Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

Takie wystawy, nie są chyba zorganizowane, tylko po to by sobie pooglądać? Po co by wystawcy męczyli się, z urządzaniem - powiedzmy odsłuchowych pomieszczeń - jeśli by to nic odwiedzającym nie dawało.

Jasne, ze nie można na podstawie odsłuchu w takim miejscu, stwierdzić czy i jak dobre głośniki x są.

Lepszy jednak, taki odsłuch na wystawie niż siedzenie w domu przed komputerem, i zastanawianie się jak kolumny które nam się podobają brzmią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Artur Brol napisał:

Po co by wystawcy męczyli się, z urządzaniem - powiedzmy odsłuchowych pomieszczeń - jeśli by to nic odwiedzającym nie dawało.

Artur, z tym pytaniem - po co one są organizowane chodzę sobie już 3 lata. Nie znam odpowiedzi. A to co mi przychodzi do głowy nie nadaje się by umieścić na tym i każdym forum. 
I na ile te wystawy dają coś odwiedzającym? 
Może ktoś zna odpowiedź? 
Tak w jednym krótkim zdaniu proszę.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to jak napisalem u gory. I zobaczyc mozna, i posluchac. Decyzja to raczej tam nie zapadnie, ale to juz jest cos z czym mozna isc dalej.

Choc tak z drugiej strony - jesli te "pomieszczenia" sa tak zle, pod wzgledem akustycznym przygotowane a kolumny tam zaprezentowane, bedac tam i sluchajac, obojetnie z ktorego miejsca brzmia cakiem przyjemnie ( chodzi mi o muzyke z nich dobiegajaca) to co to tak naprawde znaczy? A wszystkie, zestawy ktore tam sluchalem - choc przez chwile - brzmialy, no, po prostu dobrze, oprocz moze dwoch ktore mi nie pasowaly czy moze pierwsza reakcja byla, niezbyt przychylna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

Tak tak, resety i inne szumy 😆

 

Żaden reset Ci nic nie da, 

Wybierajac kiedys perfumy w sklepie, bardzo pomocne jest pomiędzy próbkami "zaciągnąć" się zapachem kawy w ziarenkach (przemiła Pani miała pod ladą pudełko z kawą - powiedziała że pozwoli mi to lepiej wybrać zapach resetujac niejako poprzedni). 

Ponieważ to mózg przetwarza zapachy, dlaczego więc nie zrobić analogicznego resetu w audio np. Szumem różowym? Tak jak mogę z pełną odpowiedzialnością potwierdzić reset wechu, tak i ten w audio, tez potwierdzam (zrobiłem kiedyś próbę na dwóch roznych sprzetach w tym samym pomieszczeniu, ale Ja to Ja, nie wszyscy muszą w ten sposób reagowac Np. Ty).

 

 

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

Żaden reset Ci nic nie da, jak nie usiądziesz w newralgicznycm miejscu, co mi po tym, jak miejsce znajdzie się gdzieś w kącie sali.

To właśnie stąd biorą sie opinie, że sprzęty za miliony złotych nie grają

Jednak zgadzam się ze może być lepsze i gorsze miejsce podczas odsłuchu

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

właśnie stąd biorą sie opinie, że sprzęty za miliony złotych nie grają

A jesli przyjdziesz i od razu udasz sie do pokoju z hiendem i usiadziesz w newralgicznym, najlepszym miejscu a mimo to dzwiek nie powali na kolana, to czym to wytłumaczysz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

A jesli przyjdziesz i od razu udasz sie do pokoju z hiendem i usiadziesz w newralgicznym, najlepszym miejscu a mimo to dzwiek nie powali na kolana, to czym to wytłumaczysz?

Ch.....ą akustyką😁

Nie wiem, dlaczego męczysz takimi rozkminkami.

 

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wybierajac kiedys perfumy w sklepie, bardzo pomocne jest pomiędzy próbkami "zaciągnąć" się zapachem kawy w ziarenkach (przemiła Pani miała pod ladą pudełko z kawą - powiedziała że pozwoli mi to lepiej wybrać zapach resetujac niejako poprzedni). 

