Skocz do zawartości

Offtopic


Dzik

Recommended Posts

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

. I ostatnie , kulturę , sztukę , architekturę , postęp mamy dzięki ludziom bogatym a nie biednym. To oni powodują , że do nas pod strzechy trafiają coraz bardziej zaawansowane technologie. 

Z tym zastrzeżeniem, że spora część ludzi bogatych dorabia się dzięki nisko wynagradzanej pracy ludzi biednych. Biednych własnie przez to, że są przez nich wykorzystywani. To, że później ułamek w ten sposób "zarobionych" pieniędzy oddadzą społeczeństwu, np. w formie filantropii, należy postrzegać w kontekście.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446Kazdy wie, jak system działa, skąd się biorą pieniądze, gdzie idą podatki. Niemniej już zakup sprzętu za cenę sporego domu to jest snobizm.

Ci biedni ludzie jakby byli uczciwie opłacani, przez tych snobów, nie byli by biedni. 

A jeśli nazywanie ich snobami, jest bezzasadne,  to powiedz - jeśli to słowo istnieje - kogo się nim powinno nazywać.

Postep, mamy dzięki ludziom którzy byli ciekawi świata itp. Ale wszystko co było dzięki temu wymyślone,  zostało wyprodukowane, przez tych biednych.

Nawet teraz , wciąż potrzeba tych biednych , by stali w zakładach, na lini produkcyjnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

że spora część ludzi bogatych dorabia się dzięki nisko wynagradzanej pracy ludzi biednych.

Jarek , nie ma ideału. Są źli ludzie wśród bogatych . biednych , katolików , buddystów , hetero i homoseksualnych , białych i ... afroamerykanów :) 

Wkurzają mnie takie wtręty sugerujące , że a nóż coś jest na rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Artur Brol napisał:

Niemniej już zakup sprzętu za cenę sporego domu to jest snobizm.

Będę wstawiał w lutym okna za 6,7 mln. do prywatnego domu o powierzchni 1200 m2. Dzięki tej inwestycji zarobi mnóstwo ludzi / ekip budowlanych , architektów , konstruktorów , składy budowlane , stolarz , sprzedawcy fotowoltaiki , rekuperacji , pomp ciepła , kostki brukowej , kamieniarze , salony z wyposażeniem wnętrz , firmy produkujące to wyposażenie , hydraulicy itd./ . Dzięki temu inwestorowi mnóstwo osób ma robotę. Ja mając remont zatrudniłem jedną. Bo tylko na to mnie stać , zasuwałem sam i tyle. 

6 minut temu, Kraft napisał:

"A nuż"?

Sorry , jestem po zabiegu i widzę obecnie na jedno oko . Głupie tłumaczenie , nie ? :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, misiekx napisał:

Kurna.... Firma w której pracuję, będzie wstawiać okna. Nie Ty. 

tylko , że ja się z tą firmą utożsamiam. Od negocjacji , wyceny, pomiaru po dogranie umowy , transportu , dźwigu , montażu i pomocy przy montażu , pilnowaniu płatności to moje dzieło i nie dam sobie odebrać chwały. :) Tak , mam satysfakcję. Nie sądzę , by Tenor ,  Wilson , Rockport , Dan d'Adostino , Sikora ..... nie czuli dumy ze swoich konstrukcji .

9 minut temu, Kraft napisał:

A czy zarobiliby mniej,

Jarek , nie chce tego już wałkować w tym wątku , odbiegliśmy od AVS.

Wiem , że zabytki nie są Ci obce. Ile z tych monumentalnych budowli podziwianych przez nas zbudowali ludzie biedni? Jakoś nie widzę chętnych zwiedzenia stu ziemianek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Od negocjacji , wyceny, pomiaru po dogranie umowy , transportu , dźwigu , montażu i pomocy przy montażu , pilnowaniu płatności to moje dzieło i nie dam sobie odebrać chwały

Skromność to Twoje drugie imię. Nie musisz mi się tłumaczyć, wiem swoje i myślę że nie tylko ja. Znasz ludzi z tego forum i jesteś lubiany, dlatego chyba nikt inny nie powie tego głośno, o czym wspomniałem. Ale ok. to nie ten temat, pracuj, pracuj, tylko nie zapominaj że sam tej pracy nie wykonałeś ( wykonujesz). Najlepiej szukać argumentów na poparcie swojego zdania ( JA) i nie dostrzegać pewnych rzeczy. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tomek4446 napisał:

Będę wstawiał w lutym okna za 6,7 mln. do prywatnego domu o powierzchni 1200 m2. Dzięki tej inwestycji zarobi mnóstwo ludzi / ekip budowlanych , architektów , konstruktorów , składy budowlane , stolarz , sprzedawcy fotowoltaiki , rekuperacji , pomp ciepła , kostki brukowej , kamieniarze , salony z wyposażeniem wnętrz , firmy produkujące to wyposażenie , hydraulicy itd./ . Dzięki temu inwestorowi mnóstwo osób ma robotę. Ja mając remont zatrudniłem jedną. Bo tylko na to mnie stać , zasuwałem sam i tyle. 

