Skocz do zawartości

Czym dla mnie jest dobre brzmienie


Melo-man

Recommended Posts

Miałem monitory studyjne ADAMa i Yamahy nie do słuchania na dłuższą metę, tzn można ale w żaden sposób nie rwały czterech liter. Ot takie granie dobre do PC do gier, You tuba i okazjonalnego słuchania muzyki przy gotowaniu. Nawet je rozstawiałem na podstawkach w miejscu systemu odsłuchowego, no nie zagościły na stałe. 

A dyskusja ogólnie spoko odkrywanie na nowo dawno odkrytych prawd. Wymarli już chyba starsi wyjadacze i nowe orły rwą się do lotu niosąc w szponach tą samą już nadgryzioną rybę ;). 

Audiowit pamiętaj następnym razem jak będziesz widział jakieś monitory czy to u znajomych czy w pracy rób zdjęcia z datą i machającym realizatorem inaczej nikt ci nie uwierzy.... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dzik napisał:

Możesz z innego źródła, jeśli twoja religia nie pozwala ci czytać ASR.

To nie religia , a może ? Nie wiem , zastanowię się ? :) 

Chodzi mi o to , że naprawdę znudziło mi się przeglądanie wykresów Amira i czytanie postów typu " dzięki Amir , a już miałem kupić ......  " , albo " kurde jutro pójdę i kupię , dzięki Amir " . Nie sądzisz , że to przynosi więcej szkody niż pożytku ? ludzie nie słuchają systemu tylko opierają się na kreskach wykresu , ba nawet nie na kreskach , bo guzik z nich rozumieją , tylko na opinii jakiegoś gościa. Dzik , to nie jest normalne ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wywalania szyb mam KEF 107 (18 Hz). Spodziewałem się szerszego spektrum dźwięku, a zagrało jak własnie pierdziawki. Zwyczajnie źle. Może dla kogoś kto uzywał niewielkich monitorów słabej jakości to byłoby nienajgorzej. Trochę podbarwiony bas, jak mogłem ocenić ,,na ucho,, bo nie mierzyłem, gdzieś w ok 60-70Hz. Niżej nie ma nic. Trochę wzmocnionych wysokich. Ogólnie nic ciekawego. Nawet średnie jakieś takie bez polotu. Może dlatego, że to niski model, ale NIE polecam. @Chyba Miro 84 pisałem Ci o nich już kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wing0 napisał:

Miałem monitory studyjne ADAMa i Yamahy nie do słuchania na dłuższą metę, tzn można ale w żaden sposób nie rwały czterech liter. Ot takie granie dobre do PC do gier, You tuba i okazjonalnego słuchania muzyki przy gotowaniu. Nawet je rozstawiałem na podstawkach w miejscu systemu odsłuchowego, no nie zagościły na stałe. 

A dyskusja ogólnie spoko odkrywanie na nowo dawno odkrytych prawd. Wymarli już chyba starsi wyjadacze i nowe orły rwą się do lotu niosąc w szponach tą samą już nadgryzioną rybę ;). 

Audiowit pamiętaj następnym razem jak będziesz widział jakieś monitory czy to u znajomych czy w pracy rób zdjęcia z datą i machającym realizatorem inaczej nikt ci nie uwierzy.... ;)

Nie mogę tego robić. Bluruje nawet logo właścicieli sprzętu. Chcę być powazny w branży. Nie będę dla grupy gowniazy ujawniał zdjęć realizatorów. Nie wszyscy są poważnymi ludźmi ale cześć chce nimi pozostać.

Nie robiłem zdjęć innych sprzętów bo np trwa nagranie i trochę głupio wparowywać i mówić, " Cześć Piotrek, chcę zrobić zdjęcie Twoich Dynek na forum :)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie sądzisz , że to przynosi więcej szkody niż pożytku ? ludzie nie słuchają systemu tylko opierają się na kreskach wykresu , ba nawet nie na kreskach , bo guzik z nich rozumieją , tylko na opinii jakiegoś gościa. Dzik , to nie jest normalne ?

Nie sądzę, bo pomiary po prostu są, jakie są i w tym swoim byciu są bezstronne. Nie da się ich oszukać, można jedynie popełnić jakiś błąd, ale wtedy wybuchają awantury na kilkadziesiąt stron, bo są tam inni użytkownicy, którzy je weryfikują. Dokładność pomiarów nie jest stuprocentowa, ale nawet 75%-owa dokładność to nieporównywalnie cenniejsze informacje niż czyjaś stronnicza poezja. 

