Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Owszem. Trzeba się jakoś pokrzepiać. Szczególnie w Gdańsku, który leży niepokojąco blisko Kalinigradu, że o jego historii nie wspomnę.

Weź nie kracz. Siedzę w Gdańsku i właśnie konkretne zlecenie ze zbrojeniówki w trybie pilnym dostaliśmy. Szef już mówi ze złożył wniosek o usunięcie danych firmy z map Google.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zdaniem dr. Witolda Sokały armia rosyjska okazała się zbyt słaba, żeby uzyskać przełom na płaszczyźnie czysto wojskowej. Dodatkowo Władimir Putin i jego otoczenie ewidentnie nie doszacowali sankcji ekonomicznych, które dewastują rosyjską gospodarkę
  • – W powietrzu wiszą kolejne transze. Dlatego osłabienie tej presji to dla Kremla wyścig z czasem, bo wybuch wewnętrzny wisi w powietrzu – przekonuje wicedyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych UJK w Kielcach
  • Ekspert uważa, że ostatnia szansa dla ekipy Putina, to maksymalizacja strat po stronie ukraińskiej i wymuszenie na Wołodymyrze Zełenskim kapitulacji, w celu przerwania masakry. Stąd nasilony ostrzał obiektów cywilnych
  • Dr Sokała twierdzi, że w takiej sytuacji wzrosną naciski na Kijów, by w imię pokoju, zgodził się na rosyjskie warunki. Jednocześnie przekonuje, że gdyby taki scenariusz się zrealizował, byłby to ze strony Zachodu fatalny błąd
  • – Dziś tak naprawdę Zachód ma Putina i jego zbrodniczy reżim "na widelcu", wystarczy jeszcze trochę zaczekać, jeszcze trochę docisnąć, oczywiście równocześnie wspomagając ukraińską walkę, jak się da – mówi Onetowi 

Śrutło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa jak z kimś z innej planety (pytania mamy)

 

 

55 minut temu, Sqter83 napisał:

Sama prawda, polecam przeczytać.

Wiecie co mnie dobija. Że jak już Ukraincy wygrają i pozbędą się rosjan, zachodni politycy potraktują ja jak Polskę w 45

 

coś mam wrażenie że pisane z punktu widzenia myślenia "zachodniego"

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, misiek x napisał:

Może to i racja ,ale zrozumcie że Krymu, Donbasu i Ługańska nie oddadzą na 100% choćby gospodarka była na kolanach. Nie przyznają się do porażki...... Obym się mylił.

Pełna zgoda. Jednocześnie ta połowa kwietna (o której pisze Kraft) czy połowa czerwca (wg. jednego z tekstów w sieci) to wciąż bardzo odległe terminy. A ofiar przybywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem że pojawi się jakiś nowy Chamberlain 

Wzrosną więc, jak sądzę, naciski na Kijów, by w imię pokoju, a raczej "świętego spokoju", zgodził się na rosyjskie warunki, czyli neutralność i demilitaryzację Ukrainy, uznanie niepodległości separatystycznych republik Donieckiej i Ługańskiej oraz zaakceptował zabór Krymu przez Rosję. Gdyby to nastąpiło, i gdyby umilkły strzały, Kreml na użytek wewnętrzny odtrąbiłby sukces swej operacji wojskowej i miałby szansę stopniowo powracać do normalnych relacji ze światem, tak ekonomicznych, jak i politycznych 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafał S napisał:

Pełna zgoda. Jednocześnie ta połowa kwietna (o której pisze Kraft) czy połowa czerwca (wg. jednego z tekstów w sieci) to wciąż bardzo odległe terminy. A ofiar przybywa.

Naprawdę myślisz, że Rosja zbankrutuje? 

"Złote myśli " krafta i jego samego  pomijam, ale dziwię się co poniektórym.

 Nawet gdyby to miało nastąpić, to byłby bardzo długi proces, poza tym cały czas przypominam na te chwilę nadal Europa jest uzależniona od Rosji.  A jak się odetnie całkowicie, to Rosja ma jeszcze horyzonty na Chiny.

https://bezprawnik.pl/czy-rosja-moze-zbankrutowac/

 

10 minut temu, Dzik napisał:

W międzyczasie PiSuary znowu próbują przemycić zapis o bezkarności urzędniczej - tym razem w ustawie o pomocy uchodźcom z Ukrainy. JPRDL, ci ludzie nie mają za grosz wstydu.

Nic nie dzieje się bez przyczyny  z jednej strony altruistyczne zapędy i pomoc, a z drugiej... no właśnie. 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DiBatonio napisał:

Naprawdę myślisz, że Rosja zbankrutuje?

Na pewno nie w kwietniu. Poza tym, "zbankrutuje" to duże słowo. Myślę, że kilka miesięcy sankcji na dotychczasowym lub wyższym poziomie może mocno zachwiać ich gospodarką i nawet Chiny tego nie zmienią (a nie wiadomo czy będą chciały). Czy skłoniłoby to Putina do ustępstw? Chwilowych - tak. Długofalowych - nie. Nie sądzę też, żeby pozytywnie wpłynęło to na przemiany w Rosji. Ubóstwo nie służy demokracji. Wprost przeciwnie - do władzy dochodzą wtedy ekstremiści. I to jest właśnie problem z Rosją. Biedna Rosja pozostanie ciemna, agresywna i żyjąca legendami o przyszłej chwale. A dostatnia Rosja (którą trudno mi sobie wyobrazić) nie wyrzeknie się agresji, będzie miała tylko więcej środków na realizację swych planów.