Oni zarobia tyle samo, bo maja pewnie na godzine placone. Wiec suma jaka zainwestujesz nic w ich sytuacji nie zmienia.

Ale , przwynajmniej maja prace.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, misiekx napisał:

Skromność to Twoje drugie imię.

Dlaczego mam się wstydzić dobrze wykonanej roboty. Lubienie czy nie nie ma znaczenia. 

5 minut temu, misiekx napisał:

tylko nie zapominaj że sam tej pracy nie wykonałeś

Inwestor - ja -montażyści. Tak to wygląda. Ale chyba wiem o co Ci chodzi. Sytuacja jest taka , że ja mógłbym tylko marzyć o kasie jaką zarabiają m-cznie montażyści i jaką zarobią przy tej inwestycji.

A teraz definitywnie kończę tą tematykę.

5 minut temu, Artur Brol napisał:

Oni zarobia tyle samo, bo maja pewnie na godzine placone.

nie ma stawki godzinowej , jest za metr po obwodzie lub 7-10 % wartości zamówienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kraft napisał:

A czy zarobiliby mniej, gdyby zamiast tego wstawiali okna za 67 000 zł do 100 domów?

Zarobiło by znacznie więcej ludzi, więcej firm to jasne jak słońce, nie wiem o czym tu akurat @tomek4446 pisze :). Tomek jak Cię lubię tak błądzisz deko w swoim przekonaniu. To samo z audio. Myślisz że wyprodukowanie jednych kolumn za 1 mln zł przynosi większy zysk społeczeństwu, gospodarce niż wyprodukowanie 1000 kolumn po 1000 zł? :) wszelkie wynalazki i pchanie technologi do przodu to zasługa ludzi ciekawych świata nie bogaczy..., niestety wśród bogaczy ilu jest ludzi tak serio z pasją, ilu jest lekarzy, ilu jest twórców, ilu poetów, inżynierów itd? To jest przeważnie klasa średnia lub niska ten "motor rozruchowy" cywilizacji. Niestety dziś w śród bogaczy większość to baranie torby które dorobiły się na cwaniactwie lub mają po prostu farta :). 

Ale zawsze tak było, zawsze, dawniej szlachta teraz elity nie ma się co spinać koniec dla każdego i tak będzie identyczny, dla jednych szybszy dla drugich wolniejszy, ale wszyscy skończymy tak samo z tym samym portfelem :)

Ps Tomku co Ty za monterów masz że zarabiają jakieś niebotyczne pieniądze ;). Średnie stawki monterów w Krakowie to 5-8 tys zł, na prowincji 4.5-6 tyś, w Łodzi ile zarabiają? Jeden z lepszych monterów w Polsce zapewne znasz Łukasz Zalisz (montował okna Internorm) robił inwestycje dla bardzo bogatych ludzi, gigantyczne HST itd i zarobki miał takie że działa już za granicą przy deweloperów bo lepiej zarabia.... Albo Łódź to ziemia obiecana ;), albo za nisko się cenisz :).

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wing0 napisał:

Jeden z lepszych monterów w Polsce zapewne znasz Łukasz Zalisz

Znam , spotkaliśmy się parę razy na budowach i ... nie mam dobrego zdania. Wiesz co to jest frezowanie otworów okiennych ? Nikt nie wie. A ten Pan bierze ciężką kasę za coś co jest całkowicie zbędne ..... Okna które można spokojnie zamontować w tydzień są montowane trzy tygodnie , zgadnij dlaczego ? Zresztą możemy pogadać o tym prywatnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MarcKrawczyk napisał:

Ach @tomek4446 zapomniałem jeszcze o jednym zestawieniu swedaaudio plus lampizator, polecam ci to cyfrowe, sztuczne granie…

a co do tych co wydają kupę kasy na różne rzeczy, to ciekawe gdzie pracowaliby ci wszyscy ludzie jakby nie było fabryk ferrari lamborghini i wielu innych fancy brandów?

