Skocz do zawartości

Atc scm7 - najlepsze minimonitory świata


KrólKiczu

Recommended Posts

  • 2 months later...

Co prawda nie są to minimonitory ATC SCM7, ale też fajne ;)

 

20230428_125619.jpg

20230428_125630.png

20230428_125644.jpg

20230428_125702.jpg

Słuchane z Tidala - gospodarz nie darzy MQA wielką miłością, ale powiedział, że audio pomału się od tej technologii odwraca. Poza tym, the winner is active ATC/dowolne kolumny innego producenta posiadającego zarówno aktywne, jak i pasywne głośniki. Always. To jego słowa.

Jego zdaniem nie powinno być różnic dźwiękowych między ATC Pro vs Home. Pod względem akustyki pomieszczenia zdaniem gospodarza jest średnio. Było trochę ustrojów, ale nie można mówić o żadnej profesjonalnej adaptacji.

Słuchałem aktywnych i pasywnych 50 oraz aktywnych 150 Pro. Te ostatnie to kawał monitora. Bardzo dynamiczne, z wyczuwalnym "punchem", czego mi trochę brakowało w przypadku poprzednio odsłuchiwanych aktywnych kolumn.

Jednak kobiety mają rację 😉

Brzmienie można by określić jako neutralne, ani zimne ani ciepłe, w sam raz.

 @Asia pewnie by Ci się spodobały 😁

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch z około 3.5 metra, może 4. Odległość między kolumnami na pewno trochę mniejsza. Tweeter był znacznie powyżej linii uszu. Spytałem się, czy wysokotonowiec nie powinien być mniej więcej na wysokości ucha, ATC man potwierdził. Po prostu standy były maksymalnie obniżone, no i tak to wyglądało.

Żródłem był jakiś tani streamer za 400 Euro, ale z dołożonym zegarem firmy Mutec za około 5000 Euro, prawdopodobnie Ref 10 SE120 i MC3+USB. Zdaniem pana Ulmta dołożenie tych cudeniek zapewniło wysoką jakość, mimo taniego streamera.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lpomis napisał:

Ale kurczę, takie wielkie paczyska i przyklejone praktycznie do samej ściany?

Widocznie tak miało być 😉 Pan Ulmt wspomniał o odległości kolumn od tylnej ściany, że dalej wcale nie oznacza lepiej. Jeszcze jako ciekawostka, zapewne niezbyt odkrywcza, ale niech będzie. Spytałem się o ATC i ogólnie kolumny montowane w ścianie. To jest the best from the best, jeśli chodzi o jakość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...