Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Bo tylko to możemy robić albo ......... zostać najemnikami i walczyć. To jeżeli chodzi o aktywność. 

Co by nie robił ten nasz rząd i tak będzie bałagan, za dużo ludzi, w pierwszej kolejności trzeba walczyć o zakończenie wojny, żeby ludzie przestali uciekać. Wiadomo co zrobi matka czy ojciec w desperacji, zrobi to co musi.

Chodzi o to żebyś poczynania naszego rządu  w tematach innych niż wojna i uchodźcy omawiał w wątku z gwiazdkami. Proste !

 

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Nieźle, nagłaśniać, rozsyłać link

a tiry kierować na Ukrainę, a firmom sprzedającym bonusy w postaci konfiskaty towaru i kary finansowe.

 

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sqter83 napisał:

Chodzi o to żebyś poczynania naszego rządu  w tematach innych niż wojna i uchodźcy omawiał w wątku z gwiazdkami.

Niewiele jest krytykowanych w temacie z gwiazdkami poczynań rządu, które nie nakładają się na obecną sytuację. Drożyzna i inflacja? Teraz dostaniemy jeszcze mocniej. Skłócenie Polski z UE i zablokowane pieniądze z funduszu odbudowy? Teraz to problem krytyczny. Warto też wspomnieć, jak dobrą robotę robi Bojanowski na Ukrainie, któremu przeleciały rakiety nad głową, i w ogóle cała stacja, którą PiSS chciał udupić.

Warto o tym wszystkim przypominać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

Przecież Polska w tym samym gównie ręce brudziła, a cała nasza antyrosyjskość była na potrzeby polityki wewnętrznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaciągnąć się do terytorialsów, to jak dostać się na Oxford. Więcej chętnych niż broni. Jesteśmy wk***ni na Putina jak nigdy i to widać na każdym kroku - opowiada Interii mieszkanka Lwowa. 


https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-mieszkanka-lwowa-o-sytuacji-miasto-peka-w-szwach-a-do-teryto,nId,5884174

 

 

Jakoś nagle Siemoniak dziwnie zmienił front w sprawie WOT ;)

A realia urzędnicze swoja drogą idą :

- Miasto się nie poczuwa, wojewoda się nie poczuwa, a jedyni, którzy to robią, to mieszkańcy Krakowa i okolicznych wsi. Nasz samorząd załatwił autokar dla grupy 50 osób, bo mamy dla nich noclegi poza miastem. Przyjechaliśmy po nich, ale na nas nie czekali. Na miejscu nie było też żadnego koordynatora. Powiedzieli, że muszę sobie poszukać tych ludzi. No to biegam po hali dworcowej - rozkłada ręce jeden z pracowników samorządowych z małej gminy w Małopolsce.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-uchodzcy-w-polsce-koordynacyjny-klincz-na-dworcu-w-krakowie,nId,5884280#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Fafniak napisał:

A realia urzędnicze swoja drogą idą :

- Miasto się nie poczuwa, wojewoda się nie poczuwa

Powtarzam pytanie: co ma zrobić burmistrz albo prezydent miasta bez pieniędzy i procedur? Może np. przeznaczyć dla uchodźców mieszkania, o które ubiegali się mieszkańcy.

To napie**alanie na urzędników robi się już nudne. Co by się nie działo, to zawsze urzędnicy winni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błyśnięcie w wykonaniu niejakiej Emilewicz – przypomnijmy, znanej z tego, że w czasie pandemii oszukała opinię publiczną i załatwiała lewe licencje, a potem nie poniosła z tego tytułu żadnej odpowiedzialności. Tym razem przespacerowała się po hali dla uchodźców i stwierdziła, że wszystko tam jest pod linijkę (dzięki PISS oczywiście), chociaż tamtejsi wolontariusze padają na pysk. Brawo!

Tusk i urzędnicy powinni wziąć przykład.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście było dzisiaj spotkanie z wojewodą. Awantura taka, że ziemia się trzęsła, a na niebie się błyskało.
Parafrazując, wojewoda domagał się podjęcia natychmiastowych działań w sprawie uchodźców. Włodarz miasta na to: A skąd ja mam na to pieniądze wziąć!? Pozmniejszaliście nasze udziały w podatkach tak, że na nic nie starczy. Oświetlenie w nocy odcinamy w niektórych miejscach, bo na prąd nie mamy. Wojewoda na to: To… to z przedsiębiorcami prywatnymi umowy zawierajcie! Włodarz miasta: Sam se kurwo zawieraj! Pieniądze z unii skurwysyny odblokujcie!

Oto do czego doprowadziła partia PISS. No ale taki OBIEKTYWNY @Fafniak będzie teraz chodził i opowiadał, że to bezduszni urzędnicy.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój optymizm co ciepłego przyjęcia uchodźców maleje z dnia na dzień. Nie wziąłem pod uwagę drobnego faktu , że natury ludzi się nie zmieni. Albo mam pecha i akurat trafiam na takie osoby albo faktycznie ludzie zaczynają się bać. Wczoraj miałem dwie dostawy z północy Polski , dzisiaj cztery z południa. Rozmawiałem z kierowcami i przekaz jest krótki , wywalić jak najszybciej wszystkich Ukraińców z Polski bo :

- zabiorą nam miejsca pracy

- zabiorą nam mieszkania

- nie starczy dla nas żarcia

- trzeba będzie im płacić zasiłki

- do żłobka lub przedszkola nie można zapisać było dziecka a co dopiero teraz

- do szpitala i przychodni wydłużą się kolejki

i jeszcze kilka argumentów których nawet wstyd mi przytoczyć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

- zabiorą nam miejsca pracy

- zabiorą nam mieszkania

- nie starczy dla nas żarcia

- trzeba będzie im płacić zasiłki

- do żłobka lub przedszkola nie można zapisać było dziecka a co dopiero teraz

- do szpitala i przychodni wydłużą się kolejki

i jeszcze kilka argumentów których nawet wstyd mi przytoczyć.

