Skocz do zawartości

Topping MX5 czyli czy da się dobre mieć wszystko w jednym za 1100 zł


Tomasz S.

Recommended Posts

Ultimy 40. Teraz mam je pod budżetowa yamaha rs202d i pod nadem 701. Szukam jednego wzmaka z wejściem cyfrowym i bluetooth bo już za dużo sprzętów w salonie i żona zaczyna marudzić. Myślałem o Yamasze 501 albo magnatem ma600 ewentualnie onkyo 9010 ale jak wyżej czytam że topping się bardziej podoba od as701 to mozg roz...any 🤯

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Charicki co do napędzenia kolumn to jeszcze nie mogę nic napisać ( kurier dzwonił,że kolumny będą koło 15 dopiero :(  ), może koledzy napiszą coś więcej, ale to co mogę już na pewno potwierdzić to,że zajmuje miejsca tyle co nic a DAC działa świetnie więc część listy wymagań odhacza. Funkcja wybudzania też jest super. BT działa wzorowo. Jeżeli chodzi o wygląd to sprawa mocno indywidualna, może się żonie nie spodobać, może pasować. Ja dziś mam zamiar podłączyć go jeszcze pod TV. W weekend będę w innym domu gdzie mam Atolla in100se i Equlibrium Ether S6 więc dla zasady podłącze ,ale nie zakładam,że tam będzie konkurencją. Poczekamy, zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz S. napisał:

nie zakładam,że tam będzie konkurencją.

Nie nastawiaj się przed eksperymentem, bo jeszcze niechcący zafałszujesz wyniki.

11 minut temu, Artur Charicki napisał:

Także jeszcze tylko kwestia napędzenia kolumn podłogowych i jak da radę to chyba będzie problem z głowy 🙂

"Mały Elektryk" mówi, że kolumny podłogowe zasadniczo łatwiej "napędzić" niż podstawkowe. Mają zazwyczaj większą skuteczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Tomasz S. napisał:

Sam poprawnie testu nie zrobię tak ,żebym nie wiedział co gra poza tym :) 

Postaraj się chociaż o możliwie dokładne wyrównanie głośności. Szum różowy i pomiar aplikacją na komórce (oczywiście telefon musi być dokładnie w tym samym miejscu przy obu pomiarach). Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lpomis napisał:

Ah tak, to pierwsze co zrobiłem. Po wyrównaniu poziomów głośności i sprawdzeniu czy wzmacniacze są poprawnie skonstuowane wyszło, że Topping gra identycznie jak Naim Uniti Nova, Hegel H190 i Cyrus 8.2.

A dlaczego testy nie objęły Audiolaba? Nie przeszedł weryfikacji poprawnej konstrukcji? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie apeluje o pokój zanim zacznie się wojna w komentarzach :) W tym temacie będzie szansa na poczytanie jak wzmacniacz za "tysiaka" zgra się z nawet 10 razy droższymi kolumnami a to mega fajne i nie za często spotykane testy. Idźmy w tą stronę.

Macie jakieś swoje playlisty do testowania ? Posłuchałem juz "moich" kawałków i bym sprawdził coś nowego.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomasz S. napisał:

Panowie apeluje o pokój zanim zacznie się wojna w komentarzach :) W tym temacie będzie szansa na poczytanie jak wzmacniacz za "tysiaka" zgra się z nawet 10 razy droższymi kolumnami a to mega fajne i nie za często spotykane testy. Idźmy w tą stronę.

Pełna zgoda. Tak sobie tylko żartujemy, bo jak ktoś już ma wzmacniacz i DAC-a za kilka tys. każde, to tego Toppinga już raczej nie kupi (chyba, że do innego systemu). Ale oczywiście, dla nabywcy z niewielkim budżetem to interesująca propozycja, która pozwoli mu przeznaczyć więcej środków na lepsze kolumny. Poza tym, zawsze z ciekawością czytam o sprzęcie grającym znacząco lepiej niż by to wynikało z jego ceny. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lpomis napisał:

Ah tak, to pierwsze co zrobiłem. Po wyrównaniu poziomów głośności i sprawdzeniu czy wzmacniacze są poprawnie skonstuowane wyszło, że Topping gra identycznie jak Naim Uniti Nova, Hegel H190 i Cyrus 8.2.

Q-rwa, dlaczego wcześniej takich porównań nie było? Po wuja płaciłem 18k za Novą? Wojtek, zdołowałeś mnie okrutnie. Adam /Kaczadupa/ w czepku urodzony, za oszczędzoną kasę może jechać na Florydę. Proponuję Orlando, obok jest Disney World.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych odsłuchach na kolumnach. Na dokładniejszy opis za wcześnie ale wstępnie mogę powiedzieć podoba mi się ! 

Wzmacniacz nie ma najmniejszego problemu, żeby zagrać z nimi naprawdę głośno i czysto. Kolumny grają jak dużo większe, scena bardzo fajna, basu się niespodziewałem takiego po nich. 

Z pierwszych minusów. Terminale są malutkie, akurat nie mam tu bananów a mam spore łapy. Słabo, trzeba banany jak mamy zamiar częściej zmieniać. 

Drugi minus niekoniecznie do wzmacniacza to ,że sygnał po optyki z tv jest znacznie bardziej cichy niż z innych źródeł. Tam już trzeba przełączyć na high gain i iść z pokrętłem w górę wysoko. 

IMG20220304172857.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedal75 Bez pośpiechu , co Ty taki w gorącej wodzie company :)

Z takich innych rzeczy jakie zauważyłem z tego duetu. Podbijamy sobie wysokie na +3 i niskie na +2. Pianino i wokale super na płasko,  ale bez takiego podbicia np rap czy edm nie ma tego wykopu. Ale tak serio , z zamkniętymi oczami gdyby ktoś podmienił ten wzmacniacz na inny za powiedzmy 2500 zł to bym nie zauważył.  To nie do końca to samo bo nie słuchałem z tymi kolumnami ale z moich poprzednich budzetowych sprzętów jak np Onkyo 9150, Yamaha 602 czy nad c326 to ten w porównaniu dźwiękowym mógłby wypaść najlepiej. To takie gdybanie bo dawno ich nie mam i z innymi kolumnami ale tak mi się wydaje. Nie czuć takiej mocy jak w Atoll in100se na pewno. Nie ta półka. Za to niższa serio może się czuć zagrożona.

uważam, że to super materiał na start z audio, albo na wybór do drugiego systemu. 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dedal75 napisał:

Sprzedaję wszystko i biere Toppinga 👍. Pzdr

Marek, ale nie ma co drwić 🙂. To jest wzmacniacz nie dla prawdziwych audiofoli ale dla ludzi nie dysponujących zbyt wysokim budżetem. Miałem kiedyś smsla i grał on jak na swoją cenę całkiem ok. Porównywałem go wtedy z moim jakże wysokiej klasy i pięknie brzmiącym marantzem, sygnowanym przez samego Kena Ishiwate 😝 i drugim marantzem, pm6006, i o ile mój piecyk grał fajnejszą sceną w bardziej wysublimowany sposób 😝, to już różnice między pm6006 a smslem nie były jakieś drastyczne. Także myślę, że w tej cenie to może być naprawdę fajna propozycja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...