Skocz do zawartości

Krok w przód - zmiana wzmacniacza stereo


Polar

Recommended Posts

Omijasz przedwzmacniacz w Atollu i napewno masz inne brzmienie , czasami  lepsze ( bardziej trafiające w gust)niż z integry.

Mój Kolega cały czas ma tak podpięte , ale za pre robi pasywka własnej roboty . Pzdr 

Ps bez kupowania nowego grata masz inne brzmienie w kilka sekund 😊

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dedal75 napisał:

Dużo wcześniej napisałem że , na początek wystarczy ,😂

To jakoś mi umknęło...

14 minut temu, soberowy napisał:

Tylko pamiętaj żeby ściszyć w Camridge zanim włączysz Atolla jako bypass. Najpierw włącz Cambridge ustaw na - ileś tam, potem włącz Atolla i przełącz na bypass. A no i rca przepnij w Atollu z CD na bypass.

Wiem, wiem, żeby nie pie... na cały regulator :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaczadupa napisał:

A co do H95 to może Amir dostał trafiony egzemplarz.

Tam był mierzony tylko wbudowany we wzmacniacz przetwornik DAC i to z połączeniem przewodem coaxialnym. Ciekawe co by wyszło przy optyku lub USB. Ciekawe też jaki wpływ na pomiar miał sam przewód coaxialny bo z tego co kojarzę to w ich przypadku lepiej już nie kupować takiego najtańszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, seba3002 napisał:

A benzyna po 7.30 🥴.

Gdzie? Ja muszę tankować 98, bo tak zaleca producent i wczoraj w Kato powyżej 8 zeta. Dzisiaj nie patrzyłem. PO 7,30 to była w poniedziałek... 🤪

Dnia 18.05.2022 o 13:44, misiek x napisał:

A ja na nic nie patrzę tylko słucham ....i może mój cały zestaw w pomiarach jest na szarym końcu ale mnie sie podoba, po wielu porównaniach nausznych. W du...e to mam, jak on wychodzi na wykresach , to ma byc dla mnie zajebiste i przyjemne....ja mam byc zadowolony.

Mam podobnie. Moja hybryda, choć nie tania - jako, że gra z użyciem lamp, nie ma taki wykresów jak choćby wspominany H95.

Ale to w końcu mój pierwszy wzmacniacz, który do tej pory nie udławił się obojętnie co mu zapuszczam. Czystość, czystość i jeszcze raz czystość brzmienia, choć z wykresów w ogóle tak nie powinno być. Pod względem gładkości brzmienia to dla mnie referencja. 

Z drugiej strony słucham wzmacniacza, który wykresy ma wzorcowe i zapuszczam na nim, np. Nine inch nails czy The birthday party i okazuję, że mamy hałas, nic więcej. Żadnej kontroli, przejrzystości, przestrzenności.

WYRESY NIC NIE ZNACZĄ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kaczadupa napisał:

Nie wymyślaj z tymi nerwami. Myśl pozytywnie.

A co do H95 to może Amir dostał trafiony egzemplarz.

W naszym AUDIO H95 to chyba najlepiej mierzący się wzmacniacz ever. 

Amir ma to do siebie że niektóre pomiary robi co najmniej dziwnie. Pamiętam dac smsla 10 który mierzył bez dodatkowego zasilania co spowodowało wzrost zniekształceń o 20dB.jak mu zwrócili uwagę to poprawił chyba na kolejnej stronie, więc czytając sama jego recenzje wychodzi ze kiepski. 

Co ciekawe smsla 10mk2 ma kolega i wpięty tylko do kompa buczał. Po dodaniu ładowarki telefonicznej cisza. Jest to efekt dodania czystego zasilania - dac nie bierze zasilania z PC (odcina tamtą linie) 

7 godzin temu, Polar napisał:

Musiałby fałszować pomiary :)

Mierzy jak wyżej napisałem, jak mu się chce

Sam mierze notorycznie REW-em i przełożenia pomiarów na jakość jakoś nie widzę 😋

1 godzinę temu, Melo-man napisał:

WYRESY NIC NIE ZNACZĄ!

Dokładnie, nie mierzą istotnych parametrów. UJ z tego że szum jest na poziomie minus 100 czy 120dB po podaniu jednego dźwięku, jak przy ścianie dźwięku wzmacniacz wszystko zleje w jedną papke... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po pierwszych odsłuchach Atolla spiętego z CXN jako końcówka mocy (przez wejście by-pass). Postaram się opisać moje odczucia, choć pewnie będzie to wyglądło koślawo, bo nie znam audiofilskiego słownictwa, tych wszystkich określeń jak co brzmi.

Głównie chodziło mi o sprawdzenie co zmieni się w niskich tonach więc wybrałem jeden utwór, który puszczałem w kółko dość głośno - 'You can call me Al' Paula Simona. Wybrałem go ze względu na bardzo szybką gitarę basową i mocno wybrzmiewające bębny. 

Porównując te dwa setupy, czyli Atoll jako zintegrowany wzmak vs jako końcówka mocy mam takie odczucia, że opcja zintegrowana była mniej przejrzysta. Jakby tło było trochę zamazane, coś jak słuchanie muzyki pod kocem. Dźwięk był bardziej gęsty ale nie chodzi mi, że bas był bumiący czy dudniący. Bas był szybki i sprężysty, choć momentami przy uderzeniach w bębny trochę zbyt potężny. Na samej końcówce mocy zyskał więcej lekkości i pojawiła się właśnie ta ogólna przejrzystość i klarowność, która mi się podoba. 

Teraz myślę, że chciałbym wypróbować wzmacniacz, który da mi jeszcze odrobinę lżejszy bas i przede wszystkim tą czystość, klarowność dźwięku. Kiedyś słyszałem określenie "dużo powietrza". Nie wiem czy to tego właśnie dotyczy ale jakoś mi pasuje ten termin tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Polar napisał:

Głównie chodziło mi o sprawdzenie co zmieni się w niskich tonach więc wybrałem jeden utwór, który puszczałem w kółko dość głośno - 'You can call me Al' Paula Simona. Wybrałem go ze względu na bardzo szybką gitarę basową i mocno wybrzmiewające bębny.

Do testów konkretnego aspektu brzmienia - ok, ale przed decyzją o zakupie przejedź przez wszystkie lubiane gatunki muzyczne. Zysk w jednym z nich może się wiązać ze stratą w innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Polar napisał:

H.. H.. 190? ;)

Mają jakieś "prostsze" modele? Bez funkcji sieciowych za to z dużym zapasem mocy? Z tego co widzę ten i tak nie ma Tidal connect.

Do tych kefów moim zdaniem spokojnie wystarczy h95. A jeśli chcesz jeszcze taniej to możesz spróbować hegel rost, podobno bardzo udany wzmacniacz, który można dostać w dobrych pieniądzach na portalach aukcyjnych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...