Skocz do zawartości

Audio Video Show 2022 - Łyżka Dziegciu czyli Review by Piotr


Recommended Posts

9 minut temu, audiowit napisał:

Zresztą ten wykres nie jest tragiczny.

Patrząc na wykresy przykładowo najlepszych ATC jest "tragiczny". Weź teraz podłącz do takich paczek piec, który idzie w neutralność, do tego dołóż w 80 % przeciętnej jakości realizacje czy Spotify z Tidal i mamy katastrofę. 

Podobało Ci się granie ATC na AVS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Atc grało nieźle na tle konkurencji. Były 2 zestawy z Atc.

Kaczadupa, zły ciąg myślowy. Piec może mieć duży wpływ natomiast większą akustyka.

Takie pmc trafiają do przetlumionego pomieszczenia I grają wspaniałe. Takie wykresy można sobie ... wsadzić. Ale może mają lepiej poukładana scenę, nie wyolbrzymione źródła itd. Jest tyle czynników, że wykresy naprawdę niewiele znaczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcKrawczyk napisał:

"Bladelius + Audiosolutions, jednym słowem tanie przetworniki tani dźwięk. Monitory za 50 000zł a dźwięk na poziomie 2 tysięcy. Płasko, jazgotliwie i bez życia. Jakość wysokich tonów na poziomie strych kopułek Tonsila. Wysnute z barwy, matowe i prymitywne granie. Ta cena to żart z klienta? Ponad 5 razy taniej można mieć Canto Grand New krajowej manufaktury na renomowanym Morelu, które leją je w każdym aspekcie."

Mógłbym się podbudować, tylko niestety (dla mnie) to nie jest prawda. Słyszałem te kolumny w Premium Sound i one są jednak lepsze od moich Canto (choć mam wersję Premium).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gato się spodobały bardziej niż na zlocie naszym z forumowiczami, dziwnym trafem wystawcy puszczali muzykę która sama wchodziła do ucha i było nadzwyczaj przyjemnie czego nie mogę powiedzieć o wielu innych salkach co albo grało mega głośno albo waliło wysokimi czy basem, no niestety nie każdy potrafił połączyć wszystkich czynników żeby drogie klocki dawały przyjemny przekaz przy tanich monitorow, a mogli się bardziej postarać szczególnie jak mieli klocki za set tysięcy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczadupa napisał:

O właśnie ! Nie wiesz czy przy innych czynnikach sam byś się Gato nie zachwycił. 

Wiem. Wiele razy słyszałem Gato. Piece, to pół biedy. Problemem są tak zachwalane na tym forum kolumny. Szymon napisał, że producent wykrzesał już wszystko z tych tanich przetworników czy jakoś tak. A ja powiem, że producent zrobił wszystko żeby zrobić z nich misia przytulaska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafał S napisał:

Mógłbym się podbudować, tylko niestety (dla mnie) to nie jest prawda. Słyszałem te kolumny w Premium Sound i one są jednak lepsze od moich Canto (choć mam wersję Premium).

Przecież ten gościu reklamuje Studio 16hz, o dziwo zrobił to "tylko" dwa razy w tym wysrywie.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaczadupa napisał:

Podobało się ich granie większości zwiedzających a przecież porównywali to brzmienie z tymi najlepszymi, najdroższymi, najbardziej znanymi itd. Mało tego, dla wielu był to pierwszy kontakt z marką Gato, nie sugerowali się recenzjami czy opiniami na forach. To coś znaczy. 

Ja powiem więcej. Już to raz tu pisałem. Jak poszedłem na Narodowy to mijając drzwi Gato pomysłem „e nie znam” pewnie jakieś komercyjne tanie - idę posłuchać tych potworów za miliony bo po to tutaj jestem. Wszędzie słyszałem na korytarzach, ze ludzie gadają o tym gato . Wszedłem do pokoju i nie wiedząc nic o marce, cenach usiadłem posłuchać tych maluszków i uznałem, ze pod kątem ogólnej jakości brzmienia, sceny, wokali, separacji, spójności są to jedne z najlepszych kolumn na tym show. Podszedłem do Pana przedstawiciela zapytać o cenę i powiedział 12 000 € - uznałem, ze w sumie tak mniej więcej brzmią i pomyślałem, ze to dobry stosunek dźwięku do ceny bo przed chwila byłem w pokojach z kolumnami podłogowymi za setki tysięcy, które grały gorzej. Jakie było moje zdziwienie kiedy się okazało, ze nie dosłyszałem i cena to 1200€… wiec nie byłem pod wpływem żadnych czynników. I bynajmniej nie nazwałbym tego grania sypialniany było duże, z wykopem, dynamiką i toną energii. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

Jeśli chodzi o nieobecnych to nie tylko żal mbl, ale też boenicke….

a tu jeszcze jeden uszczypliwy tekst o avs

http://szymonfaber.pl/?p=2478&fbclid=IwAR34TNWJKC4iN3e2I5OGtnUmJmyxi2F7fEWb-iGGP4Ua-_d9hR3sRq5MEJU

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie pomieszczenia , siedzi 2m od tak dużych paczek i narzeka ... top zaskakująca recenzja ;)

Przecież większość kiepsko brzmiała przez ustawienie sprzętu oraz wielkość pomieszczenia.

4-1024x768.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, rozumiem, że nie byłeś?

Jeśli chodzi o Everesty to one prezentują typowy jbl owski sznyt. Akurat w recce  Szymona przyznaję mu rację, z drugiej strony mnie nie zaskoczyły a ni in + ani in -. Rację ma chłop, że za 225tyś za sztukę ( chyba) to już jest lekka hmmm... a może i wielka przesada.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...