Skocz do zawartości

Krok w przód - zmiana wzmacniacza stereo


Polar

Recommended Posts

Owszem istnieje spora szansa, że nie ma to związku. Są inne elementy toru, które mogą mieć na to wpływ. Jednak na 100% nie możesz tego stwierdzić ani Ty ani ja.

Skoro już się tak czepiasz to powiem tak: manipulować można też nieświadomie tym, że przy odsłuchu wstajesz do sprzętu żeby coś pozmieniać, potem siadasz w innym miejscu i masz dodatkowe dwie nowe składowe- głowa przesunięta 5cm w jakąś stronę oraz inne ciśnienie po nurkowaniu przy sprzęcie i przełączaniu kabelków. Jeżeli mówimy o drobnych zmianach w dźwięku na granicy percepcji to takie rzeczy też wpływają na odbiór. 

Jeszcze wracając do tego 

11 godzin temu, Dedal75 napisał:

Tylko dlaczego teraz ,nie przed kupnem  😆

Gdyby to było takie proste to każdy by trafiał w swój idealny sprzęt już przy pierwszym kupnie :) a i nasze preferencje się zmieniają w czasie. Sluch również się zmienia no i budżet nierzadko też. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura totalna. 

Trafić to można ale szóstkę w totka.

W przypadku wyboru sprzętu trzeba wiedzieć czego się chce. Wtedy nie ważne ile ma się kasy, optymalny zestaw można złożyć za to co się ma w kieszeni. 

Słyszałem zestawy za 300 tyś które były porażką i takie za 30 tyś, gdzie ktoś zrobił to z głową i naprawdę miał ( ma) fajny system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polar ja się nie czepiam 😊 .

Nie możesz normalnie prowadzić poszukiwań , czyli wypozyczasz do domu albo jedziesz do salonu na odsłuch i opisujesz co i jak  ( twoim zdaniem )

Bo na razie  piszesz tylko , co ma wpływ ,na podstawie czego powinno się wybierać , cyferki tu, cyferki tam, itp.

Ludzie o tym wiedzą ,albo ich to nie interesuje , czy może losowo wybierzesz wzmak czy na podstawie testu w gazecie 😉 .  

Raczej czekają na praktyczne spostrzeżenia po obcowaniu z różnymi gratami .

Teoretyzujesz, bo jak to napisałeś wcześniej szkoda czasu na pożyczki i takie tam .

Chyba nie myślisz że ktoś poda Ci na tacy set skrojony pod Ciebie?  

I bez nerw , najzwyczajniej  zacznij działać 😊

 

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wcześniej napisał, głośniki plus pomieszczenie to 90 procent sukcesu. Zupełnie się z tym zgadzam, dodać jeszcze te 5 procent preferencji słuchacza i mamy przepis na sukces.

 Spełniając powyższe warunki praktycznie każdy wzmacniacz zagra nam zajebiście.

A tak , dało sie dupy na początku i teraz próbuje się ratować wymianą wzmacniacza.

W życiu to się nie uda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Polar, z tego co widzę, jest ze stolicy. Salonów audio jest tam zatrzęsienie. Gdybym mieszkał w wawie, pewnie każdego miesiąca wypożyczał bym z ciekawości jakiś nowy piec czy kolumny. 

Może warto przejechać się do Top Hi-Fi i wypożyczyć na początek takiego hegla h95? 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

Może warto przejechać się do Top Hi-Fi i wypożyczyć na początek takiego hegla h95? 

Seba, słuchałeś tego Hegla, ja  miałem na stanie H90 i zrobil na mnie bardzo pozytywne wrażenie  na moim zasilaniu (kabelkach) 😉

Powiem, że nawet bardziej mi podszedł niż  H190, który trochę mnie drażnił górą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DiBatonio napisał:

Seba, słuchałeś tego Hegla, ja  miałem na stanie H90 i zrobil na mnie bardzo pozytywne wrażenie  na moim zasilaniu (kabelkach) 😉

Nie wiem czy to pytanie, ale tak, słuchałem. Miałem go u siebie kilka dni. Grałem nim z moimi ATC. Ja lubię troszkę "gęstszą" średnicę ale z kefami być moze byłoby to całkiem przyzwoite połączenie. 

