Skocz do zawartości

Wzmaczniacz dla kolumn Pylon Audio Diamond 28


nevellan

Recommended Posts

Dnia 14.03.2024 o 07:09, Piotr Sonido napisał:

Polecałem go jako Analogowy. Nifzie nie napsiałem że on ma schowany wokal.

Chyba mnie z kimś pomyliłeś.

Nie pomyliłem, kilkakrotnie szukałem wzmaka z podkreśleniem, aby nie wypychał nieudacznie i nienaturalnie wokalu bo to dramat takie słuchanie to dawałeś roksana i musical, jeden na pewno tak gra, a z opinii innych drugi jak widać również.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością informuję że z pylonów cudów nie będzie. Kwestia czasu i kolumny też wymienisz. 

Też przez to przechodziłem. Niestety diamondy/jasper w porównaniu do elac solano,  vela, monitor audio gold, bowers seria 700.  wypadają blado. 

Można się ze mną nie zgodzić.  Po prostu pylon są u nas przereklamowane ze względu na dużą marże sprzedawców. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Artur Brol napisał:

Moim zdanie troche przesadzasz z jakością Gold czy pozostalych marek i miernoscia Pylonow.

 

Nie przesadzam. Były dobre jak ceny były po 6500 za diamond 28. Wtedy ok. Jak za tą cenę było dobrze. Biorąc pod uwagę aktualne ceny po prostu nie są tyle wart i w tych cenach jest dużo ciekawszych konstrukcji. Zresztą tak uważa każdy z moich kolegów. 😉 Każdy może mieć swoję zdanie. Ja uważam że z czasem i tak autor się skusi na inne kolumny. Cudów nie będzie i tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Carmion napisał:

Można się ze mną nie zgodzić.  Po prostu pylon są u nas przereklamowane ze względu na dużą marże sprzedawców. 

A ja mogę się zgodzić Elacow nie słyszałem, jakieś tam przelotem w Topach może, ale MA zwłaszcza Goldy, Bowersy seria 700, to inna liga.

 

Pylonki są przereklamowane z innych względów w co drugim wątku jest pitolenie o Pylonach, niska marza mogłaby wpływać na przereklamowanie, ale wysoka ?

19 minut temu, Carmion napisał:

Zresztą tak uważa każdy z moich kolegów.

Jak niejedno słyszeli i są w temacie ogarnięci, to tak jest.👍

Osłuchanym i doświadczonym w audio zawsze łatwiej,  bo z oglądania zdjęć ładnych kolumn i wzmacniaczy jeszcze nikt nie nabrał doświadczenia co w brzmieniu cenne.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Carmion napisał:

Nie przesadzam. Były dobre jak ceny były po 6500 za diamond 28. Wtedy ok. Jak za tą cenę było dobrze. Biorąc pod uwagę aktualne ceny po prostu nie są tyle wart i w tych cenach jest dużo ciekawszych konstrukcji. Zresztą tak uważa każdy z moich kolegów. 😉 Każdy może mieć swoję zdanie. Ja uważam że z czasem i tak autor się skusi na inne kolumny. Cudów nie będzie i tyle. 

Pewnie się skusi. Chyba każdy ma po czasie ochotę na coś nowego.

Napewno jest w tych cenach spora konkurencja, ale słowo blado to już jest krytyka. Mogą się nie podobać lub brzmienie nie odpowiadać ale żeby tak skrytykować.

Moim zdaniem nie są tak złe. 

Co do MA Gold 100 5g miałem w domu i nie podzielam twojego entuzjazmu.  Nie były wcale lepsze tylko inne.

I nie sądzę by te inne marki miały mała marżę. Już nie wspominając o tym że muszą do PL przyjechać co też koszt podnosi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Carmion napisał:

Też przez to przechodziłem. Niestety diamondy/jasper w porównaniu do elac solano,  vela, monitor audio gold, bowers seria 700.  wypadają blado. 

 

25 minut temu, Carmion napisał:

Były dobre jak ceny były po 6500 za diamond 28. Wtedy ok. Jak za tą cenę było dobrze. Biorąc pod uwagę aktualne ceny po prostu nie są tyle wart i w tych cenach jest dużo ciekawszych konstrukcji.

Ale wiesz, że porównujesz kolumny z innych półek cenowych? Diamondy 28 kosztują 9000 zł. B&W 703 i Goldy po 20 000 zł, a Vele 408 nawet 25 000 zł. To jednak jest różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kraft napisał:

 

Ale wiesz, że porównujesz kolumny z innych półek cenowych? Diamondy 28 kosztują 9000 zł. B&W 703 i Goldy po 20 000 zł, a Vele 408 nawet 25 000 zł. To jednak jest różnica.

