Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo - proszę o opinie (NAD, B&W, KEF, DALI, CAMBRIDGE AUDIO, BOSE)


LML

Recommended Posts

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

Jeżeli wzmacniacz jest przezroczysty, to de facto znaczy, że to już high-end - taki święty graal wzmacniaczy, drut ze wzmocnieniem. Po co w takim razie cokolwiek innego? Po co jakiekolwiek droższe urządzenie (nie lepsze, bo lepsze od przezroczystego być nie może...), po co jakiś high-end?

Po co high-end? Są klienci, których stać i którzy chcą, to dlaczego kapitalistyczny producent nie maiłby zarabiać na zaspokajaniu tych potrzeb? Wręcz te potrzeby kreować. 

Oprócz przeźroczystości, sprzęty mają też wiele innych cech: design, jakość wykonania, funkcjonalność. Może się liczyć także obsługa sprzedażowa i prestiż. Nie neguję, że za to wszystko warto dopłacić (sam dopłacam i nie żałuję). Droższy sprzęt istnieje bo musi. Takie są prawa rynku. Ma prawo istnieć nawet jeśli sonicznie nie jest lepszy. 

52 minuty temu, kaczadupa napisał:

Czy drożej jest już tylko drożej?

Nawet taki fanatyk (to komplement!), jak kolega Kaczadupa nie jest do końca pewien, że droższy znaczy lepszy.

PS kupiłeś Menuety?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

LML ok to już wiem skąd Twoje podejście do wrzucania wzmacniaczy do jednaj paczki.

"Reduktor szumu". Ciekawy kanał, bardzo inteligentnego , chyba fizyka, ale nigdy nie widziałem aby testował nowsze droższe urządzenia. Walory brzmieniowe są tam odkładane na drugi plan kosztem tych fizycznych aspektów. Kanał fajny do posłuchania. Nie koniecznie jako wyznacznik wyboru SWOJEGO audio.

Ja Ci radze tylko: Nie pomijaj kwestii wzmacniacza! Na wybranych kolumnach odsłuchaj taki słaby oraz ten uważany lepszy. Zobaczysz czy leżysz w gronie osób doceniających wzmacniacz czy nie.

Stwierdzenie że droższe wzmacniacze są robione tylko dla marży ? :(

Ale to była dobra rada. Teraz się z tego nabijasz. Przecież wiemy że nie wierzysz w źródło, kable, więc po co się nabijasz?

Po prostu weź monitory za 5 i wzmacniacz za 2000 i za 20 000.

Inna sprawa że zawsze możesz napisać "brak różnic". Tylko dla tego aby trzymać swoje zdanie.

Jak na użytkownika z takim doświadczeniem ja jestem w szoku z tych ostatnich postów.

Nie wiem co mu się stało.

Uważam że nawet jeśli zrobi taki test to nie napisze wyników, nie przedstawi ich tak ładnie jak o kolumnach. Za duże ryzyko.

Piotr

Piotr,

Cieszę się, że jesteśmy zgodni w tych postulatach.

Niewiarygodne jest to, jak można przeprowadzać testy i nie mieć wiedzy... To wprowadza w błąd nowych forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kraft napisał:

Tylko wtedy musiałbym mieć też źródło za drugie 20 000 (wiadomo, jak coś stracisz na początku...) i kable za 5000 zł (wiadomo, gra tak, jak najsłabszy element). Razem 50 000 zł. Drogo (wiadomo, jak dla mnie).

PS cholerka, zapomniałem jeszcze o zasilaniu (wiadomo, nic nie zagra bez czystego prądu). Ile to jeszcze? Dodatkowe 5000 zł? No i podkładki pod kable (dzisiaj wyczytałem na hightfidelity, że bez nich prawie nie da się słuchać). No to, żeby się nie narażać, że test monitorków za 4-6 tyś spali na panewce przez takie zaniedbanie, trzeba dokupić (10x 850 zł=8500 zł).

Podsumowując, gdzieś w okolicach 63 500 zł mogę zacząć poważne testy.

Nie,

Nie trzeba. Wystarczy podłączyć wspomniane wzmacniacze a w różnych pułapach cenowych i samemu wyciągnąć obiektywne wnioski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Opinia branży, że droższe, wysokomarżowe produkty grają lepiej i zdecydowanie warto je kupować została odnotowana:)

Kraft,

Nie wierzę w Twoje wypowiedzi! 

Twoja kpina jest dla mnie równoznaczna ze stwierdzeniem: Kupcie sobie wszyscy Skodę Fabię, bo zakup Mercedesa Klasy S to jest naciąganie i "marża"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ktorym "miejscu" patrząc na budżet całościowy na system zaczyna sie podział w ktorym coraz wiecej nalezy przeznaczyć na wzmacniacz wzgledem kolumn?

Moim zdaniem w półce budżetowej/średniej kwota na kolumny to minimum50/60% całego budzetu na sprzet. 

