Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Większość , o ile nie wszystkie to informacje dziennikarskie. A nie uważasz , że w normalnym kraju powinniśmy wklejać linki do najświeższych RZĄDOWYCH przekazów ?To rząd który jest odpowiedzialny za kierowaniem krajem. Ma największe możliwości i wiedzę jak się powinniśmy zachować jako Polska , co i gdzie uruchomić , by pomóc uchodźcą , ile szkół , przedszkoli , szpitali ,  trzeba zabezpieczyć ........ 

A póki co wklejasz co jakiś Pan czy Pani powiedziała , czyli takie same dywagacje, jakie prowadzimy tutaj na Forum , bez żadnej siły sprawczej. 

Uważam że różnorodność informacji i spojrzeń jest najlepsza. Ty wklejaj te inne. Myślę że da to lepszy obraz sytuacji.

Ja na przykład lubię słuchać i oglądać komentarze/analizy Polko, Różańskiego, Skrzypczaka, (nazwiska tego pilota o którym pisałem wcześniej nie zapamiętałem niestety) 

5 minut temu, tomek4446 napisał:

powiedz to Morawieckiemu , jego przekaz był inny.

Od tego to są eksperci 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Fafniak napisał:

Jakbyś odrobinę więcej poszukał to sam znajdziesz więcej głosów "troszkę" inaczej interpretujących ten cały ciąg zdarzeń. Tak jest od zawsze. Prawdę poznamy za naście lub dziesiąt lat a i tak będzie to różnie interpretowane (patrz wybuch powstania 44)

Porównujesz zwykłe partactwo w polityce międzynarodowej – a że było to partactwo widzi każdy, komu się coś nie przepaliło – do Powstania Warszawskiego? Chłopie....

44 minuty temu, Fafniak napisał:

Uważam że różnorodność informacji i spojrzeń jest najlepsza.

A ja uważam, że nie jest najlepsza. Więcej, uważam, że jest ch*jowa.

Chaos informacyjny i fake newsy to jeden z największych problemów naszych czasów. Różnorodność opinii może mieć wartość w warunkach uniwersyteckich, a nie kiedy wyrastają kolejne, sprzeczne ze sobą rewelacje jak grzyby po deszczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dzik napisał:

Porównujesz zwykłe partactwo w polityce międzynarodowej – a że było to partactwo widzi każdy, komu się coś nie przepaliło – do Powstania Warszawskiego? Chłopie....

Nie. Przeczytaj uważnie jeszcze raz. Napisałem tylko że interpretacja zdarzeń będzie różna. Jest to zasadnicza różnica w sensie wypowiedzi. Bardzo prosze nie manipuluj

10 minut temu, Dzik napisał:

A ja uważam, że nie jest najlepsza. Więcej, uważam, że jest ch*jowa.

Rozumiem. Podobnie jak z covidem .Tych którzy mają odmienne zdanie albo potraktować "cancel culture" albo pałować. Dziku ty naprawdę nadajesz się do jakiegoś współczesnego ORMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwala mnie ta cała dyskusja.  600 km stąd Rosjanie mordują niewinnych ludzi, kobiety, dzieci, równają miasta z ziemią, a jednego czy drugiego bulwersuje wypowiedź jakiegoś polityka, i to że rząd nie radzi sobie z zarządzaniem. Paranoja

Tak qrwa, nie radzi, bo nie można się do tego przygotować, nikt nie wie ilu ludzi trzeba będzie przyjąć i na jak długo. Będzie co raz gorzej, bo zachód zatrzymał się z działaniem i czeka na rozwój wydarzeń. A to się skończy ludobójstwem na wielką skalę. 

Dla nas (Polski) konieczne jest żeby jak najszybciej zakończyć ta masakrę. Bo nie poradzimy sobie z taką ilością ludzi.

