Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

1 godzinę temu, Dedal napisał:

A czemu nie szary ? 

Raz że nie ma potrzeby, dwa trzeba szybko klejem obrabiać żeby szpary się nie porobiły.

W audycie miałem 12 0.031 lub 15 0.038. wziąłem 15. Nie chciałem już dokładać więcej bo mimo dofinansowania pierdol dookoła jest cała masa. Mur mam 47 z dylatacja okna 3 szyby nowe styknie 15 aż nadto...

Ze starego domu i tak się cudów nie zrobi jeszcze muszę na stryszku dać płyty PIR bo wełna już lekko zgnieciona między jętkami. I w sumie finisz. Zobaczę potem jak się będzie wentylacja zachowywać bo grawitacyjna a teraz szczelność będzie full...

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo. Niestety 20 cm pod gruntem opaska betonowa od starego fundamentu nie odważyłem się skuć, zaciągnąłem te 20 w dół i 20 w górę uszczelniaczem, niestety uszczelniacz lekki nie masa ciężka (zbyt nierówna powierzchnia) .  Zawsze coś, ale szału tyłka nie ma. Ale z wilgocią nie miewałem problemu z dołu na szczęście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomek4446 napisał:

jak tam chałupa ? Pytam , bo muszę w robocie wcześniej dać znać o tym tygodniu urlopu w związku z parapetówką. :) 

Ło panie, do parapetówki to jeszcze daleka droga. Niedawno mi posadzki wylali. Następne prace to podłoga na poddaszu, może w sierpniu.

Nie spieszy mi się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

Zrobimy to tak. Najpierw parapetówka z okazji wylewek , potem to samo po podłodze na poddaszu , potem ..... :) 

Okej 😄

3 godziny temu, Rega napisał:

A posadzki robili Ci na mokro czy na sucho? Suche zacierane trochę lepsze od tych na mokro. Lżejsze, mniej pylą.

Nie byłem na miejscu, ale beton był dość suchy. W sumie, to zawsze taki widziałem przy wykonywaniu posadzek, a przynajmniej wewnątrz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadzka sucha to beton nie jest płynny tylko się sypie. Trochę bardziej gęsty niż suchy piasek. Można od razy zacierać. Pacą. Płynny wygładza się blichówką lub sam się poziomuje jesli jest bardziej płynny lub robiony z masy samopoziomującej..

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie i coraz bardziej zauważam cos co dla wielu pewnie jest normalne (w Polsce). Jesteśmy jednak narodem który ogarnia kazdy aspekt. Az miło sie czyta to i owo, widze wiedzę i fachowość praktycznie w kazdym temacie (czy to audio, czy budowlanka, czy kwestie diet i zdrowia). Jak juz pisałem my jako Polacy tego nie widzimy, bo to dla nas normalne, dopiero życie poza granicami naszego kochanego kraju pokazuje jaka jest "przepaść". 😉

Pozdro dla wszystkich 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 Mam kilkadziesiąt lat praktyki w pracach budowlanych. Z większych budów zaliczyłem m.in lotnisko Germania w Niemczech, które następnie Niemcy sknocili robiąc instalację wentylacyjną odwrotnie niż powinni. Swój dom postawiłem sam (dosłownie) od fundamentów do dachu. Stoi już 30 lat i się ,,jakoś trzyma,,

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... chodzi mi o to ze nie ma miejsca rozmowa z "tutejszymi" (UK) na takim poziomie jak chociażby ten temat tu na forum. Jesli ktoś nie ma specjalizacji w danym temacie to nie ma co poruszać jakiejkolwiek kwesti, wszyscy "zieloni". Być może jest to krzywdzące, ale akurat srodowisko w ktorym jestem takie doswiadczenia mi serwuje ;)

 

Tak wiec nie ukrywam ze lubie tu "zachaczyć" by poczytać coś "konkretnego". Szacun...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 może tak jest, jak ktoś kształci się w jednej specjalizacji to na niej się skupia i jest w niej mistrzem.

Wiesz jak to jest jak coś jest do wszystkkego, to jest do niczego, może też jak ktoś jest do wszystkiego, to jest do niczego 🤭

Tak naprawdę,  to my Polacy mamy taką cechę zazwyczaj "znamy" się na wszystkim.

Dobrze jest być taką złotą rączką, chociaż znam takich co z przybiciem gwoździa mieliby problem, nie żartuję 🤭

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jesli ktoś nie ma specjalizacji w danym temacie to nie ma co poruszać jakiejkolwiek kwesti, wszyscy "zieloni".

Z tego co obserwuje , to dążymy wielkimi krokami do tego samego. Nie chcę generalizować , ale jak rozmawiam z tzw. młodym pokoleniem to do wszystkiego musi być fachowiec. Od remontu mieszkania , po założenie gniazdka. 

Sporo osób tutaj piszących jest z pokolenia gdzie trzeba było się znać na wielu aspektach technicznych , by przetrwać :) To już mija , tak jak znikają pewne zawody. Zawsze pamiętam zdanie kolegi prowadzącego firmę produkcyjną : " Tomek , drugą żonę to sobie jakoś znajdę , ale jak tokarz odejdzie to leżę " :) 

9 minut temu, DiBatonio napisał:

Tak naprawdę,  to my Polacy mamy taką cechę zazwyczaj "znamy" się na wszystkim.

Masz , rację ale tutaj wypowiadamy się o tym na czym się znamy. Po za audio , każdy ma jakiś zawód i ma coś co jest bezcenne, czyli doświadczenie. Nie teoretyzujemy , piszemy o tym co sami zrobiliśmy , jakie materiały są ok. a od jakich z daleka. Przeglądam czasem Forum "Muratora" , powiem Ci , że porady tutaj są o wiele bardziej fachowe. Tam ludziska piszą takie brednie , że głowa boli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@Pitt39 Jak można było sobie policzyć żebra, to to raczej nie jest bigoreksja ;)

Na 190 cm optymalne będą okolice 90 - 95 kg, tak sądzę.

Także plan jest taki, żeby przytyć do plus minus 100 kg, a następnie wyrabiać mięśnie.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...