Skocz do zawartości

Topping MX5 czyli czy da się dobre mieć wszystko w jednym za 1100 zł


Tomasz S.

Recommended Posts

13 minut temu, MobyDick napisał:

Kwestię napędzania tym wzmacniaczem dużych kolumn o rozsądnie dużej skuteczności i niskiej impedancji uważam za ważną bo takie kolumny mogą być dla niego bardzo dobre.

Gdyby ktoś napisał, że kolumny "o rozsądnie dużej skuteczności i niskiej impedencji są dobre do MX5", to by było na temat. Powyższe wpisy nie są na temat. Jak zresztą 3,5 strony tego wątku. 

Widzę, że takie tu zwyczaje, że każdy chce pokazać, że ma większe cohones, ale dla mnie jako świeżaka na tym Forum jest bardzo męczące. że muszę wysłuskiwać potrzebną mi wiedzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P_itertakie uroki forum, że każdy może coś dodać od siebie. Czasem odchodzimy od tematów.

Wracając do Bluetooth to działa bardzo stabilne. Testowałem z 2 telefonów i komputera, nigdzie nie było problemów. Bluetooth jest w standardzie 5.0 a najwyższy kodek jaki obsługuje to AptX HD, nie obsługuje LDAC. Zasięg jest bardzo dobry. Przez ostatni tydzień nie zdążyło mi się zerwanie połączenia, nie przerywa. Na raz może być podłączone jedno urządzenie tzn kiedy jeden tel jest połączony to drugi już się nie połączy. Parowanie czy wyszukiwanie też bez problemów. Urządzenie wyświetla się jako MX5, nie znalazłem opcji zmiany nazwy. Mam ustawione automatyczne wybudzanie wzmacniacza po podłączeniu do BT i działa to sprawnie. Wzmacniacz wybudza się po 2-3 sek. 

Screenshot_2022-03-08-11-58-51-35_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143.jpg

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, P_iter napisał:

Gdyby ktoś napisał, że kolumny "o rozsądnie dużej skuteczności i niskiej impedencji są dobre do MX5", to by było na temat. Powyższe wpisy nie są na temat. Jak zresztą 3,5 strony tego wątku. 

Widzę, że takie tu zwyczaje, że każdy chce pokazać, że ma większe cohones, ale dla mnie jako świeżaka na tym Forum jest bardzo męczące. że muszę wysłuskiwać potrzebną mi wiedzę.

Wbrew pozorom wiele osób pyta o to czy taki wzmacniacz będzie dobry do napędzania podłogówek i o tym wcześniej była mowa. I tu pojawiła się odpowiedź na to pytanie. Właśnie takie będą dla niego dobrym partnerem. Te o skuteczności faktycznie 100dB/W i impedancji 8 ohm bym sobie odpuścił do podłączenia z MX5.

I właśnie to napisałem we wcześniejszym poście :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to będą albo monstrualnie duże kolumny estradowe, które służą do głośnego grania na powietrzu lub dużych salach i tam potrzebny jest mocniejszy wzmacniacz, często mniej wyrafinowany. Albo to będą wyspecjalizowane kolumny do współpracy z bardzo słabymi wzmacniaczami lampowymi i wtedy nie wykorzystamy potencjału mocy tego wzmacniacza. No chyba że słuchamy tylko muzyki czysto wokalnej i żadnej innej. Bo taka jest ich konstrukcja, że potrzebują mało mocy aby grały z niezbyt dużymi poziomami głośności w zakresie basu, na skutek ich konstrukcji układu magnetycznego z cewką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2022 o 16:30, RoRo napisał:

Sprawdzałeś pobór mocy w trakcie pracy i w trybie standby?

Starałem się sprawdzić i podłączyłem się dzisiaj do Smart gniazdka ale chyba się do tego nie nadaje.

Kiedy muzyka gra na około połowę na głośnikach w low gain ( tj około 65dB tam gdzie siedzę 3 metry od głośników) to pokazuje zużycie 6.3-6.5 watt.

 W standby pokazuje 5.5 watt.

 

Na takim samym smrat gniazdku Atoll in100se pokazywał 8 watt w standby a kiedy grał to około 40.

Dnia 2.03.2022 o 12:03, decees napisał:

Na audiosciencereview były jakieś zastrzeżenia co do przebić(?) dźwięków w głośnikach w momencie kiedy są podpięte słuchawki - mogłem coś przekręcić, ale generalnie parę osób o tym pisało - zauważyłeś może coś takiego u siebie?