“Starzy wyjadacze” boją się pomiarów, bo odbierają im to, co dla nich tak ważne, czyli ich nieomylne złote ucho, niedostępną dla plebsu jakość i całą tą otoczkę niesamowitości w audio. Niestety powtarzanie, że “pomiary nie grają” jest tylko i wyłącznie kompromitujące.

15 minut temu, Rega napisał:

Spodziewałem się szerszego spektrum dźwięku

To jest chyba drugi najmniejszy model, więc IMO trudno od niego oczekiwać "szerszego spektrum".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audiowit napisał:

Chcę być powazny w branży. Nie będę dla grupy gowniazy ujawniał zdjęć realizatorów. Nie wszyscy są poważnymi ludźmi ale cześć chce nimi pozostać.

No widzisz, w swojej łaskawości obnażyłeś przed gówniarzami cyca, a oni zamiast uklęknąć i spijać mleko absolutnej mądrości jeszcze śmieją się z tych umorusanych, pamiętających króla Ćwieczka monitorów. To jest ignorancja, ale już taka bestialska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dzik napisał:

“Starzy wyjadacze” boją się pomiarów, bo odbierają im to, co dla nich tak ważne, czyli ich nieomylne złote ucho, niedostępną dla plebsu jakość i całą tą otoczkę niesamowitości w audio. Niestety powtarzanie, że “pomiary nie grają” jest tylko i wyłącznie kompromitujące.

Bo   nie   grają ! Dzik , " starzy wyjadacze" nie wybierają sprzętu dla innych osób, tylko dla siebie bazując na wieloletnich odsłuchach. To Amir mówi co jest dobre , a co złe , co komuś będzie grać , a co nie ma prawa . Widzisz różnicę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Dzik , " starzy wyjadacze" nie wybierają sprzętu dla innych osób, tylko dla siebie bazując na wieloletnich odsłuchach.

Sprawiasz wrażenie myślącego człowieka. Jak myślisz, dla kogo ja kupiłem swój sprzęt – dla zmarłej babci?

Przestańcie bezrefleksyjnie powtarzać te głupie komunały. Pomiary pełnią rolę informacyjną – tylko tyle i aż tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Bo   nie   grają ! Dzik , " starzy wyjadacze" nie wybierają sprzętu dla innych osób, tylko dla siebie bazując na wieloletnich odsłuchach. To Amir mówi co jest dobre , a co złe , co komuś będzie grać , a co nie ma prawa . Widzisz różnicę ?

W 90 % nie zgadzam się z Dzikiem 👍 ale pomiary, neutralność i monitory studyjne to nie takie złe rzeczy...

Taniutkie monitory Yamaha hs zagrały lepiej z moje komórki niż niejedna audiofilska wydumka za ciężkie pieniądze 🙄 z CD za przynajmniej 10k

Dodam że ich nie kupilem... Jakoś mi nie leży ta koncepcja do końca... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

Sorki wszystkich jeśli rozwiałem marzenia o sprzęcie studyjnym.

Marzenia ściętej głowy.

3 minuty temu, Rega napisał:

zdziwiłbyś się bardzo jak mogą zagrać niektóre pamietające króla Ćwieka kolumny.

Być może, ale my dyskutowaliśmy o aktualnych Genelecach, w tym tych flagowych, a nie o modelu z lat 90., którego zdjęciem audiowit próbował dodać sobie autorytetu w tej dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kiedyś temat telefonu jako źródła minijack mmmmm ależ to było granie 😀😀😀. Ahhh ten minijack ;)

Nie ma to jak własne doświadczenie. Studyjne kilka lat temu już były takie rozkminy że lepsze od tych słodkich komercjalnych, klasa D lepsza od AB czy A, jakże dobrze smaemu się przekonać ile w tym prawdy. Panowie DATy do użytku domowego i studyjne, szpulowce, płyty winylowe, maliny, jeżyny, arbuzy to wszystko już było na serio :).

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wing0 napisał:

Przerabiałem kiedyś temat telefonu jako źródła minijack mmmmm ależ to było granie 😀😀😀. Ahhh ten minijack ;)

Wiesz, na co dzien gram z usbridge signature z dobrą konfiguracją moode i qobuzem 😁 wpięte do RME Adi na którym mam zrobione DSP, ale coś trzeba było podłaczyć w sklepie muzycznym... 

To co usłyszałem było całkiem całkiem 🙃

1 minutę temu, Rega napisał:

@Wing0 punkt widzenia zalezy od .... stanu posiadania. Dla niektórych minijack będzie dobrym rozwiązaniem.

I kula w płot 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Czym dla mnie jest dobre brzmienie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...