Myślicie qrwa że jak im nie damy tych pierdolonych migów które i tak za kilka lat skończą na złomie, to putin zatrzyma się pod Warszawą i powie " zostawcie nie mordujcie bo Polaki migów nie dali " obudźcie się, tak czy inaczej jesteśmy w dupie. A jak Ukraina upadnie to będziemy państwem frontowym z armią NATO za Odrą.

Jak jednen czy drugi ma chęć ponapierdalac na rząd to jest temat z gwiazdkami i tam możecie wyrzucać swoje smutki i bóle dupy.

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sqter83 napisał:

(...) Bo nie poradzimy sobie z taką ilością ludzi. (...) Jak jednen czy drugi ma chęć ponapierdalac na rząd to jest temat z gwiazdkami i tam możecie wyrzucać swoje smutki i bóle dupy.

Holandia powiedziała oficjalnie, że nie przyjmie uchodźców, bo Polska dobrze sobie radzi. Polska ma wysłać komunikat, że sobie nie radzi i poprosić o pomoc, do tego czasu nikogo nie wpuszczą. Dlaczego rząd tego nie zrobi? Przecież wyraźnie była mowa, że jesteśmy przygotowani na maks. 1 mln a mamy już 1.5 mln. Właśnie teraz przestajemy sobie radzić, a byłoby tak już wcześniej, gdyby nie pospolite ruszenie.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Fafniak napisał:

Nie. Przeczytaj uważnie jeszcze raz.

Umiem czytać. Przywoływanie problemu interpretacji Powstania Warszawskiego w kontekście tej sytuacji jest absurdem, żeby nie użyć dosadniejszego określenia. Tak więc może sam przeczytaj swój post i się zastanów.

55 minut temu, Fafniak napisał:

Tych którzy mają odmienne zdanie albo potraktować "cancel culture" albo pałować.

Jest odmienne zdanie eksperta epidemiologa i jest odmienne zdanie pana Zdzicha ze wsi Pacanowo. Problem w tym, że w naszych czasach te zdania są traktowane często równorzędnie –  właśnie przez chaos informacyjny i fake newsy. Każdy sobie może coś dosztukować do swojego dziwnego światopoglądu, co np. ty sprawnie czynisz, bo chcesz wierzyć w jakąś swoją przenikliwość i moc klawiatury w dochodzeniu do prawdy.

47 minut temu, Sqter83 napisał:

a jednego czy drugiego bulwersuje wypowiedź jakiegoś polityka, i to że rząd nie radzi sobie z zarządzaniem.

Kolejny apologeta PiSSu. Społeczeństwo staje na głowie, rząd w tym czasie nic nie robi, mało tego – próbuje przemycić przepisy o własnej bezkarności w specustawie, a ja mam o tym nic nie mówić? Idź pan.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dzik napisał:

Umiem czytać. Przywoływanie problemu interpretacji Powstania Warszawskiego w kontekście tej sytuacji jest absurdem,

Powstanie Warszawskie pisałem jako przykład zdarzenia które jest po latach nadal różnie interpretowane. Nie wiem czemu usilnie starasz się przypisać mi cokolwiek innego.

Dla mnie EOT

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fafniak napisał:

Powstanie Warszawskie pisałem jako przykład zdarzenia które jest po latach nadal różnie interpretowane. Nie wiem czemu usilnie starasz się przypisać mi cokolwiek innego.

Niczego innego nie próbuję ci przypisać. Twoje porównanie jest po prostu skrajnie nieadekwatne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dzik napisał:

Ten pierdolony rząd powinien NATYCHMIAST przeprosić się z UE i nie tylko odblokować nasze pieniądze, ale jeszcze poprosić o kolejne. Przez tego głupiego kafla Ziobrę będziemy za niedługo w takiej dupie, że głowa mała. Tu już nawet nie ma co cenzurować… Kurwa.

