Skocz do zawartości

Kino domowe z dobrym stereo


Jackins

Recommended Posts

1 godzinę temu, Butler napisał:

Ale nie zgodzę się że po dołożeniu zewnętrznej końcówki mocy do amplitunera nie uzyskamy dobrego/lepszego brzmienia. Uzyskamy.

Też tak kiedyś sobie wmawiałem dopóki nie podłączyłem po kolej trzech końcówek tranzystorowych , z których jedną mam nadal. Nie jest podpięta pod amp. bo .... nic nie daje.

Tak na logikę. Sygnał ze źródła przerabia pre amplitunera , ten sam w tej samej postaci sygnał trafi albo na końcówkę mocy amplitunera ,albo na zewnętrzną końcówkę. Ale jest identyczny. Końcówka może jedynie dodać coś z własnej specyfiki grania i wzmocnić sygnał. Moc końcówek amplitunerów jest wystarczająca do tego by uzyskać SPL w warunkach domowych . spokojnie amp. napędzi kolumny o skuteczności 84-86 dB. Dokładanie końcówki to przerost formy nad treścią. Zupełnie inaczej ma się całkowite oddzielenie systemów , czyli zastosowanie wzmacniacza stereo , ale o tym pisał już @Heathen. I ostatnie , nie trzeba mieć wyjść pre out w amplitunerze KD , można śmiało zastosować

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Dokładanie końcówki to przerost formy nad treścią.

Nie jest przerostem nad treścią jak amp przetwarza 11 kanałów, a ma 9 kocówek jak u mnie a do złożenia było 7.2.4. To że dla Ciebie nie ma różnicy nie będę dyskutować, przecież nie będę Cię przekonywać do odmiennych wniosków. Dla mnie odczuwalna jednak jest i spieranie się jest bezcelowe. Mogę stwierdzić że wręcz zaskakująco odczuwalna bo przed odsłuchem jednak miałem odmienne nastawienie. Kabli nie mogę rozróżnić, ale końcówkę Atoll AM200 vs wzmocnienie wewnętrzne amplitunera Denona X4700H - bezbłędnie. W graniu stereo oczywiście. Może to kwestia pozostałego toru audio, może kolumn, może akustyki której poświęciłem wiele czasu i energii, powodów może być pierdyliard. Różnicę słyszę.

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Zupełnie inaczej ma się całkowite oddzielenie systemów , czyli zastosowanie wzmacniacza stereo , ale o tym pisał już @Heathen. I ostatnie , nie trzeba mieć wyjść pre out w amplitunerze KD , można śmiało zastosować

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

O powodach że mi takie rozwiązania nie pasują już napisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też na prostocie i wygodzie zależy, ale jak podłączyłem do zestawu Vincenta SP 332 (końcówka) to różnicy nie odczułem,

Przerzucenie całości frontów na vincent sv-237mk załatwiło sprawę.

U mnie jednak  źródłem sygnału jest komp

-opticalem do vincenta sv-237mk (stereo)

-hdmi do denona (5.2.2) gdzie pod preout podpiety jest sv-237mk

Wykluczam więc wpływ źródła bo w obu przypadkach jest to sygnał cyfrowy.

Rok temu miałem dokładnie ten sam dylemat. Po lekturach for, przyszedł czas na testy u  siebie (końcówka vs wzmacniacz) i rezultat był jednoznaczny

Końcówki mają sens gdy ktoś ma oddzielny procesor, oddzielne przedwzmacniacze itd. Pakowanie ich do preout pod tani ampli  nie ma, a w moim konkretnym przypadku NIC nie dało (poza lepsza kontrolą, którą na wzmacniaczu stereo też mam z racji dostarczanej mocy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Butler napisał:

Mam konfigurację amplitunera z końcówka mocy. Odczuwalnie, po wsłuchaniu lepiej to brzmi, różnica nieporównywalnie większa niż próby zmiany kabli a dla niektórych to one zmieniają diametralnie odbiór.

