Skocz do zawartości

Klub Fyne


Recommended Posts

Kolumny Fyne nie mają jeszcze swojego klubu. A zatem zakładam. Ja mam Fyne F502SP i mam je podłączone pod Pier Audio MS-680 SE. Kolumny mają uziemienie i powiem, ze chyba to działa. Bo syn wcześnie sygnalizował, ze słyszy pewne zaburzenia dźwięku, a po uziemienie już ich nie było. Syn nie mieszka z nami. 
Załączam zdjęcie pięknych Fyne 

image.thumb.png.2c6a267b6613118de1dbeaeb53d5e280.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 4 weeks later...
21 godzin temu, mariol napisał:

Od tygodnia jestem posiadaczem F502SP. Z przystąpieniem do klubu czekałem, żeby moja decyzja nie była na fali uniesienia. Powiem krótko: jest ok. A teraz czeka mnie przesłuchanie płytoteki od nowa. 

IMG_0313.JPG

Gratuluję. 

Też bym się może zainteresował ale obawiam się że są dla mnie za duże.

Szkoda bo nie są zbyt drogie.

W kazdym razie raz jeszcze gratuluję i życzę przyjemności z odsłuchów. 

👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość 338mm jest z podstawą. Natomiast wysokość (przynajmniej u mnie) najkorzystniej ustawić na kolcach na maksa.  Związane to jest z basem, który naprawdę jest solidny, mocny i soczysty. Ale to wszystko zależy od systemu. Mój pier audio ms680se naprawdę robi się gorący, tyle prądziska potrzebują te kolumny, żeby fajnie zagrały. Ale jak zagrają, to już bajka. Świetnie prezentują szczegółowość, drugi plan już wcale nie jest taki drugi, że trzeba się wsłuchiwać., żeby wyłapać szczegóły. Po prostu jest. Dla mnie klasyczne kawałki rockowe wybrzmiewają jak z kosmosu, szybko, czystko, z podziałem na każdy instrument, a nie na jeden hałas. Fokale czyste i pięknie wyeksponowane, Dzisiaj słuchałem Lionel Richie, po prostu miazga i gęsia skórka. Kolumny raczej do delektowania się muzyką. Aby uzyskać, zamierzony efekt musiałem dostroić system ( poprzednio focal aria 948 gdzie było dużo wysokich a w fyne mi brakowało) zmieniłem rca PAD neptune na chord signature oraz lampę. Całe szczęście obie rzeczy miałem w szufladzie, więc obyło się bez dodatkowych kosztów. Wszystkie zmiany przeprowadzałem powoli, dlatego po tylu dniach dopiero piszę coś więcej o tych kolumnach.

Jeżeli f502 są za duże, to może f501sp będą pasować. Przed kupnem fyne rozważałem sonus faber cremona auditor, gdyż szukałem mniejszych kolumn od focali. Ostatecznie jednak podłogówka przeważyła, i po focalach, fyne wydają się takie małe 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mariol napisał:

Szerokość 338mm jest z podstawą. Natomiast wysokość (przynajmniej u mnie) najkorzystniej ustawić na kolcach na maksa.  Związane to jest z basem, który naprawdę jest solidny, mocny i soczysty. Ale to wszystko zależy od systemu. Mój pier audio ms680se naprawdę robi się gorący, tyle prądziska potrzebują te kolumny, żeby fajnie zagrały. Ale jak zagrają, to już bajka. Świetnie prezentują szczegółowość, drugi plan już wcale nie jest taki drugi, że trzeba się wsłuchiwać., żeby wyłapać szczegóły. Po prostu jest. Dla mnie klasyczne kawałki rockowe wybrzmiewają jak z kosmosu, szybko, czystko, z podziałem na każdy instrument, a nie na jeden hałas. Fokale czyste i pięknie wyeksponowane, Dzisiaj słuchałem Lionel Richie, po prostu miazga i gęsia skórka. Kolumny raczej do delektowania się muzyką. Aby uzyskać, zamierzony efekt musiałem dostroić system ( poprzednio focal aria 948 gdzie było dużo wysokich a w fyne mi brakowało) zmieniłem rca PAD neptune na chord signature oraz lampę. Całe szczęście obie rzeczy miałem w szufladzie, więc obyło się bez dodatkowych kosztów. Wszystkie zmiany przeprowadzałem powoli, dlatego po tylu dniach dopiero piszę coś więcej o tych kolumnach.

