Skocz do zawartości

EXPOSURE 3510


kaczadupa

Recommended Posts

Dzień dobry. 

 

...wszystko się kiedyś kończy...

 

Zupełnie bez przekonania, bez większych oczekiwań wypożyczyłem wzmacniacz Exposure.

Nigdy nie miałem przyjemności poznać produktów tego brytyjskiego producenta. Wiedziałem tylko, że na "wyspach" Exposure od lat uważany jest za największego rywala innego Anglika - Naima, którego prywatnie używam. 

Przyjechał i pokazał jak bardzo kocha muzykę. Razem z monitorami ATC scm7 stworzył związek, dla którego muzyka to przyjemność a nie wyczynowość.

cdn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kaczadupa napisał:

Pamiątkowe zdjęcia z mojej ostatniej recenzji.

Masz na myśli to?

Dnia 9.01.2023 o 16:17, kaczadupa napisał:

Przyjechał i pokazał jak bardzo kocha muzykę. Razem z monitorami ATC scm7 stworzył związek, dla którego muzyka to przyjemność a nie wyczynowość.

I to już wszystko??? Jeśli tak, to masz wybitnie syntetyczny umysł!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, Wojtek wiesz dobrze o co chodzi z uziemieniem w Naim. Było to już wyjaśniane setki razy przez samego Naima, tak samo jak jego luźno latające gniazda pod przewód zasilający itd. To samo tyczyło się ich ukochanego gniazda DIN i znowu... prowadzenia masy. Na forum Naim Community producent tłumaczy to wszystko do znudzenia. Taki jest Naim. Jedynie przewodów głośnikowych podpinanych odwrotnie nie jestem w stanie zrozumieć ale... w sumie w czym to przeszkadza. 

Co do źródła, każda seria u Naima ma dedykowane źródło np. Nait XS3 ma nd5xs2, SN3 ma NDX2 itd. Wiadomo, że będą to świetnie zgrywające się ze sobą elementy. Tak też jest u innych producentów np. Regi, Exposure, Roksana, Cyrusa itd. 

22 minuty temu, lpomis napisał:

No a jak gra?

Przecież wiesz... Różnice można opisać w trzech krótkich zdaniach. Pamiętaj, że muszę też myśleć o Krafcie.

Spokojnie.

13 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

pod względem wyglądu też remis... oba brzydale...

Mi Expo ocznie nie leży a SN przeciwnie. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2023 o 16:17, kaczadupa napisał:

Dzień dobry. 

 

...wszystko się kiedyś kończy...

 

Zupełnie bez przekonania, bez większych oczekiwań wypożyczyłem wzmacniacz Exposure.

Nigdy nie miałem przyjemności poznać produktów tego brytyjskiego producenta. Wiedziałem tylko, że na "wyspach" Exposure od lat uważany jest za największego rywala innego Anglika - Naima, którego prywatnie używam. 

Przyjechał i pokazał jak bardzo kocha muzykę. Razem z monitorami ATC scm7 stworzył związek, dla którego muzyka to przyjemność a nie wyczynowość.

cdn.

Nie jesteś pierwszym, który tak zareagował na Expo. I co ciekawe zawsze w ten sposób reagują nań nowi właściciele. Jestem ciekaw, nie znam Expo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exposure 3510

Równowaga , swoboda, harmonia, brak emfazy na dolnej średni jak u każdego znanego mi Naima czy Regi Elicit mk5 i Regi Brio oraz na górnej sredni jak u Cyrusa i niektórych modeli Naima. Świetnie "czyta" tempo - kiedy trzeba gra spokojnie w całym paśmie, kiedy trzeba jest żywioł, nie ma spowalniania i nie ma ciągłej spiny, że po pół godziny słuchania jesteśmy zmęczeni jakbyśmy mieli przez cały czas napięte wszystkie mięśnie czy ktoś nas przegonił na jakimś maratonie ponad nasze siły.  Nasycone, bliskie ale nie podbarwione basem czy sopranami. Bas zróżnicowany, dynamiczny, równy, naturalny - bez silenia się na efekciarstwo przez przesadne  utwardzanie konturów czy podbijanie jego średniego czy wyższego zakresu (Naimy - wszystkie mi znane) - czy najniższego (Rega Elicit mk5). Średnica barwowo na zero, dolny i górny środek nie wychodzi przed szereg ani się niczym nie przykrywa (wokale bez emfazy - znowu naturalność), góra nasycona i tu jedyny minusik - brakuje tego ostatecznego wyciągnięcia, otwarcia sopranów, jest lepiej jak u Naima SN3 czy  Regi Elicit mk5 ale Cyrus 8.2 i Trigon Exxceed potrafią tu więcej. Bas nie podgrzewa ani siebie ani reszty pasma (jak ma to miejsce u Naima SN3, Nait XS3, Atoma), średnica też bez podbarwień,  przez co wzmacniacz bardzo ładnie gra z  lekko ocieplonymi paczkami. Na każdą okazję i do każdej muzyki. Dla audiofila-masochisty może być trochę za mało najwyższej góry i jej rozdzielczości.
Stosunek cena/jakość brzmienia wybitny.  
Ps. Teraz czekam co o Expo 3510 napisze nasz magazyn AUDIO, gdy kiedyś trafi do Nich na testy :)

Dziękuję Wszystkim, że byli ze mną w mojej audiopodróży, forum AUDIO za zakładkę - Nasze testy. Fajnie będzie za parę lat przeczytać nasze wrażenia i przypomnieć sobie miłe chwile związane z naszym hobby. 
Teraz muszę trochę odpocząć... Chociaż do pełnego spełnienia brakuje mi  Cyrusa Classic AMP oraz jakiegoś małego monitora od Spendora, Harbetha i ProAc. Z całą pewnością będę o nich pamiętał :)

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Czyli jednak szukając wzmacniacza zdecydowanie warto zwrócić uwagę na Exposure. Z tego co piszesz Adam to faktycznie lekko ubarwione i ocieplone paczuszki wydają się być dla niego dobrym kompanem. A tak w ogóle - nie wiem czemu, ale zawsze miałem wrażenie, że to dość niedoceniana, wręcz lekko niszowa marka na naszym rynku. Nigdy nie słuchałem Expa, ale uważam, że producent mógłby bardziej zadbać o kwestie marketingowe i (być może) spróbować być bardziej konkurencyjnym pod względem ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wybaczyć Expo brak takiej reklamy  jaką ma arcymistrz marketingu audio czyli Naim/Focal jeżeli tylko różnica w cenie między Supernaitem 3 a Exposure 3510 nadal pozostanie ponad 30 procentowa. No ale każdy producent ma swój pomysł na życie a my decydujmy co wybieramy. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nic dziwnego że z ex 3510 te kolumny dobrze się zgrały, chociaż jak pisałeś fajnie jak by im jeszcze dodać nieco błysku w najwyższych tonach. Niecały rok temu scm7 wyraźnie lepiej zagrały z ładnie wypełnionego neutralnego T+A niż bardziej efektownego i cieplejszego Sony.

Lubię mniej popularne, egzotyczne marki, bo nie raz mogą więcej zaoferować od przejedzonych już opisami na forach wzmaków typu Naim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mocny i stabilny wzmacniacz. Transformator Noratel 400VA, cztery kondensatory Kendeil po 10 000 µF każdy i po dwie pary tranzystorów 2SA1943/2SC5200 Toshiba na kanał. Do tego wysoki współczynnik tłumienia. Da sobie radę nawet z trudnymi głośnikami.

E3510.png.e0dd7bd155f8497887ad66907d58889d.png

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...