Ja też w pewnym sensie jestem socjalistą i doceniam ludzi pracy, ale dobrobyt ogólny bierze się z rozwoju, w tym także rynku dóbr luksusowych, tak kapitalizm i demokracja nie są doskonałe, ale kto wymyślił coś lepszego oprócz utopijnych filozofii coby działało…

Świata nie zmienimy jasne, ale dobra luksusowe nie są żadnym napędem cywilizacji. Przełóż zarobki miliardera na moje 16 tysięczne miasto i wierz mi że dzięki temu że 16 tysięcy osób dostanie zamiast 3 tysięcy zł 33 tysiące co miesiąc uruchomi się kolejna fabryka Audi, Forda i kolejne fabryki ogromnej ilości dóbr materialnych. 16 tysięcy osób musi napełnić 16 tysięcy żołądków tak w uproszczeniu miliarder jak głodny by nie był nie przeje za więcej niż 2-3. 

Ale to pieprzenie utopijne. Dobrze jest jak jest :). Cieszmy się życiem i tym co mamy. 

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Znam , spotkaliśmy się parę razy na budowach i ... nie mam dobrego zdania. Wiesz co to jest frezowanie otworów okiennych ? Nikt nie wie. A ten Pan bierze ciężką kasę za coś co jest całkowicie zbędne ..... Okna które można spokojnie zamontować w tydzień są montowane trzy tygodnie , zgadnij dlaczego ? Zresztą możemy pogadać o tym prywatnie. 

Ja wiem że on robi wiele zbędnych rzeczy, ale i tak woli robić za granicą bo lepiej zarobi niż tu kosząc na naiwności bogatych ;). Spoko już nie śmiecę ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozkimina....

Ludzie są oczywiście różni. Trafiają się także snoby.

Ale nie każdy bogaty człowiek jest snobem.

Jeśli ktoś ma miliardy na koncie, to dla niego zakup za 7 milionów nie musi być oznaką snobizmu, a po prostu zakupem dobrego sprzętu.

Tak jak większość z Was kupuje za kilkaset zł np. buty sportowe Adidas, Nike czy Puma, podczas gdy mogłaby za ułamek ceny kupić takie nie za ładnie pachnące trampki z Tesco. I też by sprawiły.

I nie każdy bogacz to wyzyskiwacz pracowników dorabiający się na ich wyzysku. Bardzo bogatymi ludźmi są np. wynalazcy, którzy opatentowali swoje wynalazki, gwiazdy sportu czy telewizji (np. Cholecka) No i Morawiecki.....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Nic nie jest doskonale, bo najslabszym we wszystkim ogniwem jest czlowiek.

Troche egoizmu i samolubstwa i juz mozna cos zepsuc. Dodaj chciwosc i lekcewazenie innych i katastrofa gotowa.

W temacie postu (i absolutnie nie w temacie wątku, za co sorry), pojawił nam się ciepły krążek OMD, z fantastycznym, wchodzącym pod paznokieć utworem o ludzkości. Polecam, do końca, do ostatniej odpowiedzi.

Do tego super video. Zapowiedź katastrofy? Jutro ważne Święto. Olejmy te ceny, posłuchajmy muzyki. Takiej ulubionej, takiej własnej.

 

PS. Właśnie z uwagi na ten przepych i ceny nie jeżdżę AS.😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Artur Brol napisał:

Ci biedni ludzie jakby byli uczciwie opłacani, przez tych snobów, nie byli by biedni. 

W stosunku do szefów? I tak by byli.

 

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

Będę wstawiał w lutym okna za 6,7 mln. do prywatnego domu o powierzchni 1200 m2. Dzięki tej inwestycji zarobi mnóstwo ludzi / ekip budowlanych , architektów , konstruktorów , składy budowlane , stolarz , sprzedawcy fotowoltaiki , rekuperacji , pomp ciepła , kostki brukowej , kamieniarze , salony z wyposażeniem wnętrz , firmy produkujące to wyposażenie , hydraulicy itd./ . Dzięki temu inwestorowi mnóstwo osób ma robotę.

👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a TVP1 wciąż mówią ze wszyscy w Polsce są bogaci i szczęśliwi, chyba już najbogatsi i najszczęśliwsi w całej Europie po tych 8 latach najwspanialszych rządów w historii Polski, a tu taka sytuacja … taki tragizm biednych audiofili wyzyskiwanych przez niedobrych, bogatych szefów, przez te „elyty”, jak to możliwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...