Skocz do zawartości

Obiecana recenzja KEF R3 (z porównaniem do r300 i Gato fm-8)


mateolo2

Recommended Posts

45 minut temu, Grzesiek202 napisał:

@mateolo2, jak na razie przynajmniej w jednej kwestii się zgadzmy. Te kolumny wyglądają wyśmienicie. Jak na razie najlepiej ze wszystkich których słuchałem. Od bardzo dawna byłem ciekaw jak brzmią. Ciężkie jak cholera. 

20230302_225052.jpg

Ciesze się :) Ja tez jestem zakochany w wygladzie. Obłędny design i wyglądają jakby były 3x droższe niż sa. Bardzo polecam patent z woskiem pszczelim który tu kiedyś opisywałem w innym wątku. Stają się jeszcze ładniejsze ;)  Daj znać jak już wygrzejesz jak Ci grają. No i gratulacje!!!

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mateolo2 napisał:

Bardzo polecam patent z woskiem pszczelim który tu kiedyś opisywałem w innym wątku. Stają się jeszcze ładniejsze ;)  Daj znać jak już wygrzejesz jak Ci grają. No i gratulacje!!!

To nie jest patent, lecz najgorsza rzecz jaką możesz zrobić głośnikom z naturalną okleiną, czyli fornirowanym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, DiBatonio napisał:

To nie jest patent, lecz najgorsza rzecz jaką możesz zrobić głośnikom z naturalną okleiną, czyli fornirowanym.

 

BZDURA. Wosk pszczeli naturalny nie ma prawa zaszkodzić żadnej powierzchni, na która jest kładziony. Zrobiłem duży reaserch po tym jak koledzy z nautiliusa mi powiedzieli, ze prywatnie swoje cacka w naturalnym fornirze tym ogarniają. Skontaktowałem się ze znajomionym stolarzem, który fornirowe meble i tez powiedział, ze wosk pszczeli naturalny pięknie wyciąga słoje i zabezpiecza fornir. Nawet jak był wcześniej lakierowany fabrycznie. Wiec tutaj Sorki, ale nie masz racji. Moje r3 tuż po wyjęciu z pudełka tez tym potraktowałem i wyglądają przepięknie 

Najgorsza rzeczą jaka możesz zrobić to psiknac jakimś pronto naturalny fornir jak wielu kolegów tutaj robi, czy innym cholerstwem z chemia. Pewnie tutaj by się tez nic specjalnego nie stało, ale naturalny wosk z pasieki bez żadnych dodatków jest najbezpieczniejsza forma zabezpieczenia oryginalnego forniru 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest bzdura. 
Przypomnę jak ktoś z branży, czy innego forum proponował Tobie kleić zawieszenie głośnika butaprenem.😝

Odnośnie pielęgnacji forniru….

Też kiedyś z tym dyskutowałem na forum obok, No i nie miałem racji.

Co innego lite drewno, które jest lakierowane lub olejowanie etc. 
A co innego okleina, czyli fornir który jest cienkim płatem naturalnego drewna pod którym masz kleje itp.

Tak odnośnie researchu na temat konserwacji i czyszczenia forniru, zacytuję tylko:

Podstawą jest umiejętne czyszczenie. Mebli fornirowanych nie trzeba traktować żadnymi specjalnymi środkami myjącymi – a wręcz nie powinno się tego robić, bo mogą uszkodzić delikatną okleinę! Preparaty do mebli drewnianych często powodują powstawanie na fornirze smug, alkohol pozbawia go połysku, a pasty polerskie i mleczka mogą go zarysować. Czym więc czyścić meble fornirowane? Odpowiedź jest banalnie prosta – delikatnie zwilżoną flanelową szmatką. Odrobina wody pomoże usunąć zabrudzenia, a miękka flanela nie uszkodzi powierzchni forniru.”

https://www.homebook.pl/artykuly/6486/meble-fornirowane-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-meblach-z-forniru

https://www.meblemix.pl/porady/jak-dbac-o-meble-fornirowane,68.html

”czyszczenie – unikaj używania popularnych środków czyszczących dostępnych na rynku. Prawda o nich jest taka, że powodują wysokie natłuszczenie powierzchni mebli, co w konsekwencji prowadzi do odbarwień i trwałych zmian w składzie chemicznym lakieru. Jeśli zapytasz producenta o polecany środek czyszczący, to najprawdopodobniej zaleci Ci czystą miękką ściereczkę i czystą wodę. Ewentualnie bardzo słaby roztwór z szarego mydła

http://www.blog.activ-investment.eu/meble-fornirowane-piekno-natury-czy-problem-na-lata/

Jak pielęgnować meble fornirowane?

