Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 15 000zł


absolute beginner

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

To mój 1 post dlatego proszę nie strzelajcie:) Mam gorącą prośbę o pomoc w wyborze super zestawu stereo. Mam spory salon o powierzchni 35m + otwarta kuchnia. Chciałbym w kwocie 15k kupić kolumny podłogowe, wzmacniacz, streamer oraz CD. Słucham głównie rock, muzyka filmowa, elektronika. Słuchałem już Cambridge AXR100 z Fyne 502 (nawet przyjemnie grało), CA81 z Dali Oberon 7 też mi się podobało, CA81 z Monitor Audio Silver 500 też. Nie miałem jeszcze okazji posłuchać Pylon Diamond 28, B&W 603 S2, Triangle Borea BR08, Q Acoustic 3050i oraz Magnat MR780, żadnego z NAD, Rotel, Atoll, Hegel, Roksan. Przez ostatnie 10 słuchałem muzyki z ampitunera Onkyo TX-SR507 i kolumn Rubicon RP-A6F i najwyższy czas na zmiany.  Chciałbym na nowo poczuć radość ze słuchania muzyki.

Nie ukrywam że nie mam dużego doświadczenia a muzyka ma dla mnie wielkie znaczenie. Będę wdzięczny za wasze cenne sugestie dot. konfiguracji w/w sprzętu oraz być może inne zestawienia.

Z góry dziękuję za pomoc i weźcie proszę pod uwagę że nie każdy jest audiofilem  :)

Pozdrawiam,

Marek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie NAD 338 do takich kolumn. Kraft nieco przeginasz już z olewaniem elektroniki :P

Serio.

Heco Revolution 7 to się zgadzam ale napędzane Atoll IN 100, Magnat MA 900

CXA81 mozna bby faktycznie podłącyć do Silver 500, czy Fyne F 502

W tym budżecie masz już trochę wyboru. Coś już odsłuchałeś. nie bardzo z Twoim postem wynika jakie masz wnioski.

Zalecam Ci udac się na kolejne odsłuchy. Dobrze by było gdyby jednak na 3 odsłuchane systemy 1 bardziej przypadł Ci do gustu a na przykłąd 1 mniej.

Ale trochę to rozumiem bo robisz znaczny przeskok z tego co masz teraz. Więc takie systemy będa grac lepiej. Więc moja rada poświeć na odsłuch nieco więcej czasu.

Zapraszamy

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kraft napisał:

@absolute beginner, może wrzucisz zdjęcia lub rysunki Twojego pomieszczenia. Zobaczymy, co z ustawieniem kolumn i ewentualną aranżacją akustyczną. 

Od tego bym zacząl "doradzanie"

potem :

8 minut temu, J4Z napisał:

To co się spodoba pożycz do domu bo możesz się zdziwić. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, absolute beginner napisał:

Mam spory salon o powierzchni 35m + otwarta kuchnia

Pomyśl o jakichś fajnych podłogówkach.
W sklepach tophifi mają nadal fajną promocję na NAD C368+B&W 603. To jest naprawdę okazja bo obecnie nie dostaniesz nigdzie NAD'a, tylko u nich w zestawie.
A biorąc pod uwagę że wszystkie ceny idą do góry to cena tego zestawu jest świetna (same głośniki już podrożały i komplet kosztuje prawie tyle co u nich ze wzmakiem).
Polecam Ci więc posłuchać sobie powyższego zestawu i jeśli Ci będzie odpowiadać to bierz i uciekaj żeby Ci nikt nie zabrał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Do propozycji wzmacniaczy dorzucić możemy Audiolaba 6000A Play/Omnia. Świetnie również sprawdza się Quad Artera Solus Play.
Z kolumn możemy zaproponować chociażby Focale Chora 826, Pylony Diamond 28, Dali Oberon 7.

Przede wszystkim zapraszamy na odsłuch - mamy wszystko na miejscu, można posłuchać :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LML napisał:

Pomyśl o jakichś fajnych podłogówkach.
W sklepach tophifi mają nadal fajną promocję na NAD C368+B&W 603. To jest naprawdę okazja bo obecnie nie dostaniesz nigdzie NAD'a, tylko u nich w zestawie.
A biorąc pod uwagę że wszystkie ceny idą do góry to cena tego zestawu jest świetna (same głośniki już podrożały i komplet kosztuje prawie tyle co u nich ze wzmakiem).
Polecam Ci więc posłuchać sobie powyższego zestawu i jeśli Ci będzie odpowiadać to bierz i uciekaj żeby Ci nikt nie zabrał ;)

Cześć, również myślałem o tym zestawie jako 1 z opcji. Pytanie czy dla mojej powierzchni będzie wystarczający zapas mocy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, absolute beginner napisał:

Cześć, również myślałem o tym zestawie jako 1 z opcji. Pytanie czy dla mojej powierzchni będzie wystarczający zapas mocy?

Jestem prawie pewien, że wystarczą. Pod warunkiem że akustykę w miare fajnie ogarniesz i echo nie będzie biegać po pokoju. Unikaj pustych ścian i podłóg (im większy barłok w domu tym lepiej ;)
odsłuchaj sobie najpierw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...