Vela 407 starszy model był niedawno na wyprzedaży. Więc coś około 10k. 

A vela 407 a d28 to zupełnie inny lvl pomimo mniejszej kolumny. 

Ma Gold 200 też idzie kupić za 13k. Jak byłem na odsłuchu to dostałem wycenę na 12k. A nawet nie prosiłem się o rabat. Ma gold 300 nie można do d28 rozmiarowo porównać bo to już kolos. 

Bowersy również spory rabat idzie dostać. Jak się jest osobiście w salonie to sporo można urwać. Bez większego starania się. 

Jednak jeżeli się patrzy katalogowo to różnica może być spora. Dla mnie Jaspery również wypadają blado w porównaniu do tych kolumn co wymieniłem. Ale każdy może mieć inne zdanie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak tylko przypomnę że ten temat jest o WZMACNIACZU dla D28.

A nie o tym czy D28 są cokolwiek warte, zresztą czy ktoś zmusza do ich kupowania ?

@Carmion chyba dziś wstałeś lewa nogą, jak rozmawialiśmy o Caspianie M2 , to Pylony były ok, jak kupiłem inny wzmacniacz to już Pylony są beeeee.

Nic nie zmieniam, połączenie D28 i Simply podoba mi się.  

Poprawić teraz to mogę coś w akustyce pokoju, a nie żonglerka kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tomai napisał:

To ja tak tylko przypomnę że ten temat jest o WZMACNIACZU dla D28.

A nie o tym czy D28 są cokolwiek warte, zresztą czy ktoś zmusza do ich kupowania ?

@Carmion chyba dziś wstałeś lewa nogą, jak rozmawialiśmy o Caspianie M2 , to Pylony były ok, jak kupiłem inny wzmacniacz to już Pylony są beeeee.

Nic nie zmieniam, połączenie D28 i Simply podoba mi się.  

Poprawić teraz to mogę coś w akustyce pokoju, a nie żonglerka kolumnami.

Nie twierdzę że Pylon jest bee, tylko po prostu nie ma takiego zachwytu jak to reklamują i jest silna konkurencja. Ale tutaj bardziej się tyczyło Jasper niż Diamond. 

Skoro tyle wzmacniaczy brałeś pod uwagę i aż tyle zagrało nie tak. To wniosek jest jeden - nie te kolumny.  

Ale najważniejsze że znalazłeś swój wzmacniacz i jesteś zadowolony. Bardzo dobrze że nie zamówiłeś na "ślepo" tylko zrobiłeś porównanie. Bo najgorzej wydać pieniądze i jeszcze nie być zadowolonym ze zmiany. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Carmion napisał:

 

Skoro tyle wzmacniaczy brałeś pod uwagę i aż tyle zagrało nie tak. To wniosek jest jeden - nie te kolumny.  

 

Bardziej - nie ten wzmacniacz 😀

Inne wzmacniacze nie były złe,  tylko nie zagrały tak jak ja tego chciałem żeby zagrały.

Caspian M2 mocne drugie miejsce - jak ktoś z jakiś powodów nie chce lampy to może to być dobry wzmacniacz do D28.

Moim zdaniem.

Odsłuch wskazany. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Carmion napisał:

Dla mnie Jaspery również wypadają blado w porównaniu do tych kolumn co wymieniłem. Ale każdy może mieć inne zdanie. 

Może sa wymagajace od wzmocnienia jak większość zestawów z segmentu highend.

Ps: podepnij może pod np. Gryphon, Gato lub BAT i oceń czy nadal w porownaniu wypadaja blado!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Może sa wymagajace od wzmocnienia jak większość zestawów z segmentu highend.

Ps: podepnij może pod np. Gryphon, Gato lub BAT i oceniaj czy w porownaniu wypadaja blado!

Ja  lubie Pylona, ale Jaspery to nie klasa HighEnd :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Może sa wymagajace od wzmocnienia jak większość zestawów z segmentu highend.

Czyli takie elac vela, bowers np. 702,703, ma gold 200/300 już nie potrzebują dobrego wzmacniacza aby dobrze zagrały? Tu podałem tylko przykład bo w budżecie na Jaspery jest duży wybór. Jest wiele marek. 

