Skocz do zawartości

Krok w przód - zmiana wzmacniacza stereo


Polar

Recommended Posts

Dnia 17.05.2022 o 16:42, MariuszZ napisał:

Jeżeli chodzi o bas to wzmacniacze klasy D nie mają z nim problemów.

Może nie mają, ale nie muszą być lepsze. Hypex Nc252 który ma tłumienie chyba 400, wcale nie jest bardziej punktowy na basie niż Cyrus 8.2 który jest w klasie AB i ma moc 3x mniejsza więc powinien sobie w teorii gorzej radzić 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre wzmacniacze impulsowe mają dość niski DF i mogą mieć przy tym sporą moc, a ta ma niewiele wspólnego z kontrolą basu. Te o niższym DF zwykle mają potężniejszy bas. Wzmacniacz o wysokim parametrze współczynnika tłumienia nie musi mieć wysokiej mocy. Dlatego nie łączył bym wysokiego DF z wysoką mocą. Inną sprawą jest anemiczny bas. A taki wbrew pozorom mogą mieć wzmacniacze o zupełnie sporej mocy i niekoniecznie wysokim DF. Ja bym tu widział moze gdzieś do wyciągnięcia z lamusa wzmacniacz taki jak Sphinx Myth 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, misiek x napisał:

Koledzy (niektórzy) chyba za bardzo powaznie podchodza do tego. Sa tacy którzy muszą zobaczyc tabelki i wykresy i dopiero szukają sprzętu. Jeżeli żle wypadnie w pomiarach to nawet do tego nie podchodzą. A ja na nic nie patrzę tylko słucham ....i może mój cały zestaw w pomiarach jest na szarym końcu ale mnie sie podoba, po wielu porównaniach nausznych. W du...e to mam, jak on wychodzi na wykresach , to ma byc dla mnie zajebiste i przyjemne....ja mam byc zadowolony.

Chwała że są jeszcze takie osoby.

12 godzin temu, Polar napisał:

Obiektywizm vs subiektywizm. Jeden będzie chciał słuchać muzyki tak jak chciał tego zespół, producent, inżynier dźwięku przy nagrywaniu płyty, a drugi będzie chciał inaczej. Bo lubi, żeby jakieś częstotliwości grały głośniej, albo żeby bas był bardziej gęsty niż rozdzielczy. I spoko, niech każdy słucha jak lubi.

Nie wiem po co te nerwy, wpychanie na siłę swoich przekonań.

Ale zasadnicze pytanie jest czy Ty wiesz jak chcesz słuchać muzyki po odsłuchu czy po pomiarach. Innymi słowy. Czytając i dostając wniosek ten wzmacniacz jest liniowy to go wybierasz dobrze rozumiem?

A co jeśli posłuchasz wzmacniacza nie znając jego testów wcześniej. Masz wtedy jakieś opinie czy z dystansem do niego podchodzisz?

Pytam poważnie. Bo w dzialę obok kino domowe jest osoba która niczego nie słucha, niczego nie widziała ale o sprzętach się wypowiada właśnie po testach lab, głównie Amirowych.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MobyDick napisał:

Niektóre wzmacniacze impulsowe mają dość niski DF i mogą mieć przy tym sporą moc, a ta ma niewiele wspólnego z kontrolą basu. Te o niższym DF zwykle mają potężniejszy bas. Wzmacniacz o wysokim parametrze współczynnika tłumienia nie musi mieć wysokiej mocy. Dlatego nie łączył bym wysokiego DF z wysoką mocą. Inną sprawą jest anemiczny bas. A taki wbrew pozorom mogą mieć wzmacniacze o zupełnie sporej mocy i niekoniecznie wysokim DF. Ja bym tu widział moze gdzieś do wyciągnięcia z lamusa wzmacniacz taki jak Sphinx Myth 3.

Myth to budżetówka Sphinxa, ale tak. Wzmacniacze o niskiej stosunkowo mocy ale rewelacyjnym brzmieniu i wysokim df. Sphinx był swego czasu polecany do klasyki, a to najlepsza rekomendacja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dedal75 napisał:

Wybierz co lubisz tak jak napisałeś , albo zmień temat na Wzmacniacze tylko poprawnie zbudowane (zmiana)

Ale temat jest o poszukiwaniu wzmacniacza dla mnie. Podałem jakie cechy są dla mnie istotne w pierwszym poscie.

21 godzin temu, Dedal75 napisał:

A kto tu sugeruje że dobre wyniki w tabelkach gwarantują brzmienie jakie być powinno i na dodatek pasujące Tobie ,mnie i innym 😉

Jeśli do mnie pijesz to nietrafione. Ja pisałem, że odpowiedni wynik wskazuje na liniowość wzmacniacza.

21 godzin temu, Dedal75 napisał:

Ja tu nerwów nie widzę , przynajmniej z mojej strony . 

Peace :) 

8 godzin temu, S4Home napisał:

Czytając i dostając wniosek ten wzmacniacz jest liniowy to go wybierasz dobrze rozumiem?

