Skocz do zawartości

Atc scm7 - najlepsze minimonitory świata


KrólKiczu

Recommended Posts

2 minuty temu, kaczadupa napisał:

Gdybym znał ProAc Tablette signature, Harbeth P3 ESR, Falcon Gold Badge, Spendor Classic 4/5 a ze starszych Dynaudio Contour 1.1 to może  zgodziłbym się z tytułem wątku. 

A że nie znam, to muszę jeszcze trochę posłuchać. ;)

Adam, miałeś tyle monitorów. Czemu jednak ATC? Co wg Ciebie mają takiego, że żadne inne kolumny nie mogą ich "wygryźć" ? I co musiałyby mieć monitory, żeby mogły wskoczyć w miejsce scm7? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adamo666 napisał:

Z ciekawości zapytam - ile prądu trzeba dostarczyć Scm7 aby zagrały pełnią swoich możliwości? 

Nie wiem. Nigdy nie słyszałem jak grają pełnią swoich możliwości. A tak na marginesie - co to w ogóle znaczy? Czy w tym prostym hobby nie chodzi przypadkiem o to, żeby nam się podobało? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 - przypomina mi ta dyskusja gościa, który usiłował mi wmówić, że moje KEF 107 (których nawet na oczy nie widział, nie mówiąc o słyszeniu) nie mają prawa dobrze zagrać z Sansui Alpha 607 XR, bo 90W / 8ohm i 130W/4 ohm to za mało aby te kolumny dobrze zagrały. Obłęd. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adamo666 napisał:

No upraszczając o to mi chodziło w sumie. Tak, żeby nam się podobało-bez uczucia niedosytu w odsłuchu. 

Jeśli postawisz sobie zbyt wygórowane wymagania w stosunku do tak zwanego systemu, wtedy będziesz czuł niedosyt. Jeśli pogodzisz się z pewnymi niedoskonałościami - wtedy wszystko będzie ok 😉.

Kiedyś dość rozsądny facet powiedział mi, że trzeba najpierw wiedzieć do czego zostały stworzone dane kolumny, żeby się na nie zdecydować. Małe ATC nie zagrają każdego repertuaru równie dobrze, ale jeśli ktoś jest fanem małych jazzowych składów, czy rocka spod znaku dire straits czy steely dan, powinien być usatysfakcjonowany. Ba, nawet z ostrzejszymi odmianami rocka potrafią sobie przyzwoicie poradzić. Ale już z większymi składami mogą mieć problemy. 

Podobna sytuacja ma się jeśli chodzi o bas. Tutaj nawet podłączając okrętową spawarkę, nie dostaniemy najniższych tonów schodzących do piekieł. W zamian mamy bardzo rytmiczny, dobrze zróżnicowany i co ważne, nie zalewający średnicy fajny basik 🙂.

Ot, takie kompromisy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, seba3002 napisał:

Czy w tym prostym hobby nie chodzi przypadkiem o to, żeby nam się podobało? 

No coś, Ty? Seba, skąd Ty się urwałeś? Ma być namacalnie, z powietrzem na strunach, byczym kopnięciem w klatę i przestrzenią w głąb aż do sąsiadów w bloku obok. "podobało" - to żeś, Brachu, wymyślił... ;)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kaczadupa napisał:

Na marginesie.... czytałem jakieś plotki w sieci, że  w tym roku szykuje się odświeżenie modeli u ATC. ATC scm 7v4? Biorę w ciemno.

Co może się zmienić? Tweeter mają wreszcie swój. Średnio niskotonowy też klasyk. Kształ? No tu ewentualnie coś mogą kombinować 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mało doświadczony w żonglerce kolumnami ale w wersji classic, z dużym basowcem, to jest koniec poszukiwań. Góra bez zastrzeżeń, średniak bajeczny, dół kompletny 😊

Przed chwilą, kaczadupa napisał:

Muzofan , Twoja stopka zasłania mi cały ekran w smartfonie :) U Ciebie wszystko musi być duże heh

Może jakieś kompleksy 🤣🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...