 Z całym szacunkiem dla pylona ale do zestawu highend to daleka droga. Nie mam nic do pylona. Ale marketing to ich główna siła która mnie też zniechęciła. No i te recenzję są takie jakby płacili dla recenzentów. Diamond jeszcze spoko. Miałem 25 Mk1 to dla mnie nieudana konstrukcja ze względu na rezonanse z bass reflex, dobrze że do MK2 dali już dwa. Następnie  28mk1 i za cenę do 6500tyś to bardzo dobry wybór i tutaj ciężko o konkurencję. Ale 9k czy 10k za MK2 to przegięcie. To jest tylko moje zdanie i nie każdy musi się ze mną zgadzać. Nie oczekuję tego. 😉

 

Najważniejsze że autor jest zadowolony. Posłuchał, porównał i był to przemyślany zakup. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarmionJakich marek? Trochę przesłuchałem i większość to męczarnia i się słuchać nie dało. Współczuje tym co żyją ceną i kategorią highend jak dla mnie to kolumny mogą być nawet z targu, aby tylko grały pod mój gust i pod moje brzmienie,.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, S!N! napisał:

@CarmionJakich marek? Trochę przesłuchałem i był to sam syf., który męczył i się słuchać nie dało. Współczuje tym co żyją ceną i kategorią highend jak dla mnie to kolumny mogą być nawet z targu, aby tylko grały pod mój gust i pod moje brzmienie,.

Serio? oprócz tych co wymieniłem to jest między innymi:  

Dynaudio, Dali,  Heco, Audio Physic,Kef, Sonus Faber.

Ale tutaj głównie liczy się gust. Bo ja np. Focali nigdy bym nie kupił. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Sonusy słuchałem i pięknie grały.

Jednak nie powiedział bym że to high end, a chodzi o Electe 3, Minima 2 i SF Olympica Nova ostatni model.

Nastawiłem się na opad szczeki a tylko stwierdziłem że no bardzo przyjemny dźwięk ale - jak dla mnie - nie warte kasy. Dynaudio Evoke 30 nie podobal mi się. MA Gold trochę za ciemny jak dla mnie.  

Ceny są takie a nie inne ale nie zawsze - zaryzykuje nawet i stwierdzę że nigdy -  nie odzwierciedlają tego co się dostaje.

Przykład,  Quad zaprezentowal nowe kolumny i podobno 10 lat nad nimi pracowli. Serio?

Co, zapomnieli jak się to robi? 

Dorob filozofię do produktu i już. Ludzie się będą zabijać o niego i wychwalać pod niebiosa.

Moje zdanie .

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

... wszystkie inne marki. W swoim przedziale cenowym.

Chciałbyś 😆

1 godzinę temu, S!N! napisał:

@CarmionJakich marek? Trochę przesłuchałem i większość to męczarnia i się słuchać nie dało. Współczuje tym co żyją ceną i kategorią highend jak dla mnie to kolumny mogą być nawet z targu, aby tylko grały pod mój gust i pod moje brzmienie,.

....I pod Twoją ulubioną muzykę, przypomnij co tam sluchasz? 😉

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

podepnij może pod np. Gryphon, Gato lub BAT i oceń czy nadal w porownaniu wypadaja blado!

Gryphon? 

Gato w D klasie, czy BAT O.K., ale Gryphon? to tak jak by do malucha założyć najlepsze opony Pirelli i oczekiwać, że pojedzie na torze jak porsche 911 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, DiBatonio napisał:

Jak się czyta ich stronę historię, filozofię i takie tam, to faktycznie marketingowca mają niezłego.

Cieszmy się z tego. Osoby mające inny gust, czy budżet mogą sięgnąć po produkty konkurencji. A tymczasem Pylon ma swój udział w naszym PKB, robi obudowy dla zagranicznych marek i daje ludziom zatrudnienie.

Niemniej zgadzam się z niektórymi przedmówcami, że jego oferta nie jest już tak atrakcyjna cenowo. Dla przykładu: trzy lata temu Diamond 18 był tańszy niż MA Silver 100 6g. Dziś kolejna wersja polskiego monitora jest już droższa niż Silver 100 7g. Oczywiście to odmienne brzmienia, co nie zmienia faktu, że wtedy na serio rozważałem Diamondy, a teraz nie brałbym ich pod uwagę. Nie za te pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafał S napisał:

Niemniej zgadzam się z niektórymi przedmówcami, że jego oferta nie jest już tak atrakcyjna cenowo. Dla przykładu: trzy lata temu Diamond 18 był tańszy niż MA Silver 100 6g. Dziś kolejna wersja polskiego monitora jest już droższa niż Silver 100 7g. Oczywiście to odmienne brzmienia, co nie zmienia faktu, że wtedy na serio rozważałem Diamondy, a teraz nie brałbym ich pod uwagę. Nie za te pieniądze.

Rafał zgadzam się z Tobą, tak jak zgadzałem się z wypowiedzią kolegi  @Carmion w starej cenie Diamondy 28 były do przyjęcia, zaś w obecnej cenie nie ma za wiele do zaoferowania na tle konkurencji w podobnych pułapach cenowych.

Nigdy polskie firmy nie były moim targetem, może za wyjątkiem dwóch, trzech...zacniejszych od tej nagminnie polecanej 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...