Ten rząd wykazuje i tak więcej rozsądku niż cały eurkołhoz, a za rozwiązanie z przekazaniem samolotów do USA czapki z głów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ksiazki.wp.pl/eugeniusz-korin-wiekszosc-rosjan-ma-wyprane-mozgi-6745564838718016a

"Dużą winą za powstałą sytuację obarczam kraje demokratyczne, które nie potrafiły w 2014 roku przeciwstawić się militarystycznej Rosji, po jej zagarnięciu Krymu. Gdyby wtedy zostały wprowadzone obecne sankcje, ominęłaby nas dzisiejsza tragedia. Ale te rządy wołały robić z Putinem "business as usual"."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ten rząd wykazuje i tak więcej rozsądku niż cały eurkołhoz, a za rozwiązanie z przekazaniem samolotów do USA czapki z głów.

Miarą polityki jest jej skuteczność, więc pytanie: co zostało osiągnięte przez ten myk? Załóż lepiej tą czapkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dzik napisał:

Miarą polityki jest jej skuteczność, więc pytanie: co zostało osiągnięte przez ten myk? Załóż lepiej tą czapkę.

Bardzo dużo. Nie przekazaliśmy samolotów we własnej hucpowatej misji (notabene namawiali nas Amerykanie) Potem usłyszelibyśmy od NATO że nas muszą zostawić bo przez przekazanie samolotów wypowiedzieliśmy jako Polska wojnę Rosji... 

Amerykanie jak widać się nie palą do zrobienia własnymi rękami, tego do czego nas sami namawiali

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dzik napisał:

to wystarczyło nic nie robić.

A to akurat opanowali do perfekcji.

9 godzin temu, Sqter83 napisał:

Rozwala mnie ta cała dyskusja.  600 km stąd Rosjanie mordują niewinnych ludzi, kobiety, dzieci, równają miasta z ziemią, a jednego czy drugiego bulwersuje wypowiedź jakiegoś polityka, i to że rząd nie radzi sobie z zarządzaniem.

Bo tylko to możemy robić albo ......... zostać najemnikami i walczyć. To jeżeli chodzi o aktywność. 

Tak , właśnie w takich momentach trzeba zwracać uwagę na to co robi rząd , bo to bezpośrednio odbija się na naszym bezpieczeństwie. Żarty się skończyły. Jak myślisz co zrobi ukraińska matka z dziećmi ,jak jak nie będzie miała co dać im jeść i gdzie położyć spać ? A co Ty byś zrobił na jej miejscu ? Za rozwiązanie tej sytuacji odpowiedzialny jest rząd. i właśnie teraz przydałaby nam się silna pozycja w UE i wymuszenie działań pomocowych w rozlokowaniu uchodźców. Tyle , że jak my mieliśmy UE w dupie to oni mają nas teraz.

Wcale mnie to nie cieszy. Wystarczy jeden rozdmuchany przez media incydent spowodowany przez obywatela Ukrainy i będziemy mieli cyrk. Ludzie są skłonni do generalizowania , tego też się boję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, tomek4446 napisał:

Tak , właśnie w takich momentach trzeba zwracać uwagę na to co robi rząd , bo to bezpośrednio odbija się na naszym bezpieczeństwie

Otóż to, tymczasem takie rzeczy wychodzą na jaw.

https://www.rmf.fm/magazyn/news,46798,pomoc-dla-rosji-przejezdza-przez-polske-60-latek-blokuje-tiry-a-filip-chajzer-naglasnia-sprawe-wideo.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio trzeba nagłaśniać takie historie. chylę czoła przed polskimi stoczniowcami i firmami portowymi.

Informuję , że w dniu dzisiejszym definitywnie zakończyliśmy dystrybucje drzwi 

https://profil-doors.pl/

Rozmowa z przedstawicielem tej firmy odbyła się tak jak przewidywałem , czyli by nie łączyć interesów z polityką. 

Niestety , nie da się tego w obecnej sytuacji rozdzielić. Chyba nie zrozumiał do końca , ale ......... mam to gdzieś.

Jutro czekają mnie ciężkie rozmowy z klientami którzy te drzwi zamówili . Mam nadzieje , że zrozumieją sytuację , jak nie to oddamy kasę. W tej sytuacji nie można było inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...