Skocz do zawartości

Okazje w audio - temat zbiorczy ( promocje / zniżki / kupony / błędy cenowe )


Tomasz S.

Recommended Posts

21 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

Nie wiem, jak z Fyne, ale w przypadku AP, to producent zakonczyl wspolprace z dotychczasowym dystrybutorem i zostali z pelnym magazynem towaru.

Tak wiem o tym. Teraz Audioklan i Top HiFi jest dystrybutorem. Tu chyba nie zmieniają bo nie wyprzedają wszystkiego.

4 godziny temu, Chmarski napisał:

Quadral - przechodzi na sprzedaż bezpośrednią - Loxone

Tego nie wiedziałem. Loxone? https://www.loxone.com/plpl/

W sensie będa jak Gato i Sonos czy jak XTZ i Teufel?

4 godziny temu, Chmarski napisał:

Fyne - tu chyba raczej zmiana modeli. Wersje SP chyba nie są objęte wyprzedażą.

Było by ciekawie zobaczyć i usłyszeć nowe 500tki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Tego nie wiedziałem. Loxone? https://www.loxone.com/plpl/

W sensie będa jak Gato i Sonos czy jak XTZ i Teufel?

Nie wiem jak to do końca ma wyglądać. Czy chcą całość przenieść czy nie. W każdym razie EIC chyba to nie do końca pasuje stąd wyprzedaże i nie wiem czy jakaś dalsze forma współpracy jest przewidywana.

W sumie nie cisnąłem Bartka o te informacje. Bardziej mi kolumny "ryją beret" z aktualnymi cenami, a ja kasy nie mam. Vulkany bym z chęcią przytulił. Albo chociaż spróbował NINE u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

W każdym razie EIC chyba to nie do końca pasuje stąd wyprzedaże i nie wiem czy jakaś dalsze forma współpracy jest przewidywana.

Oni byli ich dystrybutorem kupe lat.

No zobaczymy. Ale coraz więcej firm wybiera tego typu rozwiązanie. Nie wiem osobiście czy to dobrze czy nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

coraz więcej firm wybiera tego typu rozwiązanie. Nie wiem osobiście czy to dobrze czy nie.

Producentów taniej elektroniki jak najbardziej rozumiem. Większe (a przede wszystkim cięższe) produkty trochę trudniej tak ogarniać.

Kto kupi Titany Quadrala bez możliwości wcześniejszego odsłuchu? A jak się nie spodoba to pakowanie i wysyłka tego to dość zaawansowanee zadanie dla wielu ludzi. Klient pojedzie kilkaset kilometrów do jakiegoś salonu by posłuchać konkurencji bez tego całego chrzanienia się z kartonami i paletami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem osobiście czy to dobrze czy nie.

Temat jest moim zdaniem bardzo złożony. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Są plusy i minusy.

Np. Gato Audio - niby można zamówić sprzęt z ich strony, ale np. FM8 napisane, że niedostępne. Branża natomiast mówi, że dostępne, tylko na zamówienie i trzeba przedpłatę robić...

Na pewno plusem sieci dystrybucyjnej jest możliwość podjechania do sklepu, obejrzenia i odsłuchania sprzętu, etc.

A i tak najlepsze są zasady obowiązujące w Stanach, czasami jest to możliwość zakupu z prawem zwrotu do 60 dni. No to sobie można przesłuchać spokojnie 3-4 zestawy:)

 

34 minuty temu, Chmarski napisał:

Kto kupi Titany Quadrala bez możliwości wcześniejszego odsłuchu? A jak się nie spodoba to pakowanie i wysyłka tego to dość zaawansowanee zadanie dla wielu ludzi. Klient pojedzie kilkaset kilometrów do jakiegoś salonu by posłuchać konkurencji bez tego całego chrzanienia się z kartonami i paletami. 

Tomek, pełna zgoda dla dużych kolumn i ekstremalnych wzmacniaczy, ale w przypadku elektroniki, tak do 20 kg (czyli pewnie 99% rynku, przynajmniej w EU) to w ogóle nie widzę problemu. Podobnie "normalne" monitory, a nie jakieś Spendory 100, zazwyczaj to jeden karton na 2 kolumny, do którego nie potrzeba ani palety ani budowy Pudziana, żeby to przenieść do bagażnika i nadać kurierem. 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiophonics zrobił dosyć ciekawy zestaw składający się z Wiim Ultra + końcówka mocy oparta o Hypex Ncore NC252MP ( 250W w 4 Ohm ) + kable RCA i trigger. Razem z PL VAT i przesyłką UPS wychodzi 931,94 € czyli po dzisiejszym kursie około 4tys zł. Zamawiając w zestawie wychodzi około 85 € taniej niż oddzielnie.