Odpowiadaj spokojnie, że:

- będą wykonywać prace, których nam się nie chce

- wybudują więcej mieszkań

- będą produkować i sprzedawać żarcie

- będą płacić podatki

- będą pracować w żłobkach i przedszkolach

- będą pracować w szpitalach i przychodniach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rafał S napisał:

Odpowiadaj spokojnie, że:

- będą wykonywać prace, których nam się nie chce

- wybudują więcej mieszkań

- będą produkować i sprzedawać żarcie

- będą płacić podatki

- będą pracować w żłobkach i przedszkolach

- będą pracować w szpitalach i przychodniach

Powiem Ci Rafał, że czytając Twoje wypowiedzi coraz bardziej mi imponujesz. Zdajesz się być nie dość, że facetemz pasją (muzyka) to jeszcze zwyczajnie po ludzku porządnym człowiekiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Powiem Ci Rafał, że czytając Twoje wypowiedzi coraz bardziej mi imponujesz. Zdajesz się być nie dość, że facetemz pasją (muzyka) to jeszcze zwyczajnie po ludzku porządnym człowiekiem. 

Ojej... Jestem egoistą, jak chyba większość ludzi. :) Fakty są, jakie są i staram się wierzyć, ze zmiany wyjdą nam docelowo na dobre, bo wiara w coś przeciwnego nic mi nie da. ;) Poza tym podziwiam Ukraińców za hart ducha i odwagę. Sam zbyt odważny nie jestem. Gdybym mieszkał i miał dobrą pracę w innym kraju, na pewno nie wróciłbym, żeby bić się za Polskę. Nie tylko dlatego, że mam dwie córki, tylko dlatego, że zwyczajnie bałbym się,ze zginę. Taka prawda. A wielu naszych pewnie by wróciło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzik...

Po pierwsze: 

- relacje o problemach z urzędnikami znam od koordynatora. To nie jest tylko kwestią kasy. W wielu wypadkach normalnego podejścia. 

Po drugie:

- jeżeli dobrze pamiętam to unijna kasa nie może iść na cokolwiek co przyjdzie do głowy, tylko musi być taki wydatek zaakceptowany/zaaprobowany. Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie. 

- miała przyjść osoba kasa od unii ( na pomoc uchodźcom?)

Wałki między frakcjami politycznymi od dawna nas rozwalają. I będą coraz silniejsze bo podział jest coraz większy, co widać na twoim przykładzie.

Po trzecie - nie próbuj mnie wcisnąć w swoje wyobrażenia.

48 minut temu, Rafał S napisał:

Odpowiadaj spokojnie, że:

- będą wykonywać prace, których nam się nie chce

- wybudują więcej mieszkań

- będą produkować i sprzedawać żarcie

- będą płacić podatki

- będą pracować w żłobkach i przedszkolach

- będą pracować w szpitalach i przychodniach

To nie zadziała w większości przypadków. Niestety :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fafniak napisał:

To nie zadziała w większości przypadków. Niestety

Dlaczego ?

Coraz więcej jest głosów , że jedziemy od sześciu lat bez żadnego planu co będzie z Polską za lat 10, 15, 20. Bo tak jest. Rządzą słupki poparcia, a nie racja stanu. Więc może teraz wykorzystajmy szansę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fafniak napisał:

jeżeli dobrze pamiętam to unijna kasa nie może iść na cokolwiek co przyjdzie do głowy, tylko musi być taki wydatek zaakceptowany/zaaprobowany.

Ale to chyba logiczne, że kiedy samorządy mają problemy finansowe, to mają też mniejszy potencjał pomocowy.

Anegdot o urzędnikach i co ci ktoś powiedział ciągnąć mi się nie chce. Jest rzeczą oczywistą dla każdego racjonalnie myślącego człowieka, ze pomoc UE jest nam teraz bardzo potrzebna. Tak, tej "wyimaginowanej wspólnoty".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie zaskakuje wasze myślenie,większość uchodźców jest tu przejściowo. Jak skończy się wojna i jeśli pozbędą się rosjan będą chcieli wracać do siebie. Przecież to w większości są kobiety dzieci i seniorzy. Nie wiem jak się to procentowo rozkłada ale utrzymanie takiej liczby ludnosci nawet ze wsparciem sojuszników będzie dla naszej administracji totalną porażką. 

U mnie w pracy też niektórzy biadolą że  Ukraińcy nam wszystko zabiorą bla bla. Trzeba na spokojnie tołkować swoje racje, może jakaś refleksja będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Fafniak napisał:

Chodziło mi o przekonywanie ludzi

Zdaje sobie sprawę , że łatwo nie będzie. przez ostatnie lata szedł katolicki , chrześcijański przekaz , że uchodźca to ten ,co zaraz będzie wysadzał nasze miasta , gwałcił kobiety i roznosił zarazki. Jest też obawa o kasę . Nie dziwię się temu , ale mimo wszystko mam wiarę w ludzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...