Pielęgnacja drewna fornirowanego nie jest trudna i skomplikowana. Aby drewno fornirowane nie zostało uszkodzone, wystarczy pamiętać o kilku kwestiach, które sprawią, że Twoje meble fornirowane zostaną nieskazitelne na długo. Niekorzystnie wpływają na fornir detergenty oraz inne agresywne specyfiki. Do pielęgnacji mebli fornirowanych używamy zazwyczaj delikatnych tkanin oraz zwykłej wody. Jeżeli zabrudzenie jest na tyle mocne, że nie da się go usunąć, należy użyć delikatnego środka czystości jakim jest mydło. Fornir czyścimy wykonując okrężne ruchy, przecierając na koniec wszystko suchą szmatką. Jest to materiał wysoce wrażliwy również na ciepło i warto o tym pamiętać.

https://ewood.pl/blog/meble-fornirowane-czym-sie-charakteryzuja-i-jak-je-pielegnowac-n5

Zatem co do detergentów zgoda, ale to że coś jest naturalne, jak wosk pszczeli nie oznacza, że nadaje się do każdej drewnianej powierzchni.
Lite drewno ok. fornir niekoniecznie zwłaszcza lakierowany.

Wosk służy do wybarwienia drewna, podkreślenia słoi , ale znaczenie ma tu powierzchnia i to, czy tafla drewna jest lakierowana, czy nie.

Woskiem wykańcza się drewno, podobnie jak olejowaniem, czy lakierowaniem. Zatem owszem stosuje się, ale jako powierzchnie wykończeniową podobnie jak lakierowanie.

Poza tym taki wosk musi być odpowiednio przygotowany.

https://epoksydowa.pl/naturalny-wosk-do-drewna-dlaczego-jest-tak-istotny/

Cyt.

Co w innych przypadkach? Czy można woskować fornir? Czy woskowanie olejowanego drewna jest zgodne ze sztuką? Czy można użyć wosku na drewnie lakierowanym? Bez problemu można nakładać wosk na olejowane wcześniej drewno, starą warstwę wosku lub nawet drewno bejcowane. Produkt ten nie wniknie jednak w strukturę drewna lakierowanego, politurowanego czy malowanego kryjącymi farbami. W takim przypadku przed woskowaniem forniru, mebli czy innych elementów drewnianych konieczne jest uprzednie zeszlifowanie starej powłoki malarskiej i jej dokładne odpylenie.”

https://www.homebook.pl/artykuly/4620/woskowanie-drewna-najwazniejsze-informacje-i-porady

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, nie będę Cię przekonywał na sile. Naturalny Wosk pszczeli mu nic nie robi i wiem to na pewno. To tak jakby dotknąć fornir tłusta ręka i miałoby go to uszkodzić. Naturalnym woskiem możesz pokryć każda powierzchnie świata i nie wejdzie to w żadna reakcje. Ponieważ nie wnika w drewno jak chemia czy inne mleczka. Nie jest płynny, tylko suchy i twardy. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc przeczytaj dwa ostatnie linki na temat woskowania powierzchni drewnianych i ich przygotowania pod ten proces oraz jak powinen być przygotowany taki wosk.

Nie widzę sensu woskowania kolumn z naturalnym fornirem, zwłaszcza tego lakierowanego  na wysoki połysk.

 

14 minut temu, mateolo2 napisał:

To tak jakby dotknąć fornir tłusta ręka i miałoby go to uszkodzić.

Uszkodzić nie, ale mocniej wybawić w tym miejscu już tak. Wosk tez trzeba nakładać bardzo cienka warstwę , a nadmiar rozetrzeć . Technika była podana w każdym z linków.

Poza tym nie każdy fornir jest taki sam(grubość,wybarwienie), są przecież z rożnego drewna, które reaguje różnie na woski etc.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

Tak robią tez chłopaki z nautiliusa z nimi i potwierdzam - efekt jest przepiękny. 

Mateusz-a tak dokładniej to chyba z rzeszowskiego salonu "Nautilus2"a nie z warszawskiego "Nautilus"? Twoje kolumny przyjechały z Rzeszowa, więc lepiej napisać dokładnie.

