Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do Naim Uniti Nova


obrok

Recommended Posts

Cześć, w ciągłym poszukiwania idealnego zestawu... mam Naim Uniti Nova z Focal Aria 948. Zgodnie z tym, co pisali koledzy w innym wątku - w tym zestawie góra jest czasem za ostra (szczególnie elektryczne gitary w muzyce rockowej, a takiej słucham najczęściej). Testowałem różne wzmacniacze (muszą być all-in-one) i wniosek jest jeden - kocham Naim Novą i jej nie zmienię. W związku z tym pytanie - jakie kolumny podłogowe zagrałyby lepiej z Novą (tzn. dynamicznie, z detalem, ale nie ostro). Mam salon 42m, budzet na kolumny do 20k pln za parę. Z góry dziękuję za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś w dalszym ciągu iść w kolumny dynamiczne, przestrzenne ale z łagodniejszą górą i większym nasyceniem to polecałbym spojrzeć w kierunku Audio Physic Tempo Plus. 

Amphion Argon 7LS to także bardzo dobry wybór w przypadku Naima Uniti Nova. Zyskasz potężniejszą podstawę basową oraz większa głębię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, obrok napisał:

Cześć, w ciągłym poszukiwania idealnego zestawu... mam Naim Uniti Nova z Focal Aria 948. Zgodnie z tym, co pisali koledzy w innym wątku - w tym zestawie góra jest czasem za ostra (szczególnie elektryczne gitary w muzyce rockowej, a takiej słucham najczęściej). Testowałem różne wzmacniacze (muszą być all-in-one) i wniosek jest jeden - kocham Naim Novą i jej nie zmienię. W związku z tym pytanie - jakie kolumny podłogowe zagrałyby lepiej z Novą (tzn. dynamicznie, z detalem, ale nie ostro). Mam salon 42m, budzet na kolumny do 20k pln za parę. Z góry dziękuję za sugestie.

Przy Twoim budżecie ATC SCM 40 i pozamiatane.

Może ewentualnie coś ze Spendora czy Harbetha, w moim odczuciu Naim bardzo lubi się z tymi Brytyjczykami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, obrok napisał:

Cześć, w ciągłym poszukiwania idealnego zestawu... mam Naim Uniti Nova z Focal Aria 948. Zgodnie z tym, co pisali koledzy w innym wątku - w tym zestawie góra jest czasem za ostra (szczególnie elektryczne gitary w muzyce rockowej, a takiej słucham najczęściej). Testowałem różne wzmacniacze (muszą być all-in-one) i wniosek jest jeden - kocham Naim Novą i jej nie zmienię. W związku z tym pytanie - jakie kolumny podłogowe zagrałyby lepiej z Novą (tzn. dynamicznie, z detalem, ale nie ostro). Mam salon 42m, budzet na kolumny do 20k pln za parę. Z góry dziękuję za sugestie.

Słuchałeś z Tannoy?

3 godziny temu, moss napisał:

Szukaj kolumn z jedwabiem na górze,  na tym wyjdziesz najlepiej.

Mity.

17 minut temu, kaczadupa napisał:

W tych pieniądzach są chyba Pylon Jasper 25 mk2. Q21 wszędzie powtarza, że to ich najlepsze paczki w tej cenie. 

Jprdl 🤦

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moss napisał:

Super porada, koledze życzysz tego czego sam nie zrobisz. 

Genialne. 🤣🤣🤣 

Mam już spendory 2/3 i atc 20, dlatego do salonuchcę coś innego, co w tym dziwnego? 1/2 i 40-stki słuchałem ale do 22 metrow ktore są moim głównym systemem za duże. Co się dziwisz? Też poza krajem mieszkałem wiele lat, dlatego nie polecam Pylonów, s16 czy innych krajowych skrzynek. EoT że tak powiem ;)

Edytowano przez Nacomito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zauważyłeś różnicy, ale tu jest mowa o 42 metrach a nie 22. Zresztą twoje propozycje mają się nijak do tego co oczekuje autor. 

Zobacz najpierw co ma a potem pomyśl. 

Myślisz że ktoś kto ma duży metraż a w nim 3way na czterech dwudziestkach przesiądzie się o tak na jakieś mini, to jesteś w błędzie.

Tu potrzeba jedwabnej kopułki, skutecznych kolumn no i minimum na czterech osiemnastkach. Kasy na to zawiele nie ma, tak więc wskazywalelbym na naszych producentów. Pylon i s16 dupy nie urywa ale są ludzie co robią dobre kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...