Skocz do zawartości

Czym dla mnie jest dobre brzmienie


Melo-man

Recommended Posts

2 minuty temu, Dzik napisał:

Właściwe to te płaskie i bez zniekształceń.

Acha 👍 czyli mam dwie kolumny jednego producenta ktore maja rozne tweetery (jeden to jedwab drugi to tytan) oba mają tak samo równe pasmo. Które to właściwe?

Oba tak samo płaskie z ta samą iloscia zniekształceń a raczej ich brakiem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Acha 👍 czyli mam dwie kolumny jednego producenta ktore maja rozne tweetery (jeden to jedwab drugi to tytan) oba mają tak samo równe pasmo. Które to właściwe?

Oba są właściwe zakładając, że jeden i drugi model ma zniekształcenia pod kontrolą.

"Dźwięk referencyjny" to nie jest dźwięk wierny w stu procentach, bo tak wysoka wierność jest faktycznie niemożliwa. Jednocześnie dwie wiernie grające kolumny mogą się nieco różnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dzik napisał:

Porównać brzmienie instrumentów możesz nie tylko na przestrzeni 4 sekund, ale tylko w tak krótkim czasie będzie to DOKŁADNE porównanie.

- Tak, flagowe monitory od Genelec będą dla każdego świetnym punktem referencyjnym, zgadza się.

Hmmm.  Jeśli już mamy opierać sie na porównaniu do czegoś co wyznaczamy sobie jako "referencję" to może warto by było to " niezależne akustycznie" czyli np. Słuchawki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Hmmm.  Jeśli już mamy opierać sie na porównaniu do czegoś co wyznaczamy sobie jako "referencję" to może warto by było to " niezależne akustycznie" czyli np. Słuchawki?

No ale słuchawki możesz porównywać do słuchawek, a kolumny głośnikowe do kolumn głośnikowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słuchawkach Barwa, atak, precyzja itp. Mozna z powodzeniem porównać wzgledem stacjonarnego systemu

4 minuty temu, Dzik napisał:

No ale słuchawki możesz porównywać do słuchawek, a kolumny głośnikowe do kolumn głośnikowych

Rownie doborze można zarzucić że trąbkę to możesz porownac z inna trąbką a nie zestawem stereo? 

Swoją drogą to na YT sa filmiki porownujace np. 5 fortepianów od najtanszego do najdrozszego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

W słuchawkach Barwa, atak, precyzja itp. Mozna z powodzeniem porównać wzgledem stacjonarnego systemu

Rownie doborze można zarzucić że trąbkę to możesz porownac z inna trąbką a nie zestawem stereo? 

Swoją drogą to na YT sa filmiki porownujace np. 5 fortepianów od najtanszego do najdrozszego. 

Słuchawki to jest po prostu inne urządzenie niż kolumna głośnikowa i tyle w temacie, natomiast dźwięk trąbki możesz porównać do nagrania dźwięku tejże trąbki.

Odsłuch sprzętu przez yt oczywiście mija się z sensem, ale sens ma porównanie dwóch zestawów na zasadzie dających się wychwycić różnic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 20 kilku lat niemal codziennie slucham wszelakich monitorów studyjnych. Genelec słuchałem chyba wszystkich + wszelakiej maści Dynaudio, yamah i Jbl czy ostatnio modnych Krk. Nigdy nie chciałbym takiego grania w domu. Co więcej, zadko który realizator dźwięku chciałby mieć takie w domu ( nie licząc przydomowego studia).

 

Monitory studyjne służą do MONITOROWANIA, natomiast sprzęt odsłuchowy do słuchania. 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dzik napisał:

Właściwe to te płaskie i bez zniekształceń.

Pod warunkiem, że pomieszczenie też  nie wprowadza "znieksztalceń".

Z czego te monitory Genelic, bo wyglądają na jakieś plastikowe, a i jeszcze jedno słuchałeś ich na Iso Podach? 

30 minut temu, Dzik napisał:

Słuchawki to jest po prostu inne urządzenie niż kolumna głośnikowa i tyle

Bo oba te urządzenia działają w różnych środowiskach,  są jednak słuchawki, które potrafią świetnie naśladować kolumny i budować scenę. Czasem bywa, że lepsze efekty można uzyskać na takich słuchawkach niż w pokoju odsłuchowym w którym mocno "gra" jego zła akustyka.

Mowa o planarach rzecz jasna, polecam ze swojej strony posluchać Audeze.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, audiowit napisał:

Monitory studyjne służą do MONITOROWANIA, natomiast sprzęt odsłuchowy do słuchania. 

Jest to mit, na dodatek dość niemądry. Czym niby jest monitorowanie, jeśli nie słuchaniem? Monitor musi po prostu spełniać pewne standardy, aby nadawał się do studia - standardy te absolutnie nie rozmijają się ze słuchaniem muzyki dla przyjemności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziku, czołgiem też można odwozić dzieci do przedszkola.

Widać, że nie do końca wiesz o czym piszesz, a wiem, że się nie wycofasz, więc kończę dyskusję.