Hej, nie ma u mnie tego efektu.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie smart gniazdka zwykle mają jakiś próg mocy od której pokazują wiarygodne wyniki. Dlatego do pomiaru mniejszych mocy dobrze jest podłączyć rozgałęźnik i obciążyć go wcześniej jakąś stałą mocą np. lampka z żarówką z włóknem żarowym o mocy kilkudziesięciu watów. Poza tym ze mogą być tam błędy. To pobór mocy tych wzmacniaczy wydaje się zgodny z prawdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Rafał S napisał:

Rozumiem, że niedługo na OLX przybędzie Marantz w okazyjnej cenie? ;)

Myślę, że marantz obrósł już w taką legendę, że mógłbym krzyczeć za niego grube tysiące 😝

 

46 minut temu, Rafał S napisał:

Dawaj swoje wrażenia. :)

Tylko proszę potraktować moją wypowiedź jako właśnie wrażenia a nie test czy też recenzję. 

Po pierwsze, ogromne podziękowania dla przesympatycznych Panów z salonu Audiomagic, którzy udostępnili mi sprzęt na odsłuch. 

Po drugie, nie zaskoczyła mnie wielkość urządzenia, gdyż moja latorośl posiada inny miniaturowa wzmacniacz w D-klasie, który jest 2 razy mniejszy. No i kiedyś testowałem już popularnego na forum smsla. Sama budowa i wykonanie nie budzą zastrzeżeń. Gałka, jak już ktoś zauważył, stawia fajny opór, wyświetlacz jest czytelny, chociaż bez wodotrysków. Rzeczywiście, tylna ścianka jest dość bogata 🙂, ale jeśli ktoś zaopatrzy się w banany, nie powinno być problemu z jej zagospodarowaniem.

Co do samego brzmienia. Jest naprawdę bardzo ale to bardzo ok. Wg mnie ten cyfrowy wzmacniaczyk gra nad wyraz analogowo. Wydaje mi się, że kontury w stosunku np do mojego marantza są delikatnie "rozmyte". Mniejszy ciężar i blask ma też sama góra pasma. Jest delikatna ale wystarczająco klarowna. Z PMC daje to całkiem przyjemny efekt. Bardzo dobrze jest prowadzony bas, jest dość zwarty, zwinny i sprężysty. Średnica wg mnie lekko ocieplona. Zgodzę się z Wojtkiem co do kwestii budowania sceny. Wg mnie instrumenty są delikatnie "posklejane" i można czasem odczuć brak "przestrzenności" I "powietrza". Z tym że mnie, jako osobę raczej z tych głuchych, jakoś specjalnie to nie raziło. 

Podsumowując - za 1000 PLN z lekkim haczykiem dostajemy naprawdę fajnie brzmiący, do tego dobrze wyposażony wzmacniacz. Myślę, że spokojnie może konkurować z 2-3 razy droższymi wzmacniaczami. Sam miałem z tego przedziału cenowego, do tej pory marantza 6006 i Cyrusa one i to maleństwo naprawdę wstydu na ich tle nie robi. Co więcej, pewne aspekty brzmienia mogą podobać się w nim bardziej ... ale znowu inne mniej. 

Aha, odpowiadając na pytanie - PMC topping napędzał bez zadyszki, jutro sprawdzę jak poradzi sobie z ATC. 

Pozdrawiam, Sebastian. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz S. napisał:

Zastanawiam się w sumie czemu tak wiele wzmacniaczy z wyższych półek nie ma regulacji barwy. Ustawienie sobie innego presetu na tv a innego na streaming to mega wygodna opcja.

Mój marantz ma🙂. Zdaje się, że takie accuphase czy luxmany też. Aczkolwiek idąc za audiofilskim przykazaniami, omijam je szerokim łukiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Zastanawiam się w sumie czemu tak wiele wzmacniaczy z wyższych półek nie ma regulacji barwy. Ustawienie sobie innego presetu na tv a innego na streaming to mega wygodna opcja.

Bo takie regulacje to dodatkowy kawałek toru audio, który wprowadza dodatkowe zniekształcenia. Z tego powodu większość przyzwoitych wzmacniaczy które mają regulację barwy posiada również przycisk który pozwala ja ominąć. Jeśli tor audio jest doskonały dla nas to takie regulacje nie powinny być potrzebne. Taki przycisk direct to również jakiś dodatkowy element toru audio. Jeśli ktoś nie używa regulacji barwy, to jest mu ona po prostu zbędna i wtedy nie trzeba jej pomijać i bardzo wielu audiofilów jej nie potrzebuje. Dla wielu jest samym złem :) . W niektórych wzmacniaczach ze sterowaniem elektronicznym, gdy ustawimy regulację barwy na 0, automatycznie regulacja barwy jest pomijana. Regulacje barwy były i bywają potrzebne do kompensowania utraty wysokich tonów w trakcie używania analogowych nośników dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...