Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Dnia 10.04.2022 o 12:39, Rafał S napisał:

Rafał, miałeś z Bowersami problem z basem? Sądziłem, że z górą...

Można powiedzieć, że ze wszystkimi pasmami. Bas dudnił, wokal był zbyt wyraźny, wychodził przed szereg, a góra zbyt szorstka. Mnie to brzmienie zmęczyło, ale jest wiele osób, które uwielbiają kolumny B&W. Obecne kolumny MA mam już ponad 4-lata i nadal jestem zadowolony, po prostu radosne granie, nic mnie nie męczy.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te miłe słowa, ale są na forum osoby, którym i wspomniany redaktor Pacuła jak i pewnie bloger, któremu stereo gra kolorowo, nie dorastają do pięt 😉. Jeden z nich już od dawna barwnie opisuje brzmienie kolumn, a drugi co i rusz testuje nowe wzmacniacze, ale żaden z nich nie może zagrzać u Niego dłużej miejsca. 

A wracając do samych ATC. Nie jestem fanboyem tych paczek. Wybrałem je z kilku prostych powodów. Przede wszystkim chodzi o wspomniany przez kolegę Miśka bas. Zgadzam się, że jest go rzeczywiście mało, ale ma on też jedną podstawową zaletę - nie ma z nim problemu bez względu na to jak ustawimy te małe kolumienki. A u mnie niestety dalej niż 30 - 40 cm kolumny stać nie mogą. I do tej pory wszystkie monitory z bas refleksem, w mniejszym lub większym stopniu niestety dudniły. A aranżacja akustyczna pomieszczenia nie wchodzi w grę, raz ze względu na WAŻ, dwa sprzęt stoi w pokoju "wielofunkcyjnym" i upiększanie go dodatkowymi ozdobnikami nawet mi chyba nie bardzo odpowiada. Kolejna rzecz - przesłuchałem sporo kolumn w podobnym budżecie i brzmienie tych paczek jest chyba jednak najbliższe memu sercu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiek x napisał:

Ten legendarny środek

Właśnie. Średnica w ATC to coś, co mi się najmniej podoba. Jest zbyt ofensywna, czasami (rzadko) wręcz krzykliwa, wyniesiona, może nie męcząca, ale ten sposób jej podania mi też nie pasuje. Ale z Marantzem też ich nie słuchałem więc tak naprawdę nie powinienem się wypowiadać :P

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, seba3002 napisał:

A aranżacja akustyczna pomieszczenia nie wchodzi w grę, raz ze względu na WAŻ, dwa sprzęt stoi w pokoju "wielofunkcyjnym

Aż tak źle?

Dzisiaj już producenci zrobili w stronę żon, panele są dostępne w szerokiej gamie kolorów i materiałów,  łącznie z grafiką.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, lpomis napisał:

Jest zbyt ofensywna, czasami (rzadko) wręcz krzykliwa, wyniesiona, może nie męcząca

Tak i nie. Z Naimami nie ma krzykliwości zakresu 1-3khz, to samo z Heed Lagrange a i z Trigonem Exxceed było bez przesadnej ofensywności. Dla mnie dynamika średnicy, oddanie  artykulacji wokali, specyficzna organiczność średnicy (podobna dla mnie do tej z wielu słuchawek planarnych typu Audeze czy Oppo) odpowiada za ich wyjątkowość, kiedyś miałem zastrzeżenia do ich góry ale im więcej piecy z nimi słucham tym bardziej widzę, że jest idealnie wypośrodkowana i zależna tylko od reszty toru. Może być nasycona (naim, Copland), może być nasycona a zarazem fantastycznie rozpylona i otwarta (Trigon Excceed, Heed Lagrange). Może być słodka, może być metaliczna.  Wady dla mnie to niskie tony, trochę już za miękko i nie potrafią oddać skoków dynamiki na basie. A może nie wady a fizyczne ograniczenia tak małych paczek w OZ. Więcej raczej się już z tych przetworników i skrzyneczki wyciągnąć nie dało i tyle. A i wykonanie - mocno przeciętne, na szczęście cena i seksowne proporcje monitorka to usprawiedliwiają. Czy to wszystko nie wystarczy, żeby nazwać je wyjątkowymi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Pytanie tylko po co producent robi wyższe linie, skoro te małe popierdółki są tak rewelacyjne...

Jak misiek zauważył ATC nie ma w ofercie drugiego mini monitorka, wyżej najmniejsze są już słusznej postury i wagi  scm 20.   Co ciekawe podobnie jest u Dynaudio, można powiedzieć, że flagowym maluchem jest obecnie Evoke 10.  Przypomniałem sobie jeszcze o Dali, tu też kultowy maluch (Menuet SE) wielkości  1 kg cukru nie został uwzględniony w nazewnictwie ich najwyższej serii. 

 

8 godzin temu, seba3002 napisał:

I do tej pory wszystkie monitory z bas refleksem, w mniejszym lub większym stopniu niestety dudniły.

A tu masz drugą odpowiedź na swoje pytanie,  skromna ilość niskich tonów ATC 7 nie przeszkadza tak bardzo w naszych niezaadoptowanych pokojach, oczywiście i z ATC 7 niskie tony u nas się wzbudzają!, fizyka obowiązuje wszystkie głośniki tak samo, zwyczajnie mniej buczenia mniej  wk...a, chociaż to też nie dotyczy nas wszystkich bo niektórym podoba się to zalewające czytelność całego pasma wzbudzenie basiora. Ale z czasem i oni z takiego grania wychodzą/chcą usłyszeć więcej muzyki. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...