Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

3 minuty temu, terracan1929 napisał:

heh...dobrze,że pisiory szanują poglądy innych i liczą się z ich zdaniem.....

wystarczy że ty uszanujesz że ktoś z twojej rodziny może miec inne zdanie. Tylko i aż o tyle w tym chodzi.

47 minut temu, Fafniak napisał:

Pewnie tak samo jak oni ciebie. Jesteście identyczni pod tym względem.

Ta wypowiedź dotyczyła tego cytatu i jest tylko z nim związana :    Jak ja ich nienawidzę........

3 minuty temu, Kraft napisał:

A co np. z faszystami? Szanować odmienność poglądów? Zapraszać? Herbatka z Mussolinim? 

Ale ktoś z rodziny objawił sie takimi poglądami ? Po co znowu sięgasz do ekstremów wykręcając temat w stronę absurdu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, slaw0001 napisał:

Przyszłość polskiej szkoły -czarnko to widzę! Współczuję dzieciakom i rodzicom, 😕

I znów trudno się powstrzymać

***** ***

Moja starsza córka (16 lat) zapowiada, że jeśli PiS wciąż będzie przy władzy, kiedy ona skończy studia, to wyjedzie na stałe zagranicę (moja córka, nie PiS). Podobnie część jej koleżanek. I to nie są zbuntowane nastolatki, tylko te spokojne i pilne.

Mam nadzieję, że moja Ania zdecyduje się na magisterkę - to da nam trochę więcej czasu na zmianę rządu, zanim stracę z oczu dziecko. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fafniak napisał:

Ale ktoś z rodziny objawił sie takimi poglądami ? Po co znowu sięgasz do ekstremów wykręcając temat w stronę absurdu ?

Absurd??? Faszysci we Włoszech i Niemczech (w innych krajach pewnie też), to były partie zasiadające w parlamencie. Nie śledzę tak dokładnie polityki, ale pewnie i dzisiaj w różnych krajach ugrupowania faszystowskie można w parlamentach spotkać. 

Nie wychodzisz na ulicę? To się dzieje. Ci ludzie są wśród nas. Nawet w moim prowincjonalnym Gnieźnie organizują demonstracje (u mnie skończyła się pod kebabownią, gdzie uczestnicy dobitnie wyrazili swój niesmak wywołany obecnością w mieście "ciapatych"). 

marsz273.jpg.0956582ec5232a2a2cf638aa95e3b3cf.jpg304026134_589caa6725d64_o_large(1).jpg.056fcfb6ec7737acd2813ca6c61cffbf.jpg

 

Aha. Na demonstracji przemawiał też poseł PIS.

1041814151_marsz377(1).jpg.a7bed2c6f4bd12b287246382722e8986.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też abstrakcja, żeby zrywać kontakty rodzinne przez politykę. Niektórzy za bardzo fiksują na tym punkcie. U mnie nie raz odbywała się burzliwa dyskusja o polityce ale nikomu do głowy nie przychodzi żeby się obrażać czy wypraszać. 

A jak masz w rodzinie faszystę to wypadałoby tłumaczyć do skutku czym to grozi.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft - tak partie faszystowskie we włoszech są i także są w parlamencie

Jeszcze raz spytam.

Czy wiesz o tym że rodzina terracana objawiła jakieś ciągoty faszystowskie ? Bo może czegoś terracan nie napisał a ty wiesz?

A dodajmy że takie obrazki jak wkleiłeś znajdziesz w całej europie i na świecie i do tego skierowane w najróżniejsze strony.

Już ci kilka razy pisałem że ocenianie na podstawie ekstremów niewiele daje co do obrazu całości

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft - ty już nawet nie nie test łosia przeprowadzasz, napier... od bandy do bandy 

10 minut temu, Fafniak napisał:

Jeszcze raz spytam.

Czy wiesz o tym że rodzina terracana objawiła jakieś ciągoty faszystowskie ? Bo może czegoś terracan nie napisał a ty wiesz?

@Kraft - odpowiesz na to pytanie ?

 

 

https://www.youtube.com/c/WojnaIdeiPL/videos

Lubię ten kanał. Postaram sie odnaleźć właściwe wideo (bo chyba był temat o takich ekstremach, albo gdzieś indziej ?)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Ci ludzie, którzy w Polsce biją na ulicach osoby o nieodpowiednim kolorze skóry, też mają rodziny. Braci, siostry, kuzynów, wujków. To nie jest abstrakcja.

