Skocz do zawartości

Wzmaczniacz dla kolumn Pylon Audio Diamond 28


nevellan

Recommended Posts

Dnia 22.09.2021 o 20:10, kacper.kaps napisał:

Moja propozycja: NuPrime STA-9 + DAC-9.

To moja obecna elektronika i będę bardzo mocno jej bronił, choć nikt z salonów Ci tego zestawu nie zaproponuje ;)

Grają u mnie z Diamondami 28 i jest pięknie, ale zgrywaliśmy je także z kolumnami YB Audio Zonda Beryllium i było naprawdę fantastycznie.

Kumpel ma pre i końcówkę Parasounda i jak usłyszał NuPrime to zrobił wielkie oczy, że takie maleństwa mogą zagrać w ten sposób.

Do wyrwania za mniej niż 7000 na pewno jak pogadasz, a i z czasem możesz rozbudować to o drugą końcówkę STA-9.

Zestaw jak najbardziej godny polecania, tyle że już na starcie trzeba by było znacząco podnieść budżet . @nevellan  bliżej Twojego budżetu możemy Ci polecić zestaw z Tajwanu ;) Tak jak kolega zaproponował końcówkę mocy NuPrime STA-9 plus do tego odtwarzacz sieciowy z wbudowany przedwzmacniaczem też od Nuprime, Omnia WR-1. Poszczególne NuPrime tak są robione, żeby dobrze ze sobą współgrać i w przyszłości będziesz mógł rozbudować zestaw o kolejny moduł np. o polecanego DAC-9, który też ma wbudowany przedwzmacniacz.  Omnia WR-1 ma wyjście cyfrowe koaksjalne i między nią a końcówkę można wpiąć tego DACa. A jak kiedyś przyjdzie chęć na większą moc🙂 to można dołożyć drugą końcówkę STA-9.

Gdybyś zdecydował się na takie rozwiązanie, to zapraszam do kontaktu z naszym sklepem w celu wyceny zestawu w cenie dla forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Trochę odkopie temat:)

Noszę się z zamiarem wymiany kolumn . Jestem mocno  zdecydowany na D28.

Obecnie nie posiadam super wzmacniacza ,bo jest to Cambridge Audio Azur 351a .

Czyli spokojnie po wymianie kolumn trzeba będzie wzmacniacz wymienić...

I tak mi przyszedł do głowy pomysł 🤣......nowy A1 od Musical Fidelity....jak by to się zgrało?

Część wypowiedzi użytkowników D28 i recenzji określa głośnik wysokotonowy jako czasem za ostry.....pytanie ...czy A1 by to ogarnął....ale czy również z swoją mizerna mocą ogarnał by wykop potrzebny do D28?

Kurcze , tak sobie myślę , że nikt takiej konfiguracji nie słuchał....no chyba że się mylę....to proszę mnie poprawić....:)

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

Jak wzmacniacz poradził sobie z D25, to tym bardziej poradzi sobie z D28, które są nawet o decybel lub dwa skuteczniejsze niż mniejszy model. 

Jarek, już któryś raz piszesz coś takiego i dziwię się, ze popełniasz tak elementarny błąd. Przykład ekstremalny: weź małe monitory i duże podłogówki o skuteczności większej o 2dB od tych monitorów. Które są realnie "skuteczniejsze"? Oczywiście monitory. Dlaczego? Bo statystyczny meloman (Ty się nie łapiesz) będzie ich słuchał w mniejszej odległości i w mniejszym pokoju niż podłogówek. Owszem, większe kolumny często mają na papierze większą skuteczność. Ale mierzoną w tych samych warunkach, co dla mniejszych paczek. A wcale nie zostały przeznaczone do tych samych warunków lokalowych i nie w nich będą zwykle użytkowane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2023 o 22:42, Tomai napisał:

I tak mi przyszedł do głowy pomysł 🤣......nowy A1 od Musical Fidelity....jak by to się zgrało?

słaby wzmacniacz. Kolejna nie udana po Nadzie konstrukcja która rzekomo miała wróćić do starych dobrych czasow.

CXA81, Atoll IN100, Magnat MA 900, Roksan Attessa, Denon PMA 1600 / 1700 ne

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

słaby wzmacniacz. Kolejna nie udana po Nadzie konstrukcja która rzekomo miała wróćić do starych dobrych czasow.

CXA81, Atoll IN100, Magnat MA 900, Roksan Attessa, Denon PMA 1600 / 1700 ne

 

Z tych wszystkich propozycji ,który  wzmak będzie najbardziej po ciepłej stronie mocy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

O którym Nadzie piszesz?

 

 

3050

A jest jeszcze jakiś który nawiązuje do historii?

7 godzin temu, Tomai napisał:

Z tych wszystkich propozycji ,który  wzmak będzie najbardziej po ciepłej stronie mocy?

Attessa. Najcieplejszy z modeli Roksan jakikolwiek wyszedł z pod tego logo.

Najmniej CXA

7 godzin temu, Tomai napisał:

I drugie pytanie...a  MAGNAT MR780? i

TAGA Harmony HTA-1000B ?

Budzetowe tańsze propozycje Model MR780 jestbardzo udany w swojej cenie.

MA900 gra lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

D28 już są.... propozycje wzmaka :

- Serblin & Son  Performer 6800 zł nówka. 

- Roksan Caspian M2 ok. 6000 zł używka.

- Musical Fidelity M3si....

Oczekuję wciąż więcej ciepła i dobrej kontroli mocnego basu.

Serblin włoski taka zagadka, oferowany chyba tylko w 2-3 miejscach w Polsce. Ciężko też poczytać jakąś recenzje, trzeba pożyczyć posłuchać.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...