Skocz do zawartości

HEGEL H95 / H120 + kolumny, pomieszczenie odsłuchowe, kable - prośba o opinię i wskazanie kierunków poszukiwań


BunF

Recommended Posts

18 minut temu, marcinmarcin napisał:

a reszta? 

Zdecydowanie inny bas. Ilościowo więcej, bardziej poluzowany, nadmuchany, jakby jakaś poduszka powietrzna na nim była. W niczym nie przypominał mi tego, który znam ze swojego poprzedniego H95 i H190, a także z H120, którego miałem u siebie. Pomieszczenie i akustyka bez zmian, paczki i ich ustawienie te same.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Ty chcesz naprawdę kupić wzmacniacz za 11k i kolumny za drugie tyle, żeby to wszystko upchnąć na biurku, pod oknem? 

Nie, na niby. Nie mam co robić dlatego tak sobie piszę i szkice robię. Okien nie lubisz, czy co? 😎

Dlaczego upchnąć? Będzie przestrzennie. Elektronika zasiądzie na regale obok, natomiast kolumny staną w narożnikach biurka, tworząc wraz z głową słuchającego złoty trójkąt.

A zagrać musi... najlepiej jak się da w tych warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BunF napisał:

Dlaczego upchnąć? Będzie przestrzennie. Elektronika zasiądzie na regale obok, natomiast kolumny staną w narożnikach biurka, tworząc wraz z głową słuchającego złoty trójkąt.

Ile cm od okna będą staly kolumny? 

Słuchałeś już u siebie jakiś zestawów czy swoje wrażenia opierasz na odsłuchach w salonach? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 a jakie ma to znaczenie?

Najważniejsze, że będą w „złotym tójkącie”… cokolwiek to znaczy.

Ja słyszałem o złotym deszczyku😁

O złotym trojkącie w matematyce, ale to nie to samo…

Jest jeszcze tzw. złoty trójkąt w Azji słynący z produkcji opium.

Aaaa, jeszcze w fotografii, ale to złoty podział 😀

Nie daj się wkręcić, przecież to takie pitu pitu …

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Ile cm od okna będą staly kolumny? 

Słuchałeś już u siebie jakiś zestawów czy swoje wrażenia opierasz na odsłuchach w salonach?

Rzuć gałką na początek tematu i połowę pierwszej strony.

Wszystko co do tej pory robiłem i zamierzam zrobić jest opisane powyżej.

Edytowano przez BunF
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BunF napisał:

Wszystko co do tej pory robiłem i zamierzam zrobić jest opisane powyżej.

Drogi Kolego, na początku wątku, osoby bardziej doświadczone niż ja, pisały, że ustawienie które pokazywałeś na zdjęciach jest, mówiąc ogólnie, mało korzystne. Ty natomiast od 3 stron drążysz temat drogiego sprzętu, bo jak się domyślam, grał on fajnie w zaadoptowanej salce Top HiFi. Z tym że salony te zwykle mają świetnie zrobioną akustykę. A Ty sprzęt wartości w miare przyzwoitego, używanego auta, chcesz wcisnąć pod okno i zdaje się, że starasz się na forum uzyskać potwierdzenie, że to zagra. Zagra, ale na pewno nie tak jakby mogło zagrać. Padały propozycje małych monitorów, którym bliskość ścian nie jest straszna ale Ty wyszukujesz krów, które beż problemu nagłośnią i 20 metrów, a co więcej, żeby ukazały swoje walory (no. elac vela 403) potrzebują trochę przestrzeni. 

Podsumowując, to są Twoje pieniądze, Twój pokój i zrobisz co zechcesz. Pamiętaj tylko, że nawet jeśli ktoś słuchał kolumn czy wzmacniaczy, o których wspominasz, robił to w innym pomieszczeniu niż Twoje, więc o żadnej powtarzalności mowy nie ma.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da tłumaczenie do póki kolega nie weźie sprzetu na testy do domu.

Dlatego dalsza dyskusja o tym nie ma sensu.

Tym bardziej trzeba proponował sprzęt. Aby kolega jak najszybciej WYPOŻYCZYŁ go do domu i wtedy wrócimy do dyskusji.