W moim przypadku to sie sprawdza idealnie. Ale wiadomo... nie mam high-endu, wiec nie wypowiem sie jak to plasuje się w b.wysokiej półce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, LML napisał:

Powiedzmy więc, że mamy przyzwoity wzmacniacz. Przyzwoity zazwyczaj ma pasmo przenoszenia w przedziale 20 Hz – 20 kHz.  Bardzo istotny parametr i dobry wynik, ale co z tego jeśli głośnik jaki podłączymy ma mniejszy zakres...? To głośniki są tym elementem  'podatnym na czynniki zewnętrzne'
(akustyka pomieszczenia, temperatura, materiały z jakich są wykonane i wiele innych)
sam wzmacniacz nadaje przecież czysty impuls prądowy.
Bardzo fajnie wypowiada się na ten temat na YouTube 'Reduktor Szumu' (polecam)

Czy od kiedy założyłem ten temat ktoś choćby zasugerował, że klasa D jest zła?
Jeśli tak to przeoczyłem to zdanie...
Nie wiem tylko czemu cytujesz tutaj mnie...

''Powiedzmy więc, że mamy przyzwoity wzmacniacz. Przyzwoity zazwyczaj ma pasmo przenoszenia w przedziale 20 Hz – 20 kHz.  Bardzo istotny parametr i dobry wynik, ale co z tego jeśli głośnik jaki podłączymy ma mniejszy zakres...?''

-to nie ma KOMPLETNIE ŻADNEGO ZNACZENIA 

-Reduktor szumu patrzy wyłącznie na cyfry. Kieruje się nauką (którą często można obalić) -więc jaka z tego idzie wiedza?

Rozumiem, że można podejść do tematu w różny sposób ale dlaczego tak kurczowo trzymacie się tego kierunku? Dlaczego nie otworzycie własnego umysłu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi & Video DesignWy musicie pisać, że kable grają, bo je sprzedajecie. Ja mam wolną rękę. Mogę to negować, skoro widzę dowody teoretyczne i empiryczne, że tak nie jest. 

Branża musi kreować pewną "rzeczywistość". Ja nie muszę. Chyba stąd rozbieżność zdań.

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

@Top Hi-Fi & Video Design zaszczycisz odpowiedzą?

Chcesz abym połączył kropki według Twojej teorii :)?

Przed chwilą, Kraft napisał:

Wy musicie pisać, że kable grają, bo je sprzedajecie. Ja mam wolną rękę. Mogę to negować, skoro widzę dowody teoretyczne i empiryczne, że tak nie jest. 

Branża musi kreować pewną "rzeczywistość". Ja nie muszę. Chyba stąd rozbieżność zdań.

 

 

Jest coś takiego jak uprzedzenie do pewnych spraw.

Nie znam Cię, ale wyczuwam, że masz wiele wspólnego z działem IT -a jeśli nie, to domyśl się dlaczego tak sądzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Opinia branży, że droższe, wysokomarżowe produkty grają lepiej i zdecydowanie warto je kupować została odnotowana:)

Jak kogoś stać, to co w tym złego?

Słyszałeś chociaż koncówki Gryphona Essence, albo jakiś system oparty o końcówki Accuphase, a jeszcze lepiej z jakąś aktywną zwrotnicą od Accu do tego źródła Esoteric N-01XD,  transport MBL itp?

Nie sądzę. 

Zatem znów wchodzisz w swoje teorie niczym nie poparte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie znam Cię, ale wyczuwam, że masz wiele wspólnego z działem IT -a jeśli nie, to domyśl się dlaczego tak sądzę.

A ja bym oczekiwał, żeby to sprzedawca w sklepie elektrycznym miał odpowiednią wiedzę inżynierską. Wiem, wiem.... nie o to przecież w tej zabawie chodzi.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slaw0001 napisał:

Swojej, bo być może myślimy tak samo, tylko przekaz szwankuje. 

Poprostu nie wierzę, że słuchasz wzmacniacza za 200 000 na monitorach za 5 000.

Nie pisałem nigdzie o kwocie 200 000 zł za wzmacniacz.  Zdarzały się sprzedaże wzmacniacza za 20 000 zł z głośnikami za 5000 zł.

2 minuty temu, slaw0001 napisał:

No kolego pojechałeś! Masz bana na wstep do Top Hi Fi w całej Polsce. 😱

Nie obrażamy się, zapraszamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

A ja bym oczekiwał, żeby to sprzedawca w sklepie elektrycznym miał odpowiednią wiedzę inżynierską

Sprzedawca sklepu elektrycznego nie musi mieć wiedzy inżynierskiej,  wystarczy techniczna.

Naprawdę oczekujesz, żeby za ladą takiego sklepu stali wykształceni inżynierowie? 

No brawo, bo ja myślałem, że ich miejsce jest gdzie indziej.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slaw0001 napisał:

 

Poprostu nie wierzę, że słuchasz wzmacniacza za 200 000 na monitorach za 5 000.

Kiedyś czytałem swietny wywiad z pewnym Panem ktory to ma w swojej ofercie jedne z najbardziej rozpoznawalnych kolumn na rynku z przedziału high-end i który to zestawia swoje produkty z wzmacniaczami przewaznie jednej firmy. Cena tych wzmacniaczy w stosunku do kolumn jest o Wiele nizsza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...