Wszędzie są takie organizacje. W większości są to młodzi ludzie szukający swojego miejsca w stadzie. A takie organizacje chętnie wyłapują i piorą mózgi bo mało kogo z rodziny obchodzi co robi i czym się interesuje taki 18 - 20 latek. 

A jak w tym banerze zamiast muzułmańskiej wstawiłbyś pisowskiej ? Byłoby ok ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

temat o takich ekstremach

Jakich ekstremach? Rasizm, ksenofobia, pogarda dla mniejszości seksualnych, pałowanie przeciwników politycznych, to teraz główny nurt. Wkleiłem zdjęcie przemawiającego posła PIS. A nie pamiętacie prawicowej demonstracji na czele której szła cała pisowska wierchuszka z Kaczyńskim na czele? To chyba wtedy spalono mieszkanie komuś, kto wywiesił flagę Strajku Kobiet i drugą tęczową. To się dzieje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kraft napisał:

Nawet w moim prowincjonalnym Gnieźnie organizują demonstracje (u mnie skończyła się pod kebabownią, gdzie uczestnicy dobitnie wyrazili swój niesmak wywołany obecnością w mieście "ciapatych").

Chciałbym zauważyć, że Gniezno nie jest takie prowincjonalne - to była stolica Polski. :)

Teraz na temat. Takie zachowania należy oczywiście zwalczać. Ale temat "dzielnic muzułmańskich" jest trudny. Mam bliskich znajomych pochodzących z krajów islamskich i oni wcale nie są zwolennikami powstawania takich dzielnic. To jest pierwszy krok do podziałów, wzajemnej niechęci i w końcu - otwartych konfliktów. Tylko integracja społeczna jest rozwiązaniem. Prywatnie jestem za znacznym ograniczeniem przyjmowania imigrantów do Polski, a jednocześnie za większymi nakładami na ich edukację w zakresie języka polskiego i regulacje prawne ułatwiające im podjęcie w Polsce pracy zawodowej. Szczególnie w wyuczonym zawodzie, co często bywa trudne. Hurtowe przyjmowanie uchodźców, tworzenie getta z mieszkańcami nie znającymi języka polskiego i żyjącymi z zasiłków to jest prosta droga do konfliktów etnicznych i społecznych na wielką skalę (patrz: Francja).

Tym bardziej smutne jest, że demonstracja odbywała się przed legalnym lokalem, którego właściciele prawdopodobnie płacą podatki i posyłają dzieci do szkoły. Jeśli muzułmanie w Polsce nie mają żyć w ten sposób, to jak PiS chciałby, żeby żyli?

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Rafał S napisał:

Moja starsza córka (16 lat) zapowiada, że jeśli PiS wciąż będzie przy władzy, kiedy ona skończy studia, to wyjedzie na stałe zagranicę (moja córka, nie PiS). Podobnie część jej koleżanek. I to nie są zbuntowane nastolatki, tylko te spokojne i pilne.

Ok 2005-2007 roku robiłem taki dokument (współpraca z EBU) dotyczący dużych zmian w życiu dzieci.

Dokument robiony niestety przy minimalnych nakładach ale temat ciekawy.

Rodzina w bardzo słabej kondycji finansowej. Ojciec ma zamiar wyjechać do Anglii i tam prowadzic autobusy. Potem ma ściągnąć rodzinę. 

Przyjechaliśmy też do Anglii. Robiłem pierwszy dzień w szkole angielskiej. Obserwowałem zderzenie tych dzieciaków które dukały kilka słów po angielsku ze szkołą i tym innym światem. Ich reakcje, rozmowę wieczorną z mamą...

Powiem tak - co na nie zabije to wzmocni. Ja byłem przerażony a te dzieciaki ...! Ehh.

Po kilku latach wróciliśmy. Chyba w 2014    (byliśmy w pobliżu i z ciekawości odwiedziliśmy rodzinę - nikt nie dał kasy na dalszy ciąg filmu.) I losy dzieciaków są takie że  uśmiechnięci wyjeżdżaliśmy od nich :)

Dlaczego to piszę? Bo uważam że to 

43 minuty temu, Rafał S napisał:

to wyjedzie na stałe zagranicę

jest dobrym rozwiązaniem. Mojemu synowi powtarzałem to od szkoły podstawowej ale niestety nie byłem zbyt przekonujący :( 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Fafniak napisał:

Po co znowu sięgasz do ekstremów wykręcając temat w stronę absurdu ?