https://www.audiophonics.fr/en/product-packs/pack-wiim-ultra-gray-audiophonics-ap300-s250nc-audiophonics-wire-rca-30cm-trigger-cable-p-19806.html

image.png.096e68fc424c7c7a5733f316d218799e.png

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2024 o 13:24, rms.pl napisał:

Słuchawki dokanałowe HiFiMAN RE-400 w bardzo atrakcyjnej cenie https://sklep.rms.pl/hifiman-re-400-re400-przenosne-sluchawki-dokanalowe

Faktycznie cena super. Kupiłbym bo dźwięk jaki proponują HifiMan re-400b (bo ten model posiadam) jest rewelacyjny moim skromnym zdaniem. Szkoda tylko że nie działają, bo sparciał i posypał się kabel... 🤔 to moje jedyne sluchawki które mają taką przypadłość. Napisałem wcześniej "Kupiłbym" bo zastanawiam się czy dla tak wspaniałego dźwięku jaki oferuje Hifiman warto wchodzić drugi raz w tą samą rzekę i w przyszłości znów borykać się z problemem słabej jakości(moim zdaniem) izolacji. 

20240911_182448.jpg

20240911_182615.jpg

20240911_182508.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

bo sparciał i posypał się kabel... 🤔 to moje jedyne sluchawki które mają taką przypadłość

Miałem dokładnie to samo w budżetowych Koss KPH30. Raz popękał i zmieniłem na gwarancji. Popękał znowu.  Chętnie bym teraz kupił KPH40 ale obawiam się tego samego.

2 godziny temu, Q21 napisał:

EverSolo DMP-A6 i DMP-A6 ME w nowych, niższych cenach u nas :) Oferta TUTAJ

O proszę. Czyli się jednak da ;)  Czy to może wpływ konkurencji ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eversolo A6

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/blu-ray-dvd-nagrywarki/odtwaarzacze-sieciowe/odtwarzacz-sieciowy-eversolo-dmp-a6

 

3350 ZŁ

EVERSOLO widzę  że już było w Q21.

Audiophonics => dobra wstawka, chociaż dużo  z ceny nie zdjęli.

Wracając do EVERSOLO to producent obniżył ceny, wszystkie sklepy zeszły z ceną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2024 o 20:23, Chmarski napisał:

Producentów taniej elektroniki jak najbardziej rozumiem. Większe (a przede wszystkim cięższe) produkty trochę trudniej tak ogarniać.

Kto kupi Titany Quadrala bez możliwości wcześniejszego odsłuchu? A jak się nie spodoba to pakowanie i wysyłka tego to dość zaawansowanee zadanie dla wielu ludzi. Klient pojedzie kilkaset kilometrów do jakiegoś salonu by posłuchać konkurencji bez tego całego chrzanienia się z kartonami i paletami. 

Ogólnie drogie rzeczy się jednak sprzedają po odsłuchu.

Nie wierze że ktoś to robi przez kup teraz :D

Dnia 9.09.2024 o 20:52, tomasz1w napisał:

Temat jest moim zdaniem bardzo złożony. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Są plusy i minusy.

No łasnie mam to samo zdanie. Zalezy od producenta.

Jak to rozwiąże.

Dnia 9.09.2024 o 20:52, tomasz1w napisał:

Np. Gato Audio - niby można zamówić sprzęt z ich strony, ale np. FM8 napisane, że niedostępne. Branża natomiast mówi, że dostępne, tylko na zamówienie i trzeba przedpłatę robić...

Tak tylko tu jest nieco inna sytuacja. Bo oni są w salonach. Wiec poniekad jednak jest ten pośrednik. Możesz kupiću  nich ale i u posrednika. Jak Sonos. Ale w XTZ czy BK Elec tego sięnei da zrobić.

13 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

eversolo A6

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/blu-ray-dvd-nagrywarki/odtwaarzacze-sieciowe/odtwarzacz-sieciowy-eversolo-dmp-a6

 

3350 ZŁ

EVERSOLO widzę  że już było w Q21.

Audiophonics => dobra wstawka, chociaż dużo  z ceny nie zdjęli.

Wracając do EVERSOLO to producent obniżył ceny, wszystkie sklepy zeszły z ceną

A Media Expert. Ale jaja.

Czyli globalna obniżka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ogólnie drogie rzeczy się jednak sprzedają po odsłuchu.

Nie wierze że ktoś to robi przez kup teraz :D

No łasnie mam to samo zdanie. Zalezy od producenta.

Jak to rozwiąże.

Tak tylko tu jest nieco inna sytuacja. Bo oni są w salonach. Wiec poniekad jednak jest ten pośrednik. Możesz kupiću  nich ale i u posrednika. Jak Sonos. Ale w XTZ czy BK Elec tego sięnei da zrobić.

A Media Expert. Ale jaja.

Czyli globalna obniżka.

 

 

Przed chwilą, bielak75 napisał:

 

Wiim ultra zamiata 😄😄😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...