Hegel + Amphion? Nie wiem czy kto kolwiek miał zestaw taki. Kolumny wyborne ale malo popularne. Hegla ma Top więc zestawienie ich mało mozliwe.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Drogi Kolego, na początku wątku, osoby bardziej doświadczone niż ja, pisały, że ustawienie które pokazywałeś na zdjęciach jest, mówiąc ogólnie, mało korzystne. Ty natomiast od 3 stron drążysz temat drogiego sprzętu, bo jak się domyślam, grał on fajnie w zaadoptowanej salce Top HiFi. Z tym że salony te zwykle mają świetnie zrobioną akustykę. A Ty sprzęt wartości w miare przyzwoitego, używanego auta, chcesz wcisnąć pod okno i zdaje się, że starasz się na forum uzyskać potwierdzenie, że to zagra. Zagra, ale na pewno nie tak jakby mogło zagrać. Padały propozycje małych monitorów, którym bliskość ścian nie jest straszna ale Ty wyszukujesz krów, które beż problemu nagłośnią i 20 metrów, a co więcej, żeby ukazały swoje walory (no. elac vela 403) potrzebują trochę przestrzeni. 

Podsumowując, to są Twoje pieniądze, Twój pokój i zrobisz co zechcesz. Pamiętaj tylko, że nawet jeśli ktoś słuchał kolumn czy wzmacniaczy, o których wspominasz, robił to w innym pomieszczeniu niż Twoje, więc o żadnej powtarzalności mowy nie ma.

Cieszę się, że zaznajomiłeś się w końcu z treścią tematu w którym piszesz.

Mając na uwadze Twoje ostatnie zdanie, to niewiele informacji dot. odsłuchów ma sens, a z tym się nie zgadzam.

Zadałem krótkie pytanie: "Czy słuchał ktoś H190 z Amphionami Argon 3S?", a Ty zrobiłeś, nie czytając wątku off, który ciągnie się na kilka postów i nic nie wnosi do tematu i powtarzasz znane wszystkim sprawy, że w salce to zagra inaczej niże w domu, że ustawienie mało korzystne, brak powtarzalności i co chwilę, a nawet dwa razy w poście, że drogi. Zaczynam podejrzewać, że to moja żona pisze.... 😎

Drążę temat, bo mnie interesuje i zbieram informacje (za te merytoryczne Wszystkim odpowiadającym w moim temacie dziękuję). a kupię taki sprzęt który będzie mi pasował, na miarę moich możliwość finansowych i nieważne czy będzie duży ("wielkości krowy"), czy mały,  w cenie "w miarę przyzwoitego, używanego auta", roweru, czy hulajnogi lub, że ktoś mi powie, że to absolutnie to nie to. Ważne jest to, jak dla moich uszu zagra, w ustawieniu jakie mam i taki a nie inny kupię. O czym już napisałem (wielkimi literami, podkreślając i pogrubiając) w pierwszym poście tego tematu.

Testuję i będę testował różne warianty (w tym monitory bliskiego pola, jeżeli uda się je wypożyczyć), bo to ja ostatecznie podejmę decyzję o zakupie.

Jeżeli masz wiedzę i chcesz się nią podzielić odpowiadając na pytania które zadaję, to z wielką chęcią się z tą wiedzą zaznajomię i będę za nią wdzięczny. Jeżeli natomiast lubisz flame, to proszę odpuść sobie w tym temacie. Dziękuję.

A tak na marginesie, z tego co wyczytałem, kolumnom Amphion Argon 3S "bliskość ścian nie jest straszna". Stąd moje zainteresowanie nimi.

 

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Na AS najwięksi fanatycy Hegla uważają to połączenie za referencyjne.

Dzięki za info.

Edytowano przez BunF
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego @BunF ( nie, to nie pisze Twoja żona) wydaje mi się dość uważnie prześledziłem twój wątek i otrzymałeś sporo informacji, że heniek nie jest odpowiedni do słuchanego przez Ciebie rodzaju muzyki jak i pomieszczenia, ale Ty uparłeś się jak Ela na żółte trzewiczki , pora więc wypożyczyć go z velami bądż innymi kolumnami i to wreszcie sprawdzić...

