Skocz do zawartości

Czym dla mnie jest dobre brzmienie


Melo-man

Recommended Posts

1 minutę temu, Melo-man napisał:

Piszesz, że system ma być neutralny, z czym trudno w sumie dyskutować, ale z czym chcesz porównać tą neutralność, skoro sam piszesz, że Twoja ulubiona perkusja ma tyle "kombinacji".

Nie mówiłem, że system MA BYĆ taki czy owaki, tylko że JA PREFERUJĘ wierny playback – w myśl tytułu twojego tematu „czym dla mnie jest dobre brzmienie”. DLA MNIE.

Tłukłem już kilka razy, że wg mnie porównywanie brzmienia systemu do tego, co słyszeliśmy gdzieś na żywo jest bezsensowne, bo a) te same instrumenty mogą brzmieć różnie, b) nagranie może być przetworzone w studiu, c) ludzka pamięć dźwięku jest za krótka. Ty mnie teraz pytasz, z czym porównam brzmienie perkusji na moim systemie… Otóż NIE porównam, bo mogę się jedynie upewnić, że mój system jest w miarę moich możliwości WIERNY, a co za tym idzie wiernie odtworzy KAŻDE nagranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ale ja nie piszę o kurzu na obudowie (co może być normalne) , tylko na Membranie woofera! 

Jak brzmienie tego tannoyka? 

A myślisz, że ktokolwiek przeciera membrany? Czy czyścisz kombinerki po każdym użyciu? To narzędzie pracy. Pozatym jest ciemno i tego nie widać.

Tak z 60% moich Kudosow :). A tak na poważnie to n są normalne Tannoye. Wyglądają mi na gld. Tannoy jak tannoy.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Natomiast w rozmowie że znajomymi realizatorami. Genelec częściej ma obudowę z tworzyw sztucznych, choć obudowy metalowe nie są wyjątkiem.

Cytuję " nie bardzo nadają się do realizacji gdyż mocno zniekształcają dźwiek" z moich obserwacji, ocieplają dodatkowo podbijają bas. Najczęściej są używane jako zwykle odsłuchy. To tyle jeśli chodzi o tą legendę.

20220405_140639.jpg

 

Z ciekawości sprawdziłem i wychodzi na to, że powyższe to Genelec 1029A - model z 1996 r. Pytanie, jak odsłuch ponad 25 letniego monitora ma się do dzisiejszych produktów tej marki pozostawiam tobie, drogi czytelniku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Cytuję " nie bardzo nadają się do realizacji gdyż mocno zniekształcają dźwiek" z moich obserwacji, ocieplają dodatkowo podbijają bas. Najczęściej są używane jako zwykle odsłuchy. To tyle jeśli chodzi o tą legendę.

Ciekawe. Miał na myśli jakieś konkretne modele?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Z ciekawości sprawdziłem i wychodzi na to, że powyższe to Genelec 1029A - model z 1996 r. Pytanie, jak odsłuch ponad 25 letniego monitora ma się do dzisiejszych produktów tej marki pozostawiam tobie, drogi czytelniku...

O Bosze.... dziurę można znaleźć i w całym. Pisalem wczesniej, ze slyszalem kilkanascie jak nie kilkadziesiat modeli G. Dzis akurat moglem strzelic fote tego. Ty mozesz co najwyzej go sobie w necie zobaczyć.Nie chcę mi się szukać nowszych modeli Genelec żeby komuś udowodnić coś na forum. Piszesz o czymś, o czym nie masz pojęcia i tyle.

W każdym razie monitory studyjne do studia, systemy domowe do domu, Dzik do lasu.

 

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audiowit napisał:

O Bosze.... dziurę można znaleźć i w całym.

Kreujesz się na jakiegoś osłuchanego guru, a na poparcie swojej ewangelii masz zdjęcie jakiegoś uświnionego monitora sprzed ponad 25 lat, który nie wiadomo, czy jeszcze działa. To nie dziura, to krater. Ciekawe, że przesłuchałeś ich "kilkadziesiąt", a akurat takie zdjęcie wstawiłeś.

10 minut temu, audiowit napisał:

W każdym razie monitory studyjne do studia, systemy domowe do domu, Dzik do lasu.

Ty już za to nie chodź do lasu, bo chyba znalazłeś tam jakieś dzikie wysypisko śmieci, z którego znosisz te brudne klamoty, a potem siejesz ludziom zamęt w głowach.

Dobre monitory studyjne to super rozwiązanie do odsłuchu bliskiego i średniego pola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dzik napisał:

bo mogę się jedynie upewnić, że mój system jest w miarę moich możliwości WIERNY, a co za tym idzie wiernie odtworzy KAŻDE nagranie.

Niech zgadnę , z pomiarów ASR ? 

A'propos wierności , wczoraj przeraziłem się ilością kurzu na mojej tranzystorowej końcówce mocy i ją odkurzyłem. Jak już wytargałem , bo stoi nie używana ,to postanowiłem ją podłączyć. Podłączyłem do RME , tak końcówka jak i pre uważam za na wskroś liniowe. Puściłem James'a Hornera , posłuchałem , podłączyłem z powrotem z pewnością nie liniowe lampy i wiecie co ? Mam gdzieś tą wierność :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2016 miałem Genelec 8020A . Po dwóch tygodniach byly już w jakimś komisie w Warszawie. Właściciel tylko pytał czy czasem nie mam więcej, bo poszukiwane. Ciekawe przez kogo i w jakim celu. Granie okrojone. Nie dla mnie. Kto chce poeksperymentować ze wzmacniaczami wewnętrznymi wielkości paczki papierosów to jego sprawa. Dostałem jako nieciekawe i takie samo odniosłem wrażenie po przesłuchaniu. Pisałem o tym na forum przed kilku laty. No, ale pewnie niewiele wiem, podobnie jak z DMM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Niech zgadnę , z pomiarów ASR ? 

Możesz z innego źródła, jeśli twoja religia nie pozwala ci czytać ASR. Warto, a wręcz należy też swoje własne pomiary zrobić, jeśli zależy ci na wierności.

12 minut temu, tomek4446 napisał:

podłączyłem z powrotem z pewnością nie liniowe lampy i wiecie co ? Mam gdzieś tą wierność :) 

No i okej. Absolutnie tego nie krytykuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...