Skocz do zawartości

Czas życia amplitunerów KD


lolekdrugi

Recommended Posts

jak zaproponował @tomek4446 wrzucamy tutaj informację ile żyły/żyją nasze amplitunery i czy coś im było:

Jeden z tych które miałem dość długo, dość niski model:

Onkyo TX-SR504e po około 8 latach a miałem go z drugiej ręki padły surroundy, został sprzedany

Onkyo TX-SR606 miałem chwilę na zastępstwo używkę, był po wymianie kondensatorów. Zero problemów.

Podrzucę też info od znajomych, mieli Onkyo TX-SR304 który miał problem z trzymaniem pamięci - znana wada, Onkyo naprawiało na gwarancji, tutaj za późno się zorientowano. Poza tym zero problemów

U znajomych działa Denon AVR1802 od nowości (to jest chyba 2002 rok) jak dobrze kojarzę, nadal zero problemów.

Niedługo podrzucę dodatkowe info

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dwa Onkyo. Nowszy, TX NR-636 sprzedałem naszemu forumowiczowi, sprzęt miał 7 lat. Nic się z nim nie działo, mam nadzieję, że tak jest dalej. Starszy model, TX-DS 555, jest u rodziców. Ma już chyba 23 lat, działa generalnie OK. Jest problem z niektórymi przyciskami w pilocie, przestało też dobrze działać pokrętło do ustawiania stacji radiowych. Reszta jak najbardziej w porządku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę z innego wątku:

- Yamaha RX-A3030 - kupiona 2015 gra u mnie codziennie , bez awarii , wszystkie funkcje działają , jedynie nadruk na pilocie niestety schodzi po trzech latach.

- Pioneer VSX-921 kupiony 2016 r - wg. mnie świetny dźwięk u kolegi grający z całym setem JBL ES 90. Niestety po trzech latach , na wyświetlaczu zaczął się pojawiać jakiś komunikat , serwis stwierdził , że płyta główna i się nie opłaca naprawiać i poszedł do śmieci.

- Sony STR DB-940 QS produkcja 2000r, bez naprawy gra do dzisiaj.

- Sony STR DA 777ES produkcja 1999 r, bez naprawy gra do dzisiaj , choć wg. mnie ustępuje brzmieniem niższej serii QS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RX-V371 grała u mnie bez zastrzeżeń 9 lat, sprzedana dwa lata temu. Sprawna

Wcześniej dwa Pioneery(około 8-10 lat w sumie), jeden to VSX-609 (wcześniejszy) a drugi nie pamiętam symbolu, również sprawowały się bez zarzutu.

Przed nimi jeszcze był jeden Pioneer , też nie pamiętam modelu ale miał on jedynie analogowe dekodery Dolby surround i stare logo(też bez awarii)

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Kurde nie wiedziałem , że Kenwood robił AV. Świetny.

Wiele firm robiło amplitunery kina domowego ale spora część się wycofała (Sony, Philips, Kenwood, Akai, Aiwa, Sherwood, JVC, Technics/Panasonic, Nakamichi, Teac i zapewne wiele innych). . Teraz ich produktów KD na próżno szukać. Jedynie Sony coś tam próbuje ponownie zdziałać. A szkoda , dopiero wtedy byłby wybór 😀

Onkyo i Pioneer nie wspomniałem bo jest szansa że powrócą na rynek

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Denon AVR-2809 od chyba 2010 roku, zero problemów, stan techniczny igła,  był już nawet na OLX-ie wystawiony i nie poszedł, z czego się niezmiernie cieszę, bo dzięki temu mam teraz dwa kina w domu; gra z kompletem 5.1 JBL E Northridge (E90, EC25, E10 jeżeli dobrze pamiętam, i sub też JBL seria L 8400P); wprawdzie nie ma atmosa i dts:x ale za to wypluwa DTS True HD, no i rzecz jasna nie ma 4K, ale zawsze można puścić sygnał bezpośrednio do tv, a audio pociągnąć z karty muzycznej (u mnie Asus Xonar HDAV1.3 DeLuxe)

- Denon AVR-X4700H od sierpnia 2021 r. gra z kompletem 7.1.2 Klipsch  (RP600, RP504C, RP502s, RP402s), Magnat ICP82 sufit,  plus sub Rel T9i, ponieważ wydziela trochę ciepła chłodzę wentylatorem żeby jak najdłużej pograł 🙂

Edytowano przez klips
uzupełnienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 905 miałem od początku, sprzedałem, później grał u znajomego ktory ode mnie go odkupił. W sumie jakieś 8 lat ciągłej pracy. Co dalej nei wiem. Był przegrzewany. Zdarzało mu się zawiesić.

Onkyo 607 byl używany do spokojniejszego grania. Nie miałem z nim problemow. Na chwilę był zmieniony na 608

Denon 4310 to samo

Od niedawna użytkuję Yamahe . Na razie bez problemów.

Gdyby dostępność była lepsza pewnie bym coś pozmieniał znowu.

To model które używałem w domu dłużej niż 3-5 miesięcy.

Sa jeszcze takie które ma miesiac zawitały na testy oraz te ktore grały w salce odsłuchowej.

Znajomy miał problem z Onkyo 507? nie pamiętam modelu. Ale jakiś serwis mu to ogarną. Nie widziałem go więc nie wiem co mu było dokładnie.

Piotr

7 godzin temu, klips napisał:

ponieważ wydziela trochę ciepła chłodzę wentylatorem żeby jak najdłużej pograł 🙂

👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 507 co najmniej 10 lat bezawaryjnej pracy ( z pilotem włącznie). Sprzedałam w zeszłym roku i myślę, że gra dalej.

Jego poprzednik Sony STR 740 działa do dziś choć od dawna nie jest używany. Ostatnio służył w sypialni do słuchania nocnych audycji w Trójce czyli już ładnych parę lat temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-DS575 chyba 1998 rok, po około 10 - 12 latach przestało działać pokrętło głośności Słabo działało), po 21 latach padła pamięć podtrzymania stacji radiowych, Nic więcej się nie działo a pilot samouczek obsługiwał mi cały sprzęt i nawet nauczyłem go zapalać, ściemniać i gasić światło w pokoju (odpowiedni ściemniacz). Używany sporo w zasadzie prawie codziennie. Gra do dziś u syna może mało ale gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RX-V430 od 2003 do 2016 działała praktycznie bez zarzutu,  nieliniowo funkcjonowało tylko pokrętło głośności. Za 50 zł magik z serwisu RTV przeczyścił potencjometr i było OK. Od 2016 miałem przez 3 lata R-N500, zmieniona w 2019 na R-N803D. W 2020 dokupiłem RX-V485. Nic się z nimi złego nie dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...