Jeżeli f502 są za duże, to może f501sp będą pasować. Przed kupnem fyne rozważałem sonus faber cremona auditor, gdyż szukałem mniejszych kolumn od focali. Ostatecznie jednak podłogówka przeważyła, i po focalach, fyne wydają się takie małe 😉

Dzięki za wyczerpujące info. Możesz zmierzyć szerokość samej skrzykni? Jak daleko masz odstawione kolumny od ściany i mebli? Pytam bo mam dosyć nieustawne pomieszczenie i nie wiem czy nie będzie mi się wzbudzał bas.

20230610_193105.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na pierwsze odsłuchy moich 702 :) Zastanawiają mnie opinie, iż 502sp są trudne do napędzenia czy też są jakimś tam wyzwaniem dla wzmacniaczy. To trochę zastanawiające bo te kolumny mają całkiem wysoką skuteczność 92dB a ich impedancja na niskich częstotliwościach nie schodzi poniżej 6ohm. Można powiedzieć że są to kolumny 6 ohm (prawdziwe 6ohm). To by raczej wskazywało, iż nawet taka lampa 300B powinna dać sobie z nimi radę. No nic posłuchamy zobaczymy:) u mnie będą docelowa sterowane lampą GM70 -wzmacniacz SE o mocy 30W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to czytałem ale to wiadomo jak to piszą - jest ogólny kult "pędzenia" każdej jednej kolumny wzmacniaczem min. 100W a najlepiej 250W :) taka moda nie ważne czy kolumna schodzi do 6 ohm czy 2,5ohm czy ma skuteczność 92 dB czy też 86 dB. Okazuje się że pod lampę tak naprawdę nie ma już kolumn...cóż w artykule piszą wymijająco, iż z 300B nie to żeby było źle...:) 

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Asia napisał:

@elektron6  zaskoczyłeś mnie. Wkraczasz w nowy etap 🙂.

Nie ma nudy :) zmieniałem systemy, zmieniam i zapewne jeszcze sporo zmienię:) Tak teraz mam zamiar posłuchać coś nowszego - F702. GM70 to taki powrót do przeszłości bo kiedyś już miałem monobloki MPW na tej lampie (pozbycie się tych monobloków nie było jednak dobrym rozwiązaniem choć obecna konstrukcja będzie liczę nawet i lepsza). Mam jeszcze kilka pomysłów na kolejne zmiany. Oczywiście kilka wzmacniaczy i kolumn vintage pozostaje ze mną i będzie na zmianę odsłuchiwana.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elektron6 napisał:

Czekam na pierwsze odsłuchy moich 702 :) Zastanawiają mnie opinie, iż 502sp są trudne do napędzenia czy też są jakimś tam wyzwaniem dla wzmacniaczy. To trochę zastanawiające bo te kolumny mają całkiem wysoką skuteczność 92dB a ich impedancja na niskich częstotliwościach nie schodzi poniżej 6ohm. Można powiedzieć że są to kolumny 6 ohm (prawdziwe 6ohm).

Pomiary dla Fyne 702 z niemieckiego Audio są następujące: minimum impedancji 2,6 omy przy 80 Hz, skuteczność 85 dB/2V1m. No to skoro 502 SP mają te same głośniki...

W tym samym Audio zwykłym 502 zmierzono 87 dB/2V1m. W naszym Audio wyszła im czułość 91 dB/2,83V1m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...