Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Młodym może też się robić nie chce jak się napatrzyli na zapierdol rodziców za marne grosze..

Wydaje mi się że to tylko kwestia wychowania młodego człowieka. Mój zaczął od zapieprzania za grosze na stacji benzynowej w trybie 12h. Teraz na szczęście złapał robotę za najniższą krajową ale w swoim zawodzie. Pracuje i uczy się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slaw0001 napisał:

Prismatic bo ciężkie okna. 16mm szkła🤪

Prismatic to Veka 76 mm z niskim skrzydłem. Zaletą są większe powierzchnie szkła do wymiany okien super bo w starych budynkach czego są małe okna i potem za ciemno się robi. My masę Lum Up sprzedajemy to prawie to samo okno tylko okucia inne. Szkoda że nie masz ruchomych słupków z klamka centralną ale w Oknoplast te pierony dopłatę za to wołają... Wtedy słupek ma 11 cm nie 16. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

Nie wiem, czy tu sprawa nie rozbiła się o grubości szyby zespolonej

 

Eee pewnie Cię nikt nie poinformował o klamce centralnej bo za to dopłata i się bali że za drogo będzie ;) znam te myki. Żeby trzeba szyby 6 mm grube dawać to trzeba jedna taflę szkła o wymiarze 1800/2000 mniej więcej poniżej szyby 4 wchodzą jak złoto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Eee pewnie Cię nikt nie poinformował o klamce centralnej bo za to dopłata i się bali że za drogo będzie ;) znam te myki. Żeby trzeba szyby 6 mm grube dawać to trzeba jedna taflę szkła o wymiarze 1800/2000 mniej więcej poniżej szyby 4 wchodzą jak złoto. 

To sa dwukomoroówki plus klejona 44.2. Nie wiem jakie ramki dali, ale razem nie mniej niż 40mm bedzie. Poza tym, tamte jakoś mi wizualnie nie leżą. Chyba wolę asymetrię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wing0 napisał:

A czemu szyby bezpieczne brałeś?

W razie czego. Ruskie jak ido to pralki i kible kradno. Takie czasy. 

EDIT, a, nie czekaj to antywłamaniowe a nie bezpieczne. Bezpieczne to jak będzie siedział na ten przykład obywatel przy oknie i podziwiał jak grad pizga. Jak trzaśnie to chociaż nie pokaleczy. 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bebop napisał:

W razie czego. Ruskie jak ido to pralki i kible kradno. Takie czasy. 

EDIT, a, nie czekaj to antywłamaniowe a nie bezpieczne. Bezpieczne to jak będzie siedział na ten przykład obywatel przy oknie i podziwiał jak grad pizga. Jak trzaśnie to chociaż nie pokaleczy. 

Szyba klejona z 2 foliami to szyba tzw bezpieczna szyba z 4 warstwami folii to szyba antywłamaniowa (tzn wydłużająca czas dostania się do domu). 4 folie są wymagane do ubezpieczeń czy budynków gdzie ma być papier 2 folie nie zawsze przechodzą ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Tylko żartowałem. Kiedyś, prawie 30 lat temu pracowałem w jednej z lubelskich fabryk okien. Trochę jeszcze pamiętam jak są zbudowane pakiety szybowe i profile 2/3 komorowe okienne. Narobiłem setki tych okien pvc i z aluminium. 

To było dawno i myślę, że teraz są inne technologie których nie znam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Wing0 napisał:

Szyba klejona z 2 foliami to szyba tzw bezpieczna szyba z 4 warstwami folii to szyba antywłamaniowa (tzn wydłużająca czas dostania się do domu). 4 folie są wymagane do ubezpieczeń czy budynków gdzie ma być papier 2 folie nie zawsze przechodzą ;).

Tzn. nie do końca. Szyba P2 już antywłamaniowa to właśnie 44.2. Z tego co pamietam 44.4 to P3. Ale ja je zamówiłem ze względu na izolacje dzwiękową.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bebop napisał:

Polecam, przepiękne okolice, widoki czasem nieziemskie. 

 

1 godzinę temu, gienas napisał:

Te fotki to z budowy?

@Bebop faktycznie , takie samo błoto było jak robiłem pomiar jakiś m-c temu w Gdyni 😂

Stary jak lubisz takie klimaty , to wal śmiało. Zbliża się jesień i zapraszam na budowy :) 

A poważnie to zazdroszczę. Faktycznie piękne miejsce. Ja w tym roku siedzę w kraju. Tydzień temu wróciłem z Warmii  .Remontu mi się ku.. zachciało :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P2 i P4. P2 z zasady może być uznana za antywłamaniową, ale najczęściej jest niewystarczająca za szybko się poddaje. Jak jest okno z atestem antywłamaniowym całe okno to szyba musi być P4 stąd P2 jest bardziej używana do zabezpieczenia przede przypadkowym zbiciem by ni zabiła kogoś poniżej jak np mamy okno balkonowe nad wejściem do domu. 

Dźwiękochłonne szyby to już bardzo złożony temat, folia coś tam niby daje, ale szyby specjalistyczne dźwiękochłonne to już bardzo bardzooo drogi gips który nie pomaga na wszystkie pasma. Taki Pakiet jak masz napewno coś da głównie na to że po sklejeniu dwóch szyb mamy inne grubości w pakiecie co załamuje fale:) 💪👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wing0 napisał:

P2 i P4. P2 z zasady może być uznana za antywłamaniową, ale najczęściej jest niewystarczająca za szybko się poddaje. Jak jest okno z atestem antywłamaniowym całe okno to szyba musi być P4 stąd P2 jest bardziej używana do zabezpieczenia przede przypadkowym zbiciem by ni zabiła kogoś poniżej jak np mamy okno balkonowe nad wejściem do domu. 

Dźwiękochłonne szyby to już bardzo złożony temat, folia coś tam niby daje, ale szyby specjalistyczne dźwiękochłonne to już bardzo bardzooo drogi gips który nie pomaga na wszystkie pasma. Taki Pakiet jak masz na pewno coś da głównie na to że po sklejeniu dwóch szyb mamy inne grubości w pakiecie co załamuje fale:) 💪👍

Tak masz rację. Temat trochę mi znany. 10 lat szefował produkcji w zakładzie produkcji szyb zespolonych. Robiliśmy między innymi szybę do studia radiowego do Radia Wrocław. Nie pamietam budowy. Wiele warstw różnej grubości szkła klejonego żywicą plus gas SF6. Izolacja na poziomie chyba 52dB jak pamiętam. Ale takich ambicji nie mam, bo ściany pewnie tyle nie mają 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...