Jeśli zaś chodzi o pre. Czy to nie są zabawy dla bardziej "zaawansowanych" ? 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Polar napisał:

@moss  gdybym "dał dupy" to bym w ogóle nie włączał zestawu, tak by mnie wnerwiało słuchanie. Przestań dramatyzować.

Może jeszcze powiesz, że właściciele tych systemów za dziesiątki tysięcy cebulionow nic w nich nie zmieniają?

@1Ender będę szedł w tym kierunku. 

Jakbyś nie dał dupy, to by tego tematu nie było . Chyba proste. 

Znam ludzi którzy wydali masę kasy i od kilku lat nie zmieniają nic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Nie wiem czy to pytanie, ale tak, słuchałem. Miałem go u siebie kilka dni. Grałem nim z moimi ATC. Ja lubię troszkę "gęstszą" średnicę ale z kefami być moze byłoby to całkiem przyzwoite połączenie. 

Jeśli zaś chodzi o pre. Czy to nie są zabawy dla bardziej "zaawansowanych" ? 

Tak, to było pytanie 😉 sorry za tak złożone zdanie.

U mnie grał z ProAcami, więc tego.

Pre, to nie tyle dla zaawansowanych, co po prostu inne rozwiązanie i podejście.

Jak dla mnie wadą takiego rozwiązania to dodatkowe koszty na kabelki w zasilaniu i połączeniowe, system dzielony niekoniecznie musi grać lepiej niż dobra Integra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Kolega @Polar, z tego co widzę, jest ze stolicy. Salonów audio jest tam zatrzęsienie. Gdybym mieszkał w wawie, pewnie każdego miesiąca wypożyczał bym z ciekawości jakiś nowy piec czy kolumny. 

Gdybyś miał wnosić te kolumny na 2 piętro bez windy to nie wiem czy byś był taki chętny :) poza tym mam małe dziecko, także zwyczajnie brakuje tyle czasu na audio. 

3 godziny temu, moss napisał:

 Znam ludzi którzy wydali masę kasy i od kilku lat nie zmieniają nic. 

Skoro masę kasy to najprawdopodobniej nie jest to ich pierwszy zestaw w życiu. Mój "masę kasy" nie kosztował, przynajmniej w perspektywie kosztowej jaką tu przedstawiłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Polar napisał:

Skoro masę kasy to najprawdopodobniej nie jest to ich pierwszy zestaw w życiu. Mój "masę kasy" nie kosztował, przynajmniej w perspektywie kosztowej jaką tu przedstawiłeś.

Nawet nie masz pojęcia ile jest takich osób.

Mam kolegę który by pracuje w sklepie. 

Przynajmniej raz w miesiącu dostaje zlecenie wyposażenia nowo wybudowanego domu w system audio. 

Przywozi, montuje i do widzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Polar napisał:

Gdybyś miał wnosić te kolumny na 2 piętro bez windy to nie wiem czy byś był taki chętny :) 

Mieszkam na czwartym piętrze a kolumn miałem u siebie naprawdę sporo 🙂. A windy brak. Poza tym Ty przecież szukasz wzmacniacza a nie kolumn. Może naprawdę warto podjechać do Topa i wypożyczyć na dobry początek hegla🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polar a jaki wzmacniacz już sprawdziłeś?

10 stron postu a ile testu?

Bo jestem ciekaw bardzo Twojej opinii na temat liniowości wzmacniacza.

Czy faktycznie wybierzesz to co sugeruje ASR czy jednak sam zdecydujesz.

Innymi słowy czy to będzie zbieżność czy rozbieżność jak u mnie.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży ruch w top interesie - dopiero na przyszły tydzień można się umówić na odsłuch, a wypożyczają tylko na weekendy. Chwilę porozmawiałem przez telefon o moich oczekiwaniach i Pan po drugiej stronie słuchawki zaproponował Rotela RA-1592 MkII jako jedyną opcję. Podobno z Heglem nie osiągnę tego o czym mówię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Polar napisał:

Duży ruch w top interesie - dopiero na przyszły tydzień można się umówić na odsłuch, a wypożyczają tylko na weekendy. Chwilę porozmawiałem przez telefon o moich oczekiwaniach i Pan po drugiej stronie słuchawki zaproponował Rotela RA-1592 MkII jako jedyną opcję. Podobno z Heglem nie osiągnę tego o czym mówię.

A nie zaproponowali wymiany kolumn na Bowers 706 ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...