Traktuję to jako wstępną selekcję. Wybiorę do odłuchu te, które dobrze wypadają w pomiarach i następnie odsłucham. Jeżeli się okaże, że żaden z nich mi się nie podoba to przecież nie kupię na siłę.

Edytowano przez Polar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Atolla to nie wiedziałem jeszcze wtedy o istnieniu ASR. Sugerowałem się recenzjami w sieci oraz poradami na forach. Wypożyczyłem wtedy do domu Cambridge Audio CXA81 oraz Atolla IN200 Signature i z tych dwóch wybór padł na Atolla. Z perspektywy czasu uważam, że lepiej by było odsłuchać więcej wzmacniaczy ale za dużo czasu się traci na całej procedurze logistycznej z tym związanej i zwyczajnie człowiekowi się nie chce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Polar napisał:

Traktuję to jako wstępną selekcję. Wybiorę do odłuchu te, które dobrze wypadają w pomiarach i następnie odsłucham. Jeżeli się okaże, że żaden z nich mi się nie podoba to przecież nie kupię na siłę.

No ok. W takim razie po co post na forum?

:)

Przecież testy sa dostępne :)

Czy może podświadomie chcesz usłyszeć inne zdanie. Że testy lab nie pokazują jak gra danych i wzmacniacz i nie pokazują który jest dobry :)

Jak już jesteś w sidłach ASR to z nich nie wyjdziesz.

Chyba że przez wiele testów. Długi czas musi minąć.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😊 niesamowite . 

Jak by fałszował to pewnie by się znalazł jakiś Amir2 który przeprowadzi kontrolę .

Żyć się nie da bez ASR ,cyrk 

Kupuje wzmacniacz którego jeszcze tam nie testowali , jestem zadowolony ale , pach pojawia test i okazuje się że w pomiarach jest kupa , i co już mi się przestaje podobać ?

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Polar napisał:

Musiałby fałszować pomiary :)

Rozumiem, że taki sam wątek jak tu założyłeś na ASR? 

W sumie dziwię się, że wogóle tutaj piszesz.

Nasza branża będzie Cię chciała ogolić  do ostatniej złotówki, użytkownicy polecą wzmacniacze, które są bardziej instrumentem niż idealnym drutem ze wzmocnieniem a gdy już ktoś poleci Ci np. wzorcowe w pomiarach Hegle to i tak ich nie sprawdzisz. 

Świetnie w pomiarach wypadają Hegel, Marantz, całkiem dobrze piece ATC, Creek i cała masa chińczyków, sporo tego jest. 

Czytasz ASR, tam też masz wzmacniacze, które są idealne w pomiarach. Nic tylko wypożyczać i ewentualnie podzielić się z nami wrażeniami czy te w/w piecyki grają u Ciebie tak samo, jakby wskazywały na to ich idealne pomiary.

Działaj, szkoda czasu, zwłaszcza że elektronika z dnia na dzień drożeje. 

Są też na olx używki Hegla Rost. Laboratorium ma doskonałe. Miłośnik pomiarów może go brać w ciemno. Będziesz Pan zadowolony. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedal75 w tym wątku dowiedziałem się, że moje R3 nie nadają się do 25 m2, oraz że nie będą w stanie zagrać niskich tonów tak jak chcę. I co, jakoś wciąż nie przestały mi się podobać...

 

@kaczadupa widać, że nie śledzisz ASR bo byś wiedział, że H95 nie został tam zarekomendowany.

I nie, nie założyłem tam takiego samego wątku. 

Znów nerwy, ludzie wyluzujcie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Polar napisał:

widać, że nie śledzisz ASR bo byś wiedział, że H95 nie został tam zarekomendowany.

I nie, nie założyłem tam takiego samego wątku. 

Znów nerwy, ludzie wyluzujcie...

Nie wymyślaj z tymi nerwami. Myśl pozytywnie.

A co do H95 to może Amir dostał trafiony egzemplarz.

W naszym AUDIO H95 to chyba najlepiej mierzący się wzmacniacz ever. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polar ale nie ode mnie się dowiedziałeś .

Bardzo dobrze nie znam r3 ale Atolla już tak miedzy innymi gościł u mnie 2,5 roku Am200se+ st200  .

Nie krytykuje sprzętu który masz i oczekuje tego w drugą stronę . Bardziej skupiłem się na metodach wyboru , bo od patrzenia w tabelki i pomiary do momentu kupna jest daleka droga czasami , i różne ciekawe rzeczy mogą się przytrafić 😉 więc poczekamy zobaczymy . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

A co do H95 to może Amir dostał trafiony egzemplarz.

Nie sądzę. Hegel nawet odpisał w tamtym wątku i gdyby uważali że jest trafiony to wysłaliby Amirowi inny egzemplarz do testów. W sumie jedyne co to podważyli kompetencje Amira i napisali, że konstruują sprzęt tak żeby subiektywnie brzmiał lepiej. Inaczej brzmiałby nudno.

 

2 minuty temu, soberowy napisał:

@PolarA próbowałeś w ogóle podłączyć Atolla jako końcówkę? 

W sensie, że do wejść Pre-out? Tak nie próbowałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...