Nie sądzę aby kable robiły dużą różnice w brzmieniu w sprzęcie dostępnym dla szerszego grona osób. Jednak gdy posiadamy sprzęt top z najwyższej półki to na pewno takie kable zrobią różnicę. Ja używam polskie  kable z miedzi beztlenowej  ofc i to wzupełnosci wystarczy 2x2,5mm.na fronty a na surround 2x1,5mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 16.03.2022 o 10:55, Heathen napisał:

 

Jednak nadal przedwzmacniacz z amplitunera jest wąskim gardłem, dlatego należę do tej grupy userów która będzie polecała oddzielny system do stereo

 

 

Pozwolę sobie odkopać troszkę temat. Również mam kaprys posiadania oddzielnego amplitunera do stereo i do kina, z tym, że robię to od drugiej strony, mianowicie posiadam już zestaw stereo Yamaha R-N602 + Indiana Line Tesi 561 + sub SVS-SB-1000 PRO. Chciałbym to rozbudować o kino domowe z pre out'em, gdzie stereo będzie jego "rozszerzeniem". Zależałoby mi jednak na zachowaniu subwoofera przy stereo. Nie wiem, czy rozumuję poprawnie, mianowicie sygnał wypuszczany przez pre out jest "przeznaczony" tylko do frontów? Jak do tego będą się miały niskie tony? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc zachować obecny wzmacniacz do stereo najlepszym rozwiązaniem będzie zakup przełącznika głośników np. Beresford zamiast korzystania z PRE-OUT dla kanałów L i R. Posiadany przez Ciebie wzmacniacz nie posiada wejścia na końcówkę mocy więc bezpośredniego połączenia między ampli kina, a tym wzmacniaczem z regulacją głośności nie zrobisz. Niektórzy kombinują przez wyjścia / wejścia liniowe, ale nie będzie regulacji głośności frontów z amplitunera kina, wychodząc PRE-OUT-em na liniowe możesz je przesterować.

Trudniejsze jednak będzie "ożenienie" subwoofera z obydwoma systemami, musiałbyś po prostu przekładać kable / kabel między pre-out dla subwoofera między amplitunerami. Nie wiem dlaczego przy pełnopasmowych, podłogowych frontach potrzebujesz jeszcze subwoofera do stereo, ale może po prostu lubisz takie granie. Typowej "zautomatyzowanej hybrydy" z tym co posiadasz nie zbudujesz. Ale przełącznik się sprawdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek72 napisał:

Posiadany przez Ciebie wzmacniacz nie posiada wejścia na końcówkę mocy więc bezpośredniego połączenia między ampli kina, a tym wzmacniaczem z regulacją głośności nie zrobisz. Niektórzy kombinują przez wyjścia / wejścia liniowe, ale nie będzie regulacji głośności frontów z amplitunera kina, wychodząc PRE-OUT-em na liniowe możesz je przesterować. 

Dziękuję za odpowiedź. Wiem, że niestety nie ma "Main In". Przez moment łudziłem się, że tak działa przełącznik Pure Direct, ale niestety nie pomija regulacji głośności. 

Obawiałem się, że będzie problem z subwooferem. Mam duży salon i podłogówki w mojej opinii powinny być wspierane przez suba. Z drugiej strony szkoda, że nie będzie poprawnie działał przy kinie w tej konfiguracji. 

Co do przełącznika Beresford... Rozumiem, że to urządzenie pasywne i nic od siebie nie "dorzuca"? Straty jakości nie ma? Trzeba uważać na to, aby obydwa amplitunery nie były włączone w tym samym czasie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arkadeusz napisał:

Beresford... Rozumiem, że to urządzenie pasywne i nic od siebie nie "dorzuca"?

Tak, to całkowicie pasywne urządzenie, zwykły mechaniczny przełącznik źródeł i odbiorników.

1 godzinę temu, arkadeusz napisał:

Straty jakości nie ma?

Nie sądzę by były do wychwycenia.

1 godzinę temu, arkadeusz napisał:

Trzeba uważać na to, aby obydwa amplitunery nie były włączone w tym samym czasie? 

Nie. Jeśli prawidłowo podłączysz je pod źródła, to nie ma prawa dojść do zwarcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2023 o 12:40, arkadeusz napisał:

Chciałbym to rozbudować o kino domowe z pre out'em, gdzie stereo będzie jego "rozszerzeniem". Zależałoby mi jednak na zachowaniu subwoofera przy stereo

Moment. Ale beresford nie rozwiąże tego.

Czyto już nie aktualne?

Sub chciałeś mieć i w kinie i wstereo zakładam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arkadeusz napisał:

Tak, chciałem, ale chyba bez przepinania kabli nie da się tego zrobić. 

Szukałbym jakiegoś przełącznika/selektora gdzie podłączysz RCA z amplitunera i systemu stereo. Komplikuje się ale dalej łatwiejsze niż przepinanie kabli. Pozostanie wtedy kwestia ustawień samego suba pod każdy z systemów. Wtedy warto mieć coś podobnego do SVS z aplikacją.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...