Demokracja, otwarcie na świat, powolny wzrost gospodarczy - może w perspektywie dwu pokoleń zaszłyby wtedy jakieś zmiany mentalnościowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja przeżyje :(  , pamiętajcie że "dzięki" choremu systemowi ( komunizm ) ludzie tam są przyzwyczajeni do biedy i do samowyżywienia.

 Stalin po wojnie zagłodził u siebie około 10 milionów ludzi, i co? Dalej na piedestale stoi.

 

edit:

 jak mawiają starożytni Indianie - złego diabli nie biorą...

Edytowano przez gienas
przyslowie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S

W sumie to co piszesz, jest oczywiste i niestety to prawda.

Może oglądałeś,  ale wrzucę, warto poświęcić godzinkę.

https://m.cda.pl/video/160503873

Jest też kilkuodcinkowy  dokument "Putin: historia rosyjskiego szpiega", polecam.

https://vod.tvp.pl/video/putin-historia-rosyjskiego-szpiega,odc-1-poczatki,51827833

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fafniak napisał:

Podobno Skrzypczak powiedział że wywiad ocenia starty jednostek rosyjskich na ponad 30%

Jeszcze raz.

Jakie "starty" ?

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Jeszcze raz.

Jakie "starty" ?

Dobra już mam 😁

Straty.

https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/8373452,general-waldemar-skrzypczak-rosja-ukraina-kiedy-koniec-wojny.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Fafniak napisał:

Boszszsz straty miało być. :D

dzięki

Spoko.

Ja już tutaj kiedyś pisałem,  "potęga" czerwonej armii to mit, a jednostki elitarne są raczej z nazwy elitarnymi o czym mówił jeden z byłych dowódców jednostki GROM.

Putin od 20 lat stworzył wokół siebie i Rosji otoczkę, a raczej wydmuszkę potęgi.

Podawałem tutaj tytuly filmów, które warto obejrzeć, tam większość jest opisana.

Gdyby faktycznie rosyjskie wojska były takie jak ma postrzegać je świat, Kijów już dawno byłby zajęty. 

Putin sam jest przekonany o własnej potędze, nie wie tylko, że jego najbliżsi generałowie nie mówią mu całej prawdy o stanie wojsk jakimi dysponują.

Wiem, że "Złote myśli " pacyfisty nie są w stanie ogarnąć tych rzeczy, ale powyższe staje się coraz bardziej prawdopodobne.

Ja zabieram się zaraz za odcinkowy dokument o którym pisałem, a szykuje mi się wolne (branża automotive) - wiązki i brak części 😉 są tego powodem, więc łyknął sobie książkę o której też pisałem.

"KRWAWE POZDROWIENIA Z ROSJI" Heidi Blake

Jak Putin elminuje swoich przeciwników ..

Pzdr

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, eliminacja gościa, ale może to zrobić tylko ktoś z najbliższego kręgu.  Czyli musi nastąpić przewrót,  to się stanie prędzej, niż później.

Dlatego, że jak Putin dowiedziałby się całej prawdy, to poleciałyby głowy i to dosłownie.

Zatem żeby ratować własną głowę i być może pozycję, będą musieli to zrobić jego wasale, żeby samemu zachować życie swoje i najbliższych rodzin.

Dla wielu nie do pomyślenia, ale to jedyna droga.

A można powiedzieć, że ten proces się zaczął,  jeszcze kilka lat temu nikt nie odważyłby się krytykować Putina i nakłaniać do zaprzestania "działań taktycznych".

Oto przyklad:

 https://wiadomosci.wp.pl/pracuja-przy-putinie-wzywaja-go-do-natychmiastowego-zakonczenia-wojny-6744607190870624a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DiBatonio napisał:

Rozumiem, że te 30-40% to razem z rannymi i "zagubionymi". Pytanie: czy Putin zaakceptuje fakty i odpuści, nie uzyskując nic. Bo ja się obawiam, że nie. Że wydrenuje Rosję do sucha, ściągnie Kałmuków, wojska spod granicy chińskiej, wypierze mózgi młodym Rosjanom i zrobi zaciąg ochotniczy w Moskwie - wszystko. Wyssie paliwo ze stacji benzynowych w całym kraju, żeby tylko dzielni chłopcy mogli przeć naprzód na faszystów i gejów, na chwałę Matuszki Rosji. A w międzyczasie zużyje resztę bomb i rakiet, żeby obrócić ukraińskie miasta w ruiny i zgliszcza. Uważacie, że to nierealne? Jeśli tak, to może faktycznie warto, żeby Ukraińcy walczyli jeszcze przez następne tygodnie, aż do wyparcia najeźdźcy z kraju. Ale jeśli nie, to może jednak lepiej pogodzić się z utratą Krymu, zadeklarować oficjalnie rezygnację z NATO, oddać, to co już i tak stracone na wschodzie i zacząć odbudowę kraju. A potem po cichu przepchnąć wejście do NATO i ogłosić je równocześnie z wkroczeniem na Ukrainę amerykańskich i europejskich jednostek, stawiając Putina przed faktem dokonanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Rafał S napisał:

Rozumiem, że te 30-40% to razem z rannymi i "zagubionymi".

To chyba straty które w II wojnie powodowały wycofanie jednostek na tyły(o ile było to możliwe oczywiście)

 

Właśnie oficjalnie oddalismy wszystkie migi 29 do bazy rammstein - jakim kur... cudem jest to jawna informacja?!?!!?

Kuźwa... i mamy jeszcze zapłacić za nowe f16 które mamy dostać .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...