Po nazistów czy faszystów nigdy bym nie sięgał w dyskusji politycznej, ale fakty są takie, że rządzą nami ordynarni przestępcy i oszuści, których spaja już tylko strach przed odpowiedzialnością. Jeśli ktoś tego nie widzi, to jest pozbawiony inteligencji.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fafniak napisał:

Przypomnę (bo Kraft odleciał) że ostatni "podtemat" zaczął sie od ewakuacji części rodziny terracan-a 

CAŁOŚĆ!!! Kraft ... całość wypowiedzi sie liczy

Ostatnie zdjęcie do obraz faszyzmu ? Bo chciałbym sie upewnić ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Przypomnę (bo Kraft odleciał) że ostatni "podtemat" zaczął sie od ewakuacji części rodziny terracan-a 

Nie wszystkie poglądy zasługują na tolerancję przez sam fakt bycia poglądami, tak więc jeśli taką postawę próbujesz forsować, to zabrnąłeś w absurd i jakiś pseudo-obiektywizm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2015r. powtarzam jak mantrę wszystkim znajomym mającym dzieci w wieku szkolnym ,by położyli naprawdę duży nacisk w ich edukacji na znajomość języków obcych. Większy niż kiedykolwiek. Znajomość języka daje wolność , bardzo zazdroszczę córce właśnie tego , że będąc gdziekolwiek na świecie czuje się swobodnie, znając trzy języki.  Jestem za tym by w tym kraju zostało te 30% elektoratu PIS + rząd. Byłby to ciekawy eksperyment socjologiczny oraz ekonomiczny. Ciekawe jak wyglądałaby gospodarka takiego kraju , PKB i oczywiście uwidoczniłoby to ewidentnie kto głosuje na PIS. No , bo rozumiem , że skoro ten elektorat uważa poczynania rządu za właściwe , to po czterech latach, spokojnie Polska by miała PKB równe niemieckiemu, jak nie większe. Ogólnie kraj mlekiem i miodem płynący i może faktycznie tak jest , że to My odmieńcy przeszkadzamy w urzeczywistnieniu tej świetlanej wizji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Jestem za tym by w tym kraju zostało te 30% elektoratu PIS + rząd. Byłby to ciekawy eksperyment socjologiczny oraz ekonomiczny.

PiS ma pełnię władzy od ponad 6 lat i sobie tę władzę rozszerzyło bardziej niż jakakolwiek postkomunistyczna władza przed nimi (na istotną część mediów, prokuraturę, TK), tak więc ten eksperyment możesz właściwie uznać za wykonany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Jestem za tym by w tym kraju zostało te 30% elektoratu PIS + rząd. Byłby to ciekawy eksperyment socjologiczny oraz ekonomiczny. Ciekawe jak wyglądałaby gospodarka takiego kraju , PKB

Takie eksperymenty były i są nadal przeprowadzane. Z marnym skutkiem. Kraje w których poparcie dla rządzących dobija do 100% jakoś sobie na radzą. Nie wiem w sumie dlaczego. Przecież nie muszą tracić energii na spory polityczne, bezowocne dyskusje, rozstrzyganie wątpliwości. Idą prostą drogą do celu. I nie mogą dojść. Relatywnie, to się nawet cofają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Idą prostą drogą do celu. I nie mogą dojść. Relatywnie, to się nawet cofają.

Bo chodzi o to, żeby właśnie iść, jak ten królik w reklamie Duracell, ale nie dojść. Na Kubie rewolucja nadal trwa.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była taka książka Vonneguta "Kocia kołyska". W czasie II wojny światowej na biednej wyspie San Lorenzo ląduje dwóch żołnierzy. Jeden obejmuje władzę, a drugi staje się liderem partyzanckiej opozycji społeczno-religijnej. Zaciekle się zwalczają. Robią to jednak, bo tak się umówili. Na początku stwierdzili, że wyspa ma zbyt mały potencjał, by zapewnić mieszkańcom dobrobyt, więc aby odwrócić uwagę ludzi od mizernej rzeczywistości, nadać ich życiu jakiś sens, utrzymują ich w stanie niekończącej się wojny domowej. 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...