Nikt nie siedzi w twoich uszach, głowie i pomieszczeniu, a wybranie drogich jak na pierwszy poważny  sprzęt komponentów nie gwarantuje odpowiedniej prezentacji muzyki...

Nie dalej jak  w sobotę w Sopocie słuchaliśmy kolumn  za 90 tys podpiętych raz do wzmaka za 40 tys, oraz drugiego za 20 tys i zarówno mnie jak @tomek4446@lpomis   lepiej słuchało się  tych kolumn z tańszym wzmakiem, nie ma w audio pewników...

weryfikacja jak zwykle następuje w drodze odsłuchów, a TY sam potwierdziłeś ,że słuchałeś tylko przez chwilę, to niestety nie wystarczy do ostatecznych werdyktów....

co do kolegi @seba3002 i jego konkretnej wypowiedzi, to myślę, że w krótkich żołnierskich słowach otrzymałeś wskazówki o popełnianych przez Ciebie błędach i nie obrażaj się, ale wielu z nas je popełniało na początki zabawy z audio....

życzę, abyś mniej czytał i rozprawiał co jest dobre, a co nie, ale wreszcie zaczął działać i odsłuchiwać muzykę na wypożyczonym sprzęcie w swoim pomieszczeniu, bo wnioski mogą być zaskakujące...

po odsłuchach koniecznie podziel się swoimi odczuciami, bo na razie to tylko teoretyzujemy... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BunF napisał:

Cieszę się, że zaznajomiłeś się w końcu z treścią tematu w którym piszesz.

Mając na uwadze Twoje ostatnie zdanie, to niewiele informacji dot. odsłuchów ma sens, a z tym się nie zgadzam.

Zadałem krótkie pytanie: "Czy słuchał ktoś H190 z Amphionami Argon 3S?", a Ty zrobiłeś, nie czytając wątku off, który ciągnie się na kilka postów i nic nie wnosi do tematu i powtarzasz znane wszystkim sprawy, że w salce to zagra inaczej niże w domu, że ustawienie mało korzystne, brak powtarzalności i co chwilę, a nawet dwa razy w poście, że drogi. Zaczynam podejrzewać, że to moja żona pisze.... 😎

Drążę temat, bo mnie interesuje i zbieram informacje (za te merytoryczne Wszystkim odpowiadającym w moim temacie dziękuję). a kupię taki sprzęt który będzie mi pasował, na miarę moich możliwość finansowych i nieważne czy będzie duży ("wielkości krowy"), czy mały,  w cenie "w miarę przyzwoitego, używanego auta", roweru, czy hulajnogi lub, że ktoś mi powie, że to absolutnie to nie to. Ważne jest to, jak dla moich uszu zagra, w ustawieniu jakie mam i taki a nie inny kupię. O czym już napisałem (wielkimi literami, podkreślając i pogrubiając) w pierwszym poście tego tematu.

Testuję i będę testował różne warianty (w tym monitory bliskiego pola, jeżeli uda się je wypożyczyć), bo to ja ostatecznie podejmę decyzję o zakupie.

Jeżeli masz wiedzę i chcesz się nią podzielić odpowiadając na pytania które zadaję, to z wielką chęcią się z tą wiedzą zaznajomię i będę za nią wdzięczny. Jeżeli natomiast lubisz flame, to proszę odpuść sobie w tym temacie. Dziękuję.

A tak na marginesie, z tego co wyczytałem, kolumnom Amphion Argon 3S "bliskość ścian nie jest straszna". Stąd moje zainteresowanie nimi.

 

Dzięki za info.

Wątek czytałem, ale że w pewnym momencie zrobił się tutaj mały kącik hegla, pewne infirmacje uleciały mi z pamięci. 