Tylko po 3-4 takich próbach, nie będziesz wiedział co w końcu wąchasz, kawę, czy perfum.

Skąd pomysł, że kawa resetuje zmysł węchu? 

Ja nie neguję wpływu takiego resetu szumem, raczej neguję podniecanie się odsłuchami na takiej wystawie.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DiBatonio napisał:

Ch.....ą akustyką😁

Nie wiem, dlaczego męczysz takimi rozkminkami.

Bo piszesz tak jakby wszyscy, którym niezbyt sie podobało, to siedzieli gdzieś w rogu pomieszczenia.

9 godzin temu, DiBatonio napisał:

Tylko po 3-4 takich próbach, nie będziesz wiedział co w końcu wąchasz, kawę, czy perfum.

Skąd pomysł, że kawa resetuje zmysł węchu? 

Spróbuj, potem podyskutujemy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Bo piszesz tak jakby wszyscy, którym niezbyt sie podobało, to siedzieli gdzieś w rogu pomieszczenia.

Zazwyczaj, a nawet jak uda się usiąść w miarę sensownie, to i tak  niewiele pożytku z tego.

Powtórzę, takie wystawy należy zawsze traktować jak targi i prezentacje nowych produktów firm audio, a nie jak test i odsłuchy porównawcze.

Inaczej wygląda sytuacja wystawców systemów audio słuchawkowych,  chociaż i tak gwar, hałas tłumu odwiedzających często zakłóca takie odsłuchy. 

Ale tutaj jest już lepiej niż w systemach h z głośnikami. 

Byłem może z 3 razy i wystarczy, dziękuję nasram...

 

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Spróbuj, potem podyskutujemy

Może kiedyś spróbuję,  chociaż kawy jakie pijam szkoda marnować na takie pierdy.

😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze by ktokolwiek takie wystawy, traktowal jak testy czy odsluchy.

Nawet ja tego tak nie traktuje. 

Lepsze to jednak na poczatek, niz komputer i ogladanie sprzetu na zdjeciach.

Ja zamierzam zabrac swoj kabel i sluchawki do Tilburga. Jesli tam tez beda te HIFIMan to sprobuje zrobic male porownanie moich z Arya Organic lub HE1000.

Choc jak piszesz, moze byc ciezko lub sie nie da spokojnego miejsca znalezc. Sprobowac warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Może kiedyś spróbuję,  chociaż kawy jakie pijam szkoda marnować na takie pierdy.

A tak wogóle, to w jaki sposób może sie zmarnować kawa (nawet ta Twoja) jesli powąchasz ją np. przed zrobieniem napoju? Zmieni smak/zapach, czy może cos innego...?  😜

Jak czasami coś napiszesz to.... 🙉

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

A tak wogóle, to w jaki sposób może sie zmarnować kawa (nawet ta Twoja) jesli powąchasz ją np. przed zrobieniem napoju? Zmieni smak/zapach, czy może cos innego...?  😜

Jak czasami coś napiszesz to.... 🙉

Chcesz pogadać o kawach i metodach jej zaparzania, zapraszam do stosownego wątku. 

Udając się do sklepu musiałbym sobie odsypać troszkę,  nie wiem może zmielić, taka świeżo zmielona też inaczej uwalnia aromaty niż ziarna.

Bo przecież nie idziesz do sklepu z perfumami z zaparzoną kawą, chyba o tym rozmawiamy, jak zresetować zmysl węchu ?

P.S.

Nie pijam kaw z marketów i sklepów osiedlowych...

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Asia napisał:

Od zawsze uwielbiam duże maszyny budowlane

Ja też :)

5 minut temu, Adi777 napisał:

Ty jako operator?

Za nerwowy jestem. Szacun dla operatora. Ładowarka ma szer. 2,5 m. a brama długości 16 metrów 2,54 metra. Ma więc tolerancji po 2 cm. na bokach i wiezie wzdłuż 1,5 tonową paletę o długości 3,6m i wysokości 3,2 m. Okna działają jak żagiel. Nie jest łatwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...