Skocz do zawartości

Krok w przód - zmiana wzmacniacza stereo


Polar

Recommended Posts

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Do tych kefów moim zdaniem spokojnie wystarczy h95. A jeśli chcesz jeszcze taniej to możesz spróbować hegel rost, podobno bardzo udany wzmacniacz, który można dostać w dobrych pieniądzach na portalach aukcyjnych. 

Zalecana moc wzmacniacza 15-180W. https://uk.kef.com/products/r3?_pos=1&_sid=e3f71a4f1&_ss=r

Chociaż na tabliczce z tyłu kolumn podają 15-120W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 1Ender napisał:

Im więcej mocy tym lepiej.

Ja bym się z tym nie zgodził. Często wzmacniacz o mniejszej mocy w określonym budżecie gra lepiej. Praktyka pokazuje że często jest tak, że wzmacniacz po wyciśnięciu z niego większej mocy coś traci z brzmienia. Oczywiście bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Znasz jakieś ciekawe, i twoim zdaniem wartościowe strony z pomiarami sprzętu audio? 

ASR właśnie tylko trzeba na to patrzeć z lekkim dystansem. Wiedząc że pomiar nie zawsze ma przełożenie na jakość, jednak dobrze pominąć sprzęt totalnie skopany - bo i takie ma czasem Amir w teście. Czytam ASR, ale wyciągam swoje wnioski 🙂

Archimago też lubiłem zawsze czytac

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MobyDick napisał:

Ja bym się z tym nie zgodził

Niestety tak to wygląda. Przykład Cyrus i7xr oraz mocniejszy Cyrus i9xr. Niby człowiek bardziej cmoka przy droższym bo średnica jakby bardziej "dojrzała" ale kuna dęciaki i fortepian bardziej prawdziwie barwowo wypadały na  słabszym i7xr. Do tego jakoś całościowo brzmienie tańszego bardziej trzymało się jednolitego pomysłu na brzmienie a w mocniejszym jakby średnica nie pasowała już tak dobrze do charakteru niskich i wysokich tonów... Pewnie po dodaniu opcjonalnego zasilacza wszystko złoży się w jedną całość ale nie dane mi było tego sprawdzić. 

Najpotężniejsze spawarki (w skali absolutnej daleko im jeszcze do spawarki ale ułomki to już nie są - mam na myśli np. H190, naima SuperNait 3 oraz Trigona Exxceed )  jakie łączyłem z ATC 7 pokazały najbardziej zróżnicowane niskie tony w całym zakresie możliwości ATC. Już np. wszystkie Cyrusy jakie miałem czy Copland CSA70 nie dają aż tak bogatych niskich tonów. Oczywiście nie są to jakieś  ogromniaste różnice a tylko  trochę lepsza czytelność niskich tonów. 

Jednak jak ucho już usłyszy i przywyknie do bogactwa niskich tonów takiego Trigona Exxceed to  bardzo  ciężko schodzi się ten jeden stopień niżej, bardzo.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że wzmacniacz musi być słaby. Bywa że nominalnie i pomiarowo wzmacniacz o mocy ponad 100W brzmi słabowito przy normalnych głośnościach słuchania, czyli do kilu watów. W przypadku niewielkich kolumn  (podstawkowych z głośnikiem 13-18 cm ) zwykle te kilkadziesiąt watów zupełnie wystarcza aby doprowadzić je do tego że grają niezbyt czysto i jest wtedy bardzo głośno, głośniej niż potrzeba. W takich warunkach wzmacniacz powinien dysponować nieskrępowaną możliwością oddawania mocy. Większe kolumny często mogą przyjąć więcej. Choć nie zawsze...

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, seba3002 napisał:

Zwłaszcza jak się jest audiofilem-męczennikiem.

Rozumiem, że teraz się o mnie troszczysz? Dziękuję ale uważam ten stan za lepszą opcję niż bycie dzieciakiem - zazdrośnikiem... 

Jestem ciekaw czy jak się spotkamy na zlocie miło Ci będzie podać mi rękę po tylu złośliwościach pod każdym moim wpisem na forum.

Ciągle szukasz zaczepki chłopie, po co? Ciesz się weekendem i naszą wspólną pasją a nie szukaj wrogów na siłę. 

Pozdrawiam i do zobaczenia w Bydgoszczy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczadupa napisał:

Pozdrawiam i do zobaczenia w Bydgoszczy ;)

W Bydgoszczy mnie nie będzie a ręki, nawet jak Cię spotkam, podawać nie muszę. W przeciwieństwie do Ciebie, kilka osób z tego forum mnie zna i nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek uważał mnie za "dzieciaka-zazdrośnika". A Twoje zdanie interesuje mnie tyle co nic.

7 minut temu, audiowit napisał:

Szach Mat.

W którym miejscu Panie Witoldzie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 1Ender napisał:

To szukaj samej końcówki. Może będzie łatwiej?

Na pierwszej stronie tego wątku pisałem właśnie o końcówce mocy.

4 godziny temu, Polar napisał:

Dlatego chcę być bliżej tej górnej granicy zalecanej przez KEF. 

Tym to się akurat nie przejmuj i możesz mieć coś, co przewyższa zalecaną moc, a ja mam dwa razy więcej niż zaleca producent do moich kolumn.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Ciesz się weekendem i naszą wspólną pasją a nie szukaj wrogów na siłę. 

Pozwolę sobie odnieść się jeszcze do tego wpisu. 

Problem jest tylko taki, że Ty potrafisz rozmawiać tylko z osobami, które mają systemy z wyższej półki cenowej. Wszelkie toppingi, smsle, nady, marantze czy inne budżetowe sprzęty są na ogół dla Ciebie powodem do drwiny i wyszydzania. Mógłbym tutaj zacytować wiele z takich postów. Jesteś zapatrzoną w siebie, egocentryczną jednostką, która, z tego co obserwuję, oocenia hobbystów, przez pryzmat posiadania. Zresztą nie Ty jeden.

Zaraz padną tutaj tezy, że aby "poważnie" traktować to hobby, trzeba wydać majątek. Ale tak można by powiedzieć o każdej pasji.

Trenując od lat sztuki walki, nie spotkałem się nigdy z tyloma egocentrykami co wśród audiofili. Nie spotkałem wyszydzania, drwin czy mówienia wprost (jak to się zdarzało na tym forum) "jesteście głupi i nic nie wiecie". 

Nie będę strzelał tutaj pokazówek i ostentacyjnie opuszczał forum, bo lubię je czytać, a dzięki niemu poznałem też kilku fajnych facetów i jeszcze fajniejszych dziewczyn 😉, ale nie zamierzam też udawać, że wszystko to co się tu dzieje jest z czystego, ludzkiego punktu widzenia fajne. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...