Piszesz gdzieś o ustawieniu kolumn kolegi Jarka @Krafta. Owszem, on ma podobne ustawienie do tego, jakie chcesz mieć Ty, weź tylko pod uwagę, że u niego ten zestaw robi jako zastaw komputerowy, a nie jako główny zestaw do odsłuchów. No i weź też pod uwagę, że jego zestaw to dość leciwy wzmak i kolumny, które kosztowały niewiele ponad 2k (Jarek kupił je na olx). Ty natomiast na podstawie kilku odsłuchów w Top Hi-Fi chcesz stawiać zestaw za bardzo grube pieniądze na biurku pod oknem, który ma służyć do "pełnoprawnych" odsłuchów a nie uprzyjemniania pracy przy komputerze. 

Padło w wątku kilka propozycji kolumn, które mogą sprawdzić się w Twoim ustawieniu, Ty jednak z uporem maniaka wyszukujesz kolumny, które z powodzeniem mogłyby nagłośnić 19-sto a nie dziewiecio metrowy pokój. 

Jeśli zaś chodzi o moją sławę na forum. Bądź spokojny, jestem wystarczająco sławny i pisanie tutaj jakiegoś ogromnego rozgłosu mi nie przyniesie 🙂

A jeśli już koniecznie uparłeś się na duże monitory ze stajni Top hifi na olx masz coś takiego:

https://m.olx.pl/d/oferta/zestaw-stereo-elac-vela-bs403-patos-classic-mk3-sprzedaz-zamiana-CID99-IDQWYtC.html?reason=observed_ad

Pisałeś o tych paczkach. Miałem okazję słuchać ich z heglem h95 i bodajże z rotelem michi. Z heglem wg mnie było za sucho a z michi słuchaliśmy w średnio zaadoptowanej salce, więc się nie wypowiem. Jeśli natomiast lampa z ogłoszenia gra nasyconą średnica, to może być fajne połączenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

A tak na marginesie, to w mojej drodze audio nie spotkałem jeszcze kolumn, które dostawione do ściany prezentowały prawidłową scenę lub w ogóle jakąkolwiek.

PMC sobie z tym radzi. Sprawdzałem.

22 godziny temu, kaczadupa napisał:

Na AS najwięksi fanatycy Hegla uważają to połączenie za referencyjne. 

Serio? Jezdze co rok. Jak ich poznać? Mają koszulki z Heglem? To Ci?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

Nie dalej jak  w sobotę w Sopocie słuchaliśmy kolumn  za 90 tys podpiętych raz do wzmaka za 40 tys, oraz drugiego za 20 tys i zarówno mnie jak @tomek4446@lpomis   lepiej słuchało się  tych kolumn z tańszym wzmakiem, nie ma w audio pewników...

Powiadasz SYNERGIA?

AUDIO jest tak nieprzewidywalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomek4446 napisał:

A było tak miło 😂

Piotr chcesz mi powiedzieć , że będziesz miał w głąb źródła pozorne jak postawisz kolumny PMC przy ścianie ?

Radzi. nie że będzie idealnie :)

23 godziny temu, kaczadupa napisał:

 Za chwilę "pojedziesz" na forum AS jak to robisz codziennie. Chyba  wyjaśniłem. 

?

Zapytałem żartobliwie. AS zrozumiałem jako Audio Show.

Ale odpowiedzi nie rozumiem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 26.09.2022 o 16:15, MarcKrawczyk napisał:

drogi kolego @BunF ( nie, to nie pisze Twoja żona) wydaje mi się dość uważnie prześledziłem twój wątek...

drogi kolego @MarcKrawczyk z pewnością nie napisała tego moja żona.

Zastanawiam się, a właściwie to mam pewność (mając na uwadze wszystko to co napisałem w pierwszym poście o testach jakie przeprowadzę, odsłuchach w docelowych warunkach, nie powielaniu komunałów i wnoszeniu merytorycznych odpowiedzi na poruszane kwestie i to, że po zebraniu informacji ostatecznie moje osobiste uszy "zdecydują" czy jest ok),  czy nie napisał tego mój wiekowy sąsiad, który w kółko się powtarza, powtarza po innych i ogólnie rzecz biorąc przynudza i nie wnosi nic nowego.

Ale jak to mówią starość nie radość.

Pytanie było krótkie i wydaje się, że nieskomplikowane "Czy słuchał ktoś H190 z Amphionami Argon 3S?".

Mogę ewentualnie jeszcze kolor podać 😎

Edytowano przez BunF
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...