Pozdrawiam

PS. No i dobrze (poza "bzdurą") mamy spokojną i rzeczową dyskusję 👍 i dwie wersje do wyboru. A wynik z pielęgnacji R3 naturalnym woskiem przez Mateusza pewnie wyjdzie za rok czy kilka lat. Kto jest cierpliwy poczeka 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy wyście pracowali w branży meblowej🙂? Tak się składa, że przez kilka lat robiłem meble, zarówno te fornirowane jak i z litego drewna. W jednych jak i w drugich stosuje się klej! Tak Jacku. Blaty, drzwi etc nie są na ogół robione z jednego "kawałka" drewna. Więc argument z klejem jakoś średnio do mnie przemawia. Zacytowane artykuły zresztą też 😉. Kolejna rzecz. Są różne rodzaje lakierów, i tak naprawdę nie wiemy cóż tam lakiernik zaaplikował na nasze piękne kolumny. Bo przecież są lakiery wodne ale są też lakiery nitro. No i generalnie posiadając w domu kilka mebli zarówno z litego drewna jak i te fornirowane, pozwalałem sobie na eksperymenty z różnymi specyfikami do ich "pielęgnacji". Jak do tej pory nic im nie zaszkodziło 🙂. Także panowie, jeśli nie lejecie na swoje zabawki rozpuszczalników z acetonem, to myślę, że większej krzywdy "zwykłymi" płynami im nie zrobicie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KrólKiczu napisał:

Panowie, a czy wyście pracowali w branży meblowej🙂? Tak się składa, że przez kilka lat robiłem meble, zarówno te fornirowane jak i z litego drewna. W jednych jak i w drugich stosuje się klej! Tak Jacku. Blaty, drzwi etc nie są na ogół robione z jednego "kawałka" drewna. Więc argument z klejem jakoś średnio do mnie przemawia. Zacytowane artykuły zresztą też 😉. Kolejna rzecz. Są różne rodzaje lakierów, i tak naprawdę nie wiemy cóż tam lakiernik zaaplikował na nasze piękne kolumny. Bo przecież są lakiery wodne ale są też lakiery nitro. No i generalnie posiadając w domu kilka mebli zarówno z litego drewna jak i te fornirowane, pozwalałem sobie na eksperymenty z różnymi specyfikami do ich "pielęgnacji". Jak do tej pory nic im nie zaszkodziło 🙂. Także panowie, jeśli nie lejecie na swoje zabawki rozpuszczalników z acetonem, to myślę, że większej krzywdy "zwykłymi" płynami im nie zrobicie 🙂

Do tego właśnie zmierzałem :)

4 godziny temu, RoRo napisał:

Mateusz-a tak dokładniej to chyba z rzeszowskiego salonu "Nautilus2"a nie z warszawskiego "Nautilus"? Twoje kolumny przyjechały z Rzeszowa, więc lepiej napisać dokładnie.

Pozdrawiam

PS. No i dobrze (poza "bzdurą") mamy spokojną i rzeczową dyskusję 👍 i dwie wersje do wyboru. A wynik z pielęgnacji R3 naturalnym woskiem przez Mateusza pewnie wyjdzie za rok czy kilka lat. Kto jest cierpliwy poczeka 😎

Zgoda 💪 To był nautilius2 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KrólKiczu napisał:

 Także panowie, jeśli nie lejecie na swoje zabawki rozpuszczalników z acetonem, to myślę, że większej krzywdy "zwykłymi" płynami im nie zrobicie 🙂

Pozwolę sobie się nie zgodzić, bo nigdy nie wiesz, z której strony dopadnie Cię pech….

Tu wystarczyły 2 krople z Monstery…

2-D48-E630-C847-4675-A4-BC-46-D284128-A8

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

hmmm ale on chyba jednak nic nie wspominał o substancjach wytwarzanych przez żywe organizmy

Ale napisał

7 godzin temu, KrólKiczu napisał:

No i generalnie posiadając w domu kilka mebli zarówno z litego drewna jak i te fornirowane, pozwalałem sobie na eksperymenty z różnymi specyfikami do ich "pielęgnacji". Jak do tej pory nic im nie zaszkodziło 🙂. Także panowie, jeśli nie lejecie na swoje zabawki rozpuszczalników z acetonem, to myślę, że większej krzywdy "zwykłymi" płynami im nie zrobicie 🙂

Z której to treści wynika wniosek o sporej trwałości oklein. Mając przykre doświadczenie z sokiem Monstery zwróciłem na to uwagę. Raz by przestrzec, dwa by owo prawie niezachwiane przekonanie, krzynkę osłabić. Bo może zaszkodzić coś tak zupełnie trywialnego....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Jeśli moja żona mówi, że są piękne, to wiedz, że coś jest na rzeczy. Te w kolorze orzecha na żywo wyglądają obłędnie.

Widziałem, słuchałem, też mam takie odczucia. Imponująco wyglądają również obecne R-ki podłogowe. Wiele zależy też od pomieszczenia. Jak ktoś ma wystrój w beżach i brązach (a nawet z mocnymi akcentami czerni) to te kolumny pasują jak ulał.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...