bez akustyki (zaznaczam że raczej na niskim poziomie się poruszam) 

Nie bądź taki skromny 😋 mi sie tam podobało u Ciebie i miło wspominam 😀

BTW, też muszę podziałać z akustyką. DSP niepotrzebne już do basu, to może coś powalczę z pogłosami... 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dedal75 napisał:

Ps wracając do tematu ,z chęcią bym poznał w domu te B&W

Jestem za powrotem do wątku.

Kurczę, no czemu tak daleko mieszkasz?  Ja, mimo iż słyszę specyfikę tych kolumn, nie potrafię jak dotąd  ich zamienić na nic innego. 

No a tego MA 1000 naprawdę polecam przynajmniej sprawdzić.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubię swoją chu.nię z patatjnią bo to moja chu.nia i wara od niej

Słuchałem systemów kilka razy droższych ale na palcach jednej ręki wymienię te które chciałbym mieć ale dopiero po adaptacji akustycznej.

Odpalam na lampowcu muzykę brubecka czy jimmieego smitha i gęba mi się cieszy

Odpalam maanam na tanich elacach i klasie D sterowanej z RME - i mam ciarrry choć kolumny wylądowały z powrotem pod sufitem bo żona zrzuciła jedna z nich... (na szczęście tylko uszczerbek na obudowie)

Ta dyskusja kojarzy mi się z widokiem "fotografa" który zawsze chodzi z najcięższa i najdłuższa "lufą" zawieszoną na szyii a zdjęcia.... ;) 🤣😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

Marcin ale mało jest osób które tak sprawę stawiają jak user na K..

ohhh zdziwiłbyś się podczas prywatnych rozmów czy wymiany myśli "na czatach" nawet u ludzi którzy uchodzą na tym forum za wzór kultury i zrozumienia drugiej strony

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...