Acha, żeby zaraz ktoś nie pociagnol mnie za słówko. Monitory studyjne są ciężkie, bo w znakomitej większości są aktywne. Wagę robi też wzmacniacz. Obudowy Genelec są odpowiednio wylane, tak, że są sztywne poprzez system wzmocnień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audiowit napisał:

Dziku, czołgiem też można odwozić dzieci do przedszkola.

Widać, że nie do końca wiesz o czym piszesz, a wiem, że się nie wycofasz, więc kończę dyskusję.

Kreowanie iluzji własnej ekspertyzy i rzekomej niewiedzy rozmówcy to klasyka gatunku w twoim wykonaniu, ale to porównanie do czołgu to jest niestety logika jakiegoś chłopka roztropka.

Muzyką z monitorów studyjnych można cieszyć się tak samo jak muzyką z każdych innych kolumn głośnikowych. Zresztą dziś pojęcie monitor w ogóle się rozmyło.

 

52 minuty temu, audiowit napisał:

Co więcej, zadko który realizator dźwięku chciałby mieć takie w domu ( nie licząc przydomowego studia).

A to ciekawe, bo np. cytowany przez @Krafta akustyk Bartek i jego kolega wzdychali właśnie do Genelec'ów - podobnie jak wielu specjalistów. Opowiadasz jakieś straszne, wyssane z bambosza pierdoły.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jest bardzo mlodym, poczatkujacym akustykiem. Pewnie wzdychał, bo potrzebne są mu w pracy. I nie dziwię mu się.

Z cieszenia się muzyką, zgodzę się z Tobą. Natomiast z Twoich wypowiedzi tryska niewiedza lub pewnie jak wolisz " subiektywne postrzeganie realiów brzmieniowych " więc prostuję.

Przyznaję, że kilka razy nachodziła mnie ochota kupna monitorów studyjnych z ciekawości i za każdym razem wybijano mi to z głowy. Np puszczeniem już zrealizowanej muzyki w studio :). U mnie brzmi to o niebo " lepiej".

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audiowit napisał:

Bartek jest bardzo mlodym, poczatkujacym akustykiem. Pewnie wzdychał, bo potrzebne są mu w pracy. I nie dziwię mu się.

Skądinąd wiem, że Bartek to typowy inżynier z inżynierskim podejściem,  ale jak byś go posadził przed zestawem audio, to nie potrafiłby opisać co słyszy i nie chodzi tu o recenzenckie bajanie. Nie czuje emocji w muzyce, jak niektórzy konstruktorzy, którzy oprócz swój wiedzy inżynierskiej posiadają jeszcze zdolność wyłapywania przyjemności i emocji z muzyki.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audiowit napisał:

Natomiast z Twoich wypowiedzi tryska niewiedza lub pewnie jak wolisz " subiektywne postrzeganie realiów brzmieniowych " więc prostuję.

Żeby cokolwiek „sprostować”, trzeba się powołać na jakieś fakty, natomiast w twoim wypadku są to definitywne, ale jednak puste stwierdzenia. Wytłumacz więc może wszystkim „tryskającym niewiedzą” z czego to wynika, że monitory nie nadają się do słuchania muzyki w domu.

Bartek wzdychał, bo jest to po prostu świetny sprzęt, a nie dlatego, że by mu się przydały w robocie.

17 minut temu, audiowit napisał:

Przyznaję, że kilka razy nachodziła mnie ochota kupna monitorów studyjnych z ciekawości i za każdym razem wybijano mi to z głowy.

No tak, lepiej nie podpadać kumplom audiofilom monitorami studyjnymi, bo się straci szacunek.

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

 jak byś go posadził przed zestawem audio, to nie potrafiłbym opisać co słyszy. Nie czuje emocji w muzyce, jak niektórzy konstruktorzy, którzy oprócz swój wiedzy inżynierskiej posiadają jeszcze zdolność wyłapywania przyjemności i emocji z muzyki.

Masz jakieś nadprzyrodzone zdolności czy byłeś świadkiem jak siedział przed zestawem audio i nie potrafił opisać, co słyszy. Gadanie z d**y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dzik napisał:

Masz jakieś nadprzyrodzone zdolności czy byłeś świadkiem jak siedział przed zestawem audio i nie potrafił opisać, co słyszy. Gadanie z d**y.

Znam kogoś kto dobrze zna Bartka, to Ci powinno wystarczyć. 

A co do  onitkrow studyjnych, to bardzo cenione są  monitory studyjne Adam, również przez audiofilów.

 

5 minut temu, Dzik napisał:

Gadanie z d**y

ToTwoje negowanie listewek zasilających kabli i innych przewodów, czy gniazdek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Znam kogoś kto dobrze zna Bartka, to Ci powinno wystarczyć. 

Nie wystarczy mi, zwłaszcza że brzmi to jak ploty jakiejś przekupy.

Może @Bartek Chojnacki sam się odniesie, czy faktycznie nie umie opisać, co słyszy, kiedy siedzi przed zestawem audio.

Genelec, Neumann, Adam, HEDD (odłam Adam) - jest kilka cenionych marek monitorów studyjnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...