Skocz do zawartości

Topping MX5 czyli czy da się dobre mieć wszystko w jednym za 1100 zł


Tomasz S.

Recommended Posts

6 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Udało mi się podłączyć wzmacniacz do equilibrium i .... Da się żyć :) Ale ja tęskniłem za tymi kolumnami. Dalej to mój numer 1. Robią robotę.

Największym zdziwieniem dla mnie było jak głośno potrafi to zagrać. Ethery nie dość ,że są w 4 ohmach to jeszcze mało efektywne, chyba ktoś zaniżył te wyniki. Czy mx5 napędza je tak dobrze jak Atoll ? Chyba nie , z Atollem jest jakby pełniej. Zapas mocy tam też jest ogromny.

Czy mx5 robi coś lepiej ? Wydaje mi się ,że lepiej kontroluje bass i to mi się podoba.

W każdym razie wstydu nie ma a nie spodziewałem się z tymi kolumnami za dużo. Można żyć z takim zestawem, jak ktoś nie schodzi z wyższej półki wzmacniacza to może być bardzo zadowolony.

IMG20220312162431__01.jpg

IMG20220312161914__01.jpg

A ustawienie co najmniej nie fortunne. Pzdr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Arko55 napisał:

@seba3002 a sprawdzałeś może jak wzmak radzi sobie z ATC?

 

A owszem, sprawdzałem. Nie zagotował się 😝. Ale mi w tym połączeniu brakowało trochę góry. Mam kilka takich testowych utworów, w których fajnie brzmią talerze perkusji no i tutaj jednak schowane one były gdzieś daleko z tyłu. W niektórych momentach trzeba było się wręcz domyślać, że gdzieś coś tam sobie "cyka". Dlatego myślę, że lepiej z tym wzmacniaczem sprawdzą się kolumny z bardziej zaznaczoną górą pasma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlatego myślę, że lepiej z tym wzmacniaczem sprawdzą się kolumny z bardziej zaznaczoną górą pasma. 

Podejrzewam że moje kolumny idealnie by się tu sprawdziły bo są wyraźnie doświetlone, znowu łącząc SCM7 z wzmakiem Sony str v5 brakowało tak samo blasku, góry jak w Twoim wypadku ^^

Czyli to jakaś perełka za 1k zł, czy jedno z ciekawszych urządzeń nie więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Arko55 napisał:

Czyli to jakaś perełka za 1k zł, czy jedno z ciekawszych urządzeń nie więcej?

To po prostu przyzwoity wzmacniacz za niewielkie pieniądze. Jeśli ktoś ma ograniczony budżet i nie ma ochoty na szukanie w używkach, to ten wzmacniaczyk sprawdzi się jak najbardziej. 

 

6 godzin temu, Dedal75 napisał:

Widzę że kurz powoli opada , ten Topping to pewnie dobry produkt w swojej cenie i tyle , tak myślę . 

Dokładnie tak jak piszesz. Nie jest to żaden killer hi endowych wzmacniaczy ale z 2-3 razy droższymi klockami śmiało może konkurować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arko55 napisał:

Czyli to jakaś perełka za 1k zł, czy jedno z ciekawszych urządzeń nie więcej?

Na tak zadane pytanie ja bym powiedział perełka za 1000 zł. To jest mały szwajcarski nożyk.

Może trochę rozwinę. Do tej pory jaki był wybór jeżeli ktoś szuka wzmacniacza za tys zł ? Nie za duży, głównie używki z OLX i przy obecnych cenach to raczej podstawowe modele, zwykle bez dac. Jeżeli ktoś zaczyna przygodę z Audio lub potrzebuje drugiego mniejszego systemu, ma drugie kolumny , których nie używa. To nie znam lepszej opcji na tą chwilę. To urządzenie ma ( i to dobry ) wzmacniacz słuchawkowy. Ma ( i to dobry ) DAC, ma pilota , ma regulacje tonów, ma fajne funkcje jak wybudzanie czy presety, jest źródłem bo ma BT, może z powodzeniem zastąpić soundbar. Podstawą i jednocześnie wisienką na torcie jest to jak brzmi wzmacniacz głośnikowy. Podłączając kolumny za 3 tys wydaje mi się ,że zrobimy lepszy zestaw niż wybierając inny wzmacniacz za 2-2.5 tys z kolumnami za 1.5-2 tys. Na dobrą sprawę jeżeli ktoś mówi,ze chce wydać max 2 tys to już z tym wzmacniaczem da się zrobić zestaw. Dobre audio ma niższy próg wejścia a moim zdaniem to istotne.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stoper86 dzisiaj powinny dotrzeć do mnie Polk Audio to jeszcze z nimi sprawdzę:)

@Rafał S wiesz jak to jest w Audio , dźwięk się może podobać albo nie. Łatwo jest wyolbrzymiać słowami typu okropny, niszczy, beznadziejny itd. 

In100se ma swój charakter. Gra mocno, dynamicznie, mocno środkiem. Taki rockowy i balladowy charakter, za który tak dużo osób uwielbia ten wzmacniacz ale może się średnio sprawdzać jeżeli bas jest szybki, dokładny, punktowy. Trzeba dobrać do niego odpowiednie kolumny bo inaczej bas będzie zbyt mocny a za mało dokładny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomasz S. napisał:

In100se ma swój charakter. Gra mocno, dynamicznie, mocno środkiem. Taki rockowy i balladowy charakter, za który tak dużo osób uwielbia ten wzmacniacz ale może się średnio sprawdzać jeżeli bas jest szybki, dokładny, punktowy. Trzeba dobrać do niego odpowiednie kolumny bo inaczej bas będzie zbyt mocny a za mało dokładny. 

Tak mi się właśnie wydawało. Unikać misiowatych kolumn (obfita średnica, mocny lub poluzowany bas) i tyle. Ale jestem ciekaw, co Wojtek napisze, bo ma kolumny z precyzyjnym basem. Czy z nimi Atoll też się nie zgrał na dole?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To konkretne pytanie/a.

1. Czy wzmacniacz rozrusza Tannoy Mercury 7.4 ?

2. Lepiej zagra na KEF Q350 czy Tannoy Mercury 7.4 ?

O co mi chodzi?  Ma być zestaw do gabinetu. Coś około 16 M2 w kwadracie. Lubię wyeksponowane vokale i wyraźną górę. Bas ma być krótki, wyrazisty i nie rozlazły. Nie wnikam, czy jest sens dawać podlogówki w tak małym pomieszczeniu. Jeśli będą grały, to w/g mnie jest. Mam świadomość, że teraz będziemy wróżyć z fusów, bo zapewne nikt w takim setupie nie sprawdzał, ale tak teoretycznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Klipsch RP600M

Słuchałem tych Klipsch i dźwięk wydaje mi się nieco metaliczny. Odpada. KEF y mi odpowiadają, tylko ich jeszcze nie podpiąłem pod MX5. KEF y mogę kupić nowe za 2 k a Tannoye są na giełdzie za 1600. Muszę do piątku dokonać wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wzmacniaczach o niewielkich gabarytach i małej masie do niezbyt grubych przewodów najwygodniejsze są wtyki bananowe. Widełki stosuje się zwykle przy terminalach które nie obsługują wtyków bananowych i gdy mamy ciężki sprzęt o dużych mocach i grube przewody. Generalnie używa się ich dla wygody podłączania i rozłączania.  Zazwyczaj można je sobie darować, bo większość zacisków akceptuje gołe przewody i taka postać jest najlepsza do podłączenia. Czasem gdy terminale są niewielkie, lepiej użyć wtyki bananowe. I tu pewnie będzie taka sytuacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...